Firmware za iGO 683B naprave (Tuš) in Nomad

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Vsake toliko poglej tukaj,mogoče se pa bo med tem našla kaka dobra duša z delujočo napravo in nam bo uspelo dobiti iz nje originalen rom.
Srčno upam,da bo kaka dobra duša z delujočo 4.2 napravo brskala to temo.
 

Roman

Zelenc'
8. maj 2008
12
0
1
Hm... ja hvala za tvojo pomoč
smile-1.gif

Zdaj nevem mam pa tu zdaj pri sebi zadevo nomad 403bt če to kaj pomaga kolko sem gledo sta hardwara na obeh napravah identična... zdaj če probamo ta firmware dol dobit pa stestirat. Ali kaj misliš ti?

LP Roman
 

unas

Zelenc'
29. avg 2012
1
0
1
HVALA !!

Z vašo pomočjo sem rešil tudi mojega Nomada 403 bt. Zadeva je odpovedala enkrat že med garancijo (sem dobil drugo),potem pa takoj po preteku garancije isto ,dobavitelj se ni več oglašal na maile in enkrat je že skoraj končala v kosovnih.Ker še nisem pregledal vseh tem, me zanima če obstaja kakšen updejt za karte, oz. ali se da namestiti še kakšno drugo (boljšo ?) navigacijo. Zanima me tudi,kako se pride nazaj v wince. Ali bi lahko uporabljal zadevo kot predvajalnik glasbe s kakšnim drugim programom (winamp,ali drugo).

lp
 
Nazadnje urejeno:

borut1

Zelenc'
14. okt 2008
6
0
1
Imam napravo z 4.2 win CE. Ce si kje blizu Slov. Bistrice se lahko čez vikend zmenimo. Jaz pa poskušam na tej napravi TMC usposobiti za Primo 1.1. Je kdo zasledil kakšno rešitev.
 

Damian

Zelenc'
13. sep 2012
3
0
1
Mojstri GPS navigacij. Mislim, da sem naredil eno bedarijo in bi vas prosil za pomoč. Danes sem dobil delujočo navigacijo Nomad 431 BT. Odločil sem se naložiti IGo Primo 2.0. Zadeva je delala tako, tako...čisto po naključju se mi je Nomad resetiral, ko sem vklopil IGo (pol je nekaj časa delovalo) na koncu pa se je Nomad spet resetiral zmeraj, ko sem zagnal IGo ali kar med delovanje IGo-ja. Malo sem brskal in našel ta forum. Naložil sem firmware, ki je objavljen na prvi strani te teme. Vse je šlo lepo skozi, samo zdaj imam meni, ki prekriva 2/3 zaslona na 1/3 pa je ozadje (tisti bedni mlin z redečim avtom). Navigacija pa deluje isto kot pred tem...pomeni spet mi resetira napravo po čisto naključnem vzorcu.

Moji vprašanji. Kako nastavit napravo, da bo meni spet čez cel zaslon. In kateri IGo sploh deluje s to napravo. Najlepša hvala za odgovore že v naprej.
wink-1.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
očitno si naredil zares neumno napako (oprosti izrazu). To da se ti je resetirala naprava pri uporabi Primo dvojkje je zgolj posledica preslabih sistemskih resourcev same naprave za poganjajnje Prima in NE napake na firmweru, kot si sklepal. Če bi samo menjal verzijo v Primo 1.2 potem bi rešil problem, saj ta normalno in preverjeno deluje na nomadu. Zdaj si ga očitno flashal z napačnim firmwerom - verjetno za verzijo 350BT, ki ima manjšo resolucijo, zato je rezultat tak ki ga opisuješ. Zdaj te čaka mučen postopek, ki pa ni nujno da ti bo prinesel rezulat oz je tudi velika verjetnost, da dokončno onesposobiš napravo. Ponovno boš moral flashat z drugim firmwerom, ki ga najdeš prav tako na prvi strani. Išči --> "Tuš 683B in Nomad z WinCE 5.0 za resolucijo 480x272 "
 

Roman

Zelenc'
8. maj 2008
12
0
1
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Za probat ROM za TUŠ 683B z wince 4.2 : Škljoc

POZOR: Probavate na lastno odgovornost.

Se zopet oglašam... Sem uspel stestirat tvoj rom na svoji napravi in prav tako ne deluje tak da bo potrebno nekje dobit rom dump od enake naprave če bom hotel zadevo spravit v delujoče stanje.
Pri tem romu se naprava po dokončanem procesu za delček sekunde prižge in pokaže boot logo ter se takoj ugasne.

Popotnik se ti pa zahvaljujem da se še naprej trudiš in iščeš rom za naše naprave.

Lp. Roman
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Za dump roma imamo največji problem,da niti eno orodje,ki je na voljo ne izpelje postopka kot bi moralo.
Sem prosil mojstra,ki je naredil večino teh orodij,če bi lahko priredil za wince4.2 vsaj eno od teh orodij pa žal še vedno čakam na njegov odgovor.
 

Roman

Zelenc'
8. maj 2008
12
0
1
No v glavnem stestirane vse variante vendar nobena ni delujoča na tej napravi tako da nas čaka iskanje še naprej...

Lp. Roman
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Iskanje se je končalo,ker so to bili vsi romi za 4.2,ki so na voljo.
Rabimo samo orodje,ki bi nam omogočilo naredit backup originalnega roma,ampak žal takega orodja še zaenkrat ni.
Ko bo smo pa zopet na konju.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Izkoristil bom to temo za zahvalo.

V mojem imenu in imenu vseh,ki imate nedelujoč Tuš 683B wince 4.2 bi se rad zahvalil uporabniku @Kameleon ,ki je ves ta čas nesebično preizkušal vse možne programe in variante in ob tem tvegal svojo napravo da bi izluščili rom.
Namreč po nešteto poizkusih v teh mesecih mu je včeraj uspelo izluščit omenjen rom,ki pa ga je sedaj potrebno še predelat v stanje za flešanje in seveda preizkusit če bo delovalo,ker je ta rom edino upanje za omenjeno napravo.

p.s.
Zahvala tudi prijatelju iz drugega foruma,ki je izdelal orodje za ta podvig in me prenašal ves ta čas ko smo iskali rešitev kako izluščiti rom.
Najlepša hvala obema
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
nahrung002.gif
Malo OFF topic , SI si slaven , glih tvoj garmindevice.xml od nuvi 760 je šel naprej v Lab, da se je začel spet posodabljati od FW v 4.90 . THX
 
Nazadnje urejeno: