EVJ KABELSKI TV

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
218
27
28
Screenshot_20200212_092858_com.android.chrome.jpg
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Jest

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Rabim se za en TV ... Dosedaj ni bilo problem imeti treh TVjev... ker ce nisi imel razsirjenega paketa, so bili vsi programi s standardni shemi nekodirani. Sedaj, ko bodo menda kodirani vsi programi, bo tretji TV postal prakticno neuporaben ... Ker je v uporabi zelo malo... ne bi rad za to placeval se dodatno ...
 

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
218
27
28
:( sam imam 4 TV-je ampak glede nato, da se to ne bo dalo več gledat direkt preko kabla bom pač ostal na dveh...itak pa bo treba za drug tv doplačat ali kartico ali box (najem) vsaj sam tako razumem...
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.567
684
113
toti Maribor
Tu ima Telemach malo mimo vsekano. Premor in snemanje: DA ,če televizor to podpira, Funkcija Na začetek: DA, če televizor to podpira in imaš vklopljeno funkcijo Time shift:evil:
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Sem klical sedaj na Telemach in so mi rekli, da tudi ce Eon box od nekje dobim (recimo kupim preko bolhe), ga ne bo mozno registrirati oz. bi vseeno moral placevati 5€ mesecno.

Kar lahko dobim takoj v poslovalnici, je conax kartica... To sam lahko vstavim in ni treba tehnika. Ce zelim recimo se en Eon box, pa mora obvezno priti tehnik, na katerega se caka nekje tri tedne :( ...

Aja... ali pa en genericen Android box in na njem Eon Smart aplikacijo, ker je pac moj TV premalo "smart" :) ... Skoda, ker nimajo resitve za Apple TV ...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Saj verjetno veš, da lahko si box "sposodiš" od nekoga, ki ne rabi dva iz paketa. ;) Pa plačuješ mu 2,5€ in sta oba srečna.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Male tajne velikih majstora. ;) "Sosed" ga instalira pri sebi, ti ga samo fizično premakneš.
 

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
218
27
28
Če že rabiš ogled za nazaj kupiš en android tv box pa gor daš EON pa tam gledaš pa nimaš mesečne najemnine za box... edino rabiš kupit še daljinca z air mouse za 10 €, lahko pa tud brezžično miško uporabljaš...
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Če že rabiš ogled za nazaj kupiš en android tv box pa gor daš EON pa tam gledaš pa nimaš mesečne najemnine za box... edino rabiš kupit še daljinca z air mouse za 10 €, lahko pa tud brezžično miško uporabljaš...
Če imaš Android TV box (in ne Android box), potem ne rabiš nobenga air mousea, ker je vmesnik prilagojen za uporabo z dalincem. Seveda pa rabiš fraj licenco za SmartTV app.
 

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
218
27
28
p.s. imam pa ravno naročen nov android box, pa piše da je SMART, ko ga dobim bom poročal...

pa še to ali je EON smart tv aplaikacija v EON Light brezplačna ???
 
Nazadnje urejeno:

Ravny

Pripravnik
23. avg 2007
664
2
18
Ja se strinjam škoda da ni na ATV app in da še vedno silijo star D3 box :(
Se pravi če vzameš EON Light in smart kartico (brez 3d sprejemnika) kiliko potem pride cena z razširjenim paketom ?
 

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
218
27
28
Če imaš Android TV box (in ne Android box), potem ne rabiš nobenga air mousea, ker je vmesnik prilagojen za uporabo z dalincem. Seveda pa rabiš fraj licenco za SmartTV app.

Evo iz prve roke preveril na Android TV boxu: TANIX TX3 MAX :

- naložil EON app iz google trgovine, aplikacija deluje z uporabo zračne miške ( potreben poseben daljinec z zračno miško ),
- naložil EON TV app (smart) iz aptoide trgovine, aplikacija deluje z navadnim daljincem - vmesnik prilagojen za navadnega daljinca ( le v mojem Telemachu moraš vpisat kodo, ki se ti izpiše na TV-ju )

Torej na tem boxu mi obe aplikaciji delujeta brez problemov :p

ker pa imam tega daljinca MX3 - L 2.4GHz Wireless Air Mouse QWERTY Keyboard ( kako deluje si lahko pogledaš na youtube ) ,ki je drugače tudi osvetljen ponoči in ima tudi tipkovnico zadaj, katero rabiš za internet, da hitreje kaj vpišeš, pa rajši uporabljam EON app za mobilne naprave.

p.s. sem se malo na hitro poigral z aplikacijo EON TV ( kjer ne potrebuješ zračne miške ) pa je kar super, se jo hitro navadiš :) in sem se kar določil da D3 sprejemnika ne bom vzel bom uporabljal kar svoj box Tanix :) in kartico v TV.
 
Nazadnje urejeno:

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Evo iz prve roke preveril na Android TV boxu: TANIX TX3 MAX :
Ta box ni Android TV box oz nima Android TVja gor ampak Android (to sta dva ločena OSa), zato se ti iz storea naloži mobilna verzija (sicer bi že by default dobil Smart TV verzijo, tako kot na Shieldu, Mi Boxu ali televizorjih z Android TV).

Se pa da dostikrat tudi na Android sideload SmartTV verzijo, kot si ugotovil tudi sam, ampak je loterija, če dela tako kot je treba ali ne. Če ti dela super :) Edino updejtat jo boš moral ročno oziroma čez alternativni store.