DIY pametna hiša software in hardware

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
Tale mojelektro api (api, ne integracija) pa ni najbolj zanesljiv kar se dostopnosti tiče. V 2 dneh, kar imam nameščeno integracijo, je vsak dan ponoči za nekaj časa nehal delat. Danes je bilo to celih 8 ur. Za dnevne podatke ni problema, ampak jaz cepec sem si hotel risat dnevni graf s 15 minutnimi podatki :)
1708072343023.png
 

LjuboB

Fizikalc
15. mar 2010
422
189
43
Ja tudi pri meni :(
Jaz sem si dodal pod energy, da bi imel lepo dnevni pregled in sumo, ampak polno podatkov čez noč manjka kar potem ni uporabno.

Na git sicer piše:


Note about data: This integration gathers energy information with a 24-hour delay because API doesn't provide real-time data. Unfortunately, this delay leads to inaccurate readings, especially between midnight and 6 a.m as data aggregates. The problem lies with Moj Elektro, and there's no way around it.
 
  • Všeč mi je
Reactions: hermann

frle

Zelenc'
24. feb 2011
13
12
3
Okej, dejmo si še enkrat prebrat cel readme, ker tam piše prav to:

1. Da, podatki prihajajo z dnevno zamudo, to je stvar Moj Elektra in njihovega osveževanja. Med 0 in 6 uro zjutraj ni podatkov, ravno zaradi omenjenega problema, ker podatki še niso pripravljeni. Včasih podatkov ni celo celi dan.

2. V Home Assistant se ne da shranjevati ali spreminjati history-ja, razen long-term statistike, ampak to je druga zgodba, ki je še v razvoju.

Jaz sem situacijo rešil z Apex Chart Card, ki ima svoj bug in lahko prikazane podatke zamakneš za en dan.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Podatki vsekakor prihajajo z zamudo, včasih na mojelektro več dni ne vidim podatkov, potem pa so kar naenkrat na voljo za nazaj.

Če jih integracija ni zmožna vpisovati za nazaj, potem je to žal neuporabno.
 

frle

Zelenc'
24. feb 2011
13
12
3
Kot rečeno: V HA se ne da vpisovati v preteklost. Izjema je long-term statistics, ampak obstaja samo urni interval, tako da tem primeru odpade 15min poraba.
Eventuelno se lahko naredi buffer 48ur. V tem primeru bodo podatki tudi med 0 in 6uro.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Potem pa vpisuj urne odbirke v long-term statistics. Buffer je nepraktičen ker ti shifta datum in potem neke mesečne analize smešno izpadejo.

Pa pri meni 2 dni buffer ne bi bil dovolj, ker včasih za cel teden ni podatka potem pa se čudežno pojavijo za nazaj. Kolikor sem poizvedoval je problem pri oddaljenem čitanju števca, včasih so kake motnje in ne dela.
 

frle

Zelenc'
24. feb 2011
13
12
3
Potem pa vpisuj urne odbirke v long-term statistics. Buffer je nepraktičen ker ti shifta datum in potem neke mesečne analize smešno izpadejo.

Pa pri meni 2 dni buffer ne bi bil dovolj, ker včasih za cel teden ni podatka potem pa se čudežno pojavijo za nazaj. Kolikor sem poizvedoval je problem pri oddaljenem čitanju števca, včasih so kake motnje in ne dela.
Predvsem je problem pri toliko različnih statistikah narediti nek konsenz... vsak ima svoje števce in podatke, razčlenit kje in kdaj je podatek resničen, kdaj narediti update, kje fali... itd. Je praktično nemogoče, vsaj dokler ni vsaj malo konsistence od Elektra.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Predvsem je problem pri toliko različnih statistikah narediti nek konsenz... vsak ima svoje števce in podatke, razčlenit kje in kdaj je podatek resničen, kdaj narediti update, kje fali... itd. Je praktično nemogoče, vsaj dokler ni vsaj malo konsistence od Elektra.
Treba se je samo zavedati da mojelektro _ni_ realtime senzor. Kar pomeni da je nesmiselno da se sploh ukvarjaš s klasičnimi senzorji, ampak se fokusiraj na črpanje urnih odbirkov v HA. Mojelektro beleži 2-letno zgodovino, tako da zakaj ne bi kar vsega not spumpal :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: LjuboB

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
Mi zna kakšen mojster za HA pomagat, da bi nekako spesnil ustrezne if pogoje, da bi se ikone menjale glede na vremensko napoved? Če se sploh da na tak način seveda.

icon: | [[[ if (entity.state == 'oblačno') return 'mdi:weather-cloudy'; if (entity.state == 'jasno') return 'mdi:weather-sunny'; else return 'mdi:timer-sand-complete' ]]]


1710270647264.png
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.836
379
83
Ko sem videl, da obstaja HA plug&play me je zadeva začela bolj resno zanimat.
Me pa sedaj nekaj drugega muči oz ne vem;
Naprave, ki so v dosegu HA, se spojijo direkt gor preko zigbee?
Kaj pa naprave, ki so predaleč, imajo po dostop do istega omrežja?
Razmišljam, da ne bi imel direkt na wifiju "100" nekih napravic, žarnic, stikal, senzorjev...
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.836
379
83
Ali uporablja kdo stikala brez baterij? Trenutno imam ikejina, pa pri nekaterih gredo kar hitro baterije. Pa ker me mika, da še malo razširim sistem, bi vzel vsa ta brez baterije. Če seveda dobro delajo.
Prime takoj, ali moram držat 1sek, da se stikalo napolni z mojo energijo:))
en primer. ali obstaja še kaj ceneješega in manjšega?
 

Izzi

Pripravnik
7. jan 2021
37
27
18
Ali uporablja kdo stikala brez baterij? Trenutno imam ikejina, pa pri nekaterih gredo kar hitro baterije. Pa ker me mika, da še malo razširim sistem, bi vzel vsa ta brez baterije. Če seveda dobro delajo.
Prime takoj, ali moram držat 1sek, da se stikalo napolni z mojo energijo:))
en primer. ali obstaja še kaj ceneješega in manjšega?
Dol v komentarjih ti piše, da rabiš gw, ki podpira Zigbee Green Power. Conbee2, Tuya to kao nista. To je sila čudno, glede na to, da je ta green power del Zigbee 3.0 protokola. Lahko, pa da so samo kitajci spet malo ohlapno upoštevali Zigbee protokol in so težave z kompatibilnostjo. Ne bi bilo prvič.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.836
379
83
Dol v komentarjih ti piše, da rabiš gw, ki podpira Zigbee Green Power. Conbee2, Tuya to kao nista. To je sila čudno, glede na to, da je ta green power del Zigbee 3.0 protokola. Lahko, pa da so samo kitajci spet malo ohlapno upoštevali Zigbee protokol in so težave z kompatibilnostjo. Ne bi bilo prvič.
hvala.
ja sem še na drugem kanalu dobil enak odgovor od uporabnikov... sem tudi zvedel, da poleg HA green škatlice potrebujem usb zgibee dongle, ki seveda sedaj mora podpirat tudi ta stikala...