Firmware za iGO 683B naprave (Tuš) in Nomad

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
zmaga.gif
:

Da mu povešm, kje naj išče GPS navigacijo, rabiš GpsShell.ini in Shell.ini fajla, kjer so zapisane poti:

http://dl.dropbox.com/u/8613071/shell.rar

odaraj in oba fajla kopiraš na SD na kateri imaš npr. Primo 1.2. Če nimaš, pošlji ZS in boš deležen še "unikatnega" primo paketa, ki brez problema deluje tudi na tvojem mlinčku.

Srede so zakon aneda?
wink-1.gif
 

nomadmiki

Zelenc'
28. maj 2012
17
0
1
lj
Osebno nimam preferenc ravno za srede, sempatja se najde kak dan ki je zakon
smile-1.gif


uporabljam Igo8 in imam na SD že ustrezen patch: \sdmmc\IGO8\iGO8.exe, ne vem zakaj mi ga nomad v prvo ni zaznal. No, privoščil sem mu še kak reset, zdaj sva pa spet taprava prjatla.

Še butasto vprašanje: zakaj sploh pride to takega crasha da je treba naredit lowlevel format? A je to nekaj takega kot okvara MBR (masterbootrecord) pri winsih?
 

nomadmiki

Zelenc'
28. maj 2012
17
0
1
lj
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Sem dodal še v prvi post,da je potrebno obvezno imeti naložen activesync.

Uh ne sploh ne! Glej moj odgovor prej, dokler nisem ven vrgel activesynca mi Atlasmgr konzola sploh ni prepoznala usb porta!!! Ampak to seveda velja če moraš tko kot jaz čisto povozit flashrom da potem wince vlagaš v prazen spomin kar pa se dela iz SD, tko da v NOBENEM primeru ne rabiš activesynca!
lp
 

mladenko

Zelenc'
28. maj 2012
3
0
1
Jst imam problem z Nomadom 430 BT. Stoji samo logo. Probal sem vse možne kombinacije pa nč. Al ima kdo kakšen predlog?
 

Gladiac

Zelenc'
5. dec 2007
26
0
1
Smlednik
Pozdravljeni!
Jaz imam pa problem, ker se mi navigacija ni hotela zagnat in še preden sem našel poste o shell in teh fajlih sem napravo fleširal z fw v prvem postu.
Ekran za fleširanje izgleda tako

Nato pa se pojavi logo in se naprava tudi ugasne ne
frown-1.gif


Je mogoče kakšna rešitev za to?

Hvala v naprej!

LP
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Ko ti obstane na logo sliki probaj odstranit SD kartico stisni in drži gumb za vklop z drugo roko pa stisni gumb reset.
Prst na gumbu za vklop drži tako dolgo dokler se ti zopet ne pojavi logo slika in potem gumb ispusti in počakaj če se bo vkloplo kot mora.
Lahko pa probaš dat shell.ini na SD in boš videl,če te bo spustilo naprej.

p.s.

Lahko pa probaš tole:

Na prazno SD kartico razpakiraj tale FW in flešaj.

Če ti bo zopet vse obstalo na logo sliki odstrani iz SD kartice vse razen YFAPP.wzp in YFUpdate.exe (ti dve naj ostaneta na SD kartici) in ponovno naredi postopek za flešanje.
Če bi še pa vedno imel težave pa odinštaliraj iz PC Activesync,če ga imaš slučajno naloženega in probaj še enkrat.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Ima kdo iz okolice Maribora delujoč iGO 683-B z WinCE 4.2?
Rabil bi namrec dump originalnega roma ker pa je orodij za dump kar nekaj bi rabil to napravo fizično v roki,da bi lahko orodja sprobal in ugotovil katero sploh deluje.Ta orodja vam ne pokvarijo navigacije ampak samo izluščijo kopijo operacijskega sistema.Lahko pa se dobimo tudi kje izven MB.Seveda častim
nahrung002.gif

 

LimLim

Zelenc'
3. maj 2011
13
0
1
Citat:
Uporabnik mladenko pravi:
Jst imam problem z Nomadom 430 BT. Stoji samo logo. Probal sem vse možne kombinacije pa nč. Al ima kdo kakšen predlog?

si rešil zadevo?
 

drumer979

Zelenc'
8. avg 2012
1
0
1
Eno kratko vpršanje: Kolk časa traja da najde GPS satelite? ( po 15 minutah še vedno nič ne najde )

lp, z.
 
Nazadnje urejeno:

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Ponavadi od 5-10 minut.
Če uporabljaš iGO na tej navigaciji preveri v mapi sys.txt če imaš slučajno kje vpisan razdelek

(GPS)
1
3480

ali kakšne druge številke pod tem razdelkom,če najdeš potem izbriši to iz sys.txt in bi ti moralo najti satelite.
 

Roman

Zelenc'
8. maj 2008
12
0
1
Citat:
Uporabnik Gladiac pravi:
Pozdravljeni!
Jaz imam pa problem, ker se mi navigacija ni hotela zagnat in še preden sem našel poste o shell in teh fajlih sem napravo fleširal z fw v prvem postu.
Ekran za fleširanje izgleda tako

Nato pa se pojavi logo in se naprava tudi ugasne ne
frown-1.gif


Je mogoče kakšna rešitev za to?

Hvala v naprej!

LP

No sedaj imam jaz enako težavo zadeva se naloži nakar pa obstane na samem boot logo ekranu... Če ima mogoče kdo kako idejo ali pa je podobno zadevo rešil bi prosil če mi lahko svetuje kaj se še da narediti.

LP Roman
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Žal zaenkrat ni rešitve,ker očitno ne prime ta rom na vse.
Že kar nekaj časa iščem nekoga z to navigacijo,ki mu še deluje,da bi mi jo posodil toliko,da bi iz nje izluščil rom.
Škoda,da se nisi oglasil,ko ti je še delovala,da bi probali dobiti rom iz nje.

p.s.
Še enkrat pozivam lastnike teh naprav z wince 4.2 (delujočih),če jo lahko nekdo posodi,da poiskušamo iz nje izluščit rom da ga bomo imeli za nedelujoče naprave.
Žal dokler se ne bo našla ena dobra duša z delujočim 4.2 so vse ostale pokvarjene 4.2 naprave nerešljive.
Če pozna kdo koga,ki ima to napravo ga vprašajte,če nam priskoči na pomoč.
 

Roman

Zelenc'
8. maj 2008
12
0
1
Ja žal, ampak moja naprava ne deluje že kar nekaj let tako da iz moje naprave se nebi dalo nič dobit... zato pa sam že nekaj časa iščem podobne rešitve.
Če pa me spomin ne vara mislim da je Apachi mel tako napravo delujočo... sem pa pred časom nekje zasledil identično napravo pod neko kitajsko oznako...

LP Roman