Prehod iz iPhone OS na Android sistem

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Jah mogoče ti je pa samo problem v tem, da je tvoj 3GS ratal enostavno prepočase. KEr napram 4, se cydia zelo hitro odziva, res je kot si ugotovil je tam vse kar bi rabil, posodobi se na cydia avtomatsko!!

Prav tako, če kupiš aplikacije se vse posodobi avtomatsko, zgolj en klik, ko prideš domov preko wifija, brez kabla preko app stora..

Ne vidim problemov, tudi z novim iOS-om bo sinhronizacija drugačna kot je bila sedaj....
___________________________________________________________________________________________________________

Če si se že odločil mislim da je škoda zgubljati besed, ker je boljši, vsak ima svoje + in -. Izberi takšnega ki ti bo tokrat ustrezal-torej android in kot si že sam rekel Galaxy S2.
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Posebej Samsungova resolucija zaslona je delec pred iPhonovo
evil.gif


Barvitost pa overloaded contrast pa se ne pomeni realne slike, sicer precej zanimiv pojav opazen bolj pri TV-jih, kjer so LCD-ji s kontrastom na full za veliko laikov top kvaliteta slike, neke plasma z realnimi barvami pa "mrtva slika".
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

grega29

Pripravnik
7. okt 2007
62
0
6
Mislim, da moraš imet pri LG O2 srečo. Prebral sem zelo veliko komentarjev o BSOD, po Slovensko telefon zablokira in na ekranu ni nič. Pomaga samo, da potegneš ven baterijo. Sam imam zgleda srečo, tako da se mi telefon v treh mesecih ni nikoli sesul. Mogoče je tudi to, da sem že na začetku brisal iz telefona vso odvečno nesnago od LG-ja.
Tako da lahko rečem: najboljši Android telefon kar sem jih imel. Imel pa swem jih že veliko.
Edina pomankljivost tega telefona je da je obroba, ki je pobarvana v barvi metala zelo slabo pobarvana in se pozna vsaka praska.
Drugače pa je izdelava telefona odlična.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
Kaj pomeni, da bom ga bom mogu rotat?
smile-1.gif


Drugače pa hvala obema za prepričanje. Počakal bom še koga, da poda svojemnenje, čeprav sem se že odločil, da bom svojega 3gs-a prodaj, že ta teden gre na bolho
smile-1.gif

Root je pri Androidu nekaj podobnega, kot je Jailbreak pri iOS ... In root je pri Androidu skoraj obvezen... kar za jailbreak pri iOS ne drzi (vsaj ne v mojem primeru). Prva zadeva, ki sem jo pogresal in jo se vedno pogresam je funkcija "screenshot" ... Pri vecini mobilnikov z Androidom je potreben root, ce zelis uproabljati to funkcijo ... eni imajo to ze omogoceno v osnovi... pri pescici pa deluje celo brez root-anja...
Sicer ne mislim primerjati teh dveh platform, ker bom itak oznacen za sektasa ali ovco ... pa ceb pohlvalil ali pograjal kaksno funkcionalnost na eni ali drugi strani... vsak naj si sam ustvari lastno mnenje...
grims-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik sylver pravi:

Kako pa to, da LG še ni izdal nadgradnje na 2.3? Od česa je to odvisno?

Na take zadeve se bo treba navadit... Pri Android OS-u ni tako, kot pri iOS, kjer je ekosistem bolj zaprt in omejen nabor naprav... in zato posledicno tudi takrat, ko izide nova verzija, je na voljo za vse modele hkrati ... Pri Androidu pa vsak proizvajalec se malo po svoje pošari po sistemu in ga prilagodi svojim napravam... in tako eni dobijo nadgradnjo dokaj hitro, drugi kasneje, tretji pa sploh nikoli ... ceprav vcasih obljubljajo, da enkrat pa vseeno bo
smile-1.gif
...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik sylver pravi:

skratka, same komplikacije in s tem se ukvarjat skoraj vsake 2 meseca, ko apple izda novi ios firmware, v dobri veri posodobiš telefon in evo - opet jovo na novo VSE možno nameščat pred cydie, čakat na JB, čakat na posodobitev aplikacije na cydii..

