EVJ KABELSKI TV

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
218
27
28
Imam trojček EVJ XL v Zasavju pa sem dobil položnico po novem za 41 evrov in sem jo tudi plačal, danes pa prejmem tole obvestilo :p torej se le držijo cenika, ki je bil uradno objavljen za Zasavje.

img20200211095644.jpg
 
Nazadnje urejeno:

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Danes je koncno prisel tehnik in odklopil en D3 box ter priklopil en Eon Box in en D3 box ...

Sedaj pa vprasanje... Ali lahko sam kupim Eon box in ga priklopim ter jim sporocim, da ga vpisejo v svoj sistem?
 

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
218
27
28
Mislim da kupiti ga ne moreš imaš pa mesečni najem 5 evrov če se ne motim, pokliči na Telemach...
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Danes je koncno prisel tehnik in odklopil en D3 box ter priklopil en Eon Box in en D3 box ...

Sedaj pa vprasanje... Ali lahko sam kupim Eon box in ga priklopim ter jim sporocim, da ga vpisejo v svoj sistem?
Kje pa bi ga kupil? :D Kolikor vem, ga lahko samo najameš.

Ko ga najameš AFAIK dobiš tudi dodaten slot/licenco za EON in ti ga tudi vpišejo v sistem.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Sem prejle pobrskal po bolhi in ga recimo eden prodaja ... Zato vprasam...

Danes je tehnik rekel, da ko bo ta proces "prenove programske sheme", kot pri EVJ imenujejo prevzem EVJja s strani Telemacha, zakljucen... da TV brez conax kartice ali dodatnega boxa (D3 ali Eon) ne bo vec nic sprejemal preko kabla. Oz. zacasno se le nekaj analognih kanalov, ki pa jih bodo menda tudi cez cas izklopili ... Sedaj ima tast spodaj en star TV, ki sploh nima digitalnega sprejemnika in je sedaj na voljo samo dobrih 10 analognih programov... prej preko EVJ jih je bilo nekaj vec kot 40 ... Torej bo treba se en box nekje nabavit ... Je pa tako, da to potrebuje samo obcasno, ko je tukaj, ker zivi drugje ... Zato bi ta D3 box, ki ga je danes tehnik priklopil, prenesel dol, sam pa bi vzel se en Eon box... Ker je res svetlobna leta boljsi od D3 box-a ... Tudi tehnik je sam rekel, da imajo sedaj najvec problemov ravno s temi D3 boxi ...
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Glede na to, da ga ne moreš kupit, bi rekel, da če ga gdo prodaja, vrjetno prodaja nekaj, kar ni njegovo ampak ima v najemu (ali pa ima v najemu kdo drug) :) Dvomim, da bi ga potem sploh sprovisionali brez da bi plačeval za dodaten box (kjer ga pa itak potem dobiš v uporabo).

Pri nas so vsi kanali razen SLO1/2 zaklenjeni že zelo dolgo (večina kanalov je bilo odklenjenih kakih 10 let nazaj, potem so več ali manj zakodirali). Jaz sem namesto D3 boxa vzel conax modul+kartico (za backup v primarnem TVju kjer drugače uporabljam SmartTV app), ker mi je D3 box neuporaben. EON box imam pa za sekundarni TV (lepo skrit za stenski nosilec od TVja in uporabljam samo dalinec od boxa).
 

Ravny

Pripravnik
23. avg 2007
664
2
18
Kako je končan nas še niso nič kontaktirali in prav tako ne sosedov .... Ali se mogoče ve smo tretirani kot NOVI naročniki ali ne in kje se lahko vidi cenik za NOVE pakete in programsko shemo za območje Medvod ?
Pa ali je možno imeti samo conax kartico brez zunanje napravi pri TV-ju ?

Hvala
 

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
218
27
28
Pri mami, ki ima paket EVJ trojcek XL, je bilo prej 32,90€, sedaj pa je 36,29€ ... V Moj Telemach ji pise EON Light ... Torej so nekako potihem tudi dvignili ceno ... Obvestila pa nobenega ... Nov cenik je samo za Zagorje... za Medvode pa nic ...

kakšno hitrost neta pa ima tvoja mama na EVJ trojček XL ????
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Kako je končan nas še niso nič kontaktirali in prav tako ne sosedov .... Ali se mogoče ve smo tretirani kot NOVI naročniki ali ne in kje se lahko vidi cenik za NOVE pakete in programsko shemo za območje Medvod ?
Pa ali je možno imeti samo conax kartico brez zunanje napravi pri TV-ju ?

Hvala

Saj ni nikjer napisano, da je koncano... Menda bo prehod trajal se vsaj nekje do konca februarja, ce ne celo dlje :) ... In kot kaze nismo tretirani kot novi narocniki... vsaj ne tisti, ki smo imeli trojcke, ker je ze takrat bil Telemach ponudnik internetnega dostopa ... Tehnik je danes rekel, da lahko imas tudi conax kartico... vendar potem ni ogleda nazaj ...

Programska shema je Telemachova ... in jo lahko vidis na https://telemach.si/televizija/programska-shema ... Mami, ki je prej imela paket EVJ XL, ima v Moj Telemach napisano, da ima za TV zacetni paket (Telemach paket Eon Light), jaz sem prej imel EVJ Mega in imam sedaj osnovni paket (Telemach paket Eon Full)
 

Ravny

Pripravnik
23. avg 2007
664
2
18
Jaz sem tudi prej imel trojčka XXL in razširjen paket za HD programe. In ko je bilo rečeno decembra da se poveča hitrost še danes niso uspeli urediti so mi pa vmes celo zamenjali modem in imam sedaj tehnicolour in še vedno enako internetno hitrost. Sem obupal ko sem klical na EVJ in nato na telemach in je bil samo ping ponk ... Se pa še odločam med lihgt in full in ne vem če odtehta 10eur več za paket full.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Jaz sem tudi prej imel trojčka XXL in razširjen paket za HD programe. In ko je bilo rečeno decembra da se poveča hitrost še danes niso uspeli urediti so mi pa vmes celo zamenjali modem in imam sedaj tehnicolour in še vedno enako internetno hitrost. Sem obupal ko sem klical na EVJ in nato na telemach in je bil samo ping ponk ... Se pa še odločam med lihgt in full in ne vem če odtehta 10eur več za paket full.

Jaz dosegam max. hitrost, ki je deklarirana ... 250/10


A je kdo poizkusil kako deluje eon na ATV ?

Eon na ATV? Kaj je ATV? Apple TV? Ne deluje... ker ni na voljo aplikacije za Apple TV... Lahko samo preko aplikacije za iOS ali iPadOS in preko AirPlay-a potem streamas na Apple TV ...
 

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
218
27
28
Po mojem je najboljse imet kartico v tv ju pa smart tv, sam bom vzel kar kartico, d3 boxa nočem, imam pa android tv box in bom preko njega imel ogled za nazaj...
 

Ravny

Pripravnik
23. avg 2007
664
2
18
Jaz dosegam max. hitrost, ki je deklarirana ... 250/10




Eon na ATV? Kaj je ATV? Apple TV? Ne deluje... ker ni na voljo aplikacije za Apple TV... Lahko samo preko aplikacije za iOS ali iPadOS in preko AirPlay-a potem streamas na Apple TV ...

ja ATV (Apple TV) se pravi bz reklamirajo ker AirPlay lahko iz brskalnika na atv.... Škoda sem že milil, da celo obstaja app.