iGO-683 B ali je vreden nakupa?

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

R2D2

Zelenc'
15. apr 2008
1
0
1
Še nikoli nisem imel navigacije, vendar sem jih kar nekaj videl pri prijateljih. Ker nisem vedel kaj kupiti, sem se odločal na osnovi mojih specifičnih potreb, razmerja denarja in informacij (internet, prijatelji, prodajalci - v tem vrstnem redu). Ker se po naši ljubi Sloveniji ne vozim prav pogosto, pa še to edino v večjih mestih iščem naslove (za sorodnike iz raznih manjših mest in vasi pa tako ali tako vem, kje so doma), me pomanjkljivosti glede slabe pokritosti izven večjih mest, ki so očitane iGO-ju, niso motile. Ker pa je naspram variantam Garmina dosti boljši in cenejši, sem ga pred 4 dnevi tudi kupil, in v tako kratkem času me je že dvakrat rešil pred plačilom radarja. Otroci se z veseljem igrajo z njim (poslušajo glasbo, gledajo slike in filme in celo navigacijo mi največkrat nastavijo kar oni). Na žalost še nisem šel v kakšno izmed večjih mest, da bi preveril ulice in hišne številke. V kratkem grem v tujino in sem želel posodobiti mapo tiste države. Ker sem ugotovil, da se tega ne da na straneh proizvajalca programa, sem poslal mail uvozniku in zadevo je zelo hitro in kvalitetno uredil. Glede na moje potrebe, odnos uvoznika in kar sem do sedaj uspel ugotoviti in početi z iGO-jem, je zadeva super in res vredna svojega denarja.
 

matjazxy

Zelenc'
11. apr 2008
16
0
1
Moja izkušnja z IGO! (mešani občutki)

VTIS GLEDE PRODAJE
Sem ga kupil v soboto v Tušu. Pridem domov in ugotovim, da navodila, ki so mi jih kar sproti sprintali v Tušu vsebujejo vse razen slovenskih navodil za navigacijo - ravno to kar bi človek najbolj rabil. O MP3 playeryu,.itd, vse, ni pa slovenskih navodil za navigacijo. Sem šel v nedeljo dopoldan v Planet Tuš Celje, kjer mi je trgovka na informacijah obljubila, da bo kontaktirala uvoznika in mi takoj v ponedeljek poslala slov. navodila na mail,no do danes ne bu ne mu od njih.

VTIS GLEDE UPORABE:
Sem šel v soboto takoj po nakupu na Dunaj. Vse lepo in prav, začne spročati radarje na Štajerski avtocesti proti Mariboru, nato pa v samem Mariboru po obvoznici še nekajkrat, čeprav sem siguren,da tam ni radarjev. Nato pridem v Avstrijo in po poti do Dunaja nobenega opozorila več za radar, čeprav vem da so tudi tam radarji. Na poti nazaj sploh nobenega opozorila za radarje, tudi v Sloveniji ne, čeprav mislim da nisem izključil funkcije za opozarjanje????

Ok, v Avstriji me je pripeljal na želeno lokacijo brez problemov, vendar pa sem ga danes uporabil v Makedoniji, relacija Skopje - Ohrid, rezultat z naloženimi mapami = KATASTROFA! !! V Makedoniji mi je prepoznalo samo eno glavno cesto, ostalo Skopje - Ohrid pa še potem ko sem prejle prišel v Ohrid, pred Ohridom izgine glavna cesta...(center mesta, glavne obvoznice, avenije = 0!)

DODATNA TEŽAVA:
Imam nov računalnik z naloženim programom Vista in ko hočem skopirati film na XD kartico sploh ne gre. Verjetno je problem v računalniku in ne GPS-u, javlja neko napako, tak da.... bomo videli.

LP vsem!
 

