Galaxy Note 10

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.113
2.469
113
No to je tudi res, in 512 ali čez čas 1 GB kartica bi pa morala biti skorajda res vrh glave, pa tudi hitrosti kartic so že take, da ne bi smelo biti težav.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Flossy je verjetno eden redkih katerih review-je se splača pogledati, pravo nasprotje Vergar, Marquesov, ipd.

Če se komu da gledati, naj si pripravi sendvič, čips, pivo (mladoletni Cocto) in se vsede za dobro uro pred ekran:

Note 10+
 

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
faaaak, ta pa res naklada. Je pa res da je kot da bi gledal navodila za uporabo telefona, Sem se kar nekaj stvari naučil.
Aja ima pa velikanske roke, + izgleda v njegovih rokah kot ga628. ;)
 
  • Haha
Reactions: Lord_Raiden

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Če se ti ne da brati navodil in raje gledaš video in želiš podrobna navodila, si je pa verjetno še najbolje pogledati prispevke sakitech

Ima en cel kup prispevkov.
 
  • Haha
Reactions: Lord_Raiden

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Sej tuki ne gre čist za navodila, bolj kake trike, bljižnice, ...skratka preskok iz kakega starega androida na n10 zna bit kar nekaj uporabnih za katere sploh ne veš in ti lahko olajšajo delo.
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Kdo pa rabi navodila... Jaz nevem pri kerem sem zadnjem telefonu rabu navodila ...:fredi:
Pač ti si prepameten za nas. Ti ne potrebuješ navodil, nam pa prav pridejo.
Ima pleXwriter čisto prav, če "telefona" nisi preizkusil ne pametuj, sem dal že kar nekaj telefonov skozi roke pa verjemi, da potrebuješ kar nekaj časa, da nastaviš vse po želji. Tako, da marsikateremu pridejo raznorazna navodila še kako prav.
Jaz sem zelo zadovoljen s telefonom, samo nad baterijo sem pa razočaran.
 
  • Haha
Reactions: Lord_Raiden

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Jaz nisem merilo, ker ko pridem iz službe, telefon odložim in ga ne uporabljam prav dosti več, ponoči ga ugašam, zato ga filam vsak tretji dan. Mislim, da celo Clear View ovitek malo pripomore, ker takoj, ko ga zapreš se zaslon ugasne, drugače še nekaj časa sveti in zna dodatno trošiti, če je svetloba močna. Aja, N9 sem imel na WQHD, trenutno sem pa kar na FHD in auto.

Načeloma ba baterijo tisti bolj celodnevni uporabniki kar hvalijo. A imaš kakšen tak app, ki bi lahko požiral kaj v ozadju, svetilnost preveč na močno, igrice ? A čez dan pa prideš ?
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Jaz nisem merilo, ker ko pridem iz službe, telefon odložim in ga ne uporabljam prav dosti več, ponoči ga ugašam, zato ga filam vsak tretji dan. Mislim, da celo Clear View ovitek malo pripomore, ker takoj, ko ga zapreš se zaslon ugasne, drugače še nekaj časa sveti in zna dodatno trošiti, če je svetloba močna. Aja, N9 sem imel na WQHD, trenutno sem pa kar na FHD in auto.

Načeloma ba baterijo tisti bolj celodnevni uporabniki kar hvalijo. A imaš kakšen tak app, ki bi lahko požiral kaj v ozadju, svetilnost preveč na močno, igrice ? A čez dan pa prideš ?
Meni je tudi baterija super, vsaj po uporabi MI9.
A jebi ga. To pa sovražim. Daš jurja za telefon (pa to govorim o gotovini, ne en puf na dve leti za 40€ :bonk::gorjaca:) potem ti pa crkne, ko ga najbolj potrebuješ.
No ravnokar sem prišel domov do PCja, da povem, da mi je crknil ob cca 23h. Ob 18h, ko sem šel iz službe sem imel ne vem še ene 30%. Bili na žurki in potrebovali prevoz in meni crkne telefon in ne morem poklicat prevoza. Potem se najde tip z telefonom za 100€ :bonk::valjamse: in lepo pokliče prevoz, jaz z telefonom za jurja pa se lahko samo zabrskam v zemljo, ker mi je crknila baterija:bonk:
Jebi ga, vse ne vem kakšne super duper funkcije pa ne vem kakšna kamera, če ne moreš poklicat takrat, ko ga najbolj potrebuješ.
Zjutraj ob 5h sem ga izklopil iz polnilca, ko sem šel v službo. Ni bilo nobenih igric in ne vem kakšne porabe. OK, vse kot rečeno na on, BT zaradi ure (gear watch) ostalo pa čist v mejah normale. Wifi/ Mobil naj bi itak samodejno preklaplja ravno zaradi baterije... Da bi tak telefon ponoči ugašal :bonk: se mi zdi brez veze, zato ga imam, da sem vedno dosegljiv, če se bom javil je moja odločitev samo hočem pa vedet kdaj me je kdo klical. Kar se tiče nastavitev je vse optimizirano , kar se da na minimum, osvetlitev je avto, teme so kar se da dark, dal sem že kar nekaj telefonov skozi roke tako da o teh nastavitvah ne bi...
Najraj bi ga zabrisal v steno!
Kot rečeno super telefonček samo, če bo pa baterija tako slabotna potem pa ne vem, za tak telefon z takimi funkcijami, ki niso predviden samo za klicanje in smsanje in da ne zdrži cca 24 ur potem to ni vredno uporabe. Da pa bom še dodatno v rugzaku nosil powerbank pa polnilce pa jebi ga...
Če ti baterija super, po uporabi MI9 potem kaj naj rečem:bonk:faking shit sem se zajebal.;)
 

