Singapur

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.330
6.532
113
Še je kje mogoče podatek, kolikšna cena je bila takrat? vsaj cca? to kar je raners rekel? 400?
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Jaz vidim, da je bilo kar nekaj akcij v zadnjih dnevih (sicer nisem ravno klikal na vse linke v povezavah, ampak so cene dejansko takšne, dokler jih ne pokupijo...):
- https://travelfree.info/full-service-flights-from-paris-to-singapore/, https://www.secretflying.com/posts/paris-france-singapore-e387-roundtrip/
- https://travelfree.info/direct-flights-from-berlin-to-singapore/
- https://www.fly4free.com/flight-dea...rom-french-cities-to-singapore-from-only-e373

Pa še kakšna bi se našla... Prideš pa iz LJ v npr.: Pariz za dokaj vredu denar... ;-)

Update:
Ravnokar sem dobil mail od "FareCompare" za naš termin za slabih 500 eur z Qatar družbo...: https://www.farecompare.com/results...-1260815&key=f2631f31dd682c37075515e2692aa37c
 
Nazadnje urejeno:

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.327
3.423
113
400 je res malo bolj realno je med 520 do 600 eur povratna iz bližnjih letališč.

Ker zdaj v München je tudi cca 5 ur vožnje.
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Šefica nama (meni in moji punci) je dala zeleno luč, da lahko bukirama nočitve (z zajtrkom) v Marina Sands Bay hotelu... :)

Ali slučajno kdo ve, če je kje kakšna posebna akcija v tem hotelu? Zanima me termin od 13.7. - 19.7 (6 nočitev). Najceneje (z zajtrkom za 2 osebi) sem našel za 2700 SGD (nekje 1760 eur)...

Ima mogoče kdo kaki kontakt od osebe Ahmed Pašić (omenjenega v enem izmed odgovorov)? Mogoče bi lahko on poizvedel za kako lokalno ceno... ;)
Fajn sefico imas :)
MBS ima popuste last-minute, poglejj kar na bookingu npr. za jutri, npr. Jaz na tvojem mestu bi rezerviral 3 dni, potem pa zadnji dan se 3. Ali pa kar zamenjas hotel. Tale MBS je kul, ampak je malo od roke. Sicer pa imajo neko MBS membership kartico, s katero imas popuste v shopping centru; morda imajo tudi za sobe.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Kaj pa menjava denarja? Je najbolje doli menjat denar ali kar dvignit iz bankomatov?
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Ok, ker se potovanje bliža, bi rad vprašal samo še neke malenkosti...

1. Še vedno nisem prepričan, če ta vozovnica Singapore Tourist Pass velja že iz letališča do centra?
2. Obstaja kaka vredu tržnica s sadjem/zelenjavo, kjer bi lahko probali kakšno eksotično sadje/zelenjavo? Ali so tržnice tudi del hawker centrov?
3. Nekje sem prebral, da naj nebi jedel in pil na javnih površinah.. Ali to drži?
4. Kako do ZOO iz centra? Verjetno je taxi najhitrejša opcija, ampak če bomo imeli Singapore Tourist Pass, je verjetno vseeno najbolje, da uporabimo javni prevoz (metro), kajne? Ali je celo bolje it z avtobusom? Ker potem še vidiš malo okolice, je pa časovno kar podobno kot metro...
5. Še vedno me tudi malo zanima za kako plažo... Vseeno bi se malo vrgel v morje... ;) Kaj okoli "East Cost Park" (jugo vzhodni del otoka med mestom in letališčem) so lepe plaže in je kaj življenja (da imaš kam it jest in podobno)?

Še enkrat pa hvala lepa za vašo pomoč... ;)
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Ok, ker se potovanje bliža, bi rad vprašal samo še neke malenkosti...

1. Še vedno nisem prepričan, če ta vozovnica Singapore Tourist Pass velja že iz letališča do centra?
2. Obstaja kaka vredu tržnica s sadjem/zelenjavo, kjer bi lahko probali kakšno eksotično sadje/zelenjavo? Ali so tržnice tudi del hawker centrov?
3. Nekje sem prebral, da naj nebi jedel in pil na javnih površinah.. Ali to drži?
4. Kako do ZOO iz centra? Verjetno je taxi najhitrejša opcija, ampak če bomo imeli Singapore Tourist Pass, je verjetno vseeno najbolje, da uporabimo javni prevoz (metro), kajne? Ali je celo bolje it z avtobusom? Ker potem še vidiš malo okolice, je pa časovno kar podobno kot metro...
5. Še vedno me tudi malo zanima za kako plažo... Vseeno bi se malo vrgel v morje... ;) Kaj okoli "East Cost Park" (jugo vzhodni del otoka med mestom in letališčem) so lepe plaže in je kaj življenja (da imaš kam it jest in podobno)?