Basko

Pripravnik
14. apr 2008
260
0
16
Poklič pa vpraši.Jaz sem dans govoru z njim in mu pustil tud naslov za uradni update ko bo na voljo.
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
apachi, mamomu, da se vama da. Škoda časa, živcev in znanja.
grin1.gif


Evo, kot sem rekel, danes nabavil.
cheer.gif
Moram res pohvalit napravo. Zaslon je vrhunski, dobro viden na soncu in na njemu ni prstnih odtisov. Barva ohišja mi je tudi všeč, saj ni standardno siva kot Garmin. Glede kart sem pa itak že prej vedel kakšne so in so mi tudi takšne popolnoma dovolj za Slovenijo, na Balkanu pa nisem nič izgubil. Hvala bogu, sem si zapomnil tisti rek: "Ko pita, taj ne skita!" Me pa zanima, na kakšni podlagi uvoznik, oz. prodajalec zastonj pošilja novejše karte. Nadgradnje so navadno plačljive.
 

ceko

gps navigator
21. jul 2007
184
0
16
Na to napravo se da naložiti:

-iGO (tudi 8)/MioMap
-TomTom
-Navigon
-un kaj je že Sygc neki
-razni manj znani

Vse sm spisal na cekogps.blogspot.com (na desni strani so oznake s katerimi pridete do željenega)... že dalj časa blog ne nadgrajujem, ker me je Google skenslal tako, da me ne najde več
smile-1.gif

največ je napisano v prvem postu: http://cekogps.blogspot.com/2007/04/igo-in-miomap-pna.html
če imate kakšna vprašanja, kar na dan z njimi, tukaj ali na moj mail...

ActiveSync ste že naložil ?
smile-1.gif

prej sm prebral nekaj, da ima Navigon pokritost, kot Garmin - Ne, nima.
Navigon,TT,iGO,MM imajo vsi približno enako pokritost tako, da pustite iGO gor... no vsaj priporočam da ga.
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.190
10
38
Murska Sobota
Malo si butnil mimo. Navigon ima čisto druge mape kot iGO. Lendava, Beltinci, Gornja Radgona, ... so pokriti po ulicah in hišnih številkah. V TT in iGO niso.
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Tako je! Zame osebno so navigonove mape daleč daleč pred Igo mapami (slo, za tujino ne vem).

Drugače pa za Navigon in TomTom je verjetno potrebno kaj nastavljanja... drugo bi pa res moralo delati bp.
 
Nazadnje urejeno:

Company

Pripravnik
7. okt 2007
787
6
18
Citat:
Uporabnik ceko pravi:
Nisem rekel, da so enake... ampak, da imajo približno enako pokritost (okoli 40%).
res je pa, da ima Navigon tako Navteqovo kartografijo kot TeleAtlasovo...
Navigon-TeleAtlas: http://www.navigon.com/site/int/en/popup/oemmap_coverage/13
Navigon-Navteq: http://www.navigon.com/site/uk/en/popup/oemmap_coverage/10

iGO-TeleAtlas: http://navngo.com/pages/global/eng/map_full_width_page

Bolj zanimivo je to, da Navigon za svojo novo napravo 2110 max trdi, da ima s kartografijo 2008 99 % pokritost (78.339 km) klik . Če je to res ...
LP!
 

Company

Pripravnik
7. okt 2007
787
6
18
Zanimivo, ja ...
aplauz.gif
. Dolžine cest pa kar nekako sovpadejo s tistimi v TomTom in podobno (tam 43% tu 99%).
Dovolj off.
LP!
 

J05

Pripravnik
24. mar 2008
57
0
6
Citat:
Uporabnik GPSfreak pravi:
Pa še nekaj, če bi dobro pregledal uradno stran iGO bi videl, da oni dajajo posodobitve samo za tiste, ki so kupili samo njihovo kartico s programom, če pa izbereš katerokoli napravo te napotijo k prodajalcu te naprave in on ti bo dal posodobitve - poskusi?!?
Ob nakupu naprave bi morali dobiti originalno kartico in ta bi morala omogočati registracijo in posodobitve.
Pri Garminu to dela brez vseh težav(tudi, če kupiš komplet in ne le karte) pri tem IGOtu pa ne, ker Tuš nekaj šušmari na način, da zadevo karseda poceni zato pa so tudi naprave skrite v skladišču, ker dela popolnoma po domače.

