iGO-683 B ali je vreden nakupa?

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

J05

Pripravnik
24. mar 2008
57
0
6
Nimam še Garmina ali česa podobnega sem pa pri Tušu sem zasledil akcijo: http://pc.enakupi.com/GPS-navigacija-GPS-iGO-683B-navigacijski-sistem-pr-19302.html

Tako, da izgleda, da je cena ugodna in bi ga kupil.

Zanima me ali se tudi na tega Igota da tako enostavno kot na Garmina nalagati nove zemljevide recimo Adriaroute in CityNavigator2008 in podobno ter, če se da dodati tudi vse uporabne točke in "radarje", ki jih dela Snecer za Garmina?

Zanima pa me tudi, ker ima bluetooth ali lahko potem njegov gps uporabljam tudi na računalniku?

V glavnem zanimajo me vaša mnenja in izkušnje o tej napravici in če so jo splača kupiti ali bi bilo bolj pametno vzeti Garmina?
Hvala za pomoč pri odločitvi o nakupu.
 
Nazadnje urejeno:

kamen

Pripravnik
3. apr 2008
26
0
6
tretji kamen od sonca
Igrača je mega. Vendar cena v Tušu velja le v akciji s 15 zvezdicami (koliko moraš že pustit pri njih za 15 zvezdic?)
Za 280€ ga dobiš na kamenaric.si
 

mirkop

Pripravnik
13. mar 2008
103
0
16
Ali se lahko na to napravo naloži iGO8 glede na to da ima naprava OS Windows CE 4.2?

Kakšna je pokritost Slovenije na karti, ki jo dobiš v prodajnem paketu?
 

J05

Pripravnik
24. mar 2008
57
0
6
Citat:
Uporabnik kamen pravi:
Igrača je mega. Vendar cena v Tušu velja le v akciji s 15 zvezdicami (koliko moraš že pustit pri njih za 15 zvezdic?)
Za 280€ ga dobiš na kamenaric.si

Nič zvezdic ne rabiš.
Ko kupiš Igota za 190€ jih dobiš 19 in jih 15 pač takoj pustiš tam, štiri zvezdice ti pa celo ostanejo zraven pa še dobiš 10 brezplačnih minut za telefoniranje kar pomeni, da je še evro cenejša;)
Tako, da kar se cene tiče se mi zdi ok.

Mene bolj zanima ali je ta naprava dostojno primerljiva z Garminom predvsem v smislu nalaganja novih zemljevidov in pa radarjev ter podobnega.
Ker, če se slučajno nanjo ne da nalagati "piratskih" zemljevidov potem ta cena sploh ni ugodna.

A jo slučajno kdo ima oz. jo je vsaj malo stestiral glede vsega tega?
 

Mitzy

Fizikalc
19. jul 2007
1.079
0
36
Far from here
Tudi jaz se zanimam za to akcijo in imam celo zadostno število zvezdic (hvala mami
smile-1.gif
). Se splača nakup? In kako so kaj dosegljivi (oz. kompatibilni) zemljevidi (predvsem Evrope)?
 

J05

Pripravnik
24. mar 2008
57
0
6
Zakaj vas te zvedice tako zelo skrbijo????

Stane 189€ torej jih samo s tem nakupom že dobiš 19 kar je že preveč in sploh ne rabiš nobene od prej.
Zraven pa dobiš še deset minut pogovorov in 5 centov cenejši bencin tako, da pride še nekaj evrov ceneje
wink-1.gif


Naprava pa se mi zdi zelo dobra(primerljiva s precej dražjimi Garmini, tudi z najnovejšim Garminom 5000, ki stane 500€) tako, da jo bom skoraj zagotovo prav kmalu kupil.

Očitno jih je pa zelo malo, ki jo že imajo, ker nihče nič ne napiše, če je ok.

Mene v glavnem še zanima, če se dajo tako enostavno kot v Garmina dodajat iz računalnika najnovejše POI točke za radarje in podobno ter, če se da tako enostavno dodajat tudi dodatne karte?

