Siol (IP) TV in uporaba BOXov?

Flikca

Pripravnik
12. mar 2013
306
6
18
Škofja Loka
Si bom tole temo sposodil. Doma imam paket modri od telekoma. TV komunikator (BOX) imam na eni televiziji. Imam še eno televizijo, kjer mam priklopljen XBOX in občasno pogledam kakšen film na USB ključu. Slišal sem da lahko na bolhi kupim rabljen telekomov TV komunikator (BOX) in da ga lahko priklopim na drugo televizijo in jo gledam normalno. A je to res, oz. a so potrebne še kakšne nastavitve?
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.276
122
63
Si bom tole temo sposodil. Doma imam paket modri od telekoma. TV komunikator (BOX) imam na eni televiziji. Imam še eno televizijo, kjer mam priklopljen XBOX in občasno pogledam kakšen film na USB ključu. Slišal sem da lahko na bolhi kupim rabljen telekomov TV komunikator (BOX) in da ga lahko priklopim na drugo televizijo in jo gledam normalno. A je to res, oz. a so potrebne še kakšne nastavitve?

Siol box mora biti priklopljen na port, ki je nastavljen kot “trunck”. Bele skatle od telekoma so vecinoma ze nastavljene tako, da sta porta 3 in 4 primerna za t
V bistvu ga samo prijavis na moj.telekom.si ...

Po moje še to ni treba. Ampak port na modemu mora pa biti "trunk". To pa spremeni na 192.168.1.1 /Advanced / Port Configuration, če že ni. Afaik sta porta 3 in 4 vedno na trunk.

p.s. Kaj pa poganja xbox, se tja ne more namestiti aplikacije TVIN? Ali pa za občasno poganjanje raje kupi kitajski Android box. Jaz sem kupil tole spodaj za 30 evrov (cena malo skače gor dol) in vsaj na hitro dela bp. Siolove boxe narod ceni kot da so zlati ;).


https://www.gearbest.com/tv-box/pp_698084.html


Jernej
 

sandichamp

Pripravnik
10. avg 2007
469
16
18
Pri meni je delalo takoj, brez da bi kaj kam prijavil. Samo vklopil sem. Imam pa Modri paket,.

LP Sandi
 

nacek

Guru
13. okt 2012
2.818
504
113
Iz siola

Aktivacija novih BOXov več ni treba izvesti. Komunikatorji se sedaj aktivirajo samodejno če so priključeni na izhodih modema, ki podpirajo delovanje SiOL TV storitve.

Aktivacijo komunikatorja je treba izvesti le v primeru, da je bil ta uporabljen predhodno na drugem priključku. Za preveritev delovanja mi lahko pošljete svoje uporabniško ime na ZS in vam bom uredil delovanje SiOL BOXa.
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.276
122
63
Ce se pa dobro prodajajo... :) ... Ko sem sel iz Telekoma, sem na bolho dal dva Box-a ... in sem jih prodal v parih urah :) ... se mi zdi, da po okoli 50€ za kos ... ocitno prepoceni, ker sta tako hitro sla :)

Verjetno. Jaz sem hotel kupiti enega kakšno leto nazaj in mi večina ni niti odgovorila, tisti, ki so pa dvignili, so pa že prodali (očitno nihče ne umika oglasov še nekaj dni). Drugače je pa nov box nekih 130EUR, večinoma ga pa dobiš v najem za 2,9EUR/mesec. In v slednjem primeru dobiš novega, če ga kaj doleti, kar v primeru priključka na bakru niti ni slaba izbira. Če ga pa kupiš in ga dobi strela, pa nisi upravičen do novega oziroma moraš to reševati čez zavarovanje.

Sem šel pa sedaj gledat na bolho in jih je kar nekaj in je na prvi pogled cena res cca 50 eur, ampak tako je bilo tudi lani, našel nisem pa nič ;). Pa zdaj je na prvem oglasu box zadnje serije za 15 eur :). Pa nič ne piše, da je kaj narobe z njim, ampak ...

Jernej