Huawei P30 pro

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.034
1.430
113
39
Pogrešam notification led lucko :)

Kaksna resitev?

Koliko % baterije na dan pozre stalno prizgan zaslon?
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Saj, da ne bo kdo narobe razumel, P30 Lite ni slab za svoj denar, samo cilja pa čisto na druge kupce. Plastika, LCD zaslon, ni IP in prah zaščite, nima NFC, procesor je tudi nižjega ranga ... S10e rine, če celo ni high end, P30 Lite je srednji razred, just IMHO.

Klicati, SMS, maili, socialna omrežja za tiste, ki jih uporabljajo in še kaj, vse to se da z obema :)
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Jaz pa daleč od vsega na Huaweu pogrešam ločen volume za notifikacije in klice. Namreč do Samsunga sem navajen, da sem lahko zvok obvestil utišal, med tem ko sem imel klice vseeno na glas. Meni osebno to pride zelo prav, ker moram biti zaradi narave dela tudi ponoči vedno dosegljiv za klic, vendar pa motijo notifikaicje. Zdaj vsakič si izklapljat notifikacije in podobne fore je zelo tečno, službeni maili p padajo ne glede na uro. Ima kdo kakšno rešitev? Videl sem že nekaj aplikacij ki naj bi to omogočale ampak mi ni uspelo nastaviti. Skratka če kdo pozna elegantno rešitev kako ločiti zvok med obvestili in klisi se priporočam.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.782
6.067
113
Če uporabljaš microsoftov outlook aplikacijo, imaš notri timer kjer nastaviš čas "ne moti". Tako približno nastavi kdaj greš spat in kdaj se zbudiš. Meni na P10 plus to dela kot more.
 

hogan

Fizikalc
10. okt 2011
348
95
28
Ali pa si kupi kak wristband, ki vibrira ob dohodnih klicih. Jaz imam tako telefon vedno nastavljen na tihi način.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Enako meni dela Huawei-jeva original aplikacija "ne moti". Sočasno pa tam nastaviš tudi klice, ki jih spusti skozi takoj, ali pa recimo vse po dveh klicih z iste številke.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Tako je "do not disturb" je opcija za te namene ki je lahko časovno vključena (recimo ponoči od 22:00 do 7:00) in omogoča nastavljanje "prioritetnih notifikacij", pri klicih lahko izbereš skupino klicateljev ki jih omogočiš ali pa zvok samo ob ponovitvi klica (če te v 3h minutah 2x kličejo iz iste številke).
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.710
77
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Saj, da ne bo kdo narobe razumel, P30 Lite ni slab za svoj denar, samo cilja pa čisto na druge kupce. Plastika, LCD zaslon, ni IP in prah zaščite, nima NFC, procesor je tudi nižjega ranga ... S10e rine, če celo ni high end, P30 Lite je srednji razred, just IMHO.

Klicati, SMS, maili, socialna omrežja za tiste, ki jih uporabljajo in še kaj, vse to se da z obema :)

Samsung A8 (2018) ima vse, za kar trdiš na P30 Lite nima. Torej trditev, da P30 Lite spada v isto kategorijo, kot Samsungi serije A ni čisto točna ;)
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Cene so tam tam, če primerjaš S Aserijo in H P-lite serijo, če pa ima A8 vse kar trdiš, to samo pomeni, da ponuja več za svoj denar ;-)
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.710
77
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Cene so tam tam, če primerjaš S Aserijo in H P-lite serijo, če pa ima A8 vse kar trdiš, to samo pomeni, da ponuja več za svoj denar ;-)

Saj zato sem pa pomežiknil. A8 me je res pozitivno presenetil: dobil (ne kupil!) sem ga kmalu potem ko sem en teden imel na "testu" S9, ki mi zaradi cene in tudi ukrivljenega ekrana nikakor ni "sedel" . Edino kar na A8 manjka je brezžično polnjenje, 4K snemanje filmov in pa kamera bi lahko bila boljša (ni slaba, a tudi ni primerljiva s kamero na S10), pa še glede tega se je izkazalo, da se jo da z Mod8.3b_IDan_v3.2.9_Exy presenetljivo izboljšat. Ta teden pa je A8 dobili še Android Pie in je tako postal še boljši, med drugim končno res deluje avtomatsko prilagajanje svetlosti zaslona glede na svetlost okolice.