eni nismo več tako mladi, da bi se še s tem ukvarjali
grin1.gif

Tega bo pomoje na Androidu se precej vec... sploh ce bos malo zasel recimo na xda-developers.com ... in bos vsak teden menjal ROM... in bos pri enem videl, da ima neke funkcije, ki ti "sedejo"... nima pa drugih... in tako bo slo lahko v nedogled... in ravno, ko bos nasel en ustrezen ROM, ki ti pokrije kar najvec tvojih potreb, bo izsla spet nova verzija ...
smile-1.gif
...
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
rootat androida pomeni nekaj podobnega kot jailbrejkat iphona.
S tem dobiš par aplikacij več, prestavljanje mislim, da vseh aplikacij na kartico, spreminjanje izgleda menijev in namizja pa še kakšna malenkost bi se našla. Načeloma se da živet brez roota, sam če si vsaj malo bolj zahteven, si ga boš rootal. Postopek je ne boleč in zelo hiter za zelo popularne telefone kot je naprimer SGS2.

Pri iOS mene moti vse to kar si ti naštel in ko se enkrat navadiš na widgete in razne bljižnice na namizju te še tko lep jabuk ne premami:))
Vem da bo iOS5 omogočal tudi neke "widgete" na namizju, samo koliko sem zasledil na spletu je še vedno daleč od androida.

O hitrosti delovanja škoda izgubljat besed, ker moj htc desire, ki je sedaj že skoraj, da za med staro šaro je trenutno poln aplikacij pa dela čisto tekoče.

Ima pa seveda tudi android svoje muhe. Največja je njegovo stalno teženje po updejtih in priklapljanju na net. Če imaš skos vklopljeno podatkovno povezavo ti zna zelo hitro preveč MB požreti in hkrati tudi baterijo. Če si na wifi-ju se za podatke ne sekiraš, gre pa baterija. Tko da pri andoridu, se boš moral navadit, da ga boš zvečer priklopil na polnilec ali na max 2dni.

Veliko bolj kot resolucija je pomemben ekran. Jst ne pogršam čisto nič večje resolucije, pa sem se tudi z iphonom4 igral. Zelo pa pogrešam boljši ekran, ki bi bil boljše viden na dnevni svetlobi.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
S tem dobiš par aplikacij več, prestavljanje mislim, da vseh aplikacij na kartico,

Tole se vedno ni reseno na nivoju OS-a? Moram priznati, da nisem niti probal... vem pa, da je vcasih bila kar kriza pri prvih modelih, ki so imeli zelo skormno odmerjen pomnilnik, kamor si lahko namescal aplikacije ...

Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
Pri iOS mene moti vse to kar si ti naštel in ko se enkrat navadiš na widgete in razne bljižnice na namizju te še tko lep jabuk ne premami:))
Vem da bo iOS5 omogočal tudi neke "widgete" na namizju, samo koliko sem zasledil na spletu je še vedno daleč od androida.
Tile widgeti so socer fajn (izgledajo fajn) ... so pa lahko tudi PITA, ce uporabnik nima meje ... in nabase polna namizja widgetov, ki potem kurijo baterijo in resurse po nepotrebnem
smile-1.gif
...


Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
O hitrosti delovanja škoda izgubljat besed, ker moj htc desire, ki je sedaj že skoraj, da za med staro šaro je trenutno poln aplikacij pa dela čisto tekoče.

Sam imam trenutno Tusmobilovega Huawei-a, ki niti ni tako svoh ... ampak o tekocem delovanju se ne morem ravno pohvalit... Veckrat se namrec zgodi, da zacne "pokasljevati" in "stekati" ... in potem najveckrat pomaga reboot... Sicer tudi pri iOS 5 beta opazam obcasno "stekanje" ... vendar to je le beta verzija, ki je se v precej zgodnji fazi (beta 2) ... podobno je bilo tudi z iOS 4 beta... in so potem do izida zadeve izpilili ...


Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
Ima pa seveda tudi android svoje muhe. Največja je njegovo stalno teženje po updejtih in priklapljanju na net. Če imaš skos vklopljeno podatkovno povezavo ti zna zelo hitro preveč MB požreti in hkrati tudi baterijo. Če si na wifi-ju se za podatke ne sekiraš, gre pa baterija. Tko da pri andoridu, se boš moral navadit, da ga boš zvečer priklopil na polnilec ali na max 2dni.

