EVJ KABELSKI TV

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
218
27
28
Ta box ni Android TV box oz nima Android TVja gor ampak Android (to sta dva ločena OSa), zato se ti iz storea naloži mobilna verzija (sicer bi že by default dobil Smart TV verzijo, tako kot na Shieldu, Mi Boxu ali televizorjih z Android TV).

Se pa da dostikrat tudi na Android sideload SmartTV verzijo, kot si ugotovil tudi sam, ampak je loterija, če dela tako kot je treba ali ne. Če ti dela super :) Edino updejtat jo boš moral ročno oziroma čez alternativni store.

Se popolnoma strinjam s tabo, ampak saj veš aplikacije se najdejo tudi v drugih trgovinah ni vse v google play, so še aptoide, Apkpure..., glede ročnega updejta pa itak ni problem :)
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.171
673
113
Torej ...

Saj še to ne vem ali je post na pravem mestu ... a smo zdaj EVJ ali Telemach ? :) No tehnik se je pojavil, zamenjal modem, rekel sem mu da naj bo v bridge načinu, delilnika ne, ker je rekel da nima pravega in mi pustil še Conax kartico. Zdaj smo torej pri tem da imamo en TV in nobenega ogleda za nazaj, vsaj ne na TV. Ali ne ?
Kakšen paket imamo pravzaprav v tem trenutku ? Od EVJ pa nobenega obvestila razen o spremembi hebene programske sheme. Zakaj je pa potem račun višji ? Imel sem XL trojček za 32,90, račun za januar je pa 36,29. Na drugi strani piše da imam EON light. Ampak zakaj potem nimam D3 boxa? Bo še zanimivo .

Imam pa eno vprašanje za znalce tukaj. Pravzaprav mi je edina stvar ki me zanima kaj naj nabavim da bom imel ogled za 7 dni nazaj. Ena opcija je da naročim EON box, kar pomeni da najprej plačam obisk tehnika in potem imam tudi višji račun ker plačujem najemnino na box, druga pa da kupim eno drugo škatlo ki mi to omogoča. Tega je pa na tone, paeden hvali to, drugi pljuva po onem, Po predalu se mi valja en Raspberry 2 ampak kot sem bral je to bolj zguba časa se s tem ukvarjat.

Kaj torej kupit tam do ene 60€ pa da dela solidno ?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Kot kazejo vse informacije, ki sem jih dobil od razlicnih ljudi (tehniki iz Telemacha, telefonski support, referentka v poslovalnici,...) smo sedaj cisto Telemachovi ... Pri zlahti je bil tehnik pred nekaj dnevi in imajo dva TVja... Na enega je montiral conax, na drugega pa D3 box in je rekel, da sedaj bodo morali placevati se dodatno 3€ ... Narocnina pa je za paket Eon Light kot kaze 38€ ... Verjetno veljajo tele cene, ki so jih objavili za Zagorje >> http://www.elektroprom.si/obvestila-kks

Obvestila_KKS_23F9E042.png


Mi je pa cudno, da je sedaj razlika pri bivsem paketu EVJ XL in EVJ XXL ali EVJ Maxi samo v ceni, jitrost interneta ter programska shema pa je enaka ...

Pomoje moras pri priklopu reci, da zelis imeti D3 box ... ker pri paketu Eon Light je ta ze v ceni ... Pri paketu Eon Full pa je vkljucen Eon Smart Box, ki omogoca ogled nazaj za 7 dni in na vecini programov... D3 box omogoca samo ogled nazaj za 3 dni, pa se to na precej manj programih kot pri Eon Smart Box ...

Upam, da kmalu dobimo optiko in se potem lahko poslovimo od Telemacha ... oz. imamo potem vsaj vecjo izbiro (Telekom, T-2, Telemach,...)


Registriraj se na https://moj.telemach.si in bos videl bolj tocno kaj imas... Potrebujes samo stevilko narocnika in stevilko pogodbe... oba podatka najdes na racunu ...
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Torej ...

Saj še to ne vem ali je post na pravem mestu ... a smo zdaj EVJ ali Telemach ? :) No tehnik se je pojavil, zamenjal modem, rekel sem mu da naj bo v bridge načinu, delilnika ne, ker je rekel da nima pravega in mi pustil še Conax kartico. Zdaj smo torej pri tem da imamo en TV in nobenega ogleda za nazaj, vsaj ne na TV. Ali ne ?
Kakšen paket imamo pravzaprav v tem trenutku ? Od EVJ pa nobenega obvestila razen o spremembi hebene programske sheme. Zakaj je pa potem račun višji ? Imel sem XL trojček za 32,90, račun za januar je pa 36,29. Na drugi strani piše da imam EON light. Ampak zakaj potem nimam D3 boxa? Bo še zanimivo .

