Prehod iz iPhone OS na Android sistem

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
Pozdravljeni,

že kakšen mesec razmišljam, da bi naredil VELIK korak svojega življenja
hysterical-1.gif
in zamenjal svoj trenutni iPhone 3GS za enega od telefonov, ki imajo Android sistem.

Zakaj?
smirk-1.gif


Enostavno zaradi tega, ker:
- sem se iPhone menija oziroma iOS-a po skoraj 2 letih že naveličal (telefon imam že od oktobra 2009 in od takrat do danes so meniji IDENTIČNI)
- na živce mi gre to, da moram iPhona skoraj za vsako stvar sinhronizirat z iTunsi (recimo glasbo, imenik, video posnetke, programe..)
- zelo ne priročno se mi zdi to, da po uradni poti ne morem .mp3 glasbe kar zdawnloadat iz neta iz iPhona in jo direktno poslušat v ipod playerju
- enako velja za filmčke oziroma video posnetke, rad bi jih pobral v mapico folder in z ipod ali vlc playerjem pogledal (tega pač ni)
- na živce mi gre tudi to, da ga moram za vsak dodatek, (ki bi sicer moral biti že v iOS sistemu), jailbraikat telefon in iz cydie po neuradni poti nalagat razne aplikacije, kot so (sbsettings, 3g unrestricted, sms delivery, bite sms...) itd...(to bi že moral telefon sam po sebi omogočat)
- najbolj me pa muči to, da če nimam svojega prenosnika pri sebi, na kateremu imam itunse na katere je moj iphon vezan, iphona ne morem priklopit na drugi prenosnik in tam namestit določeno aplikacijo (recimo ko sem v službi in bi rad določeno aplikacijo, ki je večja od 1GB preneseti na telefon je to nemogoče, ker v službi nimam osebnega računalnika, na kateremu imam itunse...in se zadeve takoj zakomplicirajo); to se mi zdi zelo butasno in omejeno za uporabnika, počakat morem do doma
- da ne govorim za Bluetooth, ki je na mojem iPhonu v 2 letih delal MORDA 10 minut (to je totalno nesprejemljivo, da ne naredijo tega, da se bluetooth uporablja tudi za izmenjevanje datotek z ostalimi napravami; recimo mp3 glasbe, imenika, filmov, videov..); vsak, ki mi je želel poslati mp3 glasbo mi je žal ni mogu in slišati je bilo samo: JA KAKŠEN TELEFON PA IMAŠ? KUPI SI TELEFON IN NE IPHONA! Pa če prav je ta oseba imela Nokio, zastarelo 5 let, ampak omogoča vse prek bluetootha.
- tudi način, kako zamenjaš sim kartico je nekoliko zgrešen; ničkoliko krat se je kolegom ugasnil telefon, ko smo bli zunaj/na morju ali na dopustu in ko so me vprašali, če lahko vstavijo svojo sim kartico v moj iphone, da bi poklicali osebe iz imenika, sem jih samo pogledal in vsem je bilo jasno, da imam iphona in da žal, nimam igle pri sebi
rolleyes-1.gif

- lahko bi poudaril še to, da sem od Appla pričakoval morda malo več, glede na to, da se imajo za "najboljše" in imajo "user friendly" menije

Kaj s tem mislim?
Ko gledaš in poslušaš njihove predstavitve na njihovih konferencah se ti zdi, kot da omogočajo vse zgoraj našteto in še nešteto drugih možnosti, ki jih konkurenca ne omogoča. Oni "imajo" povsem nov sistem razmišljanja, ki v osnovi "vsebuje vse kar ostali ponujajo"
grims-1.gif

- in še kaj bi lahko naštel, ampak nima smisla, ker sem bistvo zajel

No in ker me vse te zgoraj naštete zadeve že res začenjajo motit, sem razmišljal, da bi prestopil na Android, ki je (kolikor sem gledal teste na youtubu) dosti bolj odprt sistem in user friendly.

Zato bi vas, ki imate kateri koli Android telefon prosil, če mi lahko poveste, ali imate tudi vi katero od zgoraj naštetih "težav", oziroma ali ima tudi Android sistem katero od zgoraj naštetih nezmožnosti, ki prikrajšajo uporabnika do uporabe določenih funkcij.

