iGO-683 B ali je vreden nakupa?

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

J05

Pripravnik
24. mar 2008
57
0
6
Citat:
Uporabnik R2D2 pravi:
Ker sem ugotovil, da se tega ne da na straneh proizvajalca programa, sem poslal mail uvozniku in zadevo je zelo hitro in kvalitetno uredil.

Čista laž. Za tega Igota se ne da dobiti niti ene nove zadeve-vsaj uradno preko Mirela zagotovo ne.

P.S. Lastna hvala se pod mizo valja.
Raje prevedite navodila, stiskajte garancijske listke-ne pa da se takole samohvalite.
 

J05

Pripravnik
24. mar 2008
57
0
6
Citat:
Uporabnik matjazxy pravi:
Moja izkušnja z IGO! (mešani občutki)

VTIS GLEDE PRODAJE
Sem ga kupil v soboto v Tušu. Pridem domov in ugotovim, da navodila, ki so mi jih kar sproti sprintali v Tušu vsebujejo vse razen slovenskih navodil za navigacijo - ravno to kar bi človek najbolj rabil. O MP3 playeryu,.itd, vse, ni pa slovenskih navodil za navigacijo. Sem šel v nedeljo dopoldan v Planet Tuš Celje, kjer mi je trgovka na informacijah obljubila, da bo kontaktirala uvoznika in mi takoj v ponedeljek poslala slov. navodila na mail,no do danes ne bu ne mu od njih.

VTIS GLEDE UPORABE:
Sem šel v soboto takoj po nakupu na Dunaj. Vse lepo in prav, začne spročati radarje na Štajerski avtocesti proti Mariboru, nato pa v samem Mariboru po obvoznici še nekajkrat, čeprav sem siguren,da tam ni radarjev. Nato pridem v Avstrijo in po poti do Dunaja nobenega opozorila več za radar, čeprav vem da so tudi tam radarji. Na poti nazaj sploh nobenega opozorila za radarje, tudi v Sloveniji ne, čeprav mislim da nisem izključil funkcije za opozarjanje????

Ok, v Avstriji me je pripeljal na želeno lokacijo brez problemov, vendar pa sem ga danes uporabil v Makedoniji, relacija Skopje - Ohrid, rezultat z naloženimi mapami = KATASTROFA! !! V Makedoniji mi je prepoznalo samo eno glavno cesto, ostalo Skopje - Ohrid pa še potem ko sem prejle prišel v Ohrid, pred Ohridom izgine glavna cesta...(center mesta, glavne obvoznice, avenije = 0!)

DODATNA TEŽAVA:
Imam nov računalnik z naloženim programom Vista in ko hočem skopirati film na XD kartico sploh ne gre. Verjetno je problem v računalniku in ne GPS-u, javlja neko napako, tak da.... bomo videli.

LP vsem!
Vsaj nekdo, ki piše tako kot dejansko je in ne zaradi plačila oz. po službeni dolžnosti.

Če dobiš SLO navodila za navigacijo bi te prosil, če mi jih pošlješ oz. naložiš kar na http://rapidshare.com da jih bomo lahko prebrali še ostali.
Pa s popolnimi navodili mi ga bo morda le kdo odkupil, da dobim denar za Garmina, ki ga dobim že za 140€ s parkrat boljšim zemljevidom.

A garancijo si dobil? Če ne zahtevaj, da ti dajo kupon, kjer bo lepo pisalo 24 mesecev garancije, ker zna tale roba začeti crkavati in bodo delali pobleme, da je garancija le eno leto in je tisto v katalogu napaka.

Radarje in ostale POI točke si moraš pa še dodati, ker to kar je gor naloženo je čista katastrofa.
Če bi se zadeva lahko posodabljala bi jih lahko dobil na uradni strani tako pa jih za slo najdeš nekje tu na forumu za ostale države pa http://www.poiplaza.com/

Kar se pa prenosa na kartico tiče pa zagotovo ni problem v računalniku ampak je najbrž zaklenjena kartica(premakni zatič na kartici) ali pa imajo še kakšno drugo finto-ne vem, ker ta naprava ni več vredna mojega časa saj s tako obupnimi zemljevidi res nimam kaj početi.
Lp
 

J05

Pripravnik
24. mar 2008
57
0
6
Citat:
Uporabnik kripo pravi:
Sodelavec kupil tole zadevco pri Tušu in ga je vrnil že prvi dan. Crknil BT. CD ne dela. Odpira ga celo večnost! Na koncu obupa in se program zapre.

Zdaj so mu sicer poslali novega, v razgovoru o napaki so pa tako nakladali, da bi človek potreboval greznico, da bo toliko dreka notri spravil.

V primerjavi z Garminom 250W, iGO tudi zraven ne pride. Že res, da ima veliko več funkcij, ampak kaj mi pomaga raketa, če pa ni benza
grin1.gif

Že lep naš pregovor pravi ZA MALO DENARJA; MALO MUZIKE in žal se je to spet potrdilo.