Konec marca sem sem imel možnost "testirati" tudi novega S10, ki je res najhujši S Samsung ever, a vsekakor ni vreden 1kEUR. Še posebej, ker ima evropski model procesor Exynos in ne Snapdragon, predvsem pa veliko slabšo glavno kamero (zato jo američani hvalijo, evropejci pa pišejo, da ni nič posebnega). Tako, da prvič (od Samsunga S3 pa vse do S8), ne uporabljam mobitela serije S, ampak A, ki je, vsaj model A8 (je tudi vodotesen, možnost dveh SIMk in SD kartice do 256GB), vsekakor vreden 300-400 EUR, kolikor stane.
 
  • Všeč mi je
Reactions: srv

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Saj zato sem pa pomežiknil. A8 me je res pozitivno presenetil: dobil (ne kupil!) sem ga kmalu potem ko sem en teden imel na "testu" S9, ki mi zaradi cene in tudi ukrivljenega ekrana nikakor ni "sedel" . Edino kar na A8 manjka je brezžično polnjenje, 4K snemanje filmov in pa kamera bi lahko bila boljša (ni slaba, a tudi ni primerljiva s kamero na S10), pa še glede tega se je izkazalo, da se jo da z Mod8.3b_IDan_v3.2.9_Exy presenetljivo izboljšat. Ta teden pa je A8 dobili še Android Pie in je tako postal še boljši, med drugim končno res deluje avtomatsko prilagajanje svetlosti zaslona glede na svetlost okolice.

Konec marca sem sem imel možnost "testirati" tudi novega S10, ki je res najhujši S Samsung ever, a vsekakor ni vreden 1kEUR. Še posebej, ker ima evropski model procesor Exynos in ne Snapdragon, predvsem pa veliko slabšo glavno kamero (zato jo američani hvalijo, evropejci pa pišejo, da ni nič posebnega). Tako, da prvič (od Samsunga S3 pa vse do S8), ne uporabljam mobitela serije S, ampak A, ki je, vsaj model A8 (je tudi vodotesen, možnost dveh SIMk in SD kartice do 256GB), vsekakor vreden 300-400 EUR, kolikor stane.

TEMA JE HUAWI P30 PRO!
O Samsungih in drugih telefonih se spokajte v za to primerne teme. A morate res zasrat vse teme kot ponavadi.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Saj zato sem pa pomežiknil. A8 me je res pozitivno presenetil: dobil (ne kupil!) sem ga kmalu potem ko sem en teden imel na "testu" S9, ki mi zaradi cene in tudi ukrivljenega ekrana nikakor ni "sedel" . Edino kar na A8 manjka je brezžično polnjenje, 4K snemanje filmov in pa kamera bi lahko bila boljša (ni slaba, a tudi ni primerljiva s kamero na S10), pa še glede tega se je izkazalo, da se jo da z Mod8.3b_IDan_v3.2.9_Exy presenetljivo izboljšat. Ta teden pa je A8 dobili še Android Pie in je tako postal še boljši, med drugim končno res deluje avtomatsko prilagajanje svetlosti zaslona glede na svetlost okolice.

Konec marca sem sem imel možnost "testirati" tudi novega S10, ki je res najhujši S Samsung ever, a vsekakor ni vreden 1kEUR. Še posebej, ker ima evropski model procesor Exynos in ne Snapdragon, predvsem pa veliko slabšo glavno kamero (zato jo američani hvalijo, evropejci pa pišejo, da ni nič posebnega). Tako, da prvič (od Samsunga S3 pa vse do S8), ne uporabljam mobitela serije S, ampak A, ki je, vsaj model A8 (je tudi vodotesen, možnost dveh SIMk in SD kartice do 256GB), vsekakor vreden 300-400 EUR, kolikor stane.
Fajn si povzel, predvsem uporabno za Huawei uporabnike (ne pa H-fanboyčke; ti bodo sigurno skakali do stropa zakaj pišeš v Huawei temo), da imajo primerjavo na enem mestu in ni potrebno skakati iz teme v temo.