Zanima pa me tudi, če bi bilo slučajno možno na tega Igota namestiti tudi TIS ali pa vsaj njegove karte, ker so odlične za iskanje po hišah(če moraš recimo najti v ulici hišo s številko 4C jo najlažje ravno s TISovim zemljevidom.
 

matiam

Zelenc'
5. apr 2008
6
0
1
včeraj kupil to navigacijo. prvo moram povedat da sem popoln začetnik v rokovanju z navigacijo in bom mogoče preveč kritičen ampak vseeno. do sedaj sem imel možnost spoznati se samo z garminom. in prvo kar me je zmotilo pr iGO je, da pri iskanju destinacije ne morem dodati hišnih številk. vsaj ne tu na deželi (Savinjska dolina). ali se lahko to spremeni? drugače so zemljevidi super kolikor mi je uspelo zaenkrat spoznati napravico. zemljevidi so vredu sam kaj ko ni hišnih številk. nekaj sem bral v drugih temah ampak je bilo preveč vsega naenkrat zato sprašujem tu. katero verzijo mape za Slovenijo imam naloženo v tem modelu in ali obstaja že novejša katero bi bilo pametno dodati, ker mi mogoče zato ne daljo hišne številke. nažalost CD z navodili ki je zraven ne dela, zato dopuščam možnost, da zaradi tega ne znam iskati po hišnih številkah. tako, da če ima kdo link z navodili se priporočam. tudi za kakršnokoli informacijo za lažje upravljanje z napravico se zahvaljujem že vnaprej. za nakup pa rabiš zvezdice in ni res, da lahko uporabiš tiste, ki si jih dobil s tem nakupom. na vprašanja v zvezi z napravo se bom vsekakor potrudil odgovoriti obenem pa prosim da odgovorite na moje.

Lp matia
 

J05

Pripravnik
24. mar 2008
57
0
6
Citat:
Uporabnik Mitzy pravi:
Ni tako, da moraš pred nakupom predložiti te zvezde? Daj razsvetli me, ne kupujem veliko v Tušu :/

Meni ni še prav nikoli nihče težil kdaj moram dati zvezdice, pa skoraj vsako akcijo kaj kupim tako, da dam zvezdice, ki sem jih dobil ob nakupu.

Zvezdice so zvezdice enake tiste pred nakupom in tiste po nakupu in res ne vem zakaj bi kdorkoli kaj težil, verjetno se lahko najde kakšna tečnoba na blagajni a pri meni se ni še nikoli.
Zadevo prinesem na blagajno, rečem, da mi par zvezdic manjka in ko mi da nove zvezdice jih nalimam na tisti kupon in jih ji lepo dam.

Blagajničarke imajo dovolj drugih skrbi in se jim ne da kregati s strankami samo zaradi tega kdaj ji daš zvezdice.
Če bi pa slučajno kakšna težila
10.gif
bom pa nafehtal zvezdice od vseh kupcev, ki bodo tisti trenutek tam nakupovali in jih ji nalimal na čelo.
Po nakupu bom pa ljudem vrnil svoje zvezdice in jih povabil na kavo in bomo vsi srečni.
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

J05

Pripravnik
24. mar 2008
57
0
6
Zadeve še nimam a kolikor sem prebral naj bi bila zadnja Igo mapa iz sredine prejšnjega leta-Slovenija 0707, ki ima s hišnimi številkami pokrite le 42% Slovenije, 32% Hrvaške, 99% pa članice EU razen Slovenije
confused-1.gif
.
Zadevo priklopi na računalnik in poglej katera mapa je not.
Navodila pa najbrž lahko dobiš na strani proizvajalca, servisa ali pa kar Tušu zateži, da ti dajo drug cd.

Kolikor sem prebral se da menjati stare mape z najnovejšimi mislim pa, da rabiš nek programček, da to lahko narediš-bo moral še kdo drug kaj napisati.

A drugače ti pa zadeva lepo dela in piska pred radarji in podobno?
Lp
 

J05

Pripravnik
24. mar 2008
57
0
6
Citat:
Uporabnik Mitzy pravi:
Grem lahko s tabo v šoping?
srce-1.gif

Seveda lahko(na mail) mi sporoči, telefonsko, da se zmeniva kdaj greva.
cool-1.gif


Pa še kavico dobiš.
roza.gif
 

igorduska

Pripravnik
27. jan 2008
337
0
16
Ptuj
www.ptuj-on.net
Kar se tiče dodajanja map na napravo, je to zelo preprosto! Zadevo samo priklopiš na računalnik in v mapo ,,maps,, skopiraš novo! Zadnja verzija karte je ,,Slovenia_2007.07_071031,,!Ja dejstvo je, da je pokritost slovenije le 42%, iskanje po hišnih številkah pa deluje le v mestih(npr. Ptuj deluje brez problema), podeželje pa samo okvirno. Drugače pa glede iGo-ja lahko rečem samo pohvalne besede, uporabljam ga že kar nekaj časa, veliko v tujini, ker sem terenski, pa zaenkrat še ni zatajil! Priporočam nakup!
 
Nazadnje urejeno:

J05

Pripravnik
24. mar 2008
57
0
6
Igor me veseli, da si se oglasil.