Navdušeno sem ga tudi sam kupoval ga cel teden čakal, da so ga dobili, sedaj pa samo še spakiran čaka, če se me bo kdo usmilil in ga kupil, da se ga končno znebim.

Ni čudno, da je Tuš tak miljonar, če se mu pa pustimo karnaprej tako lepo nategovati-za te DEMO naprave(očitno neka zastarela testna serija narejena samo za zaostal Balkan in Turčijo) niti slučajno ni dal več kot 100€ sedaj jih pa prodaja za 189€ mi pa celo mislimo, da so res 50% cenejše
hysterical-1.gif
.

Lp.
 

GPSfreak

Pripravnik
11. apr 2008
35
0
6
Se več kot strinjam, menim, da je tako blatenje višek nekulture in samo kaže nivo človeka, ki to piše!
In vse to le zaradi ene navigacije, človeku je res dolgčas!
 

niki

Zelenc'
3. dec 2007
9
0
1
No tudi jaz sem kupil napravco.. Sem jo imel možnost stestirat do dunaja in nazaj do MB. Gori sem imel sestanek v ulici xx, nato sem šal v center, kjer je parlament, nato pa do Vienna Zoo. O Dunaju nimam pojma, tako da me I-go brez problema pripeljal točno do vhoda:)

Jaz sem dobil gar.kartico, garancija seveda velja samo s računom dve leti, navodila so sicer kratka slovenska, vendar angleščina ni več nekakšen problem danes..

Glede posodobitve je tako, da jo prejmeš brezplačno avtomatsko, ko posodobitve izidejo od podjetja Mirel d.o.o. (vendar misli, da je potrebno poslati potrdilo preko emaila da te vpišejo v bazo)
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.411
4.400
113
49
Na sončni strani ALP
Me je včeraj klical znanec, če mu lahko naložim na TUŠovo navigacijo AdriaRoute. Ko sem mu razložil,
da se to ne da, se je razočaran poslovil, ker je vrgel 190€ v kanto za smeti... Vozi namreč samo po Sloveniji.

Ni pa pošteno od TUŠa, da napiše v reklamo, da je Slovenija pokrita. Mislim, da gre tu za zavajanje potrošnikov
in je primer zrel za kakšnega tržnega inšpektorja...
 

mamomu

gps navigator
21. jul 2007
2.493
0
36
53
Varoš!
Zgaga: Kaj zdaj pa si še ti začel govorit bedarije? Kakšna tržna inšpekcija neki!! Pokritost cest je 99%, prebivalstva pa 43%! Dajte, pravilno si tolmačite podatke. ( podatek Teleatlas 2007.7 )
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.190
10
38
Murska Sobota
Citat:
Uporabnik GPSfreak pravi:
Se več kot strinjam, menim, da je tako blatenje višek nekulture in samo kaže nivo človeka, ki to piše!
In vse to le zaradi ene navigacije, človeku je res dolgčas!
J05 pač več kot očitno dela v nočni izmeni pa nima drugega dela kot pa pisariti in odpirati milijon postov na katere se zaradi nepreglednosti pač ne da odgovoriti, namesto da bi vse napisal v enem samem postu. Zato se mogoče zgodi da bom odgovor na katero vprašanje izpustil.

Inšpekcija z napravami nima nič. Problem je v tem da so prve dni kradli SD kartice iz naprav in pa naprave same. Prodajalci ti bodo napravo pokazali brez težav, takoj ko za to povprašaš. Podobno je v videotekah kjer si izposodiš ovitek na policah, kaseto oz. DVD pa dobiš šele na blagajni.

Posodobitve SO OBSTOJEČE IN NA VOLJO in jih zlahka dobiš. Lahko z navodili, kako to sam narediš, ali pa jim pošlješ SD kartico pa ti jih posodobijo oni.

Odgovor na vprašanje, zakaj so nekatere mape starejše nekatere novejše - v primerjavo - z ostalimi napravami je podobno. Tukaj na testu imam kar nekaj naprav z naloženim iGO in je z vsemi enako. Pač priporočilo NavNGo-ta, ki pravi da so te mape stestirane in certificirane da delujejo OK, novejše mape pa še niso tako detajlno stestirane. Enako je pri ostalih. Recimo za 2007.10 ni nobene garancije da dejansko mapa deluje OK.

Kar se tiče programske opreme - pri nakupu Windows XP dobiš knjižico iz štirih listov papirja. Od tega je en list ovitek, not pa piše med drugim zakaj je dobro imeti original itd... o navodilih za uporabo ni ne duha ne sluha, vse kar piše je, da pritisni START za začetek. Če bi imel original Windows, bi to dobro vedel.

