Poceni in dober zigbee koordinator

hermann

Guru
19. mar 2014
9.250
5.818
113
Poganja kdo HA iz dockerja na qnap nasu? Načeloma dela precej OK edino čakam še kitajski CC2531 dongle, da še to sprobam.
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
jaz poganjam HA docker varjanto (ne na qnapu, na rpi4, ne bi smelo met veze, docker je docker), ampak se cakam ostalo periferijo, da lahko kaj vec povem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: hermann

atrij

Zelenc'
26. jul 2007
16
3
3
lahko razložiš ta zvok? en bi namreč prišel tudi v spalnico. na kakšno frekvenco se to oglaša, kako dolgo? načeloma pa sem razmišljal, da bi preverjal temperaturo vsakih n minut in pač takrat po potrebi prilagodil.
Zvok je zvok zobnikov in motorčka, ki krmili ventil. Odprtost ventila regulira nekajkrat na noč, saj v spalnici ni nekih oscilacij temperature. V dnevnih prostorih zvoka običajno sploh ne zaznaš, ponoči v spalnici pa je tisti 2-3 sekunde dolg zvok lahko kar nadležen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi in alexx_

Tauri

Zelenc'
24. avg 2023
6
5
3
Pozdravljeni,

odgovor na temo koordinatorja za ZigBee.
Najprej sem imel Silicon Labs EFR32MG21. Deloval je brez problemov, ampak USB... .

Sedaj pa imam tole kot je opisano na tej strani.
Deluje kot mora.

LP T
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.250
5.818
113
Kakšne zigbee senzorje kupujete? Recimo za temperaturo in vlago.

Jaz sem se na "grd" način naučil, da baterijski tuya iz aliexpressa normalno delajo samo dokler so direktno povezani na koordinator. Prek ruterja so povezani samo par ur nakar izgubijo povezavo in jih je potrebno ponovno pairat. In tako v neskončnost. Tuya zigbbe naprave na napajanju (routerji) delajo normalno.

Pa dodatno, nad senzorji na cr2450 baterije nisem preveč navdušen.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.250
5.818
113
glede na to koliko sem o aquara senzorjih in njihovih problemih s povezovanjem prebral jih bom preskočil...
 

LjuboB

Fizikalc
15. mar 2010
424
189
43
Kakšni problemi pa? Jaz imam večino aqara senzorjev za temperaturo, vrata, okna, motion, poplava pa mislim, da kar ok delajo.
 

LjuboB

Fizikalc
15. mar 2010
424
189
43
Jaz jih imam kakih 5 let. Na začetku na aqara gatewayu in je bilo dosti težav, dolgi odzivni časi, izpadanje. Na conbee ii pa mi deluje vredu.
Zadnje čase pa bolj tuya kupujem sem in tja, ker je ceneje.

Mi je pa tale zanimiv:
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Jaz imam tudi
Jaz jih imam kakih 5 let. Na začetku na aqara gatewayu in je bilo dosti težav, dolgi odzivni časi, izpadanje. Na conbee ii pa mi deluje vredu.
Zadnje čase pa bolj tuya kupujem sem in tja, ker je ceneje.

Mi je pa tale zanimiv:
Jaz imam doma enih 10 komadov SONOF SNZB-02 (kvadratni).
Delujejo brezhibno že par let...
1696574980534.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: SpEkTr

hermann

Guru
19. mar 2014
9.250
5.818
113
Zame relevantno je ali so senzorji, "ki že leta delujejo brezhibno" povezani direktno prek koordinatorja ali prek routerjev. Se vidi na mapi v zigbee2mqtt. Dokler je direktno tudi sam nimam težav.

Aja, pri meni je HA + zigbee2mqtt + usb CC2531. CC2531 ni biser, ampak mislim, da so moje težave vseeno pri senzorjih. Ikeja roba nima težav recimo.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Jaz jih imam preko routerja tudi, od Ikea Tradfri oni za v vtičnico ne vem kateri model že.. Se pa včasih poveže tudi na koordinator, odvisno od kvalitete povezave, ker jih sem in tja tudi premikam.. Vse dela BP.
 

LjuboB

Fizikalc
15. mar 2010
424
189
43
Par dni nazaj sem odstranil Deconz integracijo in dodal zigbee2mqtt.
Sem imel nekaj težav s pravicami, ker ni sprejelo mqtt userja, ko sem pa dal brez userja definiranega v configu je pa začelo delat.

V galvnem dodajanje naprav je šlo brez težav in tudi nobena naprava ni izginila v teh dneh kar testiram.
Poglej priponko 52546
Poleg tega zigbee2mqtt podpira OTA update z enim klikom kar npr Deconz ni imel, tako da za enkrat sem zelo zadovoljen. :zmaga:
Poglej priponko 52548

Me pa zanima če se da kako nekem senzorju naknadno dopovedat, da naj se povezuje na router (Ikea vtičnica) namesto na koordinatror?
To bi bil res dober feature.
"Par dni nazaj sem odstranil Deconz integracijo in dodal zigbee2mqtt."

Se da mogoče na kak način prenesti naprave iz Deconz v zigbee2mqtt ali je treba vse ročno ponovno dodajat?
Ti je zigbee2mqtt boljše napram deconz?
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Mislim da se ne da prenest naprav...
Mi je pa zigbee2mqtt veliko boljši, ker je bolje integriran v HA, ker ga community razvija in ne ena privat firma...