Še enkrat pa hvala lepa za vašo pomoč... ;)
2. povsod jih najdes, v poslovnem delu mesta. Tudi meni je bila najbolj vsec na Tian Bahru; sicer pa pogooglaj
4. Zoo je malo "od roke". Instaliraj si Grab aplikacijo, ali pa Gojek. Podobno kot Uber in boljse (ceneje) kot navadni taxi
5. Edino na Sentosi bos nasel nekaj, kar je podobno tropski plazi. Sicer je fejk, pa tankerji plujejo mimo, amapk je sorazmerno lepo.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Še eno POMEMBNO vprašanje... Kako je glede tablet? Mi si VEDNO vzamemo s seboj par tablet za glavo, slabost in podobno - torej Maridol, Linex, Cold3 in kake pastile za grlo... ALI JIH LAHKO IMAMO ZRAVEN?

Na nekem potopisu sem pač bral, da je kao prepovedano prinašat tablete v Singapur, samo v potopisu je pisalo, da so jih pregledali na meji med Malezijo in Singapurjem... Nevem, če enako velja, če prideš z letalom...
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Evo nas nazaj iz Singapurja... Lahko rečem, da ena izmed najlepših destinacij, na katere smo potovali do zdaj...

Po dolgem letu smo prispeli na letališče, kjer smo morali izpolnit nek obrazec (koliko dni bomo tam, kje bomo bivali, itd) in dat prstni odtis (tudi 7 letna hčerka)... Eni so ta obrazec že izpolnili na letalu, mi smo očitno "prespali" ta del... Ko zapuščaš njihovo letališče, ponovno poskenirajo prstni odtis (očitno, da preverijo, kdaj si prišel v državo)...

Ko prvih par krat prideš na zunanji luft, te najprej kar "zmrazi" od vročine (ampak to zato, ker so notranji prostori in javni prevoz PREVEČ klimatizirani). Moji dve sta vedno imeli v nahrbtniku neko tanko jopico z dolgimi rokavi, ki sta jo dostikrat tudi uporabila, predvsem zaradi PRETIRANO klimatiziranih prostorov... Drugače je vroče, ampak po parih dneh smo se nekak navadili te vročine in ni bila več tako moteča kot prvi, drugi dan... JE PA VROČE... VEDNO, ponoči in podnevi. Čeprav ponoči je meni ravno prava temperatura, da lahko brezskrbno hodiš s kratkimi rokavi... ;)

Iz letališča in vsepovsod z javnim prevozom (iz letališča in nazaj z MRT), vožnje so poceni (od 0.83 S$ do 1,49 S$) in lepo urejeni in tudi ljudje so lepo vzgojeni (moji dve sta večkrat dobili prostor od že sedečega uporabnika)... Tudi busi so ok. Je pa izbiro javnega prevoza MOČNO POENOSTAVIL GOOGLE MAPS, ki deluje vrhunsko!!! RES!!!

En dan smo imeli tudi Big Bus, ki je tudi vredu - sploh, če večino uporabljaš MRT, ki večino vozi pod zemljo. Na BigBus smo videli mesto in ulice, ki jih drugače verjetno ne bi videli... POZOR: ZELENA linija pelje samo v garažno hišo sentose - mi smo mislili, da pelje po otoku sentosa, ampak takoj na začetku otoka pelje v garažno hišo in ne vidič nič otoka od zunaj. Tudi MODRA linija se večinoma prekriva z rdečo in rumeno (zaradi tega je niti nismo koristili)...

Marina Bay Sands je vrhunski hotel in najboljši hotel, v katerem smo kadarkoli bivali (pač vedno iščemo bolj poceni variante). Poleg sobe in balkona (ki je kot terasa) se nam je dopadlo, da smo lahko zajtrk imeli v 3 različnih restavracijah (ena celo na strehi poleg bazena) in predvsem neomejen dostop do bazena in Skypark (kjer lahko vidiš mesto v skoraj najvišji točki v mestu). Tudi glede lokacije nam ni bilo žal, da smo bili tukaj - v Clarke quay je preveč gužva... Tudi MRT je v bistvu pod hotelom, kot tudi bus postaje, ki so zraven hotela... Hotel je res TOP... :) Tudi pogled je v vsakem primeru vrhunski - gleda proti mestu ali proti morju (mi smo bili v 15 nadstropju in imeli pogled proti morju in predvsem tudi proti Gardens by the bay, ki je zelo lep ponoči in lepo razsvetljen). Tudi Spectra light show pred hotelom smo si ogledali, ki je fantastičen.

