iGO-683 B ali je vreden nakupa?

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Hovi1

Pripravnik
10. apr 2008
62
0
6
V tušu na Pobrežju sem videl da majo na polici še samo 3 prazne škatle, če hočeš kupit ti vse kaj spata zraven k GPS-u prinese iz skladišča v vrečki :p

Me pa zanima če je kdo sprobal kako deluje prostoročno telefoniranje (ali dovolj glasno oddaja zvok in ali se lahko normalno pogovarjaš da te oseba s katero se pogovarjaš nosrmalno slisi) in kako se odnese gledanje filmov (je kolko tolko lepa slika?)?

Lp, Hovi
 

Dushan

Pripravnik
11. apr 2008
274
0
16
Sam sicer nimam te naprave, ampak na strani: http://pc.enakupi.com/GPS-navigacija-GPS-iGO-683B-navigacijski-sistem-pr-19302.html tud prodajajo tole GPS napravco in imajo v opisu napisano tudi sledeče:

"GPS avto navigacija iGo 683B omogoča namestitev katerekoli navigacijske mape - Tom Tom, Mio Map, Navigon mape."

Iz tega lahko sklepam, da se potem da nalagati tudi mape drugih proizvajalcev, ali pač vseeno ne, kot nekateri pravite? Sicer nimajo navedeno, da naj bi se dalo tudi Garmin mape nalagati, piše pa da omogoča namestitev katerekoli navigacijske mape. Je kdo že uspel dejansko sprobati, ali deluje z drugimi mapami?
 

GPSfreak

Pripravnik
11. apr 2008
35
0
6
Sem ponosni lastnik te naprave in lahko vam povem, da je vredna vsakega eura. IGO program deluje brezhibno in omogoča vnos vseh POI točk tudi direktno, ima opozarjanje pred radarji, ... Kar je najboljše od vsega lahko brez problemov nalagaš nove oz. druge mape z interneta sam skopiraš jih v mapo Maps.
Prostoročno telefoniranje je super, sliši se ful dobro in brez odmeva. Poveže se takoj in simpl. Lahko tudi več različnih telefonov.
Ekran je ful dobr in filmi se vidijo enkratno.
Dal sem gor že Tom Tom in Mio Map vse za PNA naprave in delajo!
Na priloženi kartici je še ful prostora še skor cel 1G tako, da sem dal gor še dva filma.
Ko se bom še kaj igral vam javim rezultate.
 

ceko

gps navigator
21. jul 2007
184
0
16
Dushan, če naložiš kakšen drug program gor (TT,Navigon,...) lahko potem druge mape daš gor za posamezen program. Če daš Navigonove mape v iGO, ne bo delalo.
 

GPSfreak

Pripravnik
11. apr 2008
35
0
6
Sem klical na TUŠ so rekli, da jih imajo še dovolj, da pa je lahko problem kakšna poslovalnica, ki ni naročila dovolj ampak, da lahko naročiš in jih bodo potem tudi oni naročili. Tko da ni skrbi, da bi jih kmalu zmanjkalo!
 

niki

Zelenc'
3. dec 2007
9
0
1
se pravi, da lahko brišem in dodajam karte kot na trdem disku na računalniku? tak easy
smile-1.gif


Veš mogoče kateri letnik so karte avstrija, slovenija in hrvaška serijsko na igotu 683b??
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
AdriaRoute so routabilne karte za Garamina, tako da na iGo ne gre.
 

bamby

Zelenc'
13. apr 2008
1
0
1
Imam navigacijo Prestigio 430 in na njemu Igo. Rad bi uporabljal Adria route, pa tudi mene zanima če bi šlo, oziroma kaj rabim mogoče kak gonilnik, da bi delalo?
Hvala za odgovor in kako pomoč.
 

ceko

gps navigator
21. jul 2007
184
0
16
Pa dejte mal prebrat preden kaj napišete... malo višje sem napisal, da med posameznimi programi ni možno mešati kart...
Garminove karte so samo za Garmin.
 

Hovi1

Pripravnik
10. apr 2008
62
0
6
Torej ne gre naložin "bolših" map na iGO-ja? Pa če se da odpravit ta pomanjkljivost z hišnimi številkmi?
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Tudi iGo zna iskati po hisnih stevilkah v SLO, ampak le za vecje kraje - Lj, Mb,...
 

ceko

gps navigator
21. jul 2007
184
0
16
no evo.
tega nikoli nisem uporabljal, ni bilo potrebe...
drugače mora pa igo še dosti dodelati slo karto
 

Hovi1

Pripravnik
10. apr 2008
62
0
6
Iskanje po manjših krajih pa torej deluje? Da te pripelje do željenaga kraja/vasi v SLO?
Pa zamima me ali se dajo brez težav dodati točke za radarje in omejitve hitrosti kot jih pridno dodajajo na tem foromu v eni temi?
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Pri IGOju je sledeča zadeva. Hišne številke so za večja mesta KP, LJ, MB, CE, MS, NM; in sicer do področja ki je obarvan roza. Ceste so zarisane čisto isto kot pri Garminu, le da je Garmin prav specializiran za Slovenijo in ima čisto vse hišne številke (so pač napake tudi).
Vsaka firma ima svojo karte, ki ne paše na druge naprave. Pri IGOju pa je napredek počanejši, na par mesecev izide kak popravek...
 

