Singapur

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
Hej vsem...

Bom raje novo temo odprl, tu je bolj vidna... ;)

Sredi julija (12.7. - 20.7) gremo z družino (hčerkica bo stara 7 let) v Singapur in zanima me naslednje:

1.) Ker je več kot polovico dni deževnih, me zanima, če lahko pričakujemo nevihte ali bolj blage prhe? Je dežnik nuja?
2.) Lahko kdo napiše kako vredu lokalno tržnico bolj v centru in mogoče tudi kako lokacijo za kak street food? Imajo po večini bolj pikantno hrano ali ne?
3.) Kakšno je morje za skopat? Verjamem, da ni ravno hrvaška ampak, ali se da skopat v morju? Na otoku Sentosa ali kje drugje?
4.) Google maps deluje vredu (v povezavi s javnimi prevozi)? Npr.: v Tokiu je deloval vrhunsko... ;)
5.) Zaenkrat gledamo ta hotel; bi kdo priporočal boljšo lokacijo za nekje 1000 eur (6 noči z zajtrkom)?
6.) Od letališča do mesta vozi metro, kajne? Verjetno se najbolj splača Singapore Tourist Pass (3 dni za 30 SGD), kajne? Kolikor razumem, da vključuje ves javni prevoz, kajne?

To je zaenkrat vse... Mogoče se še kaj spomnim...

Najlepša hvala za odgovore že vnaprej ;)
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Poskusi kontaktirati Ahmeda Pašića, ki že nekaj let živi v Singapuru. Verjetno je dosegljiv preko Facebooka.
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Hej vsem...

Bom raje novo temo odprl, tu je bolj vidna... ;)

Sredi julija (12.7. - 20.7) gremo z družino (hčerkica bo stara 7 let) v Singapur in zanima me naslednje:

1.) Ker je več kot polovico dni deževnih, me zanima, če lahko pričakujemo nevihte ali bolj blage prhe? Je dežnik nuja?
2.) Lahko kdo napiše kako vredu lokalno tržnico bolj v centru in mogoče tudi kako lokacijo za kak street food? Imajo po večini bolj pikantno hrano ali ne?
3.) Kakšno je morje za skopat? Verjamem, da ni ravno hrvaška ampak, ali se da skopat v morju? Na otoku Sentosa ali kje drugje?
4.) Google maps deluje vredu (v povezavi s javnimi prevozi)? Npr.: v Tokiu je deloval vrhunsko... ;)
5.) Zaenkrat gledamo ta hotel; bi kdo priporočal boljšo lokacijo za nekje 1000 eur (6 noči z zajtrkom)?
6.) Od letališča do mesta vozi metro, kajne? Verjetno se najbolj splača Singapore Tourist Pass (3 dni za 30 SGD), kajne? Kolikor razumem, da vključuje ves javni prevoz, kajne?

To je zaenkrat vse... Mogoče se še kaj spomnim...

