Firmware za iGO 683B naprave (Tuš) in Nomad

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.384
113
smile-1.gif
tud tega nisem vedel....

Sem upošteval "alternasvet Nr.1" Pred čačkanjem naprave vedno naredi backup
smile-1.gif
 

Roman

Zelenc'
8. maj 2008
12
0
1
Evo ga stestirani vsi romi ki so mi bili posredovani od popotnika... Prav tako sem stestiral vse rome katere sem mel sam na zalogi vendar žal se nobeden rom ni obnesel in ga naša naprava ne sprejme.

Lp. Roman
 

sharky77

Pripravnik
24. jul 2011
36
0
6
Pozdravljeni
Ima mogoče kdo Primo 1.2 za iGO 683B TUŠ, ki deluje brez težav. Imam sicer Primo 2.0 in mi vsakega tolk časa resetira napravo. A je možno da to zaradi Prima? Napravo sem flešal po navodilih in dela dokler ne zaženem Primo 2.0.
LP
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Na teh old school wince kitajskih fosilih, Primo 2 ni dobra izbira, saj se pojavljajo omenjene težave z resetiranjem. Naloži Primo 1.2, ki preverjeno stabilno deluje. Najdeš ga na vseh znanih tujih gps forumih..ravno je izšla nova verzija 1.2 različice.
 

sharky77

Pripravnik
24. jul 2011
36
0
6
Pozdravljeni
Zanima me če obstaja kakšen shell za naprave igo tuš 683B, da se pri uklopu naprave avtomatsko zažene igo program?
 

Borc

Zelenc'
21. feb 2013
1
0
1
Živjo,
po izčrpnih navodilih v tej temi obudil še enega Nomada z WinCE 5.0.
Hvala za pomoč.
 

Pepi46

Zelenc'
8. nov 2013
1
0
1
Tuš iGO je bil že mrtev, pa je spet oživel. Hvala!! vsem mojstrom v tej temi!
aplauz.gif


Pred pol leta je prvič odpovedal in je po menjavi CF kartice spet normalno deloval.
Pa še enkrat podobna zgodba, kakšen mesec nazaj. Dokler ni nazadnje obvisel z napisom Nomad in mu ni pomagal noben reset več. Tudi ko sem snel konektorček znotraj (odklop baterije?) ni bilo uspeha.

S pomočjo navodil in fajlov tukaj, sem ga na moje veselje doma spet usposobil in je ponovno deloval.
cheer.gif

Ko pa sem ga hotel prvič spet uporabiti v avtu, je pa takoj spet crknil.
confused-1.gif

Doma na 230V napajalnik pa je spet in še vedno normalno deloval.
Naknadno sem ugotovil, da je v bistvu pokvarjen 12V avtopolnilec za GSM, ker je brez priključenega porabnika nihajoče spreminjal porabo tudi do 1A. Zahvaljujoč vam, mi sedaj Tuš iGO spet normalno deluje na novem 12V polnilcu.
Hvala!
 

janko17

3100. registrirani uporabnik
7. apr 2008
30
0
6
Pozdravljeni!
Ker se z Pc ni dalo povezati, sem napravil napačen update in sicer za iGO 350B. Sedaj imam na zaslonu manjšo sliko avtomobila, kjer se tudi ustavi. Prosil bi Janch-a za Fw iz spodnjega posta pod 1. točko, ki gre na SD kartico. Naprava je iGO683B z wince 5.0. Pred flešanjem mi je naprava zamrznila pri napisu Nomad.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Na prvi strani delajo vsi linki, samo klikni na napis " Klik " in ti bo ponudilo prenos paketa.

Preko SD ni za tvojo napravo saj ti z RDEČO piše, da je tisti paket za naprave z Win CE 4.2, ti moraš prenest paket pod zadnjo sliko, ki je za 5.0 zraven napisa ( Tuš 683B in Nomad 403 BT z WinCE 5.0 ).

