Težave s Conax CI modulom v novem LG smart TV

Telemaher

Zelenc'
20. nov 2013
15
0
1
Ja, probali smo tri različne conax module treh različnih proizvajalcev.

S to kartico sta se trudila dva iz telemacha, pa ni šlo. Pravita, da je kartica drugače preizkušena in da je ok. Bom pa šel še h kolegu probat na njegov TV če to drži. Ker da zdaj vlačim TV na servis, čakam bogve kolk dolgo, pol se pa izkaže, da sploh ni bil TV problem, ampak kartica...

Če bosta kartica in conax delala pri frendu, pol ni druge, bo treba TV na servis. F***!
frown-1.gif
 

Telemaher

Zelenc'
20. nov 2013
15
0
1
Samo conax brez kartice: rezultat popolnoma enak kot s kartico. Modul zazna, napiše na ekranu "vstavljen modul CI", potem pa takoj za tem napiše "samo podatki". Vse bolj sumim, da je kartica. Ker če modul brez kartice dela enako kot modul s kartico, torej kartice ne prebere. Al se motim?
 

Telemaher

Zelenc'
20. nov 2013
15
0
1
Evo, še par posnetkov komunikacije med TVjem in conaxom in kartico, tole so lastnosti kartice (a mi to ok kaže?)
1899118-1385054658909.jpg
 

Priponke

  • 1899118-1385054658909.jpg
    1899118-1385054658909.jpg
    10,3 KB · Ogledi: 496
Nazadnje urejeno:

Telemaher

Zelenc'
20. nov 2013
15
0
1
PA še drugi del Conaxovih lastnosti, kot kaže ga TV čisto ok zazna
1899127-1385054833947.jpg
 

Priponke

  • 1899127-1385054833947.jpg
    1899127-1385054833947.jpg
    7,9 KB · Ogledi: 470

mocco

Pripravnik
28. sep 2008
120
0
16
Če ste že zamenjali modul in kartico potem je napaka v TV-ju , ker ti programe brez modula normalno najde, se pravi da je signal OK. Lahko pa neseš stestirat kartico in modul k kolegu ali v poslovalnico .
 

danilo

Pripravnik
18. maj 2008
160
1
16
Kot piše MMX, probaj še z drugim modulom, najbolje s "feferončkom" in še kakšno kartico od kakega soseda ali kolega!!?? Če ne bo pomagalo, pa servis.

lp
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

Paprika je najboljsa. Jaz sem imel problem ko mi z eno kartico enostavno ni delal en conax od stirih (vsi tv-ji samsung 8s). Sel v big bang in tudi tam ta conax ni hebal pet posto samsunga (lg pa ga je). Vrnil conax, kupil papriko in vse dela.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Citat:
Uporabnik smt pravi:
Paprika je najboljsa. Jaz sem imel problem ko mi z eno kartico enostavno ni delal en conax od stirih (vsi tv-ji samsung 8s). Sel v big bang in tudi tam ta conax ni hebal pet posto samsunga (lg pa ga je). Vrnil conax, kupil papriko in vse dela.


hysterical-1.gif
Conax je sistem encripcije za Telemach ne firma modulov, imaš pa različne Paprike samo za ta sistem ali pa combo za več enkripcij na enkrat najhitrejši so namenski samo za določeno samo eno enkripcijo.
 

Dekster

MOBITEL PR
8. apr 2009
995
0
16
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Telemaher pravi:
Aja, pa še to: tehnik je probal z vsemi nastavitvami, kot jih opisuje Dekster, pa brez uspeha. Tudi pri ročni nastavitvi frekvence se ni zgodilo nič. Preizkusil je tudi signal, ki je bil 100% in 97 %.
Na pooblaščenem servisu pa poznajo samo dvoje možnosti: najprej pogledat pin konektorje (so bli ok), druga varianta pa TV pripeljat na servis.

Kar lahko morda še probaš je to, da pustiš vse tako kot je, torej poiščeš kanale, vsatviš modul ter kartico, greš recimo na kodiran kanal oz. tam kjer je črna slika pa ti recimo kaže nek kanal iz tvoje sheme np. POP TV in pustiš na tem kanalu cca. pol ur prižgano TV brez, da bi vmes kakrkoli spreminjal, nastvljal itn., ko mine ta čas, se premakni drugam ter vrni nazaj na ta kanal. Lahko da potrebuje TV mal čas za sinhronizacijo ter strežnik pri Telemachu za update podatkov.

Če se hočeš prepirčat, kakor so že omenili, če je vse ok z modulom in kartico, potem to testiraj pri kolegu, ki je pri istem operaterju.

A drugače je TV bil kupljen pri kakšenm večjem trgovcu ali kakšni manjši spletni trgovini?


Lp.
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

Ti si ocitno bolj pameten od vseh. Z prodajalci v bigiju smo probali in na lg tv-ju je delalo oziroma zaznalo, na samsungu ne. Tudi operater je dejal, da je ocitno "napaka" pri conaxu. Ti se pa smej koliko hoces.
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

Se to: z "conaxom" mislim seveda na sam modul in ne na znamko ali ime podjetja oz sistemov.