Galaxy Note 10

Schime

Guru
22. nov 2008
1.817
637
113
Če imaš pametno uro res ne vidim neke uporabnosti v AOD, ker tako dobiš notifikacije na uro samo.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.049
1.457
113
39
Je telefon ciso nov in se je mogoce se kaj posodabljalo ali sinhroniziralo?
V 3 urah bi ti moralo max 5% pozret in ne 15...
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Pri meni AOD ne pride v poštev, ker uporabljam Clear View in na začetku sem zelo pogrešal LED, ki ga je N9 imel. Zadevo sem rešil tako, da sem pod Accessibility/Advanced settings/Notification reminders nastavil reminder na 5 min in sem se tega že tako navadil, da sem na LED že pozabil :)

Tisti, ki nimate ovitkov, si pa lahko pod Flash notification nastavite Screen ali Camera flash.
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Bi se kar strinjal, že, če daš od ene 400€ evrov pa navzgor za telefon, bi morala baterija z vsem prižganim, BT, PODATKI, PA MORDA LOKACIJA... zdržat vsaj en dan aktivne uporabe, brez nekih varčevalnih funkcij. Pod aktivna uporaba smatram od 10~12 SOT-a pri vsaj 75% osvetlitvi. Me zanima kdaj bodo kaj takega ponudili. Sem pa opazil, da je recimo BT kar velik porabnilk, mobilni podatki pa trošijo zelo malo. Pa ne uporabljam NOTA.

Trenutno ni nobenega telefona, ki ima 10-12 ur SOT. Verjetno ga niti ne bo, dokler ne bo (po vsej verjetnosti) Samsung predstavil nove generacije baterij.
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
A jebi ga. To pa sovražim. Daš jurja za telefon (pa to govorim o gotovini, ne en puf na dve leti za 40€ :bonk::gorjaca:) potem ti pa crkne, ko ga najbolj potrebuješ.
No ravnokar sem prišel domov do PCja, da povem, da mi je crknil ob cca 23h. Ob 18h, ko sem šel iz službe sem imel ne vem še ene 30%. Bili na žurki in potrebovali prevoz in meni crkne telefon in ne morem poklicat prevoza. Potem se najde tip z telefonom za 100€ :bonk::valjamse: in lepo pokliče prevoz, jaz z telefonom za jurja pa se lahko samo zabrskam v zemljo, ker mi je crknila baterija:bonk:
Jebi ga, vse ne vem kakšne super duper funkcije pa ne vem kakšna kamera, če ne moreš poklicat takrat, ko ga najbolj potrebuješ.
Zjutraj ob 5h sem ga izklopil iz polnilca, ko sem šel v službo. Ni bilo nobenih igric in ne vem kakšne porabe. OK, vse kot rečeno na on, BT zaradi ure (gear watch) ostalo pa čist v mejah normale. Wifi/ Mobil naj bi itak samodejno preklaplja ravno zaradi baterije... Da bi tak telefon ponoči ugašal :bonk: se mi zdi brez veze, zato ga imam, da sem vedno dosegljiv, če se bom javil je moja odločitev samo hočem pa vedet kdaj me je kdo klical. Kar se tiče nastavitev je vse optimizirano , kar se da na minimum, osvetlitev je avto, teme so kar se da dark, dal sem že kar nekaj telefonov skozi roke tako da o teh nastavitvah ne bi...
Najraj bi ga zabrisal v steno!
Kot rečeno super telefonček samo, če bo pa baterija tako slabotna potem pa ne vem, za tak telefon z takimi funkcijami, ki niso predviden samo za klicanje in smsanje in da ne zdrži cca 24 ur potem to ni vredno uporabe. Da pa bom še dodatno v rugzaku nosil powerbank pa polnilce pa jebi ga...
Če ti baterija super, po uporabi MI9 potem kaj naj rečem:bonk:faking shit sem se zajebal.;)

Vsi testi, kateri so delani, pri vseh zdržijo dam nekje 7, 8 ur SOT. Pa se jih kar obremenjuje telefone. Razne hard core igrice, 4K snemanje in podobno. Zanimivo da tam zdržijo 7, 8 ur SOT, pri navadnih uporabnikih, ki baje ne tikajo telefona cel dan pa ne zdržijo niti 1 dan. Pa je zaslon cel čas prižgan, tukaj pa je dostikrat zaprt (vsaj tako pravijo). Le kdo dela kaj narobe s telefonom...hmmm
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Veliko je odvisno tudi od trenutne lokacije telefona, ker če je signal slab se telefon vseskozi matra z ojačanjem signala in s tem porablja baterijo.
Recimo pri meni v službi imam veliko kovine okoli sebe in to deluje skoraj kot faradejeva kletka - slab signal in mi recimo v 12 urah pokuri skoraj 3/4 baterije, dočim ko sem doma vse enako oz. dober mobilni signal, pa seveda priklopljen na domači wi-fi telefon ima po 12 urah še več kot polovico baterije.
Tako da, 4G v kombinaciji s precej oddaljeno bazno postajo in neugodno lokacijo je res kar velik porabnik energije, upajmo da bo z 5G kaj bolje, vendar močno dvomim.