Imam pa eno vprašanje za znalce tukaj. Pravzaprav mi je edina stvar ki me zanima kaj naj nabavim da bom imel ogled za 7 dni nazaj. Ena opcija je da naročim EON box, kar pomeni da najprej plačam obisk tehnika in potem imam tudi višji račun ker plačujem najemnino na box, druga pa da kupim eno drugo škatlo ki mi to omogoča. Tega je pa na tone, paeden hvali to, drugi pljuva po onem, Po predalu se mi valja en Raspberry 2 ampak kot sem bral je to bolj zguba časa se s tem ukvarjat.

Kaj torej kupit tam do ene 60€ pa da dela solidno ?
Če imaš EON Light in Smart TV ustrezne znamke, potem imaš pravico do uporabe EON TV aplikacije, ki omogoča ogled za 7 dni nazaj.
 

Dr_S

Pripravnik
22. avg 2007
897
6
18
Na računih ste prejeli še vedno napisano EVJ paket...samo cena se je spremenila (ker so se spremenile programske sheme in nekaterim tudi hitrosti interneta).

Tako da ste še vedno EVJ naročniki/uporabniki.
Telemach je samo omogočil določene "bonbončke" kot so EON Smart app na TV oz EON multiscreen (gledanje EON sheme na android/apple napravah)

Kako bo, ko boste imeli več TV (eon box, d3 box, conax kartica) pa bo odvisno ali bo Telemach prevzel EVJ.

Če ga bo, potem bodo cene verjetno iste kot so sedaj pri drugih uporabnikih Telemach in tudi paketi bodo isti
EON light - v paketu pripada 1 conax kartica ali D3 sprejemnik (vsak dodatni sprejemnik se doplača 3€/mesečno za kartico oz d3 in 5€/mesečno za EON box)
EON full - Pripada 1 EON Box (dodatna oprema se doplača kot sem napisal zgoraj)
EON Premium - Pripada 1 EON box in 1 D3 sprejemnik ali 1 Conax kartica - dodatna oprema se doplača po zgornjem ceniku

Če želite ogled nazaj potrebujete sprejemnik (d3/eon box)

v vsakema paketu EON pa brezplačno pripada 1 licenca za SMART TV (ampak morate imeti smart TV ki podpira EON app)
Na grobo smart tv letnik 2018+ ("znane" firme)
 

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
218
27
28
No sam imam XL trojček v moj Telemach pa piše EON light, niso mi še menjali modema niti mi niso dostavili kartice...
Ogled zanazaj mi preko Eon app deluje, ravno tako Eon tv app (smart). Za ogled za nazaj pa uporabljam kar android box-a.

Kolikor sem sam razumel se bomo v kratkem morali odločiti kakšen paket bomo želeli imeti, to naj bi se zgodilo že naslednji mesec v kar pa dvomim, saj je uporabnikov veliko...
 

yohnnyb89

Pripravnik
17. dec 2019
130
6
18
Uspelo mi je urediti preko telemachove tehnične pomoči da nam vsem sedaj na HR RTL deluje pravi EPG.
 

Dr_S

Pripravnik
22. avg 2007
897
6
18
Sej ravno to, da v portalu piše EON zato da ti lahko deluje EON app na telefonu/tablici/računalniku

Če bi zamenjal opremo na Telemach EON box ali D3 pa bi ti tudi na TV delal ogled za nazaj (če bi to želel, ker vidim da imaš aplikacijo)

Drugače bo verjetno res tako, da se bo potrebno odločiti kater paket bi želel kdo imeti - Telemach paket ki je trenutno aktiven in bo primerljiv kar imate sedaj oz kar bi kdo želel (več/manj)
 

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
218
27
28
Evo kupil nov android box A95X F2:

Na njem delujeta obe aplikaciji EON app mobilna in EON TV SMART in to v nulo, mi je celo EON TV SMART sedaj ko sem aplikacijo malo raziskal bolj všeč od mobilne aplikacije.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Telemahovci iz dneva v dan dokazujejo, da so res salabajzerji... Prejsnji teden v cetrtek sem bil v njihovem centru v kranjskem Planetu Tus in narocil se en Eon box... Sem pojamral, da upam, da bo tokrat tehnik prisel prej kot zadnjic, ko je trajalo tri tedne... V soboto me preseneti klic, da bo tehnik prisel v ponedeljek ... sem rekel, da lahko, da naj pove ob kateri uri, pa bom takrat doma... Je rekel, da okoli 11ure... Sem bil danes okoli 10ih doma... a nisem docakal tehnika... niti klica, da se je pri drugi stranki prevec zamudil ali kaj podobnega... Probam klicati okoli 15e ure na tisto stevilko, iz katere so me v soboto klicali, pa sem samo poslusal odzvinik in vmes glasbo, da so vsi operaterji zasedeni in da se bodo oglasili v manj kot 2 minutah... Zal se to po ene stirih klicih po 10 do 15 minut ni zgodilo... Potem sem klical na splosno stevilko za prijavo napak... tam se je dokaj hitro oglasila gospodicna, ki je samo rekla, da bo posredovala naprej urgentno in da me bo tehnik poklical... in da tehniki ponavadi delajo tudi do 18 ure... Ampak ga danes nisem docakal... :( ... Sem se ze veselil, da mogoce bo tokrat slo hitreje, pa sem se izgleda zmotil... :( ...

