Google Pay

kvidr

Pripravnik
28. jun 2019
32
3
8
To je mišljen "Home address" v Revolutu? Oni kaj preverjajo ta naslov?

Ja, home address v Revolutu. Ne vem pa al preverjajo al ne, sam mislim da ne bi smelo biti problema ker si naslov pol itak spremeniš nazaj v slovenskega.

Glede fizične vize, pa tut men ne gre dat notr v GPay.
 

Vivid

Zelenc'
5. avg 2019
25
2
3
kvidr - je šlo skozi, hvala lepa.

Povzetek -

1. Revolut račun; če uporabite slovenski naslov pride visa virtualna kartica. Počakate, da naredijo identity check
2. "Sideload" G Pay aplikacije v telefon (dobi se na apkmirror ipd.)
3. V Revolut aplikaciji spremenite naslov v UK
4. Dodate mastercard virtualno kartico; viso lahko izbrišete ali pa ne. (Revolut doda podračun v funtih)
5. Spremenite naslov nazaj (da se bo ujemal billing address)
6. V G Pay dodate virtualno mastercard kartico; dobite sms od Revoluta, ki ga vpišete v Google. Če Google preverja billing address, je morda dobro da je enak tako v Googlu kot v koraku 5 ...

Za nekaj časa bo. Virtualna kartica velja do 2024 tako da predvidevam da bo veljala tudi po prenosu Revolut poslovanja iz UK v EU po brexitu.

Samo še preizkusim in javim.
 
  • Všeč mi je
Reactions: TheWise

TheWise

Zelenc'
7. avg 2019
1
0
1
Tudi jaz sem probal dodat mojo Revolut VISA kartico na google pay a mi javi error: "This card can't be set up to pay in stores. This feature isn't supported by your bank for this card yet. You can try adding another card for in-store use."
Ve kdo kaj je treba naredit?
 

kvidr

Pripravnik
28. jun 2019
32
3
8
Nič ne moreš, Revolut visa enostavno ne dela. Uporabi virtualno Revolut MasterCard po zgornjih navodilih
 
  • Všeč mi je
Reactions: TheWise

Vivid

Zelenc'
5. avg 2019
25
2
3
Samo še preizkusim in javim.

Torej, zadeva deluje lepo, če je G Pay nastavljen kot privzeta plačilna aplikacija ("default payment app"). Odklenem telefon, ga prislonim k POS in plačilo se izvede. Prideta 2 obvestili, eno od Revoluta in eno od G Pay.

Ker imam pa na istem telefonu še Wave2Pay in Urbano (oboje sta NFC payment app-a) se zadeva zakomplicira.
Wave2Pay hoče bit privzet app, sicer plačila ne delajo - OK tudi prav;
če imam nastavljen telefon tako, da G Pay ni privzet app za plačila, ampak grejo plačila z njega samo ko je app odprt, pa nagaja - pravi da prehitro odmaknem telefon od POS-a, javi napako in se plačilo ne izvede. POS terminal tudi "zajamra". Javim še če uspem kaj rešit s tem.

Ali ima kdo na telefonu urejeno "sobivanje" med G Pay ter slovenskimi plačilnimi app-i, kot npr. Wave2Pay, NLB Pay ali Abadenarnico?
 

kokica2000

Pripravnik
20. mar 2011
129
24
18
V mojem Androidu sta v nastavitvah pod Plačilo z dotikom dve opciji, Privzeto za plačevanje (za nastavitev privzete aplikacije), in Uporaba privzete aplikacije (z možnostima Vedno in Razen, ko je odprta druga aplikacija).

Pod Privzeto za plačevanje imam nastavljeno aplikacijo, ki sicer sploh ni namenjena za plačevanje, ampak za druge NFC akcije, pod Uporaba privzete aplikacije pa Razen, ko je odprta druga aplikacija. Pred plačevanjem vedno odprem aplikacijo, s katero želim plačat (Google Pay, NLB Pay ali Moj M), pa plačila vedno delujejo normalno. Aplikacij za plačevanje ne želim imeti nastavljenih za privzete, saj so bile menda na ta način kartice že tudi zlorabljene.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Aplikacij za plačevanje ne želim imeti nastavljenih za privzete, saj so bile menda na ta način kartice že tudi zlorabljene.