Najlepša hvala za odgovore že vnaprej ;)
Zdravo, dezevati zna vsak dan, ali pac ne. SG je tropski kraj. Deznik ali kaka alhka palerina je fajn, ce ne druga pa vsaj kapa s siltom. Dez doli je topel, kot tus. Kapo pa tako ali tako rabis se proti soncu
Street food imas povsod, isci Hawker center. Cene tam so zelo ugodne, hrana je raznolika in ne glede na morda ne najlepsi izgled, je vse varno.
Morje...hm, ce res ni druga, pojdite na Sentoso. So zrihtali eno lustno plazo; za ptroke bo OK, pa se morda za kako hudo tropsko fotko.
Google maps perfektno. Sicer pa kupi na letaliscu neko "turist2 SIM kartico. So poceni, in svi operaterji imajo dobro pokritost.
Glede na 6 dni, lahko skocite se na kavo v Malezijo ali pa poceni shopping Batam. Potem vzami SIM, ki ima roaming vkljucen.
Morda je se najbolj priporocljiv Batam, kje imajo res poceni in dobre masaze, poleg tega pa poceni shoping in nasploh vse poceni. Tja se peljes z ladjo iz Harbourfronta in v eni uri si tam.Sosednji otok je Bintan, kjer je morda se najlepse morje, ceprav je zato treba se na jug.
Hotel...ja, ni slab. ceprav, jaz ga vedno vzamem ali na Orchard roadu (obvezno skrij kreditno, da je zena ne bo zlorabljala za shopping), ali pa nekje ob reki (Clarke quay). Za tvoj hotel nisem videl, ali ima bazen ali ne. Ampak brez tega v tisti vrocini ne gre. Za nas je pregrevanje doli pac vsakodnevna skrb, ker zunaj je vroce, vlaga, notri pa sopajo klime, kolikor je mogoce. Aja, hotel...vse, kar moras gledat, je to, da je blizu MRT.
Iz letalisca vozi MRT, ki je super za po mestu, iz letalisca pa morda malo prezakomplicirano. Taxi te pride okoli 20 SG dolarjev, MRT za familijo pa ene 15. Za tja in nazaj bi vzel taxi, ki so hitri in te pripelje do vrat, za op mestu pa MRT ali bus.

Sigurno sem se kaj pozabil; javi, ce te zanima.

LP, M.
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Se kar strinjam z Matjazem,.. lansko leto smo bili v enakem obdobju v SG sicer samo 5 dni, pa nam je bilo dosti :) dezja nismo imeli nic, kar pa en pomeni da ga letos ne bo :) Jest sicer nisem kupoval lokalne sim kartice, ker je bil WiFI povsod.. Iz in na letalisce smo sli z taxijem... ni bilo velke razlike proti MRT. Stanovali smo pa v Clarke quay-u. Super lokacija :)

Google maps je top. samo prej DL zemljevide...
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Batam je se kar ok, sem dosti sluzbeno tam. Med vikendi so nore zurke, ker pride cez zaliv ogromno folka iz Singapurja na cenejsi alkohol in cipe (ne drezaj, ogromno jih ima HIV). Ni pa kaj za dosti videti..
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
Ok... Sem pomislil, da bi za kak dan skočili v Kuala Lumpur (jaz sem sicer že bil tam 6 let nazaj), ampak moji dve še nista bile in sem jima že takrat obljubil, da ju bom enkrat peljal tja... No, zdaj je super šansa, samo mislim da je en dan premalo (za pot tja in nazaj in še pogledat kaj)... No, kaki pa bi bil najhitrejši/najcenejši prevoz v KL? Verjetno letalo, samo tudi letalo vzame vsaj kake pol dneva tja in nazaj iz centra Singapurja (najprej do letališča SG, potem čakanje na letališču, potem let do KL, potem pa še iz letališča KL do centra KL IN POTEM ŠE NAZAJ ISTO)...

Super za Hawker centre.. Bomo šli pogledat... Ravno to je super, ko oči vidijo nekaj stlastnega in lahko tudi probaš več stvari...

Kaj pa otok Batam? Videl sem, da traja pot do otoka nekje 45 min po vodi... Kaj pa počet tam? So lepše plaže? So kaki problemi, ker prideš v drugo državo (kontrola, potrebna viza)? Drugače mi je všeč misel, da ko si tak daleč, greš za kak dan pogledat še v drugo državo.. ;)

Ker sta že 2 od dveh ;) napisala, da sta bivala v Clarke Quay, kaj pa je tam tak "zanimivega", da sta oba priporočala? Je tudi kaj ceneje? Drugače pa ja, gledam hotele (in AirBNB) v bližini MRT... ;)