Obdelali smo večino mesta in atrakcij. Zelo všeč nam je bilo:
- "Botanic Gardens" (ki nam je vzel skoraj cel dan), predvsem Rainforest del. Iskali smo velike pajke (če imaš srečo, lahko najdeš zelo velike)... Drugače pa je v tem parku več predelov in vsi so zelo lepi. Vidiš res neko novo rastlinje, ki ga pri ne vidiš... Tudi razne dokaj velike kuščarje, veverice, žabe, itd.. Celo črnega laboda...
- "Gardens by the bay" - zelo lep park, kjer imaš tudi različne sklope rastlinja. res lepo... Tudi vzame skoraj cel dan, da ga v miru prehodiš (v kombinaciji z obema kupolama: "Flower dome" in "Cloud forest", kjer je tudi zelo lepo). Tudi light show teh umetnih dreves je lep za pogledat.
- "Singapore ZOO" - tudi zelo lep, predvsem zaradi narave in okolja... Sicer smo mogoče pričakovali več živali, ampak je tudi zelo lep. Tam okoli še ful gradijo in mogoče ga bodo še razširili... Tudi vzame skoraj cel dan, da si ga v miru ogledaš...
- "Merlion park" - simpatičen kip za pogledat, za par slik in ne vzame dosti časa... Ni pa nevem kaka atrakcija...
- "Clarke Quay" - simpatičen predel, obhodili enkrat ravno pred večerom, precej ljudi...
- "Orchad Road" - nakupovalna ulica, nič kaj posebnega...
- "Singapore Flyer" - ferris wheel - sicer lepo, ampak ker smo bili večkrat na skyparku, nič posebnega, ker sta skoraj na isti lokaciji in se vse lepše vidi iz SkyPark (iz strehe MBS hotela). To nam je bilo malo žal, da smo šli, ampak ne vzame dosti časa.
- "Sentosa island" - šli smo samo na plažo "Palawan"... Lepa plaža, res za naret par slik... Kopali se sicer nismo, smo pa bili do kolen v morju, ki je res toplo (bolj toplo kot bazen na vrhu hotela). Voda je nekak podobna kot na SLO obali, je pa res, da ko vidiš v res bližnji okolici velike ladje (in to veliko ladij), te kopanje malo mine... No, mi bi se verjetno skopali, ampak nismo imeli zraven brisač, ker smo šli zadnji dan tja. So pa tuši v bližini in tudi na plaži sem videl enega, tako da to vredu rešeno, se lahko potem lepo stuširaš. Ni pa se veliko ljudi kopalo.

Vstopnine so kar drage (v primerjavi z npr. Tokio), ampak po drugi strani pa za nas evropejce še v mejah normale.

Malo smo bili razočarani nad hrano, ali pa smo pač tak naleteli... Jedli smo po večini v "Hawker" centrih. Tudi v "Hawker Chan", ki ima michelinovo zvezdico, ampak hrana je bila povsem povprečna (celo mrzla, kar nas je zelo zmotilo). Sokovi (sveže pripravljeni) na ulicah so bili super osvežujoči in so pasali (so nas malo dvignili, ker smo drugače pili samo vodo). Jedi in sokovi v hawker centrih so bili res poceni, pogrešali smo več zelenjave k jedem (zraven dajo po večini samo par koščkov kumare), torej pogrešali smo več nekih solat. Tudi npr. vietnamsko piščančjo solato z limonsko travo nikjer nismo dobili niti približno tako dobre kot v NGON v mariboru, kjer je res fantastična. Pa imamo zelo radi azijske jedi. Priporočal bi jed "Stringray" (morski list), ki je bil odličen... Glede hawker centrov nas je zmotila tudi čistoča vsega - miz, WC, tudi okolice prodajaln (imajo te kante za smeti vsepovsod in na tej vročini hitro vse zasmrdi) in tudi gneča (težko se dobi fraj miza, smo včasih jedli kar stoje, ker bi drugače hrana postala hladna).

Angleščino dokaj obvladajo, razen v hawker centrih določeni prodajalci bolj slabo govorijo angleško...

All in all, zelo lepo mesto, prijazni ljudje, lepo urejen javni prevoz in dokaj čisto.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Peter Klepec