iGO-683 B ali je vreden nakupa?

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

niki

Zelenc'
3. dec 2007
9
0
1
Verjetno nima USA mape ze gor naložene ali ?

je ta zadevca boljša od Garmin 250W ? (gledano samo z vidika navigacije, brez dodatnih funkcij)
 
Nazadnje urejeno:

J05

Pripravnik
24. mar 2008
57
0
6
Garmina 250W sem testiral in mislim, da kar se navigacije tiče ni velike razlike.
Garmin ima trenutno še boljše karte, Igo pa po prebranem boljši uporabniški vmesnik in kolikor sem uspel prebrati še lepše in hitrejše delovanje brez kakšnih zatikanj.

Ima pa Igo še bluetooth za povezavo s telefonom in brezžičen klepet, predvajalnik mp3, mp4, knjig, dvoletno garancijo... in je 100€ cenejši.

Nove karte tudi za ZDA so tu: brisano... piratski link Se pa jih kolikor vem, da tudi na Igota zlahka naložiti, ravnotako tudi POI točke

Tako, da mislim, da se precej bolj splača kupiti kar tega Igota.
Sam ga bom kupil ta teden potem bom pa lahko povedal točno oceno.

Lp
 
Nazadnje uredil moderator:

niki

Zelenc'
3. dec 2007
9
0
1
Super, hvala za link! Pol pa kaj javi na forum kako je zadevca v praksi in kakšen je postopek nalaganja kart iz spleta..
Tudi jaz študiram v prihodnjem tednu nabavit iGota, in koliko tudi berem po spletu ne kaže nekih minusov temveč pluse...
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.190
10
38
Murska Sobota
Citat:
Uporabnik niki pravi:
Super, hvala za link! Pol pa kaj javi na forum kako je zadevca v praksi in kakšen je postopek nalaganja kart iz spleta..
Tudi jaz študiram v prihodnjem tednu nabavit iGota, in koliko tudi berem po spletu ne kaže nekih minusov temveč pluse...
Minus je pač težava z mapami v SLO ko vsi pričakujejo, da bo pokrita vsaka vas v nulo...
 

niki

Zelenc'
3. dec 2007
9
0
1
Apachi - Ampak to je z leti lahko pričakovati izboljšavo ali?

JO5 - glede tistih zvezdic, danes so mi rekli v tušu, da potrebujše v naprej zvezdice in ne moreš ob nakupu zamenjati..
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.190
10
38
Murska Sobota
Citat:
Uporabnik niki pravi:
Apachi - Ampak to je z leti lahko pričakovati izboljšavo ali?

JO5 - glede tistih zvezdic, danes so mi rekli v tušu, da potrebujše v naprej zvezdice in ne moreš ob nakupu zamenjati..
Itak da se bo razvilo. Težava je bolj v tem da se je slovenija začela pokrivati 2 leti nazaj, kar se map tiče, western europe pa že leta 2000. Saj obstajajo že bolj podrobne mape, vendar še niso naprodaj (videl na lastne oči pri TeleAtlasu in Navtequ).
Tudi to, kar ima garmin, niso najboljše mape in so daleč od tega kar obstaja v tujini.
 

J05

Pripravnik
24. mar 2008
57
0
6
Apachi pa lahko v kratkem pričakujemo te bolj podrobne mape?

Bo recimo konec leta vsaj tako dobro pokrito kot je sedaj pri Garminu Adriaroute in Citynavigator 2008?
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
V kratkem bolj težko. Že nekaj časa se glede Slovenije nič ne spreminja. Lahko pa da presenetijo kaj pa vem. Dobro bi bilo, če bi imeli kakšnega z bolj točnimi informacijami.
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Citat:
Uporabnik Apachi pravi:
Po info ki so jih dajali komaj jeseni konkretne spremembe.