5G vsaj v trenutni fazi bo še slabše. Zadnjič sem gledal video od MKBHD-ja, pa je rekel, da bi znalo signal 5G frekvenc zmotit že en klinčev dež...


Ta 5G bodo morali še krepko izboljšati za uporabo v real life.
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Meni se baterija umirja. Počasi prehaja v tisto normalo. Tam 4-5h SOTa. Malo baterija, malo nastavitve, malo pa tisto začetno igračkanje in nastavljanje.
Čeprav kot rečeno ta SOT je meni itak kr neki. Kot že zgoraj napisano ni nek realen pokazatelj porabe. Pokaže ti samo koliko časa imaš prižgan zaslon, zraven je pa še veliko drugih dejavnikov, ki ti lahko zmanjšujejo baterijo. Lahko jaz nabijem 10h SOTa brez problema, prižgem neomejeno zaslon in ga vržem na mizo in čakam. Lahko pa zaslon ugasnem ga dam v predal pa bo iskanje signala in kakšna požrešna aplikacija izpraznila baterijo ob 0h SOTa prej kot v prejšnem primeru.
Kakorkoli trenutno vse v mejah normale, edino kot že rečeno slab (slabši) signal posledično tudi hitrosti prenosa mobilnih podatkov, primerjam z Huaweiem P30pro, slaba, počasna odzivnost FP (nameščena original folija), hiter FU, zelo dober senzor svetlobe.
Za Huaweia je bilo rečeno, da je zelo občutljiv pri zapiranju določenih aplikacij in da zato baterija zdrži nekaj več. Opažam, da so pri Samsungu tudi prevzeli to prakso, ker imam kar nekaj problemov z sinhronizacijo oziroma prejemanjem obvestil določenih aplikacij, največji problem je z gmailom, ki noče avtomatsko pushat sporočil, moram it ročno v aplikacijo in potem se osvežijo novi maili. Ne vem, pregledal že vse nastavitva pa opažam predvsem s temi mail aplikacijami je kar problem.
 

RAST

Pripravnik
5. avg 2013
116
7
18
Velenje
Meni je zanimivo ko prebiram razno razne forume, predvsem tuje kako različna mnenja so o FS-u. Eni jamrajo, drugi pa hvalijo da je kaj. Jaz sodim bolj k drugim, meni deluje FS odlično kljub original foliji, sem pa dvakrat skeniral isti palec po navodilih v enem videu.
 

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
Jaz ga vedno večkrat skeniram v različnih položajih, ne samo na sredino prsta in mi dela v 99%.
 
Nazadnje urejeno:

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
A sem edini, al' se še komu dopade "Link to Windows" in "Your Phone*" app za upravljanje s slikami, pošiljanje SMS-ov, etc. na PC-ju ?

*Če Your Phone appa še nimate na Windowsih (PC), se ga naloži iz MS Store-a.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Vsi testi, kateri so delani, pri vseh zdržijo dam nekje 7, 8 ur SOT. Pa se jih kar obremenjuje telefone. Razne hard core igrice, 4K snemanje in podobno. Zanimivo da tam zdržijo 7, 8 ur SOT, pri navadnih uporabnikih, ki baje ne tikajo telefona cel dan pa ne zdržijo niti 1 dan. Pa je zaslon cel čas prižgan, tukaj pa je dostikrat zaprt (vsaj tako pravijo). Le kdo dela kaj narobe s telefonom...hmmm
splača se tudi pogledati, če kakšni appi preveč laufajo, ko niso v uporabi. V predelku baterija je prikazana poraba po aplikacijah. Če se kje komu zdi številka prevelika, klikneš na app in odkljukaš Put app to sleep in tako bo šel app v spanje, ko ni v uporabi. Jaz imam dva programa za učenje jezikov, ki sta bila kar požrešna in delala v ozadju tudi, ko aplikaciji nisem uporabljal.

Splača se pa še nekaj izklopiti in sicer pod Location je Improve accuracy in znotraj imaš možnost WIFI scanning in BT scanning. Mi zna kdo povedati zakaj bi bilo smotrno imeti vključeno BT scanning ? To verjetno tudi papa baterijo, ali pač ne ?
 