Še glede MRT iz letališča... Zakaj bi bilo zakomplicirano prit iz letališča v center z MRT? Npr.: v Tokiu lani smo tudi šli z vlakom iz letališča, pa je blo vse ok... Verjetno velja kar ta vozovnica Singapore Tourist Pass že iz letališča... Sem jo mislil kupit že prvi dan in jo koristit že na poti iz letališča...
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
V SG bil pred 20 leti. To je bil se cas internet cafejev :) Naokoli po mestu z njihovimi double deckerji. Hranil pa se po "food courtih". Kot receno, hotel z bazenom je "must". Sentosa plaze so na dalec zanimive, ko pa si enkrat tam pa ni ravno kopalna atmosfera. Se pozna blizina najvecjega pristanisca. Je pa lep Aqualand tam za pogledat.

Nepozaben je bil singapore ZOO. Jih videl precej po svetu pa tistemu nobeden ni segel do gleznja.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.830
2.087
113
Jaz sem bil konec oktobra, ad bi scalo non stop ni, ampak se usuje ploha v 5min iz popolnoma jasnega, tropsko podnebje pač. Bil tudi jaz v tistem zoo, saj je lep, ampak Taroonga Zoo v Sydneyu ne preseže. Pojdi še na Singapore eye, ki je (verjetno še vedno) najvišje kolo v Aziji ali morda celo na svetu, ne vem več in takoj zraven imaš Marina bay in infinity pool na vrhu hotela.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
Hja, na Singapore Flyer tak al tak gremo že zaradi hčerkice, je nora na te počasne "vrtiljake"... ;) Pa verjetno tudi zoo...

Še vedno me zanima naslednje:
- ali velja singapore tourist pass karta od letališča do mesta?
- je hrana po večini pikant?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Sicer je že zelo dolgo, kar sem bil v Singapuru, toda imam v spominu, da je bila hrana tudi v kitajskih restavracijah, kjer niso imeli pojma o angleščini, dokaj prilagojena evropskemu okusi in ni bila preveč pikantna. Sem pa enkrat v hotelu vzel kitajski zajtrk, ki je bil tako hud, da sem še dva dni jamral pri sranju. :)
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Ok... Sem pomislil, da bi za kak dan skočili v Kuala Lumpur (jaz sem sicer že bil tam 6 let nazaj), ampak moji dve še nista bile in sem jima že takrat obljubil, da ju bom enkrat peljal tja... No, zdaj je super šansa, samo mislim da je en dan premalo (za pot tja in nazaj in še pogledat kaj)... No, kaki pa bi bil najhitrejši/najcenejši prevoz v KL? Verjetno letalo, samo tudi letalo vzame vsaj kake pol dneva tja in nazaj iz centra Singapurja (najprej do letališča SG, potem čakanje na letališču, potem let do KL, potem pa še iz letališča KL do centra KL IN POTEM ŠE NAZAJ ISTO)...

Super za Hawker centre.. Bomo šli pogledat... Ravno to je super, ko oči vidijo nekaj stlastnega in lahko tudi probaš več stvari...

Kaj pa otok Batam? Videl sem, da traja pot do otoka nekje 45 min po vodi... Kaj pa počet tam? So lepše plaže? So kaki problemi, ker prideš v drugo državo (kontrola, potrebna viza)? Drugače mi je všeč misel, da ko si tak daleč, greš za kak dan pogledat še v drugo državo.. ;)

Ker sta že 2 od dveh ;) napisala, da sta bivala v Clarke Quay, kaj pa je tam tak "zanimivega", da sta oba priporočala? Je tudi kaj ceneje? Drugače pa ja, gledam hotele (in AirBNB) v bližini MRT... ;)