Smartphone brez povezave v internet je kot riba na suhem...
smile-1.gif
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
Ima pa seveda tudi android svoje muhe. Največja je njegovo stalno teženje po updejtih in priklapljanju na net. Če imaš skos vklopljeno podatkovno povezavo ti zna zelo hitro preveč MB požreti in hkrati tudi baterijo.

Za prenos podatkov se ne obremenjujem, saj imam paket Tušmobil vesolje, ki vsebuje 2GB/mesec in mislim, da toliko pa v enem mesecu Android ne bo prenesel
smile-1.gif
že sedaj imam konstantne update na appstoru in tudi če so veliki (recimo nad 200mb ali več) jih enostavno posodabljam prek 3G omrežja, če pa nimam 3G omrežja na voljo pa počakam, da pridem domov in prek WLANA posodobim.

Kar se tiče baterije, sedaj na mojmu 3gs mi baterija zdrži 1dan in pol, tako da sem že navajen skoraj vsak večer priklopit na elektriko in se čez noč fila.

A pa se da na Androidu nastavit, da telefon se NE posodablja sam in da v primeru, ko se hoče povezat na net, da te opozori in potrdiš dovoljenje?
 

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
Android ti ne bo žrl MB brezveze, ker mu itak sam določiš, kaj se sinhronizira in kaj ne. Za avtomatsko posodabljanje (background sync) obstaja program Tasker, kjer lahko nastaviš 100 in 1 način, kdaj bo sinhronizacija in kdaj ne. Če misliš samodejno posodabljanje aplikacij iz marketa, lahko vsak app posebej nastaviš ali pa vse Auto/Manual. Update sistema je pa izključno ročni.

Za povezavo na net pa mislim da obstaja nek Firewall program, kjer te vpraša, če želiš dovoliti x aplikaciji dostop in lahko določiš, da se samodejno povezuje, ali pa se sploh ne.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
S tem dobiš par aplikacij več, prestavljanje mislim, da vseh aplikacij na kartico,

Tole se vedno ni reseno na nivoju OS-a? Moram priznati, da nisem niti probal... vem pa, da je vcasih bila kar kriza pri prvih modelih, ki so imeli zelo skormno odmerjen pomnilnik, kamor si lahko namescal aplikacije ...

Na htc desire je zelo malo prostora za aplikacije (150MB). Z novejšim OS je prišla tudi možnost prestavitev aplikacij na kartico, z rootom se pa še poveča ta možnost. Ampak, kot sme že rekel, moj telefon je že star/zastarel, pa čeprav je star samo eno leto. Bodo uporabniki SGS2 povedali kam nameščajo aplikacije in koliko imajo spomina.

Ta trenutek sem na NErootanga desireja namestil app2sd aplikacijo in mi ponudi prestavitev 15 aplikacij na kartico.
Po defaultu so se na kartico namestile samo 4 aplikacije.

Phone only pa imam 19 aplikacij, ki mi zasedejo cca. 100MB.
 
Nazadnje urejeno:

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Citat:
Uporabnik Lateral pravi:
...
nastaviš si avtomatski backup na SD kartico, slike ti lahko sam sinhronizira z Dropboxem, takoj ko jih posnameš (nastaviš pogoje), da ne omenjam backup celotnega roma
cheer.gif

...

Kateri program pa uporabljaš za avtomatski backup na SD? Je mogoče za to potreben rootan telefon?
(za backup celotnega ROMa predvidevam da je)
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Bom dal še primerjavo z SGS (1)
Ima 8GB notranjega prostora za nameščanje aplikacij. Ima microSD režo za razširitev na dodatnih 32GB. Komur 8GB za programe ni dovolj, lahko aplikacije premakne na zunanjo kartico. Omogoča zajem slike zaslona po "defaultu", brez roota ali dodatnih programov (samo kombinacija tipk). Ima najnovejšiANdroid z oznako 2.3.4 ki je že res izpiljen in o kakšenm zatikanju ni ne duha ne sluha (govorim za GSG 1, SGS2 je itak samoumevno)...

