Google Pay

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.160
1.184
113
A kdo kaj ve kaj lahko naredim.
Namreč imam Note9, sem poskušal namestit samsung pay, pa cepec nima podprtih mastercard iz slo.
Poskušam namestit googlepay pa mi ne pusti namestitve ker pravi da telefon ni podprt iz strani googlepay
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Par postov nazaj. Google pay si downloadaš sam, downloadaš apk, potem pa v tej aplikaciji dodaš mastercard kartico, veliko jih ima virtualno mastercard iz revoluta recimo. Ampak da dobiš virtualno mastercard je treba v revolut aplikaciji spremeniti naslov oz. državo na Nemčijo recimo in potem gre :)
 

tobacco

Pripravnik
3. okt 2007
118
11
18
Pozdravljeni. Tudi sam imam N26 in Revolut, sem pa namestil še Google Pay (Samsung Galaxy S10). Težava nastane, ker ne N26 kartice, ne Revolut kartice ne gre nastaviti za brezstična plačila - dobim obvestilo "Te kartice ni mogoče nastaviti za brezstično plačevanje". Da pri N26 ne gre, mi je nekako jasno, saj ima kartica slovenski BIN. Revolut kartica (Visa) ima pa britanski BIN, zato bi načeloma naj delovalo - razen če česa ne vem?
Je morda kriva napačna verzija aplikacije Google Pay? Snel sem zadnjo verzijo z apkmirror.com. Kartic mi sicer tudi ne "obarva" v Revolut in N26 barve, kakor sem videl pri ostalih.
Če mi zna kdo pomagati v zameno za eno virtualno pivo, bom zelo hvaležen :)
Pozdravljen.
Sem ze odgovarjal par postov nazaj....zanimivo, kar se dogaja nekaterim. Meni je slo brez problema dodat Revolut Viso (imam jo cca 1 leto). Dodal sem pa fizicno kartico in ne virtualno. Imam Slo naslov in UK Bin. Nicesar nisem spreminjal glede naslova in niti regije v telefonu. Prvic sem edino snel Gpay iz apk mirror in namestil ter nastavil Gpay za privzeto placevanje-prej sem imel NLBpay. Nato je slo iz prve nastavit Viso v Gpay. Telefon je pixel 3a. Nastavljeno vse na Slo. Upam, da resis cim prej. Lp
 

pantertom

Zelenc'
9. jul 2019
13
5
3
Potrjujem kar je napisal tobacco dva posta nazaj - Revolut mi deluje preko Google Pay !!!
Naložil zadnji Google Pay app "na roke" preko apkmirror.com (https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-pay/), v2.91
poskus prijave N26 Mastercard (DE BIN) kartice - neuspešen
poskus prijave fizične Revolut Visa (UK BIN) kartice - uspešen !!!
To mi deluje šele zadnja 2 tedna, prejšnji poskusi (zadnji je bil sredina januar 2019) z Revolut so bili neuspešni, točno kdaj se je zgodila sprememba pa ne znam povedati, enkrat med feb in jun 2019.
Vpisan imam pa slovenski naslov (sem prej poskušal tudi s fake naslovi v DE in UK, pa ni pomagalo).
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Meni deluje N26 Mastercard z nemskim BINom in fizicna Revolut Mastercard z UK binom, virtualna Revolut Visa z UK BINom pa ne deluje ... Nisem pa potem probal vec s spreminjenjam naslova v UK, ko sem pred kratim probaval dodati virutalno Revolut VISO ...

Google Pay apk je iz apkmirror.com in je verzije 2.91.250911885

Pasted_Image_09_07_2019__16_41_22D4DF29.png
Pasted_Image_09_07_2019__16_44_22D4E010.png
 

kvidr

Pripravnik
28. jun 2019
32
3
8
To žal ni pomagalo, sem dobil popolnoma enak error :(



Ta DiPocket sem pa zgoraj videl, ampak se mi iskreno res ne ljubi kreirati še enega računa in prenašati sredstev. Morda v prihodnje, če bo želja po GPay res prevelika :) Zaenkrat pa bo očitno denarnica še potovala z mano (ali pa se vrnem na iOS)

Hvala obema!

Pravkar poskusil narediti kot je omenil nekdo zgoraj. Se pravi spremeniti v revoltu na UK naslov, potem pa odstraniti virtualno kartico, zaprl aplikacijo, ter ponovno dodal virtualno kartico (tokrat mi je dodalo virtualno MasterCard) dodal to kartico v GPay, ter je šlo skozi. Nato pa sem spremenil naslov nazaj v slovenski.

