Poceni in dober zigbee koordinator

LjuboB

Fizikalc
15. mar 2010
424
189
43
Samo kako pa je potem z avtomatiko v HA, ker jaz imam tudi ročno preimenovane nazive naprav in entitet, da za vse vem kaj pomenijo.
Ko se dodaja naprave v zigbee2mqtt, se verjetno zopet privzeto poimenujejo tako naprave kot tudi entitete in jih bom moral tam in v HA preimenovati čisto enako kot so trenutno v deconz in HA, da mi bojo avtomatike še vedno delovale.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.843
602
113
Jaz sem enostavno štartal iz nule, hkrati sem RPI zamenjal s PCjem in zdaj zadeva leti... pa ni skrbi da bi kdaj SD kartica odletela...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robert

LjuboB

Fizikalc
15. mar 2010
424
189
43
Jaz imam SSD na rpi4 in mi dobro dela.
A imaš prav svoj PC za HA ali imaš virtualko?
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.810
2.069
113
Za HA je VM narejen in vzdrževan, so vsi updejti in vse integracije na voljo. Zato drugega kot VM nima smisla. Malo je noerodno, če imaš zigbee koordinator na USB, ampak se da rešit na več načinov. V HA je nativen ZHA in ne Z2M, kolikor vem.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Za HA je VM narejen in vzdrževan, so vsi updejti in vse integracije na voljo. Zato drugega kot VM nima smisla. Malo je noerodno, če imaš zigbee koordinator na USB, ampak se da rešit na več načinov. V HA je nativen ZHA in ne Z2M, kolikor vem.
HA uradno podpira in vzdržuje tudi Docker inštalacijo, ki je bolj lightweight kot pa VM. Sam jo laufam že 3 leta in mi normalno deluje tudi USB bluetooth vmesnik.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.810
2.069
113
VM je v bistvu docker v osnovi, tako da rihtajo dobesedno samo eno distribucijo. HA v dockerju je sicer plus, da nima težav z USB zigbee sticki.
 

LjuboB

Fizikalc
15. mar 2010
424
189
43
A so lahko kakšni problemi, če imaš hkrati MQTT in deCONZ integracijo in vsako napravo samo v eni integraciji?
Imam npr en senzor gibanja, ki še ni podprt v deCONZ, za MQTT pa vidim, da je.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.215
5.776
113
Kdo ve kje pri nas se da dobit sonoff dongle-p? Povsod imajo samo dongle-e, za katerega nisem preveč ziher, da ne bo problemov v zigbee2mqtt. Kitajski cc2351 mi je shodil po parih mesecih (itak je bil nabavljen za firbec) in ne bi čakal še en mesec+, da pride sonoff s kitajske.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.215
5.776
113
No na koncu je dongle-p prišel od Kitajca, ker ga pri nas ni več dobiti... flešnil sem zStack firmware in dela ko puška v zigbee2mqtt na qnap nasu. Je prav zanimivo kako bolj zanesljivo dela in koliko večji domet ima kot cc2531. No pa zigbee naprav nisem rabil niti ponovno pairat - samo baterije not in dela kot prej.
 
  • Všeč mi je
Reactions: futuristic

LjuboB

Fizikalc
15. mar 2010
424
189
43
A dongle-p je boljši kot dongle-e?

Trenutno imam conbee II in sem načeloma zadovoljen z njim, sem pa tja se kaj ne proži, ampak preživim. Mi gre pa totalno na živce, ker imajo ogromne probleme z Home Assistant deCONZ add-on-om , ki ga zaradi tega že pol leta niso posodobili. Samo zaradi tega bi šaltal na kaj drugega npr dongle-P in bi uporabljal ZHA.

Kaj pomeni tole?
1706691555204.png
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.215
5.776
113
Dongle-e je novejši in z drugim čipsetom kot dongle-p. Dongle-p je dobro podprt, medtem ko je dongle-e v zigbee2mqtt označen kot beta. Jaz sem šel na absolutno ziher, verjetno pa tudi z e ni posebnih problemov.

Tole kar sprašuješ... nimam pojma.