Katero karto za garmina

bander

Pripravnik
7. nov 2009
261
0
16
Imam Garmin nuvi 1350t. V bigbangu sem videl navigacije, ki ti izrišejo realno križišče kakor je v resnici. Zanima me katera karta to podpira? Slišal sem za IGO? A to lahko dam na garmina?
Katera karta je za slovenijo in jugo boljša IGO ali AdriaRoute?
Katera je pa zadnja verzija IGO in AdriaRoute?

Imam namreč težavo s Adrio route 2010. Imam označeno najhitrejšo pot in letos me je vozila po dalmaciji tudi po poteh, ki niso najhitrejše, saj me je prijatelj ki pozna ceste v nulo potem usmerjal in smo dost hitreje prišli. Zakaj to? Pa tud dol z avtoceste me je vozila, čeprav po avtocesti dost hitreje prideš kot po ovinkasti magistralki.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
1350 Podpira jcv z predelavo software.
Na garmina ne moreš naložit nobene druge navigacije kot je igo in podobno.
Preveri kaj imaš vključeno pod izogibanje.Če ne veš kje so ti meniji ti predlagam da pogledaš v navodila,ki jih dobiš zraven.
Za modificiranje pa si prečitaj tukaj kjer imamo vse opisano.

Za modificiranje nuvija
 

bander

Pripravnik
7. nov 2009
261
0
16
Zanima me kako posodobim adrio route, ki jo imam v nuviju in ne na sd kartici?
 

bander

Pripravnik
7. nov 2009
261
0
16
Ne vem kaj imam ker sem že kupil garmina iz druge roke s to karto. Ko pa priklopim garmina na usb ne najdem nič uporabnega da bi videl kje je karta da jo zamenjam.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Ko maš nuvija priklopljenega na pc idi pod možnosti mape in odkljukaj

1) prikaz skritih datotek in map

2) prikat skritih sistemskih map.

Potem se ti bo prikazala skrita mapa .System in v njej je AR velika okrog 150Mb.
Novo poimenuješ enako kot je ta in prepišeš.
 

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
536
82
28
Če maš AR na garminu potem CD verzijo če maš serijsko številko, če pa maš na SD kartici pa za sd kartico. Če nimaš serijske potem si boš moral zadevo odkleniti itd...
 

bander

Pripravnik
7. nov 2009
261
0
16
Jaz sem odkljukal skrite mape, sam v garminu ne pokaže nobene system mape, še manj pa AR.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Ali pa gmapprom.img.
Pa pred kakršnimkoli posegom v garmin,sedaj ko imaš prikazano tudi skrito mapo .system, naredi BACKUP kompletnega nuvija vse kar je na njem.
Ko ga povežeš na Pc in tako kot se ti odpre,označi vse kar vidiš in kopiraj v mapo na pc (naprimer ustvariš novo mapo Backup na pc in vse kopiraš v njo kopiraj/prilepi ) tako,da če kdaj kaj po pomoti izbrišeš boš vedno imel rezervo pri roki
wink-1.gif
 

TKJJ

Pripravnik
28. nov 2009
316
0
16
Maribor
Pa tudi, ko bos kopiral novo karto na Nuvija, si staro shrani zacasno na racunalnik, ce ti ne bo uspelo odkleniti karte, se vedno lahko staro karto prekopiras nazaj, drugace pa bos brez karte.
 

bander

Pripravnik
7. nov 2009
261
0
16
Ja zdaj sem to datoteko gmapprom.img zamenjal z novo in sedaj mi je izbrisalo karto NT 2010. Kaj naj zdaj?
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Se pravi,sedaj imaš AR in nimaš več CN?
Če je tako si prenesi CN in ga poimenuj gmapprom1.img.
Ali pa na nuviju tam ko se ti odpre ko ga priklopiš na pc ustvariš novo mapo Map in daš v njo CN in ga poimenuješ naprimer CN2012.20.img
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.349
686
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Pa kaj bi sploh šparal staro robo, če je nove je na pašnikih kolker češ..
smile-1.gif

Na SD ali Nuviju naredi mapo MAP kot ti je bilo že svetovano in vanjo nameči zemljevide po lastnih željah. Poimenuješ jih poljubno.
 

TKJJ

Pripravnik
28. nov 2009
316
0
16
Maribor
Najlazje in tudi za poznejse posodabljanje je, da das CNE na SD kartico, AdriaRoute pa pusti na Garminu.