Mallorca med krompirjevimi počitnicami

raners

Majstr
4. mar 2008
2.690
349
83
Hej vsem...

Pred nekaj dnevi sem v eni akciji zelo ugodno kupil letalske karte Dunaj - Mallorca od 30.10. do 6.11. Gremo kot družina (2 odrasla in hčerka 6 let).

Ker takrat verjetno klima ni več ravno za poležavanje na plaži in kopanje v morju, me zanima, kaj početi na tem otoku 1 teden?

Kadar gremo v kakšno veliko mesto (bili smo že v Dubaju, Barceloni, Dunaju), si radi pogledamo glavne znamenitosti kar z uporabo javnih prevoznih sredstev... Verjetno na Malorci ni nevem koliko znamenitosti, kajne?

Ena izmed idej je, da gremo za kake 3 ali 4 dni v Valencijo ali Barcelono š kakšnim letalom ali trajektom (ki se mi zdijo neverjetno dragi samo za potnike)... Verjetno je najceneje z letalom, kajne?

Druga izmed idej je, da mogoče vse dni preživimo na malorci in mogoče spimo po 2 ali 3 noči v različnih hotelih na različnih delih otoka...

Verjetno je na Malorci bolje najet avto kot pa se vozit z javnim prevozom, kajne? Tudi cenovno me zanima...

Na katerem delu otoka pa je najbolje preživet največ časa? Kje je najlepše za mlade družine? Tudi če je bolj glasno in živahno, nam je vredu, le da ni kaj preveč ekstremno...

Imate še kake druge nasvete za malorco konec oktobra/začetek novembra?

Hvala lepa za morebitne nasvete in komentarje že vnaprej.
Čao
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
Mallorca je neverjetno lepa. Mogoče bo takrat še toplo za kakšno kopanje. Priporočam rentanje avtomobila in raziskovanje notranjosti. Verjemi, imate kaj počet teden dni...
Ne zdi se mi smiselno ne stoškovno in ne časovno da bi z Mallorce leteli še kam, saj se bo na koncu zdelo kot da ste dopust preziveli na letališču.
IMHO :)

Uživajte.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jello

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Rentas avto, Mallorca je kar velik otok, sama Palma pa ima z okolico cca pol mio previbalcev. 6 dni imate kaj za pocet. Konec oktobra lahko lezis na plazi in se soncis, plavanje pa je za bolj "pogumne".

Lete za barcelono imas vsake pol ure z raznoraznimii nizkocenovniki, glede na datum lahko pomoje rezervirate danes za 50 eur povratne za vso druzino. Vprasanje je koliko se splaca v barco za en dan.
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
kolikor sem gledal ima morje tolk stopinj, kot na portugalskem poleti:) tako, da kopati se da.
bomo na istem letalu ocitno..:)
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.690
349
83
hvala za predloge... In ja, vem ja, če bi šli še v katero drugo mesto, nam greta skoraj 2 dni samo za transport...

Ok, torej bomo ostali na otoku vse dni... ;-)

Kaj pa ideja, da prespimo po 3 noči v dveh različnih hotelih? Npr.: 3 noči na severu, 3 noči na jugu? Verjetno bomo vzeli nočitev z zajtrkom...

Še vedno me zanima naslednje: Na katerem delu otoka pa je najbolje preživet največ časa? Kje je najlepše za mlade družine? Tudi če je bolj glasno in živahno, nam je vredu, le da ni kaj preveč ekstremno... Imamo radi lepe javne plaže (ne nekih samotnih), kjer se kaj dogaja (čeprav vem, da verjetno konec oktobra nebo več enako kot v top sezoni)...