Če bom vzel bom definitivno kupil Samsung Galaxy S2, saj ko kupujem telefon, ga kupujem za vsaj 2 leti ali več, tako da ponavadi kupim nekaj boljšega, kar bi naj zadoščalo za ta čas
cheer.gif


Vsem najlepša hvala
wink-1.gif


p.s. - sedaj me pa bodo iphone userji pojedli ane?
evil.gif

p.s.2 - priznajte si, da tudi vas zgoraj naštete zadeve motijo
priden.gif



Tale slika pa mi postaja čedalje bolj všeč
evil.gif

android-vs-apple.png
 
Nazadnje urejeno:

memberx

Pripravnik
8. feb 2009
118
0
16
že dva dni berem review-e iphona4, ker se odločam ali se ga splača kupit (iphona še nisem imel) in sem ugotovil ravno to kar si zgoraj napisal, tako da glede na to da vse zgoraj omenjeno omogoča že bistveno cenejši telefon in da iphone ni v prednosti oz. boljši od konkurence v ničemer razen mogoče v App storu, razmišljam raje o kakšnem HTC desire S, ki je eden izmed redkih telefonov, ki so res kvalitetne izdelave (ne pravim da iphone ni).

SGS 2 pa niti ne gledam, ker plastic fantastic me ne prepriča, pa če ima 3 amoled zaslone in 8 jedrni procesor.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
na SGS2 me niti toliko ne moti plastika, iz katere je narejen, saj mi je bolj važno srce "motorja"
smile-1.gif


No, kakor koli, osebno ti svetujem Androida, torej HTC DESIRE S raje kot iphone 4... moje mnenje pač...
 

osiris12345

Fizikalc
20. feb 2011
1.302
11
38
Ljubljana
jaz sem si zdele nabavu iphone 4 in sem čisto zadovoljen z njim, še ios5 počakam in se bo tud android skril pred njem
smile-1.gif
nej povem da sem pred tem imel SGS z androidom pa mi je iphone vseen bolši
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
Deky: po testih iz youtuba sem videl, da je SGS2 dosti hitrejši od Optimusa 2x, gor je več video posnetkov, ki dokazujejo isto.

Je pa res, da je LG cenejši čeprav imata zelo podobne specifikacije.

osiris12345: vesel sem zate, da si prešaltal na iOs sistem in upam, da ne boš pogrešal funkcij, ki ti jih je Android ponujal v osnovi.

Pri meni je pač glih obratno, grem iz iOS sistema na Android
wink-1.gif
menjave pašejo.

No Deky, ki imaš Androida če prav razumem, dej mi pove odgovor na moje vprašanje v 1. postu?
 

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
Naredil boš isto stvar kot jaz , prodal sem 3Gs-a in kupil Androida.

Meni niti malo ni žal za zamenjavo, kvečjemu sem vedno bolj navdušen nad sistemom. Vse si lahko v nulo prilagodiš, ROM, kernel, mods, teme, launcherji,... Najbolj pa se pozna odprtost Androida proti iOSu, ker se ti samo nasmeji, ko je kakšna stvar samoumevna, medtem ko sem na iPhonu pizdil, zakaj tega ni. In nisi odvisen več od računalnika za vsako malenkost, nastaviš si avtomatski backup na SD kartico, slike ti lahko sam sinhronizira z Dropboxem, takoj ko jih posnameš (nastaviš pogoje), da ne omenjam backup celotnega roma
cheer.gif


Go for it!
zmaga.gif


p.s.: Še vedno lahko zamenjaš nazaj, če ti ne odgovarja
smile-1.gif
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.502
288
83
Če si full zahteven uporabnik ga boš mogu rotat..Če pa ne pa vse aplikacije najdeš prek Market na telefonu ali na spletu prek pc.. https://market.android.com/

Sem gledal na YouTube test med njima dvema v hitrosti so zlo majhne razlike ki niso vredne da jih omenjam......
wink-1.gif
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
Kaj pomeni, da bom ga bom mogu rotat?
smile-1.gif


Drugače pa hvala obema za prepričanje. Počakal bom še koga, da poda svojemnenje, čeprav sem se že odločil, da bom svojega 3gs-a prodaj, že ta teden gre na bolho
smile-1.gif
 

Success

Fizikalc
5. sep 2010
531
164
43
Sam imam iPhone 4, zelo dobro pa poznam tudi Android telefone, ki jih imajo prijatelji, sodelavci, sošolci in na koncu tudi bodoči tast
grin1.gif


Razliko v kvaliteti že občutim, ko primem v roke iPhone 4 in HTC-ja, Nexusa, ali Samsunga. Slednji (trije) mi delujejo ceneni, plastikfantastik,.. Poleg tega iPhone tudi veliko bolj tekoče teče, kot ostali našteti telefoni z Android sistemom. Marsikdo mi je že ponudil menjavo, na kar seveda nisem pristal. Seveda ima tudi iPhone kar nekaj minusov in zgoraj, v prvem postu naštete stvari, so včasih res zoprne.