Kar se tiče ROMO-ov, nadgradenj... Stvar je napredovala hitro in današnji ROM-i so povečini v dveh izvedbah - wipe in no-wipe. No-wipe ohrani vse nastavitve in se ROM samo prepiše, pri wipe pa pobriše vse račune, nastavitve, cache... Vsi ROM-i so sestavljeni iz več razvojnih izboljšav, ki so v ROM-u združene v celoto, seveda pa so dostopne tudi kot posamične enote. TAko si lahko vsak prilagodi Android točno po svojih željah - sicer pa obstaja tudi ROM kitchen, kjer preko kljukic izbereš vse parametre ROM-a (osnovni FW, izgled, kernel, programe, barve...), ti zgenerira ROM in hop na upload.

Kar se tiče sinhronizacije - vse se da nastavit brez dodatnih programov - koledar, kontakti, vreme... Pri programih se v marketu določi, ali se naj samodejno posadabljajo ali pa te samo obvestijo o posodobitvi. Prav tako se da daločit, da se nadgradnje (ali sinhronizacija) odvijajo samo v dosegu WiFi omrežja ali tudi na podatkovnem prenosu...
 

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
Titanium backup Pro - omogoča urnik varnostnih kopij aplikacij in podatkov. Nastaviš recimo, da vsak večer pogleda, če je nova aplikacija in naredi backup, enkrat tedensko pa posodobi backup vseh aplikacij. Potreben je seveda root, kar je must-have na androidu
grin1.gif


Za backup (sliko) celotnega roma pa potrebuješ ROM Manager (in seveda root)
 

osiris12345

Fizikalc
20. feb 2011
1.304
13
38
Ljubljana
aja pa še to k jamrate da je treba doma na itunes nalagat gor pa dol pa da drugač ne gre... Nikol ni nobena stvar na telefonu ni tok pomembna da ne bi mogla počakat do doma, use tiste aplikacije in mp3 zadeve zmeri lahko počakajo da prideš do doma in si naložiš gor
smile-1.gif
 

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
Saj ne govorimo o pomembnosti in nujnosti neke aplikacije, da ne bi mogli počakat na iTunes. Govora je o odvisnosti telefona od programa (iTunes) na računalniku. In za vsako stvar pri iOSu potrebuješ računalnik...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Lateral pravi:
Saj ne govorimo o pomembnosti in nujnosti neke aplikacije, da ne bi mogli počakat na iTunes. Govora je o odvisnosti telefona od programa (iTunes) na računalniku. In za vsako stvar pri iOSu potrebuješ računalnik...

To ni cisto res ... jaz zelo redko prikljucim iPhone na racunalnik ... Res pa je, da ne nalagam glasbe in videov vsak dan na iPhone... Za vse ostalo pa NE potrebujes iTunes ... maili, imenik, koledar... se sinhronizirajo OTA, prav tako aplikacije (posodabljanje in nalaganje novih) ...
 

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
Ampak še vedno ti ostanejo ranljivi dokumenti, slike, videi, smsi in predvsem app data. Dokler ne bo zaživel iOS5, je backup še vedno odvisen od računalnika. Mene osebno ni motila odvisnost od iTunesev, ker mi je bilo vseeno, a ga priključim na sound dock, ali na sync dock
smile-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Za slike je recimo DropBox... ali pa tudi programi, ki ti samodejno shranijo takoj, ko slikas (potreben jailbreak)... Lahko jih pa tudi direktno uploadas na MobileMe, Flickr,... SMSe ne stejem kot obcutljive podatke
smile-1.gif
... in to vse resi backup... seveda ga je pa potrebno prkljucit na ITunes, da naredi backup ... in ta backup je ze del iTunes-a... pri AndroidOS moras za to uproabiti resitve drugih razvijalcev ...
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
O hitrosti delovanja škoda izgubljat besed, ker moj htc desire, ki je sedaj že skoraj, da za med staro šaro je trenutno poln aplikacij pa dela čisto tekoče.

Sem imel HTC Sensation dober teden in se po "tekočem" delovanju niti približno ne more primerjati z jabolkom. Pa mislim, da je Sensation "malenkost" boljši telefon kot Desire, tako, da si ne preveč metati peska v oči.
smirk-1.gif