Screenshot_20190709_195747_com.google.android.apps.walletnfcrel.jpg
 

4l3x

Zelenc'
9. jul 2019
9
11
3
Evo, en update. Danes sem še enkrat probal na način kot ste ga predlagali in potrujem, da deluje - torej:

1: V Revolut aplikaciji sem spremenil naslov na UK naslov (uporabil sem Apple Store na Regent Street v Londonu)
2: Zaprl in ponovno odprl aplikacijo
3: Kreiral sem novo virtualno kartico
4: Dodal to kartico v GPay (OPOMBA: prvič ni šlo skozi, sem dobil enak error kot vedno; pa sem takoj zatem samo še enkrat dodal in je šlo vse čez. Očitno je prisoten nek faktor naključnosti)
5: Dobil sem tisti potrditveni SMS, vstavil kodo, v GPay pa zdaj kaže, da je kartica pripravljena za brezstično plačevanje
6: Spremenil sem naslov v Revolutu nazaj na pravega

Sicer moram še probat plačat, ampak zaenkrat dobro kaže (upam, da ne jinxam :))

Hvala vsem za pomoč!
 
Nazadnje urejeno:

kvidr

Pripravnik
28. jun 2019
32
3
8
Jaz sem probal plačat včeri in tudi danes v Pizzeriji Afrika v Braslovčah s tem Revolutom preko GPay in je šlo brez problema
 
  • Všeč mi je
Reactions: 4l3x

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.020
117
63
okolica mesta
Bo pa zanimivo ko bo Revolut in ostali ponudil breztično plačevanje preko svojega appa, polovica jih bo zbrisala G.pay, ker bo to samo še en vmesni ponudnik (google), ki vidi vse transakcije oz. našo digitalno sled, ki pa jo itak proda naprej :)
 

kvidr

Pripravnik
28. jun 2019
32
3
8
Ne vem zakaj bi nekdo šel neki svojga razvijat in zapravljati denar za to, sploh če že imajo podporo za GPay.
 
  • Všeč mi je
Reactions: srv

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Google Pay: only the sky's the limit
Revolut: kolikšen je domet ? bo šlo čez 10 Mio ?
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.020
117
63
okolica mesta
Ne vem zakaj bi nekdo šel neki svojga razvijat in zapravljati denar za to, sploh če že imajo podporo za GPay.
Polovica slo. bank je to že razvila in se da že preko njihovega appa breztično plačevat, ostali pa razvijajo, da prehitijo G.pay predno uradno zaštarta, pomoje so zato pohiteli. Očitno ni nek strošek za banko.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Ne nimajo v planu, ker to dela le za Android. Nimaš pokritega iOSa in pametnih ur.

Mislijo edino podpret Google Pay, Apple Pay, Samsung Pay, Fitbit Pay in Garmin Pay.
 

kvidr

Pripravnik
28. jun 2019
32
3
8
Polovica slo. bank je to že razvila in se da že preko njihovega appa breztično plačevat, ostali pa razvijajo, da prehitijo G.pay predno uradno zaštarta, pomoje so zato pohiteli. Očitno ni nek strošek za banko.

Ja samo slo banke nimajo niti možnosti imeti GPay, drugač si pa prej Revolut omenjal, ki pa že ima podporo za GPay. Ne rečem da se ne splača razviti svoj app, samo če že imaš podporo za GPay in seveda dela, zakaj bi metal gnar stran še sam zato da bi imel v svojem appu? Pa verjetno bi na to že prej razmišljali, preden bi začeli podpirati GPay.
 

mukwai

Pripravnik
2. jun 2011
108
9
18
Tudi meni sedaj deluje, po navodilih SvetIdej, tudi plačilo je šlo skozi.
Edino v eni predstavitvi Gpay je bilo rečeno, da ni treba odpirati app za plačilo, zdaj pa ne vem, ali mi samo slučajno ni zagrabilo, dokler nisem odprl Gpay. Drugim zagrabi takoj?
 

kvidr

Pripravnik
28. jun 2019
32
3
8
Jaz ne rabim odpirati appa. Imam pa za razliko od Jest v telefonu nastavljeno da vedno uporabi privzeto aplikacijo
 

Podobne teme