Poznam tudi nekaj pristašev Androida, ki se smejejo in "ščijejo" po Applu in podobnih telefonih.

Trenutno sem z Applom zelo zadovoljen in ga ne menjam, kako bo pa čez leto ali dve pa še ne vemo. Sam namreč na te zadeve ne gledam ozkogledo in kupim tisto, kar se mi tisti čas zdi boljše.

Toliko iz moje strani.

Lp, Success
zmaga.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
@sylver

Pri primerjavi me LG OX2 in SG2 pozabljaš,da testi ravno niso realni ker ima SG2 androida 2.3 LG pa zaenkrat še 2.2.
Ko bo pa LG dobil nadgradnjo takrat se bo pa videlo kateri je dejansko hitrejši.Ampak dam roko v ogenj da bo to LG.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.607
1.526
113
to kar je največja prednost androida (odprtost), je hkrati tudi največja slabost. zaradi tega ne dela tako gladko kot dol zapakiran ios. za mene je to edina resna pomanjkljivost. ampak na koncu še vedno tu govorimo o malenkostih, vsaka zverina tipa sgs2, desire hd ipd so hude zadeve
smile-1.gif
meni android neverjetno sede, iz istih razlogov kot si jih sam navedel. namreč da se naredit VSE in to na 100 načinov. tak da ko ti nekaj doqurči, je alternativa ponavadi blizu.

kar pa se tvojih izjav tiče: pomoje so na jabuk.si najbolj zagriženi sektaši že napisali tiralico za krivovernikom
evil.gif
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Samsung Galaxy S2. Vse dela v nulo tekoče in instantno. Brez kakršnegakoli laga.

Zaslon je svetlobna leta pred iphone in ostalimi android napravami. Sem "testiral" Samsung Galaxy S2, iPhone 4 in HTC Sensation. HTC zelo razočaral, Apple malo boljši, Samsung pa je zgledal kot IPS Dell proti cheap monitorju za 100 EUR. Karikiram, ampak takšen vtis sem dobil.

Kamera je super. Prav tako filmčki. Lahek, tanek.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
@sylver

Pri primerjavi me LG OX2 in SG2 pozabljaš,da testi ravno niso realni ker ima SG2 androida 2.3 LG pa zaenkrat še 2.2.
Ko bo pa LG dobil nadgradnjo takrat se bo pa videlo kateri je dejansko hitrejši.Ampak dam roko v ogenj da bo to LG.

Kako pa to, da LG še ni izdal nadgradnje na 2.3? Od česa je to odvisno?

Sicer pa še vedno mislim, da bo SGS2 hitrejši, saj ima 1gb rama, lg pa 512mb rama (delovnega pomnilnika). SGS2 ima 2x1,2ghz procesor, lg pa 2x1ghz procesor.

Poleg tega SGS2 omogoča HSDPA+, lg pa HSDPA. SGS2 ima 16GB ali 32GB spomina, lg le 8GB, res pa da lahko s kartico povečaš.

Definitivno bi pa rad videl, kako bo ko bo še lg dobil nadgradnjo na 2.3
cheer.gif
ampak mislim, da sta tam tam.
LG Optimus 2x vs. Samsung Galaxy S2
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
@sylver za vse težave namestiš par aplikacij, ko imaš enkrat gor zadeva dela! Ne vidim problema, narediš si backup na compu in je to to....
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
in kje naj dobim aplikacijo, da bom lahko bluetooth uporabljal normalno? kje dobim aplikacijo, da mi ga ni treba priklopit na moj itunes in da ga lahko na več itunsih uporabljam brez komplikacij... kako lahko direktno poberem mp3 glasbo ali avi filem in ga predvajam, shranim ga pa v poljubno mapo, kje naj dobim program, da mi bo vrgel sim kartico ven brez igle
tongue-1.gif


sej vem, da se vse dobi na cydii, ampak vedno, ko pride update in ko ga nadgradiš, moreš čakat na jailbraik nekaj tednov morda celo nekaj mesecev, potem ko pride jb za trenutno ios različico moreš najt na cydii pravi naslov, kjer boš dobil določeno aplikacijo, po možnost je ta aplikacija plačljiva tudi na cydii, po možnosti še ni prilagojena za najnovejši ios software..

skratka, same komplikacije in s tem se ukvarjat skoraj vsake 2 meseca, ko apple izda novi ios firmware, v dobri veri posodobiš telefon in evo - opet jovo na novo VSE možno nameščat pred cydie, čakat na JB, čakat na posodobitev aplikacije na cydii..

eni nismo več tako mladi, da bi se še s tem ukvarjali
grin1.gif