Če Lj takrat ne bo u nulo narejena, pol jih pa k gleda
uf-1.gif
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Ljubljana je že sedaj skoraj v nulo narejena, v nulo narejen je pomoje samo zemljevid iz TISa.
Ampak J05 si pa že prav siten ko se v čisto vsaki objavi ponavljaš z tvojim tisom in iskanjem številk.... No očitno navdušen novinec tako v navigaciji kot na forumu, ampak pustimo to. Kot je že apachi povedal, se kart ne da prenašati iz ene vrste naprave na drugo, ravno zato tudi ne moreš naložiti topografskih kart, ker jih Igo nima, Igo ima 43% pokritost kar pomeni da so večja mesta pokrita manjša pa ne z hišnimi številkami, POI točke se da lepo konvertirati z POIedit programom in jih naložiš v mapo kjer morajo biti, kartice ti ni treba en in not dajat enostavno vsebino skopiraj na večjo kartico in uporabljaj tisto, pred tem se prepričaj da naprava podpira večje kartice od 2Gb, Mislim pa da bi tudi na tej kartici moralo ostati še kar nekaj prostora, sicer si zemljevvide ki jih ne rabiš preneseš na računalnik in tako sprostiš veliko spomina, saj slovenija vzame mislim da le nekaj manj kot 10Mb (nisem prepričan govorim na pamet) torej ti ostane veliko prostora za mp3 in filme.
 

J05

Pripravnik
24. mar 2008
57
0
6
Link sem ti poslal preko zasebnih sporočil, če ti ga pa še tam zbrišejo
10.gif
 

J05

Pripravnik
24. mar 2008
57
0
6
Hvala za skoraj popoln odgovor.

Oprosti, ker stalno sitnarim zaradi TISa, ampak tisti zemljevid se mi res dopade in bi ga res rad imel še na GPS, da bi pa samo zato kupil prenosnika in ga prenašal naokoli bi bila pa neumnost.
No sedaj ko bo Wimax in bomo počasi povsod imeli hiter internet bo to že precej bolj uporabno.
Škoda, ker očitno iGOv Bluetooth očitno samo sprejema mobitel, ne pa tudi oddaja GPS signala, ker bi kaj takega prišlo vsaj kdaj prav.

Ni mi pa jasno zakaj vsi razvijajo neke svoje mape ko bi jih pa lahko za precej manj denarja kupili te od TISa in bi bil problem odlično rešen?
Razen, če se gredo tudi oni pirate in bodo raje postopoma vsako leto malo skopirali in bo sčasoma ravnotako vse popolno pokrito.

Saj na tega Igota se bo upam dalo enostavno nalagati tudi bodoče nove mape?
Sem pa nekje prebral, da kartice ni možno enostavno skopirati na drugo večjo(podpira 4GB), zato sem vprašal, če moraš vedno menjati kartico.
Imaš pa popolnoma prav, zbrišem tričetrt kart in je zadeva rešena, če jih bom kdaj rabil bom pa itak naložil najnovejše.

Kar se pa tiče iskanja po hišnih številkah je pa zasilna rešitev ta, da ko se pripelješ v kraj, ki ni popolnoma pokrit in ne najdeš določene številke, preko mobitela vklopiš najdi.si mobilni zemljevid in se potem orientiraš po njem.

Ker pa se očitno odlično spoznaš me pa zanima še, če se morda, da Igota ali pa Garmina tako nastaviti, da bi jih lahko od doma preko računalnika spremljal, kje tvoja GPS napravica točno je?

Najbrž je kaj takega možno, ker sem ravno nekaj dni nazaj bral, da je italijanska policija ugotovila voznikov GPS in ga potem po njem spremljala in našim sporočila, kje točno se nahaja.
Pa tudi v neki reklami mislim, da za Garmina sem slišal, da v primeru kraje lahko spremljajo GPS položaj ukradene naprave.

Lp
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Če lahko nalagaš piratse karte, potem se ni za bati da ti ne bi delalo pri kopiranju na drugo kartico, ker ponavadi če je zaščita je taka da so zaklenjene karte na serijsko številko kartice. V tvojem primeru očitno ni tako, tako da se nimaš kaj bati.
Kar se tiče kartografije je pa tako kot je, iz enostavnega razloga, lej ti narediš neko zadevo, ki jo tržiš, ne vem če bi bil vesel če bi pa jaz naredil podobno zadevo, na kateri bi bila tvoja osnova, seveda za pol denarja. Moraš vedeti da razvijanje zemljevidov stane ogromno denarja in da naročnik hoče imeti stroške povrnjene, čeprav se smešno sliši ampak izdelovalcem GPS naprav ni glavno, da prodajo napravo, pač pa karte za to napravo. In ko bo razvijalec TISovega zemljevida dovolj spustil ceno verjamem da bodo ta zemljevid kupili tudi drugi izdelovalci GPS naprav, do takrat pa je pač najboljša karta Adria Route 2.0 ki p se jo da uporabljat samo na garmin napravah.
Kar se tiče spremljanja tvoje naprave... naj te kar takoj zbudim.... to ni film o James Bondu.
Če želiš nekaj spremljati mora ta zadeva imeti oddajnik da se lahko spremlja signal, navadne GPS naprave pa so samo sprejemniki, ravno tako kot tvoj avtoradio, si predstavljaš da bi lahko sledil tvoj avtoradio, mislim da se ne bi več bal kraje.
Seveda pa obstajajo namenske naprave za sledenje, tudi sam si lastim eno. Lahko pa tudi svoj dlančnik v navezi z GPS sprejemnikom pretvoriš v sledilno napravo in ga vržeš v ženin avto in tako ugotoviš pri katerem ljubčku se je ustavila. Več o sledenju si preberi na internetu.