Še glede MRT iz letališča... Zakaj bi bilo zakomplicirano prit iz letališča v center z MRT? Npr.: v Tokiu lani smo tudi šli z vlakom iz letališča, pa je blo vse ok... Verjetno velja kar ta vozovnica Singapore Tourist Pass že iz letališča... Sem jo mislil kupit že prvi dan in jo koristit že na poti iz letališča...
Batam...plaze slabe, je pa ceneje. Ce ze, pojdite na Bintan; sosednji otok. Mislim, da grejo neki trajekti celo direkt iz SG. Komplicirajo ne, za Slovense se ob prihodu kupi Viza On arrival in na kontroli dokumentov gres na salter VOA, kjer ni nikogar. VOA mislim, d aje 50 Sing dolarjev po osebi.
Clarke quay...za party prvovrstni kraj, za otroke nic. Razen morda onega sladoledarja, ki si vzame 5 min za shov s sladoledom.
MRT iz letalsica je mogoc, ampak traja dolgo, pa po vsej verjetnosti bo treba presedat. Ni zakomplicirano, pac kot navadna podzemna zeleznica ali vlak. Kot receno, meni je ljubse vzet taxi iz in na letalisce, po mestu pa vecinoma z MRT-jem. Avtobusev se nisem nastudiral ;)
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Hja, na Singapore Flyer tak al tak gremo že zaradi hčerkice, je nora na te počasne "vrtiljake"... ;) Pa verjetno tudi zoo...

Še vedno me zanima naslednje:
- ali velja singapore tourist pass karta od letališča do mesta?
- je hrana po večini pikant?
Hrana je zelo raznovrstna, odvisno od restavracij ali posameznega stanta. Jaz nimam rad pikantno in se se nikoli nisem nasankal. Vsi znajo odgovorit na vprasanje, ce je hrana spicy, tako da brez skrbi
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
Šefica nama (meni in moji punci) je dala zeleno luč, da lahko bukirama nočitve (z zajtrkom) v Marina Sands Bay hotelu... :)

Ali slučajno kdo ve, če je kje kakšna posebna akcija v tem hotelu? Zanima me termin od 13.7. - 19.7 (6 nočitev). Najceneje (z zajtrkom za 2 osebi) sem našel za 2700 SGD (nekje 1760 eur)...

Ima mogoče kdo kaki kontakt od osebe Ahmed Pašić (omenjenega v enem izmed odgovorov)? Mogoče bi lahko on poizvedel za kako lokalno ceno... ;)
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
17
38
MB
Ahmed Pašića imaš na FB. Probaj ga kontaktirati čeprav dvomim, da bo lahko kaj "lokalnega" uredil. Singapurci se ne gredo "domačijskega" poslovanja :)
Drugače pa ti želim prijetno bivanje v MSB...hud hotel, sploh rooftop pool.
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
sorry za spam, ampak si ga sam iskal...
gledaš sobo za min 300€ na noč in fehtaš popust. ne bodi tak balkanc-plačaj al pa poišči cenejši cenejšo opcijo. Za hvaljenje na IG bo tudi obisk bazena na MSB dovolj
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
as21, ne gre se za hvaljenje... Ampak kot že neštetokrat do zdaj sem videl (ti povem iz lastnih izkušenj), da lahko za isto stvar plačaš precej manj, če se malo znajdeš in malo povprašaš na forumih... Več glav več ve... ;)
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
Mi smo sicer dali 550 za odraslega (530 za otroka starega 7 let) z emirates iz Zg (postanek v DXB, let iz DXB z A380) v sredini julija (visoka sezona), kar se zdi dokaj vredu ponudba, a par dni prej bi jo lahko dobil za 430... Podobno ponudbo iz ZG je imela tudi družba Qatar. Se pa dobi tudi za slabih 400 eur, če naletiš na kako akcijo (npr. iz Berlina, Pariza, ipd)...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.303
6.528
113
Hm, jaz gledam zdaj december, pa so višje cene kot julija, tako da mi ni jasno...pa je to začetek decembra, ne prazniki :) pod 700 ni nič?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.306
3.412
113
Prezgodaj je še za gledat karte za december.

Najbolje cca 4 tedne pred poletom.
Pa Emirates glej z Dunaja
A380 leti ponavadi na pol prazna. Vsaj prejšnji teden je.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan