Huawei P30 pro

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Kolikor vem, komentira stvari katere pozna.
:valjamse:
Ne me hecat. Če ti misliš, da jih pozna potem to še ne pomeni, da jih res pozna. To samo pomeni, da ne ti ne on nimata pojma kaj govorita.
Če bi se ti le malo spoznal na te zadeve bi videl, da nima pojma, kaj govori. Njegova "dejstva" so limanje youtube linkov, kar pa zna vsak pet let star mulc.
Pa on s svojimi nevednimi komentarji sploh ni tak problem, ker vsi, ki se kakorkoli spoznajo na te zadeve ga preskočijo, ker vedo, da se ne splača spuščat na njegov nivo. Problem so bolj tisti, ki hodijo v določene teme samo delat štalo, izzivat in pojebavat toliko časa, da izbruhne špetir. Kdo in kaj (če malo pogledaš nazaj) pa se vidi iz zgornjih postov. Ja seveda potem so pa krivi vsi drugi. Bog ne daj, da jaz pridem s takimi forami v temo Samsung, me raztrgajo na prafaktorje.
:fredi:
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
P30 je res sick. Zgleda u nulo, specs nori, sploh cam :eek:..cena "sprejemljiva glede na..." ... tut ta frlinček na vrhu ni moteč ( je osebno pri S10+ bolj neestesko - po mojem mnenju ofc - ), čakam pa da zadeva preide tako daleč, da bo P40 oz karkol pride, notchless in da bo selfie cam viden na back coverju. Trenutno sem pač zadovoljen s svojim "geplom od G6" in samo followam, kake borbe bijejo t.i. sveta trojica. Btw apple išče income tudi pri vstopu v izdaji kreditnih kartic ubožci (hihi da malo prcnem v osje gnezdo):))

Notchless baje ne bo vsaj do 2021, ker tehnolohija naj ne bi bila še nared.
Trenutno kar se tiče OLED-a je samo Samsung sposoben kaj narediti. Verjetno pa bodo kitajci kmalu sledili, saj so jim ukradli načrte par mesecev nazaj.

Tako da do 2021 naj se ne bi pričakovalo notchless ekrana oz. ekrana, kateri bo imel kamere pod zaslonom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
ma kako lahko to kar tako ukradejo...dej, dej, dej.... ne verjamem
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.901
4.956
113
Moram priznat da so mi na oko lepše fotografije od konkurence. P30 ima malo preveč na rumeno vse potegneno. Še nebo ni tisto pravo plavo. Je pa res da zoom je nor, in v temi tudi dela nenormalne fotke. In zaradi tega bi ga kupil.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.703
2.345
113
Pomurje
Vsak od teh treh ima nekaj najboljše. Barve ima pa samsung meni najbolj naravne. Huawei pa čist mimo.
So pa vsi top, tako da nimaš kaj grešiti s katerimkoli.
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Vsak od teh treh ima nekaj najboljše. Barve ima pa samsung meni najbolj naravne. Huawei pa čist mimo.
So pa vsi top, tako da nimaš kaj grešiti s katerimkoli.

Drži. Tudi meni na teh testih barve in kontrast ni čist nič všeč na P30pro. Je pa sicer mnogo testov z različnimi rezultati. Je pa potrebno velikokrat potrebno vzeti v obzir ves hype, ki se z vsakim novim modelom umetno ustvarja. Zelo nazorno se to vidi pri tem testu, kjer pri dotičnih klasičnih fotkah ni nekih hudih razlik med generacijami od Galaxy S6 do S10..:
https://www.phonearena.com/news/Sam...-camera-quality-improvement-features_id114865
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
...ja, čez 5 let bo P30 pro en velik krš, danes je waaau....
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
...ja, čez 5 let bo P30 pro en velik krš, danes je waaau....

Ni bil v bistvu to moj point....point pri zgornjem testu je v tem, da med generacijami s6 in s10, sploh ni neke hude razlika, v nezahtevnih pogojih...vsekakor pa daleč od tega, da bi ob vsakem novem modelu nakup opravičil neko hudo večjo kvaliteto v sami fotografiji. In ja vem, da je tema P30...kljub temu, tudi testi slednjega ne kažejo nekega tako hudega napredka v kvaliteti kot pa se ustvarja marketinški hype. Sicer ja, wide je super, 5x optični tudi...sem pa močno razočaran nad procesiranjem fotke. Kakšen pixel je lahko za zgled vsem ostalim tekmecem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: yamahafazer