Ima kdo kakšne vredu izkušnje s kakim hotelom, ki je skoraj na plaži (s pogledom na morje) in je vseeno cenovno dostopen?
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Ce imas renta car je najboljsa lokacija palma oz okolica palme. Zahodno od mesta so pesceno/kamnite plaze (san agusti), vzhodno pa je precej klasicnih resortov po nemskem stilu (podroce Les meravelles). mestni in primestni promet je odlicno urejen z avtobusi. Kot receno je Palma res veliko mesto.
Oktobra ni vec guzve in navalov.
Druga lokacija za obiskat oz za stacionirat je severovzhod (provinca Manacor).
Vse ostalo je normalno dosegljivo z avtomobilom, delno tudi z metrojem ki vozi iz centra Palme.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.690
349
83
Ker se jesenski dopust na Malorco bliža, moramo počasi rezervirat nočitve in ostalo... Nekak smo se odločili, da bi bili 4 noči na severo-vzhodu in 3 noči v okolici Palme. To pa zato, da si bomo v prvih 4 dneh ogledali bolj sever mallorce, zadnjih 3 dni pa jug in ne bomo izgubljali preveč z vožnjo avtomobila preko celega otoka...

Zanima me še nekaj stvari:
1. Kje je lepše, bolj zabavno, več dogajanja: plaža "Polenca" ali "Alcudia"? Nekak so nam lepše slike od plaže "Alcudia". Radi se pač zbudimo nekje ob morju s kakšnim lepim razgledom na plažo/morje...
2. Na splošno, je boljše bit na severo-vzhodu ali bolj na jugu otoka glede vremena (veter) in morja?
3. Gledam malo rent a car... Verjetno je najbolje, da avto prevzamem in vrnem kar na letališču, kajne? So cene za cel teden resnične (ford fiesta za cel teden za okoli 35 eur z agencijo "RecordGo") ali je kak droben tisk?
4. Verjetno bomo kar preko airbnb rezervirali samo nočitve... Saj je verjetno ponudba hrane kar velika, kajne? Al je takrat (med 30.10 do 6.11) že precej trgovin/gostiln zaprtih?
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.690
349
83
Ok, nočitve imamo rezervirane (2 noči na jugu in 5 noči na severo vzhodu)... ;-)

Kako pa je kaj z parkiranjem avta? Je večina parkirišč za plačat al se najdejo "free" cone?
 

der_Starke

Pripravnik
22. jun 2010
881
5
18
Vzhodna - MB
Bil ravno prejsnji teden z malo, staro 2 pa pol..sicerr poznam ze od prej, okolica Santa Ponse je za mene optimalna glede vsega, dostopnosti ter guzve... plaze pa top.?
 
Nazadnje urejeno:

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
Evo, prisel danes dol.. Vreme nic kaj super. 18 stopinj, prej je se nekaj dezevalo..
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Ne jamraj. Jaz sem ca. 2.000 km jugozahodneje od tebe pred dvema dnevoma nameril -2 (na 1.300m nv). In spremenil plan zaradi zaprte ceste (plužijo 2 dni 100km ceste), na avtu pa letne gume. Še dobro da mam kopalke v kufru. In softshel in kapo.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.690
349
83
Evo, pa je za nami... Res hitro mine ta 1 teden...

Drugače pa da sam odgovorim na moja vprašanja (če mogoče koda zanima)....

Prva 2 dni smo bili na jugu otoka (področje S'Arenal). Oba dneva je bilo zelo slabo vreme (kot je že Dufus napisal), močan južni veter in pogosto dež... Sonce se je pokazalo le 2 krat za par minutk... Morje zelo valovito, rdeče zastave na obalah... Ker je bila noč čarovnic, sem bil presenečen, koliko ljudi (predvsem otrok) sem videl "namaskiranih" v razne vampirje, čarovnice in podobno...

Ostalih 5 dni smo preživeli na severo vzhodu otoka - plaža Alcudia. Prva 2 dni na severu ponovno bolj kot ne slabo vreme (na plažah in cestah ogromno vode)... Sem pa na radarski sliki videl, da je prva 2 dni dopusta pihal jugo (ko smo blili na jugu), naslednja 2 dni pa močan severo vzhodnik (ravno ko smo prišli na sever), tako da smo imeli prve 4 dni bolj kot ne slabo vreme (veter, dež) in zelo valovito morje tako na jugu kot na severu otoka.

5 dan je bilo vredu vreme, mirno morje in večino dneva sonce. Takrat sem se celo šel kopat v morje, ki bi naj imela nekje 20 stopinj (je pa zelo plitvo morje, ampak res ni bilo občutka neke ledene vode, v bistvu je kar pasalo malo zaplavat). Smo pa bili cela družina v kratkih rokavih. Naslednja 2 dni ponovno bolj vetrovno, ampak brez dežja.

