Galaxy Note 10

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
.... Tudi meni doma skače hitrost povezave preko Wifi ...
z vklopljenim BT: 25 do 30 Mbps
z izklopljenim BT: 46 do 50, up je vedno tam okoli 6
Toda to je sprejemljivo....
standard WiFi in BT uporabljata iste frekvence, multiplexing paketkov v RF streamu obema hkrati škodi brzini in latencam obeh ali pa preklapljanje med 5GHz in 2,4GHz pasom... samo se pri wifi bolj opazi ... UL je slab zaradi pogojev in kvalitete notranje antene. Podobno velja za signal od/do operaterja ... Notri je vse zminiaturizirano in preveč šparano zaradi cene in antena je pač najboljši ojačevalec ; vse je že zasičeno s signali, ki motijo eden drugega ... Tudi če interno ni kaj hardware pokvarjeno ali kakšen sofware problem. ...

...Ko si pa nekje bogu za hrbtom, pa *eba s signalom :norec: ... razen s prastaro opremo :evil: ...
 

Radovednež

Fizikalc
13. maj 2019
115
44
28
Meni je včasih, ko sem bil še na telekomu mobilni net na H+ in 4G letel veliko bolje kot sedaj na A1, to ni mišljeno za eno lokacijo ampak kjer koli v slo. WiFi pa mi lavfa vedno ok, ne glede na to al je prižgan BT ali ne. Pri sebi opazim razliko le med operaterji. Pri a1 recimo H+ ne gre nikamor, pri telekomu pa je letelo. Prej S7 sedaj s10e in S7edge, ki je še vedno mašina.
 

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
Borg
iz kje si?
Meni saj kolikor sem opazil je mobilni signal precej dober, sem se ta teden premikal kar po nekaj "vukujebinih", pa sem imel v glavnem vedno signal(imel kar nekaj pogovorov), kar pri prejšnem telefonu ne morem trditi. Nisem pa ravno testiral hitrosti. Sem pa pri speedtestu tudi sam opazil podobno obnašanje, mi je pa drugače internet delal, tako da ga lahko tudi kaj program serje.
Če kaj spremljaš tuje forume se jih kar nekaj pritožuje, da je ali slab Wifi ali slab sprejem mobilnega omrežja, ob temu se jih pa tudi veliko pohvali, glede hitrosti. Sedaj če je to softwersko bodo že zrihtali, če je pa hardwer???? Si pa to ne bi smeli privoščiti pri tako dragem aparatu.
 

RAST

Pripravnik
5. avg 2013
116
7
18
Velenje
Ne vem kaj bi rekel ker večinoma uporabljam WiFi doma kjer mi vleče 310/90 čez dve steni v tretji sobi (Oranžni diamant T2, 500/100). Kadar sem zunaj v mestu LTE/4g vleče takole okoli 70/45, kar bi pa lahko bilo malo več, ali ne?
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Točno to. Lahko bi bilo malo več. Pri meni na odprtem še ni tak problem pa še tam ne pridem veliko več ko tam 50/10. Najbolj so problemi v zaprtih prostorih že v stanovanju-bloku, (mat sem iz okolice Kranja) mi slabo lovi v službi v delavnici pa sploh. Toda tam bi še nekako razumel, čeprav kot pravim pa prejšni telefoni teh težav niso imeli oziroma je bil prenos - signal veliko boljši.
OK doma Wifi je odvisno od samega routerja toda potem ko slišiš-vidiš take številke kot jih je napisal RAST te pa vse mine. Jaz lahko samo sanjam o tem.
Če bi vedel da bi bilo z drugim operaterjem boljše ajd lahko zamenjaš toda kot pravim ista kartica drugje deluje še enkrat hitreje, čeprav tudi to ni to, to je pa potem Telemach:confused:
 

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
Kakor sem že napisal MI9 mi je hitreje delal na Wifi signalu, na LTE pa je Note hitrejši. Zmešnjava.....
Borg če boš nesel aparat v LJ na servis, se oglasi sem ca 1km stran od avtoceste proti Kranju v LJ , pa lahko primerjava je pa res da sem sam na Telekomu.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.040
2.361
113
Evo, mislim, da še ni minil niti mesec dni... Od prvega dneva v Spigenovem ovitku, na ekranu Whitestone dome screen protector. Zjutraj ga dam v žep, čez dan je bil v avtu na sredinski konzoli, zvečer spet v žepu (ničesar zraven) in v avtu, sedaj, ko sem se vrnil domov, ga vzamem iz žepa in me pričaka presenečenje... Čuval sem ga kot punčico očesa in niti slučajno mi ni jasno od česa je to počilo, točno iz roba ven in čez celoten ekran... Ekran sicer dela normalno ampak ne zgleda to ravno najbolje. Naj si oni te zaobljene ekrane lepo zataknejo nekam. Screen protector zgoraj je počen, ker sem ga malo privzdignil, da sem pogledal če je počil čez cel ekran.

20190926_202044.jpg
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.040
2.361
113
Saj, skorajda sreča v nesreči, ker tudi, če je šlo za kakšno napako v materialu tega ne bi mogel dokazati. Očitno grem v Petek na servis z njim.
 

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
Sem bil včeraj na servisu, in je raavno pred mano bil gospod z zlomljenim ekranom. So mu razložili glede popusta in je prestavil popravilo na petek. Tako da nekaj bo na temu. Povej koliko to pride popravilo tvojega, sicer upam da teha ne bom rabil. Sem ravno včeraj namontiral Whitestone zaščito.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.040
2.361
113
Po ceniku na strani RAM2 310 EUR. Sem imel Whitestone zaščito a je bilo bolj malo koristi od nje. Razmišljal sem celo nekaj v smislu, če bi lahko to UV lepilo pri Whitestone kaj vplivalo na sam ekran, ko se strjuje, da ne bi naredilo prevelike sile na steklo.