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Meni osebno so najbolj pomembne nočne fotke, pa wide tud, ja...optični pa niti ne toliko...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Drži. Tudi meni na teh testih barve in kontrast ni čist nič všeč na P30pro. Je pa sicer mnogo testov z različnimi rezultati. Je pa potrebno velikokrat potrebno vzeti v obzir ves hype, ki se z vsakim novim modelom umetno ustvarja. Zelo nazorno se to vidi pri tem testu, kjer pri dotičnih klasičnih fotkah ni nekih hudih razlik med generacijami od Galaxy S6 do S10..:
https://www.phonearena.com/news/Sam...-camera-quality-improvement-features_id114865

No ja, tukaj bi dalo debatirati, jaz vsem tem testom prav nič ne verjamem ker ne vem kdo stoji od zadaj, kdo kaj plačuje in kakšni so interesi od zadaj. Meni osebno fotoaparat na telefonu ne pomeni kaj veliko kot prvo. Lahko pa rečem samo to, kot večletni uporabnik Galaxy-a S7 sem kupil vmes S8 (ko je prišel ven) in so se mi slike čez dan, narejene veni, v nezahtevnih pogojih ob lepem vremenu zdele bistveno bistveno boljše kot na S7. Sem pa ga takrat prodal ker mi je bil enostavno prevelik in preneroden. Sedaj sem se pač uklonil ker je itak vse veliko in bolje več ne bo nikoli in sem vzel S10. Pa še to samo zaradi tega ker je S7 nehal dobivati nadgradnje oz. ni več deležen novega Androida.
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Kakšne pa se ti potem zdijo slike z s10 v primerjavi z prejšnjim s8? Med s7 in s8 jaz hudih razlik nisem opazil (sem pred časom tudi oba uporabljal, sicer s7 res kratek čas, s 8 pa slabo leto in mi je bil fantastičen). Sem potem po sili razmer pristal na P10 (ki je bil pri fotkat še kar soliden, razen glede hitrosti fotkanja in v videu je slab), sedaj pa na Mate 20 Lite, ki me je pa razočaral (ja vem je Lite in ga ni ustrezno primerjati z Pro rangom..., kljub temu je slabši kot mnogo starejši P10 ali s7/s8).
 
  • Všeč mi je
Reactions: bor

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Notchless baje ne bo vsaj do 2021, ker tehnolohija naj ne bi bila še nared.
Trenutno kar se tiče OLED-a je samo Samsung sposoben kaj narediti. Verjetno pa bodo kitajci kmalu sledili, saj so jim ukradli načrte par mesecev nazaj.

Tako da do 2021 naj se ne bi pričakovalo notchless ekrana oz. ekrana, kateri bo imel kamere pod zaslonom.

Ima pa Xiaomi spet neke svoje ideje.
https://www.gsmarena.com/xiaomi_patent_notched_phone_dual_selfie_camera_bottom-news-36315.php
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.818
2.079
113
Ja ql ne. Evolucija "notcha". Leta 2025 bomo na istem kot leta 1999.

tvc94kh1xoz01.jpg
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Kakšne pa se ti potem zdijo slike z s10 v primerjavi z prejšnjim s8? Med s7 in s8 jaz hudih razlik nisem opazil (sem pred časom tudi oba uporabljal, sicer s7 res kratek čas, s 8 pa slabo leto in mi je bil fantastičen). Sem potem po sili razmer pristal na P10 (ki je bil pri fotkat še kar soliden, razen glede hitrosti fotkanja in v videu je slab), sedaj pa na Mate 20 Lite, ki me je pa razočaral (ja vem je Lite in ga ni ustrezno primerjati z Pro rangom..., kljub temu je slabši kot mnogo starejši P10 ali s7/s8).

Pa če sem odkrit, S10 imam od samega začetka, kaj dosti se še sploh z fotoaparatom nisem igral, vse kar na hitro naredim veni v dobrih pogojih izgleda na telefonu vrhunsko lepo, videa še sploh nisem snemal, kar pa sem naredil od slik ponoči pa se mi zdi zelo slabo, sploh notri v prostoru, bi lahko rekel da sem tukaj kar razočaran. Saj pravim, fotkič mi ni nek faktor. Imam nekaj malega poslikanega, ko pridem ob priliki do PC-ja bom dal malo stvari na računalnik da vidimo kako izgleda stvar na ekranu, ne samo na displayčku od telefona.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Prav tako sem fotografski šalobajzer, morem si enkrat vzet malo časa in sploh naštudirati kaj pomenijo vse te opcije 3:4, 9:16, 1:1 ter FULL. ter optimizator prizorišč in ostale zadeve ki so notri integrirane.