Huawei P30 pro

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Ni bil v bistvu to moj point....point pri zgornjem testu je v tem, da med generacijami s6 in s10, sploh ni neke hude razlika, v nezahtevnih pogojih...vsekakor pa daleč od tega, da bi ob vsakem novem modelu nakup opravičil neko hudo večjo kvaliteto v sami fotografiji. In ja vem, da je tema P30...kljub temu, tudi testi slednjega ne kažejo nekega tako hudega napredka v kvaliteti kot pa se ustvarja marketinški hype. Sicer ja, wide je super, 5x optični tudi...sem pa močno razočaran nad procesiranjem fotke. Kakšen pixel je lahko za zgled vsem ostalim tekmecem.

V dobrih pogojih delajo telefoni lepe slike že kar nekaj let. Napredek se kaže v nočnih, wide kamera, zooom, super macro in podobni dodatki ter sw procesiranju slik.
Prej sem imel OnePlus 5t z hudo povprečno če ne kar podpovprečno kamero. Ampak v dobrih pogojih ni neke blazne razlike proti zdajšnjem mate 20 pro
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Kako je pa kaj s slikami teh kitajcev, ko jih gledaš na večjih zaslonih. Jaz sem z Note9 pa tudi prej N8 in N7 kar razočaran, kar se tega tiče. Na telefonu in tablici so slike vrhunske, ko pa daš na TV pa preveč zrnato.

Bi kaj pomagalo, če ne bi slikal na auto ?
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Poglej v kakšni ločljivosti slikaš.
Standardno je nastavljeno na 12 MP (4:3, 4032x3024). Na prejšnjih telefonih je bilo, če se prav spomnim, najmanj 2 MP, sedaj je najmanjša pri 4:3 6.2 MP, pri 16:9 3.7 MP. 1:1 in 18.5:9 pa ni nekako ne dišita.
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.020
117
63
okolica mesta
So če znaš pravilno slikati. Do zdaj nisem videl lepše nočne slike narejene s telefonom. Seveda ne ko jo gledam na telefonu ampak na kompu.
 

alinko

Pripravnik
12. avg 2009
163
2
18
Zanima me kakšna je pravilna nastavitev za pameten etui pri p30pro, ker imam vključeno pameten etui v nastavitvah in mi ne kaže ure ko je telefon zaklenjen, ko pa so dohodni klici pa mi kaže na pametnem etuiu. Hvala za pomoč
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Pa imaš še omogočeno: uporabite okence, za prikaz datuma, ure...
pametni etui.jpg
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Preveri v nastavitvah aplikacij oz. obvestil, če imaš dovoljeno obveščanje oziroma prikaz obvestil-ure na zaklenjenem zaslonu.
 

frenki500

Pripravnik
18. jul 2013
77
3
8
sem imel podobno težavo kako leto nazaj (z drugim telefonom), pa mi je factory reset pomagal
 

crikson

Pripravnik
11. avg 2010
24
31
13
Pozdravljeni,
javljam se zadovoljen novi lastnik P30 pro. Telefon lahko le pohvalim. Slike so res čudovito, sploh makri, prenos starega na nov telefon zelo enostaven, odzivnost super. Res lahko samo pohvalim.

Ne vem če je prava tema, a bom probal tu. Težave mi dela Huawei cloud; pri registraciji nisem bil pozoren in sem nastavil tudi sinhronizacijo galerije. Po dveh dneh mi je sinhroniziral del slik do 5 GB kolikor je brezplačna uporaba (brezplačno ponujajo še 50gb za 3 mesece) sedaj pa me stalno poziva, da nadgradim prostor v oblaku. Ker galerije sploh ne bi imel v oblaku (za slike uporabljam MyCloud od WD-ja) bi rad zbrisal slike v oblaku in tam ohranil le podatke o stikih itd.

Pogledal sem po spletu in ne najdem pametnega nasveta kako urejati podatke v oblaku. Na forumu URL: https://www.huaweiforum.si/discussion/comment/410#Comment_410 sem sicer našel odgovor in nasvet, da je možno urejati preko PC, a pri več poizusih se nisem uspel povezati na https://cloud.huawei.com/ ; sploh mi ne naloži strani.

Ali je mogoče kdo imel podobno težavo in kako jo je rešil (če je le mogoče brez factory resetov in novega Huawei ID)?

Vnaprej hvala in lep dan, MC
 

crikson

Pripravnik
11. avg 2010
24
31
13
Hvala!
Sem probal še na drugem browserju in dela; na Firefoxu mi ne odpre, v Chromu pa dela BP.
Je pa sedaj problem, da se ne da izbrisati drugače kot da izbriše poleg v oblaku sinhronizirano še na telefonu. Ne najdem opcije, da bi omejil le na brisanje oblaka.
V skrajni sili bom vse zbrisal in nato na telefon na novo naložil ali pa poizkusil s premikom na telefonu v drugo mapo, nato pa zbrisal....
Hvala še enkrat in lepo sončno popoldne.