RAST

Pripravnik
5. avg 2013
116
7
18
Velenje
A sem edini, al' se še komu dopade "Link to Windows" in "Your Phone*" app za upravljanje s slikami, pošiljanje SMS-ov, etc. na PC-ju ?

*Če Your Phone appa še nimate na Windowsih (PC), se ga naloži iz MS Store-a.

Tale Link to Win je dober ampak žal zelo omejen v uporabi, za enkrat, obljubljajo da bo še izboljšan. Za zrcaljenje obvestil meni podobno, dobro deluje tudi Pushbullet.
Veliko bolj uporaben je DEX s kablom, res da je kabel ampak možnosti so pa res dobre!
 
  • Všeč mi je
Reactions: srv

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Se strinjam, DEX je bolj uporaben. Resno razmišljam, da bom kar stojalo naročil, da ne bo treba kabla vtikati.
 

RAST

Pripravnik
5. avg 2013
116
7
18
Velenje
Stojalo?? To sem pa moral spregledati, daj povej kaj več o tem stojalu! Razen če ne gre za tisto DEX škatlo ki jo imam še od NOTE 8 ampak mislim da ni več uporabno za NOTE 10+!
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Mistake! Sem videl eno stojalo med doatno opremo in sem mislil, da gra za DEX, pa sedaj vidim, da je samo polnilec :oops1:

Nič, bomo pa na kablu :mad:
 

RAST

Pripravnik
5. avg 2013
116
7
18
Velenje
No, danes že varnostna posodobitev za september! Res sem vesel da tega nota nisem vzel pri Telekomu, saj moj stari NOTE 9 in njegova MOT verzija še vedno čepi na posodobitvi iz junija medtem ko se verzije SIO, SEE ali SIM lepo posodabljajo. Na Telekomu pa nič, pravijo da nimajo vpliva na posodobitve....Na NOTE 10+ imam sicer verzijo SIO.
 

Radovednež

Fizikalc
13. maj 2019
115
44
28
No, danes že varnostna posodobitev za september! Res sem vesel da tega nota nisem vzel pri Telekomu, saj moj stari NOTE 9 in njegova MOT verzija še vedno čepi na posodobitvi iz junija medtem ko se verzije SIO, SEE ali SIM lepo posodabljajo. Na Telekomu pa nič, pravijo da nimajo vpliva na posodobitve....Na NOTE 10+ imam sicer verzijo SIO.
Seveda nimajo upliva, ker jih verjetno dobijo za nižjo ceno in so zmenjeni, da za nižjo ceno je vsaka peta posodobitev... Tako pač to gre.... Moje mnenje!
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Ima še kdo probleme z avto sinh mailov. Noče mi sinhronizirat gmaila, aquamaila(za službene maile), preko samsungov mail (epošta) pa sinhronizira brez problema. Ko pa grem v gmail aplikacijo in ročno sinh.(potegnem navzdol) pa nameče not vse maile. V aqua mailu pa ko grem v aplikacijo so maili pod neprebrano oziroma v prejeto, obvestila pa ne dobim.
Pregledal že vse nastavitve, vsa dovoljenja omogočena, vsa obvestila omogočena, v bateriji nobenih omejitev, izbrisal aplikacijo - na novo naložil posodobitve, resetiral, v nastavitvah aplikacije vse pregledal? Sem mislil, da bo sedaj z posodobitvijo kaj boljše, pa nič?
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Že leta uporabljam AquaMail in nimam nobenih problemov.

Ga pa sračka Samsung mail, maili se sicer sinhronizirajo, problem je v tem, da če preko Samsung maila forwardiram email s priloženimi datotekami, mi v AquaMail in Samsung mailu vse pokaže ok, na PC-ju (Outlook 2016) pa je pod Sent items samo zadnji mail, prejšnje maile pa vrže v Untitled Attachments.

Sem razmišljal, da bi uporabljal Samsung mail zaradi S3 ure, ki lepše pokaže obvestila na uri, ampak je neuporabno in tako ostajam na AquaMailu, ki dela bp.
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Tudi jaz uporabljam to aplikacijo že par let in nikoli nobenih problemov do sedaj na Note10+. AquaMail imam zadnjo pro verzijo iz pašnikov tako da dopuščam možnost, da je tam težava v free pa je preveč reklam in ne moreš izbrisat podnapisa, kar mi pri službenih mailih ne odgovorja. Tako da to bi že rešil, če ne drugače z kakšno drugo mail aplikacijo(22€ pa ne mislim dajat, ok kakšne 5€ bi še dal več pa mislim da ni vredna). Bolj me moti gmail aplikacija.