Torej, kot je značilno za otok sredi sredozemlja, je verjetno vseeno, kateri del otoka obiščete glede vremena in vetra - vse je odvisno od trenutnega vremena...

Drugače pa Palma je simpatično mesto, se pa vidi, da bo potrebno počasi obnavljat določene zgradbe in infrastrukturo mesta... Kot primer se mi je Barcelona zdela lepše urejena...

Je pa v tem času na jugu še kar nekaj ljudi (sploh v mestu, kar je normalno), na severu pa zelo malo in presenetljivo dosti lokalov in trgovin je ZAPRTIH... Tako na plaži Alcudia kot na tudi na Polenci. To me je zelo presenetilo, prav iskat smo morali, kaj je še odprto...

V trgovinah se prodaja zrelo sadje, kar je za države južneje od nas tako ali tako normalno... Mangoti so bili res odlični...

Cene podobne kot pri nas.

Avto smo rentali že na letališču in je bilo super. Edino ko smo avto vračali, ni bilo direkt na poti do parkinga nobene bencinske črpalke, ampak je ena kar blizu (par 100m stran).

Drugače pa ja, lep otok... ;-)
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
kater rentacar ste vzeli? midva sva imela europcar 3 dni (micra - rezerviral polota) in je bla 57 eur, kar se mi napram italiji zdi super cena. pa je bil europcar med drazjimi?!
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.746
218
63
Malo si bom izposodil tole temo:
z ženo greva prvo polovico septembra na Mallorco, po možnosti pa bi vmes skočila še na Ibizo.
Potovanje naj bi bilo kombinacija ogledov znamenitosti, poležavanja na plaži, ob večerih bi šla tudi malo kaj dobrega pojest pa kaj popit, kakšen dan ali dva bi šla tudi v kakšnega od znanih klubov.
Na voljo imava slabih 11 dni, prosim za malo pomoči in nasvetov vseh, ki ste že bili.

Plan je tak, da bi najprej cca. 4 dni bookirala hotel v mestu Palma, tam bi si ogledala nekaj znamenitosti (akvarij, Castell de Bellver, katedrala, tržnica...), šla zvečer na tapase in v kakšen klub, vmes tudi z rent-a-car na kakšno znano plažo.
Nato bi šla z ladjo vmes za 2-3 dni na Ibizo, kakor vidim traja transfer v eno smer par ur. Na Ibizi bi izbrala hotel nekje na plaži oz. blizu mesta, pa bi šla v kakšnega od najbolj znanih klubov.
Nato povratek nazaj na Mallorco, pa recimo še 4 dni poležavat na različne plaže in vmes še kaj pogledat. Šla bi pa v hotel v eno od teh mest: Port de Pollenca, Can Picafort ali Cala Milor.
(Magaluf in S'Arenal bi šla mogoče samo pogledat za kakšen večer, po moje je predivje vzet sobo v enem od teh delov.)

Predviden budget za vse skupaj je nekje med 2,5 in 3 k € (brez letalskih kart, ki sta že kupljeni).
Hoteli ne rabijo bit prva vrsta na plaži, lahko je tudi kakšna soba v penzionu, samo da je čisto, varno in dokaj sodobno opremljeno.

Nekaj vprašanj:
- se splača vmes skočit še na Ibizo ali sva si za to časovno obdobje izbrala preveč stvari? Oziroma ali je Ibiza vredna ogleda? Ker nekih hudih znamenitosti nisem našel, bolj samo raj za žuranje do jutra.
- bi itinerar potovanja kakorkoli spremenili?
- verjetno se povsod splača vzet samo prenočišče, tudi brez zajtrka? Na kosila/večerje bova tako hodila sproti tam, kjer bova.
- katere znamenitosti se še splača pogledat?
- hotele bookirava raje sama direktno oziroma preko bookinga ali se splača it v kakšno slovensko agencijo?

Za pomoč in nasvete se vnaprej zahvaljujem.
 
Nazadnje urejeno:

raners

Majstr
4. mar 2008
2.690
349
83
se strinjam, 4 dni je preveč za ogled Palme... Razen če si bote vzeli kak dan ali 2 za poležavanje na plaži (na Palmi)...