Idiotizmi 4. Janševe vlade

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
22.397
14.833
113
kod Džej-Zija
Tudi če pustimo človečnost ob strani, je bil izbris dejanje neverjetne neumnosti in nesposobnosti, za kar bi moral nekdo odgovarjat. Spet, tudi če pustimo človeško plat ob strani, bi morali zadevo izpeljati postopkovno pravilno. Pa je niso in zato padajo odškodnine. Da nekdo pritisne gumb Delete in spotoma ne pošlje odločbe, je noro.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
14.801
8.915
113
To je večna dilema in nekateri so res imeli možnost izbire in se niso odločili za Slovenijo, VENDAR ali je 10 letni otrok res kriv za svoj izbris? Bilo je nekaj preračunljivcev in veliko tistih, ki so po nepotrebnem "našpukali".
Oče je kriv ne otrok! Dopuščam neverjetne izjeme ampak teh je promil. Za vse ostale pa vemo "šta su oni bili".
 

mistique

Guru
16. jun 2009
16.764
3.784
113
Oče je kriv ne otrok! Dopuščam neverjetne izjeme ampak teh je promil. Za vse ostale pa vemo "šta su oni bili".
Ne gre za to šta su oni bili, pa i ako su bili, a bilo je i drugih...Če znaš brati, imaš na voljo sodbo vsaj dveh sodišč. Na ustavnih pravicah, ki so bile kršene 25.000 osebam, je temeljila tudi odločitev o odcepitvi.
 

B81

22. jul 2007
40.218
12.800
113
Kaj so naredili v drugih drzavah s podobnimi ljudmi, ki tudi niso zeleli? Enako izbrisali?
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
22.397
14.833
113
kod Džej-Zija
Naj ponovim: pravno gledano ideja izbrisa kot taka sploh ni bil tako zelo problematičena. Problematičen je način, kako je bila izpeljana. Ko enkrat končaš v birokratski črni luknji, pa veliko sreče v bitki z mlini na veter.
 

Aeon_Pax

Fizikalc
19. okt 2012
166
176
43
Ljubljana
Tudi če pustimo človečnost ob strani, je bil izbris dejanje neverjetne neumnosti in nesposobnosti, za kar bi moral nekdo odgovarjat. Spet, tudi če pustimo človeško plat ob strani, bi morali zadevo izpeljati postopkovno pravilno. Pa je niso in zato padajo odškodnine. Da nekdo pritisne gumb Delete in spotoma ne pošlje odločbe, je noro.
Ni bilo čisto tako, ampak ja - morali bi postopkovno izpeljati bolje. Zato pa sedaj problemi. Podobno kot NLB na hrvaškem. Kot da bi nekdo nalašč zajebal.
V naši širši familiji je ta priženjen jebal ježa izbrisanih, ker se je odločil (zavestno!), da ne zrihta papirjev (ga je mama prepričala, da ne rabi SLO paprirjev, ker bo prevzel kmetijo v Srbiji). Potem je prišel otrok in redna služba v SLO... sta se poročila in je zrihtal papirje. Je zdej hujši nacionalist kot jaz: ta prav JJ volivec... (glih za Mahniča, ker je lovec)
 
  • Ljubezen
Reactions: Kamele0N in nacek

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
22.397
14.833
113
kod Džej-Zija
Ni bilo čisto tako, ampak ja - morali bi postopkovno izpeljati bolje. Zato pa sedaj problemi. Podobno kot NLB na hrvaškem. Kot da bi nekdo nalašč zajebal.
V naši širši familiji je ta priženjen jebal ježa izbrisanih, ker se je odločil (zavestno!), da ne zrihta papirjev (ga je mama prepričala, da ne rabi SLO paprirjev, ker bo prevzel kmetijo v Srbiji). Potem je prišel otrok in redna služba v SLO... sta se poročila in je zrihtal papirje. Je zdej hujši nacionalist kot jaz: ta prav JJ volivec... (glih za Mahniča, ker je lovec)
Kot sem že prej omenil, ne govorim o človeški plati, ampak postopkovni. Če bi postopkovno izpeljali dosledno po zakonu, državi in njenemu aparatu nihče ne bi imel ničesar očitati.

Človeška plat je bila, da so bili nekateri popolnoma neupravičeno izbrisani, nekateri so pa veselo špekulirali in se spotoma nasadili. Sredstva javnega obveščanja so o tem res na široko debatirala pol leta pred izbrisom, ampak to še vedno ne pomeni, da se zaradi tega državi ni bilo treba držati postopka.