Če bo kdaj takole v akciji tudi kak prenosnik bodo očitno ravnotako gor naloženi piratski Windowsi, ki bodo onemogočali posodobitev-bo pa zato prenosnik res poceni.
Lp
 

J05

Pripravnik
24. mar 2008
57
0
6
Citat:
Uporabnik GPSfreak pravi:
Jaz takoj odkupim ta GPS od tebe in te rešim "muk"?!?
cool-1.gif

Me veseli, da bi mi zadevo odkupil. Sporoči mi na ZS svojo telefonsko, da se zmeniva,kam ti jo prinesem.

Ker je tako naj, naj, naj upam, da si mi pripravljen plačati zanjo toliko kot sem dal zanjo sam pa še ene 10evrov za sitnosti,... torej skupaj za 200€.
Sporoči telefonsko, da se zmeniva za prevzem.

Sicer dvomim v tvojo resnost, zato velja ponudba za vse.
To odlično napravo štiri dni staro prodam za 200€-čakam en dan na ponudbe nato jo dobi najboljši ponudnik.
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Citat:
Uporabnik J05 pravi:
Citat:
Uporabnik GPSfreak pravi:
Jaz takoj odkupim ta GPS od tebe in te rešim "muk"?!?
cool-1.gif

Me veseli, da bi mi zadevo odkupil. Sporoči mi na ZS svojo telefonsko, da se zmeniva,kam ti jo prinesem.

Ker je tako naj, naj, naj upam, da si mi pripravljen plačati zanjo toliko kot sem dal zanjo sam pa še ene 10evrov za sitnosti,... torej skupaj za 200€.
Sporoči telefonsko, da se zmeniva za prevzem.

Sicer dvomim v tvojo resnost, zato velja ponudba za vse.
To odlično napravo štiri dni staro prodam za 200€-čakam en dan na ponudbe nato jo dobi najboljši ponudnik.

Če je res tako zanič, kot praviš, ti jaz ponujam 100€.
 

J05

Pripravnik
24. mar 2008
57
0
6
Apachi, žalostno, da se imaš za nekega "strokovnjaka" potem pa pišeš take neumnosti.
Za test si pa dobil šenkano vsaj napravo-za 100 evrov kolikor je vredna ta zadeva brez uporabnih zemljevidov bi ji jaz napišal še boljši test
wink-1.gif


Najbolj grozljivo laganje je ko napišeš, da se z malo truda da zemljevide posodobiti ni pa nikjer nobenih posodobitev še uvoznik pravi, da ni nobenih na voljo.
Niti boljšega skina nimajo, kaj šele boljši zemljevid.
Kje in kako si potem naložil te "posodobitve"?????

Praviš, da bo IGO 2008 nekajkrat boljši-uporabniki Iga 2006plus bi zelo verjetno preko interneta lahko naredili nadgradnjo a je ne bomo mogli, ker je zadeva DEMO, Mirel pa še emaila ni sposoben usposobiti kaj šele narediti spletno stran od kjer bi enostavno po želji vlekli dol željeno brez prosjačenja.

Meni Ferrari brez koles prav nič ne pomaga pa če ima najboljši radio, najboljšo mašino, najboljšo dodatno opremo,... enako je tale IGO brez uporabnih zemljevidov zame žal povsem neuporaben in bom moral kupiti Garmina, ki je sicer malo slabši a ima vsaj zelo zadovoljive zemljevide, ki me preverjeno znajo voditi tudi po vukojebinah(ravno zato ga pa rabim, za v BTC ga res ne).

