Google Pay

kvidr

Pripravnik
28. jun 2019
32
3
8
Pravkar preizkušeno v Stakehouse Salsa v Šempetru z Google Pay in virtualno DiPocket MasterCard in zadeva deluje odlično in precej hitreje kot s tapravo breztično kartico.

Screenshot_20190703_195402_com.google.android.apps.walletnfcrel.jpg
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
A za DiPocket obstaja kak referral, tak, da jaz zaslužim za eno malco? :)
 

kvidr

Pripravnik
28. jun 2019
32
3
8
Po moje je pa to odvisno od banke. Če uporabljaš DiPocket, potem se po moje ne da. Tudi na strani od DiPocket piše za Gooogle Pay:

For extra security, your phone must be protected with a password and for transactions over PLN 50 you will also need to enter the card PIN
 

4l3x

Zelenc'
9. jul 2019
9
11
3
Pozdravljeni. Tudi sam imam N26 in Revolut, sem pa namestil še Google Pay (Samsung Galaxy S10). Težava nastane, ker ne N26 kartice, ne Revolut kartice ne gre nastaviti za brezstična plačila - dobim obvestilo "Te kartice ni mogoče nastaviti za brezstično plačevanje". Da pri N26 ne gre, mi je nekako jasno, saj ima kartica slovenski BIN. Revolut kartica (Visa) ima pa britanski BIN, zato bi načeloma naj delovalo - razen če česa ne vem?
Je morda kriva napačna verzija aplikacije Google Pay? Snel sem zadnjo verzijo z apkmirror.com. Kartic mi sicer tudi ne "obarva" v Revolut in N26 barve, kakor sem videl pri ostalih.
Če mi zna kdo pomagati v zameno za eno virtualno pivo, bom zelo hvaležen :)
 

mm46

Pripravnik
5. sep 2007
597
7
18
40
V revolut aplikaciji si spremeni naslov v angleškega, dodaj kartico v GPay in spremeni nazaj na svoj pravi naslov
 

kvidr

Pripravnik
28. jun 2019
32
3
8
Lahko pa tudi probaš z DiPocket (par strani nazaj sem objavu na kratko kako dodati v GPay). Čeprav je malo smotano, ker imaš spet še en račun, čeprav je samo virtualni MasterCard, in si moraš Top Upat iz druge kartice.

Uglavnem meni ne uspe dodati Revolut kartice tut če mam na angleški naslov, res pa je da mam sam virtualno kartico, ne pa fizične.
 

4l3x

Zelenc'
9. jul 2019
9
11
3
V revolut aplikaciji si spremeni naslov v angleškega, dodaj kartico v GPay in spremeni nazaj na svoj pravi naslov

To žal ni pomagalo, sem dobil popolnoma enak error :(

Lahko pa tudi probaš z DiPocket (par strani nazaj sem objavu na kratko kako dodati v GPay). Čeprav je malo smotano, ker imaš spet še en račun, čeprav je samo virtualni MasterCard, in si moraš Top Upat iz druge kartice.

Uglavnem meni ne uspe dodati Revolut kartice tut če mam na angleški naslov, res pa je da mam sam virtualno kartico, ne pa fizične.

Ta DiPocket sem pa zgoraj videl, ampak se mi iskreno res ne ljubi kreirati še enega računa in prenašati sredstev. Morda v prihodnje, če bo želja po GPay res prevelika :) Zaenkrat pa bo očitno denarnica še potovala z mano (ali pa se vrnem na iOS)

Hvala obema!
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
men je isto nagajalo na Revolutu. Imam UK BIC

najprej sem odstranil virtualno,
nato spremenil naslov v Revolut aplikaciji na nek UK naslov,
dodal novo virtualno kartico
nastavil Gpay
spremenil nazaj naslov v slovenskega na Revolutu


dela. (no, ni mi takoj delalo, ker sem imel na NFC za privzeto nastavljen Mercator..)

gpay verzija 2.86.243324902
 

Naabo

Pripravnik
19. avg 2010
268
1
18
Viso (ne glede na BIC) lahko dodajo v google pay samo nekateri posamezniki, od novih uporabnikov ne poznam nikogar. Med tem ko sem sam pred časom uredil virtualni mastercard sem naletel pred kratkim na primer, ko z zamenjavo naslova nisem imel možnosti mastercarda (UK in DE). Kar sem pa pozabil narediti je bil pa logout in ponovni login. Glede na to, da je bilo za mavrično edicijo potrebno storiti enako (ob updejtu aplikacije), je verjetno to razlog.
 

4l3x

Zelenc'
9. jul 2019
9
11
3
Ampak a ni tako, da je virtualna kartica uporabna samo za spletne nakupe? Mene najbolj mika ravno brezstično plačevanje :) Hvala sicer za odgovore!
 

Podobne teme