Nevem zakaj nimajo teh Eon boxov v centrih, da bi ga samo prevzel in sam priklopil. Celo navodila za priklop imajo na voljo na spletni strani... Na tem TVju je ze bil prikopljen D3 box in sem ga sam prestavil na drug TV brez problemov...
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Ma te so nesposobni po dolgem in počez. Ta tema, tema Telemach in tema v mobilni telefoniji se berejo kot grozljivke. Ni stvari ki je nebi znali zahebat. Še svojega omrežja ne znajo in naročnikov ne znajo popedenat, ko pa koga prevzamejo, pa je treba sisteme integrirat se pa sploh zgubijo. Pa te zadeve ne trajajo en mesec, da vse uredijo da dela, je potrebno zgleda pol leta ali več. Nesprejemljivo za današnji čas. Dobro da tega telemacha ga niti dobiti ne morem. Se mi prav smilite, ko ne morete kam drugam, ker tole za ta denar je poraz.

Ko je telekom kupil našega lokalnega kablaša, so male napake kot kockanje določenih programov, pa kak izpad neta trajal točno en teden, potem je delovalo vse tako kot mora.
 
Nazadnje urejeno:

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Saj zadeve, ko delujejo, delujejo OK... saj cez internet nimam nobenih pripomb v zadnjih letih, ko sem imel trojcek preko EVJ in je oonudnik interneta Telemach... Problem je bolj v tem, da ocitno res vse delajo narobe in so tezave tam, kjer jih sploh ne bi oricakoval...Zaenkrat se vedno cakam klic tehnika... Pa v Moj Telemach tudi vidim, da je med dodatnimi stroski zaracunan en D3 box, za katerega je bilo receno, da je dve leti brezplacno... Sicer vem, da na koncu verjetno res dve leti brezplacno... samo oreden bodo uredili, bom moral reklamirat ene dva ali tri racune in bodo izdajali dobropise ;) ... Nekje do poletja upam, da se zadeve postimajo... Dobimo pa menda se letos tudi optiko in takrat bo Telemach zadnji, ki bi ga izbral kot ponudnika... ceprav vem, da bom verjetno moral placati pogodbeno kazen... Ampak to je najmanj, ce druge zadeve delujejo tako kot morajo...
 

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
218
27
28
Imaš pa res smolo, pri meni pa vse špila kot mora, tudi z njihovimi uslugami sem zaenkrat zelo zadovoljen...no sam imam možnost priklopa na optiko, so mi že prišli na vrata od T2 in poslali pošto od A1, ampak moram reči da ne povezava interneta in programska shema nista tako dobra kot pri Telemachu, pa še cena bi bila višja...tako da zaenkrat optike ne bom vzel.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Nekaj novega


Smo dobili tole tudi danes po posti...

Sicer pa je danes koncno prisel tehnik in priklopil se drugi Eon box... tako da imam koncno ustimano do konca ;) ... Mi je pa vsec, da se sezanm programov prenese iz prvega Eon boxa... tako da ni bilo treba nic urejat...
 

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
218
27
28
Smo dobili tole tudi danes po posti...

Sicer pa je danes koncno prisel tehnik in priklopil se drugi Eon box... tako da imam koncno ustimano do konca ;) ... Mi je pa vsec, da se sezanm programov prenese iz prvega Eon boxa... tako da ni bilo treba nic urejat...

No sedaj boš pa imel mir in boš zadovoljen, no mene je pa ravno včeraj klical iz Telemacha, da mi pridejo modem zamenjat...itak se mi ne mudi ker stari modem dela ok
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Zakaj naj bi pa menjali modem? Meni je hotel, ko je prvic prisel priklapljat boxe, menjat tudi modem... pa sem rekel, da ta deluje cisto OK ... in je potem pustil starega... Imam pa po informacijah iz "Moj Telemach" modem Cisco EPC 3208
 

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
218
27
28
Na mojem območju vsem menjavajo modem (tudi sam imam ta modem ki ga imaš ti) in dajejo modem z wifi-jem ??? ter prinesejo kartico za TV (kolegica mi je povedala, da ko so prišli k njej so rekli, da gredo kar po seznamu ???), za kaj so se za to odločili ne vem ? Ti pa če si rekel, da ga nočeš menjat ti ga verjetno za-to niso menjali ?

p.s. sam bom dal izklopiti njihov wifi, saj bom uporabljal svoj rutar...tako da mi je čisto vseeno če bi obdržal star modem...