Poceni in dober zigbee koordinator

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.819
204
63
Slovenija
pri meni zha ni bil stabilen. Mqtt pa pri starem in tudi novem zigbee ključku dela odlično in brez zmrzovanj.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Zigbee2mqtt podpira tudi precej več naprav kot ZHA (1905 vs 1386).
To lahko vidiš tukaj:

1644692449969.png
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.101
742
113
eno vprašanje: jaz imam Home assistant v Dockerju, naložen na mini PC z Ubuntu linuxom. Če bi tale zigbee ključek vtaknil v usb, kako bi komuniciral s Home asistentom? bi moral kaj nastaviti v dockerju?
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
eno vprašanje: jaz imam Home assistant v Dockerju, naložen na mini PC z Ubuntu linuxom. Če bi tale zigbee ključek vtaknil v usb, kako bi komuniciral s Home asistentom? bi moral kaj nastaviti v dockerju?
Rabis USB passthrough
 
  • Všeč mi je
Reactions: dussan

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
Živjo, sem nov okoli home automationa, na voljo imam strežnik; rpi4/8gb, docker -> naj bi zalaufal mqtt, ha ali oh - nagibam se k slednjem.

Iščem nek Zigbee LAN koordinator, namesto USB, ker je rpi4 precej skrit - imam pa Wifi/LAN Access Point na dobri lokaciji v stanovanju in bi kr tja vtaknil zigbeeja.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.835
2.088
113
Mogoče kar Ikea Dirigera?


V HA naj bi že deloval
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
Uh, zanimivo. Kolikor vidim ima mqtt broker, pomeni da dejansko ne rabim laufat z2mqtt posebej. Pa še podpira Thread, ki berem da bi naj bil prihodnji open standard.
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
Kolikor vidim ima mqtt broker, pomeni da dejansko ne rabim laufat z2mqtt posebej.

popravek, glede na prebrano sem to sfulal; z2mqtt se vedno potrebujem paralelno oz. kako je pac omogoceno v HA oz. OH.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
popravek, glede na prebrano sem to sfulal; z2mqtt se vedno potrebujem paralelno oz. kako je pac omogoceno v HA oz. OH.
Dirigero imam jaz tudi nagledano, ampak trenutno še ni Matter podpore - to pride kasneje s FW update.

Tako da bom raje počakal da je zadeva polno funkcionalna in tudi preverjena da deluje s HA.
 

JanezPot12

Zelenc'
20. mar 2023
1
1
1
Trenutno testiram novo Sonoff PRO verzijo iz https://stikalko.si/izdelek/zb-bridgepro-zigbee-sprejemnik/
Zadeva v teoriji poveže do 128 naprav, čeprav ne verjamem da kdo to sploh doseže. Sicer je dražji od navadnega, ampak zadeva deluje perfektno!

Me pa mika tudi ta tanovi nadzorni panel NSpanel PRO, ki ima že vgrajen zigbee koordinator in da je še malo za "stajling" na steni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: futuristic

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
lahko razložiš ta zvok? en bi namreč prišel tudi v spalnico. na kakšno frekvenco se to oglaša, kako dolgo? načeloma pa sem razmišljal, da bi preverjal temperaturo vsakih n minut in pač takrat po potrebi prilagodil.
 

AndrejSk

Pripravnik
10. avg 2007
82
0
6
Pozdravljeni,

Jaz bi tudi imel eno vprašanje; in sicer razmišljam da bi obstoječi SmartThings hub zamenjal z HA. Doma imam Pi4 na katerega bi naložil HA; me pa zanima kateri Z-Wave USB stick nabavit; imam namreč kar nekaj naprav na Z-Wave in mi je škoda vse menjati na Zigbee.

Hvala
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.361
987
113
Celje
Obišči stran
. Edina stvar, ki je rahlo moteča je zvok (šum) ob prilagajanju ventila, tako da za v spalnico ravno ni, v ostalih prostorih pa ni moteče.

No mene pa zanima, ali ima kdo kakšne res TIHE radiatorske glave? Imam "neki neki" in za spalnico je no go. Pač zadeva deluje z motorčkom, ki vrti zobnike in je res nadležno. Sem jo letos vrgel dol.

Če ne bo druga, bom potegnil zraven 220V napajanje in "glavo" na principu segrevanja, ki je tiha. Ampak se mi ne da razbijati in vleči kablov...