Kar se tiče prodaje naprave, ki bi uporabnika rešila muk.. če v trgovini stane 189 EUR.. zakaj pričakuješ da bi nekdo rabljeno kupil za 200, pa še nadalje bi licitiral? Sick..
stupid-1.gif


Kar se tiče kartografije pa nikjer ne piše da je 100% pokrita Slovenija, ampak da so pokrite s hišnimi številkami večja mesta (43% populacije) in 100% interconnecting roads, kar pomeni povezave med vasmi.
Bistvena razlika.
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Sploh pa ljudje bi se morali malo bolj pozanimati, preden kaj kupijo. Zakaj sploh gredo nabavljat Igo za to ceno, če pa dobijo Nuvi 250w ceneje in tudi tako opevano AdriaRoute bi imeli...

Drugače pa vsi si probajte gor dat Navigon, pa ne bo stran vržen denar...
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.190
10
38
Murska Sobota
Potem se pojavi spet problem ko moraš kupiti adriaroute za dodatne 104 EUR in jih je treba naložiti. Nalaga se jih podobno, kot se naredi update... tega pa 90% uporabnikov garmina ne ve narediti.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.411
4.400
113
49
Na sončni strani ALP
Emm... Če so hišne številke samo v LJ,MB,CE,KP pa mogoče še kakšen kraj, to zame ni pokritost cele SLO.
Zraven te naprave rabiš še notebook z nameščenim TIS, da lahko najdeš naslov. Da se paljem skozi SLO, pa
itak ne rabim navigacije...

Pa še citat iz kataloga:

zemljevidi celotne Zahodne in
Vzhodne Evrope vključno s Slovenijo

Nikjer ne piše, da ima naprava samo 40% hišnih številk. To je zame čisto navadno zavajanje!
301668-iGO.jpg
 

Priponke

  • 301668-iGO.jpg
    301668-iGO.jpg
    52,5 KB · Ogledi: 238
Nazadnje urejeno:

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.566
691
113
Kakšna licenca se izpiše v meniju?
Kaj v stilu:
Koda:
 DEMO: iGO 2006 Beta
 

GPSfreak

Pripravnik
11. apr 2008
35
0
6
Nikjer ni nihče obljubil 100% pokritosti Slovenije po hišnih številkah ali pokritosti cele Slovenije. Navedli so le:
zemljevidi celotne Zahodne in
Vzhodne Evrope vključno s Slovenijo
Kakor se jaz zastopim in tako verjetno tudi 99% ostalih delovnih Slovencev to pomeni, da so priloženi zemljevidi vseh držav Zahodne in Vzhodne Evrope ter tudi Slovenije. Kaj ne? Kako bi radi izsilili 100% pokritost vseh hišnih številk, če taka mapa za iGO sploh ne obstaja? Razumel bi, če bi mapa obstajala pa jo tile ne bi imeli.
Jaz sem z napravo izredno zadovoljen bojim se le, da jih do naslednje plače zmanjka!?!
cool-1.gif
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.566
691
113
ne tukaj
v nastavitvah, kjer lahko tudi gledaš verzijo zemljevidov (sosednji gumb)
 

GPSfreak

Pripravnik
11. apr 2008
35
0
6
Citat:
Uporabnik OldSkul pravi:
Sploh pa ljudje bi se morali malo bolj pozanimati, preden kaj kupijo. Zakaj sploh gredo nabavljat Igo za to ceno, če pa dobijo Nuvi 250w ceneje in tudi tako opevano AdriaRoute bi imeli...

Drugače pa vsi si probajte gor dat Navigon, pa ne bo stran vržen denar...

Kako pa se lahko naloži gor Navigon - kje bi ga lahko dobil? Kaj vnesem v iskalnik kosmate živalice?
Naložil sem Tom Tom in dela super. Zdaj pa bi rad probal še Navigon.

Hvala za pomoč
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
No itaq je J05 pacient zase ane... ampak mene pa zanima ali je Tanja za vodenje ali so kaj novega naredili?
Je pa dejansko, če pogledamo z nevtralnega stališča in stališča povprečnega uporabnika, je ohlas v katalogu zavajajoč, to sem že sam opazil. In sicer nikjer ne piše da je Slovenija 100% pokrita, ampak tudi nikjer ne piše da ni. Tako da je opis zelo zavajujoč in seveda povprečen Slovenček ki da vsaki navigaciji ime garmin, pač razmišlja da če je sloenija med vsemi evropskimi državami potem mora bit tud tko pokrita kot ostale države. Žal je miselnost večine ljudi da pričakuje da je zadeva popolna, ker nikjer ne piše da ni. Zato po eni strani razumem J05, ki je čist povprečen slovencelj. Pa čeprav je član Alterja (to velja tudi za Zgago) se ni pozanimal oziroma prebral teme Igo in je sedaj razočaran ker garmin je pa 100% pokril slovenijo, pa čeprav bi mene iskal na drugem koncu vasi, sodelavca celo na drugem hribu, ampak to nima veze, važno da je on našel domovanje vrača.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.