Radovednež

Fizikalc
13. maj 2019
115
44
28
A jebi ga. To pa sovražim. Daš jurja za telefon (pa to govorim o gotovini, ne en puf na dve leti za 40€ :bonk::gorjaca:) potem ti pa crkne, ko ga najbolj potrebuješ.
No ravnokar sem prišel domov do PCja, da povem, da mi je crknil ob cca 23h. Ob 18h, ko sem šel iz službe sem imel ne vem še ene 30%. Bili na žurki in potrebovali prevoz in meni crkne telefon in ne morem poklicat prevoza. Potem se najde tip z telefonom za 100€ :bonk::valjamse: in lepo pokliče prevoz, jaz z telefonom za jurja pa se lahko samo zabrskam v zemljo, ker mi je crknila baterija:bonk:
Jebi ga, vse ne vem kakšne super duper funkcije pa ne vem kakšna kamera, če ne moreš poklicat takrat, ko ga najbolj potrebuješ.
Zjutraj ob 5h sem ga izklopil iz polnilca, ko sem šel v službo. Ni bilo nobenih igric in ne vem kakšne porabe. OK, vse kot rečeno na on, BT zaradi ure (gear watch) ostalo pa čist v mejah normale. Wifi/ Mobil naj bi itak samodejno preklaplja ravno zaradi baterije... Da bi tak telefon ponoči ugašal :bonk: se mi zdi brez veze, zato ga imam, da sem vedno dosegljiv, če se bom javil je moja odločitev samo hočem pa vedet kdaj me je kdo klical. Kar se tiče nastavitev je vse optimizirano , kar se da na minimum, osvetlitev je avto, teme so kar se da dark, dal sem že kar nekaj telefonov skozi roke tako da o teh nastavitvah ne bi...
Najraj bi ga zabrisal v steno!
Kot rečeno super telefonček samo, če bo pa baterija tako slabotna potem pa ne vem, za tak telefon z takimi funkcijami, ki niso predviden samo za klicanje in smsanje in da ne zdrži cca 24 ur potem to ni vredno uporabe. Da pa bom še dodatno v rugzaku nosil powerbank pa polnilce pa jebi ga...
Če ti baterija super, po uporabi MI9 potem kaj naj rečem:bonk:faking shit sem se zajebal.;)
Bi se kar strinjal, že, če daš od ene 400€ evrov pa navzgor za telefon, bi morala baterija z vsem prižganim, BT, PODATKI, PA MORDA LOKACIJA... zdržat vsaj en dan aktivne uporabe, brez nekih varčevalnih funkcij. Pod aktivna uporaba smatram od 10~12 SOT-a pri vsaj 75% osvetlitvi. Me zanima kdaj bodo kaj takega ponudili. Sem pa opazil, da je recimo BT kar velik porabnilk, mobilni podatki pa trošijo zelo malo. Pa ne uporabljam NOTA.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.819
638
113
Če je bila normalna uporaba, kot si napisal bi mogla baterija zdržat dva dni. BT niti ne pobere nekaj. Prej več poberejo mobilni podatki na 4g. Z vsem tem vključenim in pa normalne porabe zdrži 1dan moj 3 leta star S7. Ko je bil pa nov je pa take normalne porabe zdržal 2dni sigurno.
 