J05

Pripravnik
24. mar 2008
57
0
6
Na polici jih nimajo, ker se jih preveč pokrade(ali pa očitno nekaj mutijo in se tako varujejo pred tem, da bi kakšna naprava prišla v roke kakšnemu inšpektorju).

Sam sem moral par dni počakati, ko so jih pa dobili so me pa poklicali.

Kar se zvezdic tiče ni bilo nobenih težav, ker jih nisem imel.
Ko sem plačal mi je nato najnovejše zvezdice celo sama prijazno nalepila na kuponček.

Kar se pa same naprave tiče je pa občutno boljša od Garmina 250W in ima krepko več dodatnih stvari in možnih nastavitev.

Kar se pa zemljevida Slovenije tiče je pa čista katastrofa, pod ravnijo prve karte iz TISa stare deset let.
Zemljevid je res obupen in se niti slučajno ne more primerjati s kartami iz Adriaroute 2 ali bog ne daj celo iz novega TISa.

Enostavno ne razumem, da nihče enostavno ne kupi TISovih kart in bi imel daleč najboljši zemljevid(če ga še dražje prodajajo ne verjamem, da bi jih stal več kot pa če zemljevid razvijajo sami v času razvoja pa zgubljajo stranke zaradi slabe kvalitete).

Torej, če veliko potujete po tujini in znate nameščati nove karte in ga kar naprej posodabljati in vam je v veselje cel kup dodatnih stvari a zato malo zapletenejša uporaba potem se vam ga vsekakor splača kupiti.

Če ga pa rabite v glavnem za Slovenijo in rabite iskanje po hišnih številkah tudi izven največjih krajev potem pa te naprave ne kupite ampak kupite raje Garmina z Adriaroute 2, ki je že precej dobra karta.
Garmin pa je tudi najbolj preprost za uporabo in se ga boste, če niste tehnični tipi navadili krepko lažje je pa srebrn Garmin tudi leši od tega črnega IGOta.

Da zaključim z IGOtom sem precej zadovoljen, nad zemljevidom Slovenije in nezmožnostjo iskanja po hišnih številkah manjših krajev(celo krajev s par tisoč ljudi sploh ne najde) sem pa izredno razočaran in ga bom zelo verjetno prodal, ker je obupen za vožnjo po podeželju, za kolo in hojo pa sploh povsem neuporaben.

V glavnem še naprej sanjam o neki podobni takšni majhni napravici, ki bi omogočila namestitev TISa.
 
Nazadnje urejeno:

J05

Pripravnik
24. mar 2008
57
0
6
Zanima me ali ste ostali ob nakupu pri Tušu zraven dobili tudi SLOnavodila in gonilnik za povezavo z računalnikom?
(sam sem dobil samo en cd s angleškimi navodili).

Druga stvar, ki me moti pa je ta, da se hočem na uradni stani za posodobitev registrirati http://navngo.com/pages/global/eng/registration/igo_owner

in ko vtipkam mojo kodo iz IGOta mi napiše, da demo izdelkov ne morejo registrirati?????

Zanima me, če imate sami kaj več sreče ali ste na istem?

Ker, če Tuš takole dela z vsemi ga bo treba za ušesa.
 

GPSfreak

Pripravnik
11. apr 2008
35
0
6
Jaz sem dobil CD z vsemi SLO navodili in gonilnikom, ki pa ga ne potrebuješ za XP-je saj je že notri ta pravi. Po mojem pokliči uvoznika pa ti jih bodo še enkrat poslali.
Z IGO registracijo in posodabljanjem je pa itaq tako, da na njihovi strani dobiš vse to le, če si kupil samo program in ne skupaj z napravo! Če si kupil paket dobiš vse skupaj pri uvozniku - sem že preveril in so mi to potrdili in pojasnili, da kreirajo mailing listo tako, da ti pošljejo posodobitve, ko jih dobijo skupaj z navodili za inštalacijo brezplačno. Le sporočit jim moraš tvo e-mail naslov!
Jest sm ful zadovoln z mašino in jih grem kupit še en par za "naprej" - k jih bo zihr zmankal.
Na policah imajo pa sam ovitke zato, ker jim ful kradejo (sej veš, da so majhni) ne pa zarad inšpektorja?!?
Karte so pa u nulo, vedno pa bodo Garmin feni in pa IGO feni.
Bravo TUŠ-u za to akcijo!!!
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.