Nima to nič s tabo.
V kontekstu debate o "degradaciji" na delovnem mestu, sem omenil en specifičen primer, ki kaže na neko vrsto izrabljanja zaposlenih/podrejenih po principu: Prodaj (izpelji prodajno predstavitev) in naredi (koordiniraj z naročnikom, razvij oz. konfiguriraj rešitev, jo namesti in testiraj, delaj podporo), jaz bom pa pobral nagrado. Medtem, ko je meni jasno, da "smo vsi prodajalci", je v tem primeru programer/developer dejansko tudi prodajal in prodal (prepričljivo predstavil) produkt, pri tem pa ni bil ustrezno kompenziran. Na drugi strani je prodajnik, ki je v resnici direktor prodaje lepo živi od prodanih projektov oz. bolj pravilno rečeno: dobro je plačan za delo, ki ga on ne opravi.
V kontekstu debate o "degradaciji" na delovnem mestu, sem omenil en specifičen primer, ki kaže na neko vrsto izrabljanja zaposlenih/podrejenih po principu: Prodaj (izpelji prodajno predstavitev) in naredi (koordiniraj z naročnikom, razvij oz. konfiguriraj rešitev, jo namesti in testiraj, delaj podporo), jaz bom pa pobral nagrado. Medtem, ko je meni jasno, da "smo vsi prodajalci", je v tem primeru programer/developer dejansko tudi prodajal in prodal (prepričljivo predstavil) produkt, pri tem pa ni bil ustrezno kompenziran. Na drugi strani je prodajnik, ki je v resnici direktor prodaje lepo živi od prodanih projektov oz. bolj pravilno rečeno: dobro je plačan za delo, ki ga on ne opravi.