Radovednež

Fizikalc
13. maj 2019
115
44
28
Če je bila normalna uporaba, kot si napisal bi mogla baterija zdržat dva dni. BT niti ne pobere nekaj. Prej več poberejo mobilni podatki na 4g. Z vsem tem vključenim in pa normalne porabe zdrži 1dan moj 3 leta star S7. Ko je bil pa nov je pa take normalne porabe zdržal 2dni sigurno.
Sem imel s7, odličen telefon še za današnje čase, sam baterija je bila pa bolj švoh. Pri hiši mi je ostal še s7edge, ga uporabljam bolj kot rezervo, oziroma bolj za doma samo prek wifija, tukaj pa je baterija ok. Za primarnega pa kurim s10e pa tud baterija ni ravno za prehvalit.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
he he, sem se kar nasmejal ob zapisu Borg-a, še malo pod vplivom malinovca. Res je jeba, če ti telefon crkne, ampak kaj dosti si ne moremo pomagati z napisanim, ker ne vemo koliko ur je telefon sploh laufal, predno ga je kap. Glede na to, da je šel na job že ob 5h in recimo, da telefon aktivno uporablja (pri meni telefon bolj aktivno laufa med 7-16 in ko se vrnem domov je še vedno tam med 70-75% baterije;uporaba več v notranjih prostorih kot zunaj, zato je svetilnost zaslona več ali manj bolj na min), potem je šel pa še na žurko. A je bil tam telefon sploh kaj ugasnjen ali bolj ali manj prižgan (fotke, kazanje telefona folku, etc.). Niti ni povedal koliko je imel SoT ?

Note sigurno ni med tistimi z najboljšim trajanjem baterije in se ne more primerjati s kakšnim kitajcem, ki ima na papirju kao HD zaslon (kaj šele WQHD+) in pa ful močno baterijo. Tiisti bi sigurno zdržal veliko več, morda ne samo zaradi baterije in podhranjenega zaslona, ampak ker se po telefonu ne bi toliko prčkalo kot po Note-u. Ampak kljub temu, da N10+ nima najboljše baterije ima še vedno odlično baterijo.

Zmaga pa izjava, da je telefon jurja in ni prišel čez dan :) Kot, da bi si kupil bemfla M3 in potem jokal, da z njim ne morem narediti 1k km kot s prejšnjim starim golfom.

Borg - kabel je poceni in imej še enega v službi, telefon se polni hitro. Če si pa umisliš 45W charger boš pa imel napolnjenega v tren oka. Za hudo rezervo daš pa še en kabel v avto in ne bo potrebe po power banku !
 
22. jul 2007
12.798
1.313
113
123
Veliko je odvisno tudi od trenutne lokacije telefona, ker če je signal slab se telefon vseskozi matra z ojačanjem signala in s tem porablja baterijo.
Recimo pri meni v službi imam veliko kovine okoli sebe in to deluje skoraj kot faradejeva kletka - slab signal in mi recimo v 12 urah pokuri skoraj 3/4 baterije, dočim ko sem doma vse enako oz. dober mobilni signal, pa seveda priklopljen na domači wi-fi telefon ima po 12 urah še več kot polovico baterije.
Tako da, 4G v kombinaciji s precej oddaljeno bazno postajo in neugodno lokacijo je res kar velik porabnik energije, upajmo da bo z 5G kaj bolje, vendar močno dvomim.
 
  • Všeč mi je
Reactions: srv

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
WWY > dobra opomba!

Je pa zanimivo, da potem telefon noče preklopiti na 3G, ampak kar prčka non-stop med 3G-4G. To se je meni zgodilo na dopustu. Baterijo mi je požiralo veliko hitreje kot doma ob manjši uporabi. Sem potem spremenil nastavitev, da mi dela samo 3G-2G in je bil mir.

Résumé - ne za N10 ne za druge telefone ne moremo sklepati o stanju, na podlagi posameznih zapisov, saj ne poznamo dejanskega stanja uporabe in pogojev uporabe.
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Imam 10+
Ja vem, da obstajajo polnilci :rolleyes: Imam polnilec v službi, v avtu... Samo takole ko grem ven pa ne nosim sabo polnilcev, powerbankov...Vse skupaj je bilo nepričakovano in kot rečeno je imel ob 18-19h še cca 30% Ajd to naj bi po vseh izračunih moral zdržat še tam do pol noči. V tem času se nisem nič igral, ga razkazoval :rolleyes:bil je v žepu, kakšen sms to je pa to. Od 18-19h do 22h je izgubil 15% in potem do pol noči še 15. Ravno v tem je fora ker ga nisem nič uporabljal, če ne sploh to ne bi pisal in se jezil. SOTi so pa itak kr neki v takem primeru se s tem ne more pomagat. Tista primerjava z bemflom mi je neumna je sploh ne razumem, toda ja nima veze cena telefona toda tak telefon ni predviden samo za klicanje in smsanje tako da bi proizvajalec moral predvidet avtonomijo baterije za temu primerno uporabo čez cel dan.
Kar jaz opazim veliko porabi BT povezava z uro in pa AOD. Mobilni niti ne je pa seveda odvisno od lokacije. Kot rečeno imel telefone in v zadnjih letih je vsaj zdržal pri taki porabi dan in pol, na to sem tudi navajen, očitno pa bo sedaj treba spremenit navade. AOD sem že izklopil ker ne vidim neke uporabne vrednost, če že, samo ob sprejemu obvestil.