Garmina sem dobil za test od kolega povsem mimogrede sem mu pa naložil še AR2 in POI točke(samo eno temo na forumu sem prebral in mi je bilo vse natančno jasno).
Enostavno ko pasulj vse skupaj manj kot urco dela pa še posodobitve sem lahko takoj dobil z uradne strani pa četudi je kupljen v paketu-tega IGOta mi pa v eni uri ni uspelo niti priklopiti na računalnik-sedaj pa ga niti ne poskušam več, ker sem nad njim obupal saj žal prav nikjer nisem zasledil prav nobene novosti zanj, ki jo bi lahko nanj naložil ampak ga bom po hitrem postopku poskusil prodat pa se naj kar kupec zajebava z njim in s servisom.

To kar trdiš glede Windosow pa ni res, zraven 98, xp in Viste sem vedno dobil tudi knjižico s slovenskimi navodili.

Ravno tako lažeš, da je dedek tega Igota sposoben sam takoj uporabljati(kupljenega iz škatle).
Brez navodil ga bo še prižgal težko kaj šele naredil cel kup potrebnih nastavitev, da bo uporaben, da o kakšnih posodobitvah niti ne govorim.
Ravnotako bo prav veselo plačal kazen policajem, ker bo pričakoval piskanje pred radarji, ki pa ga ne bo brez vnosa POI točk in nastavitve opozarjanja.

Še sam sem, ki nisem najbolj butaste sorte sem se kar nekaj časa zajebaval z nastavitvami, ker me je vedno vodil po poti, ki že dvajset let sploh ne obstoja(so čez staro pot zgradili hišo)-šele ko sem nastavil najhitrejšo pot je zadel pravo pot pri vseh ostalih nastavitvah pa me vodi po poti, ki jo sploh ni že dvajset let.

Za nepoznavalace je zadeva kar težko razumljiva(brez SLO navodil pa sploh).
Tudi v enostavnosti se proti Garminu spet lahko povsem skrije saj je ta res enostaven, da bolj ne bi mogel biti.
Ravno tako je škoda tudi, ker ne moreš vsaj s pin kodo zakleniti naprave tako kot lahko Garmina.

V bistvu pa je sploh škoda delati primerjavo, ker je bistvena pri tej napravi navigacija in ta je pri Garminu uporabna tukaj pa žal zaradi katastrofalnega zemljevida sploh ni uporabna-morda kdaj bo a sedaj ni in kot vidim še vsaj nekaj let ne bo.

Upam, da ga ravno poslovneži ne bodo uporabljali, ker bodo šla podjetja v stečaj saj te ne pripelje po Sloveniji ali Balkanu prav nikamor.
Terme Snovik so pa po novem skoraj v centu Kamnika.
bonk.gif


Bolj kot ga raziskujem bolj me glava boli.
 

J05

Pripravnik
24. mar 2008
57
0
6
Citat:
Uporabnik Apachi pravi:
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Čudno, da se tako zanič Garmin pojavlja na prvem mestu med navigacijskimi napravami?!
Si že videl katero koli drugo navigacijo ki bi ti jo v sloveniji kdo tiščal pod nos?

Kdo nam pa Garmine tišče pod nos???
A misliš, da smo Slovenci res tako zelo butasti, da bi kupovali ene jajca, če bi lahko dobili kaj drugega boljšega in morda celo cenejšega?

Žal trenutno v Sloveniji lahko prideš kam samo z Garminom vse ostalo je pa še krepko slabše kot uporaba 20 let starega atlasa.
 

J05

Pripravnik
24. mar 2008
57
0
6
Citat:
Uporabnik Drago pravi:
Če je res tako zanič, kot praviš, ti jaz ponujam 100€.

Naprava sploh ni zanič, je naravnost odlična!

Najboljša primerjava je če rečem, da je kot popolno opremljen Ferrari s polnim tankom goriva a žal brez koles (brez uporabnega zemljevida).

GPSFREAK mi baje da 189 evrov, upam, da bo kdo dal 200, da si vsaj pokrijem stroške.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.