Tvoja Igo naprava je že GPS sprejemnik z vgrajeno kartografijo, torej ni smiselno da bi še oddajala GPS pozicijo preko BT. No seveda lahko rečeš da bi bilo fino zaradi tega in onega, ampak tako je itaq pri vsaki stvari, da pogrešamo samo še piko na i pa bi bila zadeva popolna, sem prepričan da če bi naprava omogočala ta prenos bi pa našel kaj drugega, recimo da manjka FM oddajnik, al pa da ne moš TISa gor inštalirat
wink-1.gif


Kar se tiče iskanja po številkah v vaseh je še vedno najbolj enostavno ustaviti mimoidočega in ga povprašati za nasvet.
 

ecan

Pripravnik
11. avg 2007
371
0
16
Jaz si s TIS-om pomagam tako, da najdem v njemu točno lokacijo ki jo iščem, potem pa primerjam karti v TIS-u in IGO-tu in tako lahko točno določim lokacijo če so le tu ulice čeprav brez imen in hišnih številk.
 

mirkop

Pripravnik
13. mar 2008
103
0
16
Živjo,

no napravo sem nabavil včeraj. sedaj pa me zanima ali je mogoče na napravo naložti iGO8? A v Sloveniji dela 3D navigacija z realnijšimi zgradbimi?
 

richigsm

Zelenc'
2. mar 2008
10
0
1
Pozdravljeni, mene pa zanima ta "tušova" naprava je kaj boljša od te navigacije, ki jo prodajajo na spletni prodajalni trenutno v akciji za 150 eurov?? Ker nič ne piše da je IGO zraven, piše da je kompatibilen, kaj to pomeni ???

Aja še link: http://www.bolha.com/oglas2938135

Hvala za odgovore.
 

kamen

Pripravnik
3. apr 2008
26
0
6
tretji kamen od sonca
Pokritost ex-yu cone vendar avgusta pridejo nove mape Teleatlasa in se pobirajo z iGO strani

Full Europe - all by TA 2GB Card Map size Road(km) House POI City Centers
(by population)Numbers
*Bosnia and Herzegovina Tele Atlas 2007.07 - 121 k - 1,376 - 0% - 0% - 901 - 29
*Croatia Tele Atlas 2007.07 - 2,8 M - 52,216 - 49% - 31% - 4,483 - 6,733
*Serbia Tele Atlas 2007.07 - 130 k - 2,295 - 0% - 0% - 507 - 77
*Slovenia Tele Atlas 2007.07 - 2,9 M - 30,238 - 43% - 43% - 4,449 - 5,992

Italija 94% hiš. št. Austria 100%
 

igorduska

Pripravnik
27. jan 2008
337
0
16
Ptuj
www.ptuj-on.net
J05, večino odgovorov ti je dal že ceko.TIS definitivno ne dela na dlančniku! Ja tudi jaz mislim, da je BT samo za povezavo z GSM. Kar se tiče delovanja v USA, preverjeno deluje odlično, saj so ameri zelo dobro pokriti z sateliti in tudi katre niso skope z informacijami. Sem ga imel priliko testirat v naslednjih državah:Georgia, Alabama, Mississippi, Tenessee, Colorado in Kentucky. Ocena odlično 5. Sred Denverja sem iskal eno zakotno ulico, pa me je pripeljal v prvo.

Tudi jaz mislim, da se nakup splača! Sicer pa, ali so sploh še na voljo?

Lp
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.