Pozorno prečitaj navodila in sledi postopku, ker drugače boš zbrisal čip.
 

janko17

3100. registrirani uporabnik
7. apr 2008
30
0
6
Hvala za odgovor vendar sem napisal, da mi usb na Win xp ne prepozna naprave. Pri posodobitvi gonilnikov iz mape ATLASMGR 587 mi napiše čarovnika za posodobitev strojne opreme ni mogoče nadaljevati. Še kakšna ideja?
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Imaš naložen active sync?

Če ga imaš in ti ne prepozna naprave ga odinštaliraj, če ga nimaš ga pa inštaliraj.

Ta program dela samo na XP in druge rešitve ni kot pa ta navodila, ki so priložena paketu.

Si kliknil z desnim miškinim gumbom na atlasusb.ini in usb8023.ini in kliknil install?
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Na ZS sem ti poslal paket z navodili, vendar te moram že v naprej opozorit, da delaš POPOLNOMA NA LASTNO ODGOVORNOST.

Glede na to, da ti je uspelo flešat z paketom za model 350 sem ti skupaj zmiksal zagonske od modela 350 in ostalo od 683B.
Upam, da bo šlo skozi.
 

janko17

3100. registrirani uporabnik
7. apr 2008
30
0
6
Imel sem naložen active sync pa sem ga odstranil. A predlagaš, da ga ponovno naložim(imel sem ver. 4,5). Tudi začel sem po postopku. Ko priklopim napravo mi napiše, da jo ne prepozna.
Popravljam, sem uspel nasneti usb driver. Se mi je pa ustavilo pri postopku, ko vstaviš kartico in ponovno resetiraš. Sedaj mi zadnje piše: NE2000SendFrame Timed out waiting for transmit buffers in samo peščena ura se prikaže če zapeljem miško na okno.. Kaj lahko naredim?
 
Nazadnje urejeno:

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Imel si naložen active sync in ti ni prepoznalo naprave in si potem odstranil in probal še enkrat?
Takrat, ko sem ugotovil pravi postopek in napisal navodila sem imel inštaliran active sync.

Inštaliral si obe ini datoteki z desnim klikom?

Probaj naložit active sync, če bo potem prepoznalo napravo, drugače pa probaj s tistim kar sem ti poslal na ZS.
 

janko17

3100. registrirani uporabnik
7. apr 2008
30
0
6
Sem uspel nasneti windowse po prvem postopku. Zanima me, kaj od mape Fat 16 volume moram nasneti da ostanem v WindowsCE in ne da se mi zaklenejo. Narediti moram tudi kalibracijoi zaslona. Najlepša hvala za pomoč.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Če bi rad ostal v win ce potem ne rabiš dajat nič gor ampak si samo narediš bližnjico od Primo na win ce namizje.
Drugače pa se da vse NE sme pa se dat mape GPSSHELL, če hočeš ostat v win ce.

Imaš še pa eno možnost in sicer gpeshell.ini ki jo imaš na SD spremeniš, da ti ne bo zagnala direktno primo ampak v njo vneseš, da ti odpre explorer.
 

Rasho

Zelenc'
2. mar 2014
6
0
1
Pozdravljeni!

Sem gledal navodila na prvi strani za posodobitev iGO 683B, pa mi par stvari ni jasnih.
Na navigaciji imamo nameščeno naslednje:
SISTEM:
ROM VERSION: 32B.FG.4.F.9.9.18
PROCESSOR: ARM920T
RAM SIZE: 64MB
SOFTWARE VERSION: V2.0.0.9.13
ID: 2DF2AECA00000078

MAPE: NOMAD Mireo viaGPS 3.0 v2.3

Glede na slike, ki sem jih našel na prvi strani, je verzija softwara pri navodilih za posodobitev starejša od moje. Ali je mogoče sistem, ki ga imam posodobiti? Ali se da naložiti novejše mape, saj so trenutno nameščene iz leta 2008. Ali lahko to storim sam, al je boljše, če bi ga odnesel komu, ki to zna naredit?

Hvala za odgovore že vnaprej.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Posodobitev za tvojo napravo ni, ker je že zelooo dolgo ne prodajajo več in tudi firma ne obstaja več.
FW na prvi strani je edini, s katerim nam je uspelo, da smo popravili nedelujoče naprave.

Če bi rad uporabljal nove karte boš pa moral zamenjat navigacijski program za Primo 1.2