Torej nekje na netu samo najdeš novo mapo in jo skopiraš na Igoja staro pa zbrišeš in ne rabiš kakršnegakoli posebnega programa?
Se da dodajati tudi še kakšne druge karte tako kot se to da na Garmina npr. Slo topo za peš hojo in kolesarjenje ter podobno?
Bi se dalo morda naložiti karte iz TIS-a, kjer še najlažje najdeš posamezno hišo še bolje pa če bi se dalo naložiti kar TIS.

Kako je pa z dodajanjem POI-ali delujejo tiste, ki jih dela Snecer za Garmina in, če se jih tudi tako zlahka doda?

A v tujini, kjer je pokritost 99% ti pa dela iskanje po hišnih številkah tudi po vaseh?
To se mi zdi trenutno še daleč največja slabost tega IGOja.
Npr. pri Zaplani, ki je razvlečena na nekaj kilometrov(pa ne samo razvlečena tudi raztresena povsod naokrog) ti prav nič ne pomaga, če nimaš možnosti iskanja po hišnih številkah.
Ko sem testiral Garmina sem vtipkal Zaplana 6 in me je pripeljal natančno do Drnovškove hiše, ki je brez iskanja po hišnih številkah ne bi mogel najti niti pod razno.

Shranjeno je pa očitno vse na 2GB kartici, a ima potem še eno režo za dodatno 4GB kartico recimo za mp3je ali moraš vzeti ven 2GB kartico z zemljevidi in dati noter drugo z mp3 in za ta čas ostati brez zemljevidov?

So morda vrisane tudi navadne steze in če se dobi še kak nastavek za na kolo, ker se zelo rad vozim po brezpotjih bogu za hrbtom in bi kaj takega prišlo zelo prav.

Zanima pa me tudi, če se da GPS lokacijo iz iGoja prenašati preko bluetooth na recimo prenosnika?

Lp
 
Nazadnje urejeno:

niki

Zelenc'
3. dec 2007
9
0
1
Tudi jaz se zanimam za nakup te navigacije ½preko tuša½.
Trenutno poznam samo Garmin navigacije, katera garmin je primerljiva s to navigacijo? Če nima hišnih številk je to velik minus..pozna kdo rešitve? mape so,kje dosegljive na spletu?
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Nima dobro pokrite SLO, ker so mape drugačne. Mape se dobijo na netu ja.
Tujina je pa super pokrita (razen seveda jugo in vzhodne države)

lp
 

niki

Zelenc'
3. dec 2007
9
0
1
Se pravi, da se da uredit boljšo pokritost SLO na spletu? Ta firma je madžarska ne?
gledam na blinku/partisu torrent iGO.+.Mio.Map.GPS.Ultimate.Pocket.PC, kaj to je to??

Kako pa je s to navigacijo v USA ?

Bi raje za ta denar kaj drugega kupili?
 
Nazadnje urejeno:

ceko

gps navigator
21. jul 2007
184
0
16
J05, kart med sabo ne moreš mešati oz. iz ene naprave dati v neko x... Kar je za Garmin je samo za Garmin. Enako velja za POI točke....

niki, se da najti boljšo pokritost ja (če nima že gor take karte).
To na partisu lepo piše, da je za PocketPC (dlančnik)

jaz pravim, da se splača...


p.s. tisti, ki jo boste kupili ali ste jo že, prosim, da nekam uploadate programčke, ki so gor (mp3-mp4 playerja,e-knjiga, slo vmesnik in govor...)
 

J05

Pripravnik
24. mar 2008
57
0
6
Za POI sem izvedel, da se dobi en programček, ki Garminove pretvori v IGO POI točke tako, da se vsaj to očitno da narediti.
Škoda, ker se ne da nalagati še drugih kart.
Fajn bi bilo, če bi se dal namestiti TIS, ki je najboljši za iskanje hiš po Sloveniji ampak to kolikor vem se tudi na Garmina ne da naložiti.

Največji minus je neiskanje po hišnih številkah izven naselij.
Ampak sem našel zasilno rešitev to je mobilni zemljevid iz najdi.si, ki ti preko mobitela lepo najde posamezno hišo in potem s pomočjo tega lahko tudi na IGOtu hitro najdeš določeno hišo.
Torej nastaviš, da te vodi v določeno vas potem pa če ta nima urejenih številk pa greš preko telefona na mobilni zemljevid in tam najdeš točno hišo in je problem rešen sicer malce bolj zamudno ampak gre.

Me pa zanima, ker je Bluetooth ali se potem da njegov GPS signal prenašati recimo v prenosnika ali pa v mobitel?
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.