Predvsem je pomembna besedica “menda” ... Ali fizicno kartico tudi raje puscas doma v sefu, ker so menda ravno brezsticne ze zlorabljali ;)

Saj previdnost vsekakor ni odvec... ampak prevec tudi ni treba verjeti vsemu, kar se govori in pise okoli... ;)
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Na mojem telefonu lahko hkrati uporabljam Gpay z Revolutom in Urbano. Gpay je privzeta. Odkar imam Gpay pa NLB Pay nič več ne uporabljam
 

Vivid

Zelenc'
5. avg 2019
25
2
3
Pod Privzeto za plačevanje imam nastavljeno aplikacijo, ki sicer sploh ni namenjena za plačevanje, ampak za druge NFC akcije, pod Uporaba privzete aplikacije pa Razen, ko je odprta druga aplikacija. Pred plačevanjem vedno odprem aplikacijo, s katero želim plačat (Google Pay, NLB Pay ali Moj M), pa plačila vedno delujejo normalno. Aplikacij za plačevanje ne želim imeti nastavljenih za privzete, saj so bile menda na ta način kartice že tudi zlorabljene.

Pri meni je G Pay nagajal, ko sem imel pod Privzeto za plačevanje nastavljen Wave2Pay in naslednja nastavitev je bila Razen, ko je odprta aplikacija. Ko sem odprl G Pay in hotel plačati, se je pritoževal da prehitro odmikam telefon od POS-a. Če je bil privzeti app, sem samo odklenil telefon, G Pay ni bil v ospredju in plačilo je šlo normalno skozi.

Sicer mi ni problem, ker večinoma itak mislim še naprej uporabljat Wave2Pay (ker je not kreditna in druge kartice ki jih sicer ne nosim s sabo), Revolut bom rabil bolj občasno ker z njim itak bolj ali manj med sodelavci plačujemo kosila en drugemu in si potem poračunavamo. Ne bom niti Revolut kartice imel pri sebi. Bom ko bo treba prenastavil telefon in bo.

V bistvu je Wave2Pay napisan butasto, ker zahteva da je privzet app da plačevanje sploh deluje.
 

Vivid

Zelenc'
5. avg 2019
25
2
3
Wave2Pay mislijo v roku 1 leta čisto ukiniti.

Imajo namen it na G Pay?

Z izjemo PIN avtentikacije in te zoprne nastavitve opisane zgoraj, se mi zdi neprimerno boljši app od npr. Abadenarnice. Ima recimo implementirana obvestila o transakcijah, pregled limitov, zgodovine etc. PIN avtorizira nakup vnaprej ne glede na znesek, ni zmede s POS terminalom za vnos PIN-a tam.
 

mm46

Pripravnik
5. sep 2007
597
7
18
40
Pred releasom je bilo možno imet W2P tudi kot "samo če je v ospredju" načinu, ampak smo potem to onemogočili, iz ne vem točno katerega razloga :) V prenovljeni aplikaciji, ki je trenutno v internem testiranju bo to omogočeno, kot tudi fingerprint avtentikacija in še nekaj dodatnih funkcionalnosti.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Enkrat je bilo v enem od člankov dolgo časa nazaj. Ko bodo vse kartice podpirale Google Pay bodo nehali ponujati in razvijati svojo rešitev. Mislim, da je bil hrvaški intervju ob uvedbi Google Pay-a pri PBZ.

Če se ne motim bodo proti koncu leta lansirali nov mobilni app, ki ga že imajo na Hrvaškem.
 
Nazadnje urejeno:

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
ksz

Sedaj sem si tudi sam zrihtal Google Pay preko Revoluta. Zadevo sem stestiral kar na svojem POS terminalu ... vpišem 100 EUR (stanje na računu 20 EUR) ... transakcija je bila takoj zavrnjena, najprej sem pomislil na kakšno sistemsko napako (dejanski vzrok je bilo seveda prenizko stanje na računu). Nato sem vpisal znesek 10 EUR in zadeva je šla skozi brez problema.

Kar me bega je tole - transakcijo sem s telefonom opravil tako, da sem samo pritisnil na unlock gumb (pri čemer se je le aktiviral lock screen), prislonil telefon na POS terminal in zadeva je šla skozi. Sploh nisem potreboval odkleniti telefona s prstnim odtisom ali vzorcem. To se mi zdi malo nevarno. Ali je mogoče kje nastaviti, da je potrebno transakcijo posebej avtorizirati na telefonu (prstni odtis)? Ali pa vsaj da more biti telefon odklenjen, da zadeva deluje?
 

Podobne teme