Ljubljanska banka na Hrvaškem in v Bosni je pa spet druga zgodba. Naši so jo porivali v okvir sukcesije, kjer bi narodna banka vsake od držav jamčila za vloge komercialnih bank na svojih tleh. Hrvati in Bosanci so uspešno furali demagogijo proti LB, po drugi strani je pa Hrvaška samovoljno izvajala povračilne ukrepe proti Sloveniji v obliki zaplembe premoženja slovenskih podjetij na hrvaških tleh. Torej, mi smo hoteli v duhu dobrih medsosedskih odnosov igrati fair play, Hrvati so pa igrali svojo tipično igro pod pasom. Na podobno foro se je marsikje določala tudi meja. Recimo kontejner na Dragonji. Bavčar ga leta 92 ni hotel dati na vrh hriba, da ne bi bilo eskalacije, ker meja ni bila določena, potem so pa Hrvati svojega postavili v dolino in si dejansko prisvojili tisti obmejni pas.
 

dask

Majstr
21. sep 2023
992
1.138
93
Nesposobni politiki, še bolj pa diplomacija, nas jebejo že od začetka. Ne eni ne drugi niso boljši, uspešno pa uporabljajo delitev kot način vladanja. Dodaš k temu še balkansko mentaliteto, veze in poznanstva, pa dobiš močvirje, kakršnega mamo.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
19.862
11.298
113
MB
Nesposobni politiki, še bolj pa diplomacija, nas jebejo že od začetka. Ne eni ne drugi niso boljši, uspešno pa uporabljajo delitev kot način vladanja. Dodaš k temu še balkansko mentaliteto, veze in poznanstva, pa dobiš močvirje, kakršnega mamo.
Ampak ko jaz recem da je treba politiko enostavno cimbolj odmaknit od moci pa odlocanja sem pa cuden ko skocijo ljubitelji drzavnega ki ga ne locijo od javnega.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
16.764
3.784
113
Naj ponovim: pravno gledano ideja izbrisa kot taka sploh ni bil tako zelo problematičena. Problematičen je način, kako je bila izpeljana. Ko enkrat končaš v birokratski črni luknji, pa veliko sreče v bitki z mlini na veter.
Distinkcijo med idejo in izvedbo je podalo sodišče. Kakšne in katere pravice so bile kršene je tudi jasno. Birokratsko črno luknjo je izničila odločitev sodišča. Danes je glede tega dogodka jasno popolnoma vse.

V javnosti in politiki pa obstaja več kot ena interpretacija tega dogodka. Pogosto pri taistih, ki iščejo pieteten zaključek dogodkov po 1945. Zame je to dvoličnost par excellence in ena izmed zadev, ki tvorijo gordijski vozel slovenske enotnosti.

Smo pa na Alterju o izbrisu zelo veliko napisali in ta beseda očitno še vedno "buri duhove". Predvsem tistih z vneto amigdalo :evil:
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
7.026
9.119
113
1000026031.jpg
 

irwin

Guru
13. mar 2008
2.056
695
113
Kaj so naredili v drugih drzavah s podobnimi ljudmi, ki tudi niso zeleli? Enako izbrisali?
Poznam primere (brexit cajt), ko so angleze brcnili iz EU drzave ker si niso hoteli zrihtati papirje o drzavljanstvu. Za drzavljanstvo so pa morali izpolnit taiste pogoje kot Somalijc ali Sirijec npr( 3.drzave). Tudi ni pomagalo da so imeli dolocen "privilegiran" status kjer so bili zaposleni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
35.757
6.944
113
blizu močvirne prestolnice
Stalno prebivališče.
Tako kot je napisal mooserro. Na žalost je JS in JU bila že takrat znanilec slabega dela. Če bi bilo tako kot mora biti, bi lahko vse, ki niso bili v Sloveniji izbrisali tudi iz stalnega prebivališča.
Žal so naredili veliko uslugo južnim in levičarskim izdajalcem
Je pa zanimivo, da so vam neki tuji narodi več vredni kot naš. Za ene se cmerate, čeprav so bili proti Sloveniji, medtem pa druge obsojati z izdajalci pa niso bili proti Sloveniji. Na koncu so jih še pobili v primerjavi z vašimi. In ja, med pobitimi so bili tudi otroki,ki niso bili nič krivi ane Sam Svoj.