EVJ KABELSKI TV

sandbaky

Pripravnik
31. dec 2019
63
3
8
Ta box ni Android TV box oz nima Android TVja gor ampak Android (to sta dva ločena OSa), zato se ti iz storea naloži mobilna verzija (sicer bi že by default dobil Smart TV verzijo, tako kot na Shieldu, Mi Boxu ali televizorjih z Android TV).

Se pa da dostikrat tudi na Android sideload SmartTV verzijo, kot si ugotovil tudi sam, ampak je loterija, če dela tako kot je treba ali ne. Če ti dela super :) Edino updejtat jo boš moral ročno oziroma čez alternativni store.
Se popolnoma strinjam s tabo, ampak saj veš aplikacije se najdejo tudi v drugih trgovinah ni vse v google play, so še aptoide, Apkpure..., glede ročnega updejta pa itak ni problem :)

darkstar66

Pripravnik
1. apr 2013
471
8
18
Torej ...

Saj še to ne vem ali je post na pravem mestu ... a smo zdaj EVJ ali Telemach ? :) No tehnik se je pojavil, zamenjal modem, rekel sem mu da naj bo v bridge načinu, delilnika ne, ker je rekel da nima pravega in mi pustil še Conax kartico. Zdaj smo torej pri tem da imamo en TV in nobenega ogleda za nazaj, vsaj ne na TV. Ali ne ?
Kakšen paket imamo pravzaprav v tem trenutku ? Od EVJ pa nobenega obvestila razen o spremembi hebene programske sheme. Zakaj je pa potem račun višji ? Imel sem XL trojček za 32,90, račun za januar je pa 36,29. Na drugi strani piše da imam EON light. Ampak zakaj potem nimam D3 boxa? Bo še zanimivo .

Imam pa eno vprašanje za znalce tukaj. Pravzaprav mi je edina stvar ki me zanima kaj naj nabavim da bom imel ogled za 7 dni nazaj. Ena opcija je da naročim EON box, kar pomeni da najprej plačam obisk tehnika in potem imam tudi višji račun ker plačujem najemnino na box, druga pa da kupim eno drugo škatlo ki mi to omogoča. Tega je pa na tone, paeden hvali to, drugi pljuva po onem, Po predalu se mi valja en Raspberry 2 ampak kot sem bral je to bolj zguba časa se s tem ukvarjat.

Kaj torej kupit tam do ene 60€ pa da dela solidno ?

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
14.154
215
63
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Kot kazejo vse informacije, ki sem jih dobil od razlicnih ljudi (tehniki iz Telemacha, telefonski support, referentka v poslovalnici,...) smo sedaj cisto Telemachovi ... Pri zlahti je bil tehnik pred nekaj dnevi in imajo dva TVja... Na enega je montiral conax, na drugega pa D3 box in je rekel, da sedaj bodo morali placevati se dodatno 3€ ... Narocnina pa je za paket Eon Light kot kaze 38€ ... Verjetno veljajo tele cene, ki so jih objavili za Zagorje >> http://www.elektroprom.si/obvestila-kks

Mi je pa cudno, da je sedaj razlika pri bivsem paketu EVJ XL in EVJ XXL ali EVJ Maxi samo v ceni, jitrost interneta ter programska shema pa je enaka ...

Pomoje moras pri priklopu reci, da zelis imeti D3 box ... ker pri paketu Eon Light je ta ze v ceni ... Pri paketu Eon Full pa je vkljucen Eon Smart Box, ki omogoca ogled nazaj za 7 dni in na vecini programov... D3 box omogoca samo ogled nazaj za 3 dni, pa se to na precej manj programih kot pri Eon Smart Box ...

Upam, da kmalu dobimo optiko in se potem lahko poslovimo od Telemacha ... oz. imamo potem vsaj vecjo izbiro (Telekom, T-2, Telemach,...)

Registriraj se na https://moj.telemach.si in bos videl bolj tocno kaj imas... Potrebujes samo stevilko narocnika in stevilko pogodbe... oba podatka najdes na racunu ...

bizi

Guru
21. nov 2007
14.414
906
113
Kočevska
Torej ...

Saj še to ne vem ali je post na pravem mestu ... a smo zdaj EVJ ali Telemach ? :) No tehnik se je pojavil, zamenjal modem, rekel sem mu da naj bo v bridge načinu, delilnika ne, ker je rekel da nima pravega in mi pustil še Conax kartico. Zdaj smo torej pri tem da imamo en TV in nobenega ogleda za nazaj, vsaj ne na TV. Ali ne ?
Kakšen paket imamo pravzaprav v tem trenutku ? Od EVJ pa nobenega obvestila razen o spremembi hebene programske sheme. Zakaj je pa potem račun višji ? Imel sem XL trojček za 32,90, račun za januar je pa 36,29. Na drugi strani piše da imam EON light. Ampak zakaj potem nimam D3 boxa? Bo še zanimivo .

Imam pa eno vprašanje za znalce tukaj. Pravzaprav mi je edina stvar ki me zanima kaj naj nabavim da bom imel ogled za 7 dni nazaj. Ena opcija je da naročim EON box, kar pomeni da najprej plačam obisk tehnika in potem imam tudi višji račun ker plačujem najemnino na box, druga pa da kupim eno drugo škatlo ki mi to omogoča. Tega je pa na tone, paeden hvali to, drugi pljuva po onem, Po predalu se mi valja en Raspberry 2 ampak kot sem bral je to bolj zguba časa se s tem ukvarjat.

Kaj torej kupit tam do ene 60€ pa da dela solidno ?
Če imaš EON Light in Smart TV ustrezne znamke, potem imaš pravico do uporabe EON TV aplikacije, ki omogoča ogled za 7 dni nazaj.

Dr_S

Pripravnik
22. avg 2007
872
3
18
Na računih ste prejeli še vedno napisano EVJ paket...samo cena se je spremenila (ker so se spremenile programske sheme in nekaterim tudi hitrosti interneta).

Tako da ste še vedno EVJ naročniki/uporabniki.
Telemach je samo omogočil določene "bonbončke" kot so EON Smart app na TV oz EON multiscreen (gledanje EON sheme na android/apple napravah)

Kako bo, ko boste imeli več TV (eon box, d3 box, conax kartica) pa bo odvisno ali bo Telemach prevzel EVJ.

Če ga bo, potem bodo cene verjetno iste kot so sedaj pri drugih uporabnikih Telemach in tudi paketi bodo isti
EON light - v paketu pripada 1 conax kartica ali D3 sprejemnik (vsak dodatni sprejemnik se doplača 3€/mesečno za kartico oz d3 in 5€/mesečno za EON box)
EON full - Pripada 1 EON Box (dodatna oprema se doplača kot sem napisal zgoraj)
EON Premium - Pripada 1 EON box in 1 D3 sprejemnik ali 1 Conax kartica - dodatna oprema se doplača po zgornjem ceniku

Če želite ogled nazaj potrebujete sprejemnik (d3/eon box)

v vsakema paketu EON pa brezplačno pripada 1 licenca za SMART TV (ampak morate imeti smart TV ki podpira EON app)
Na grobo smart tv letnik 2018+ ("znane" firme)

sandbaky

Pripravnik
31. dec 2019
63
3
8
No sam imam XL trojček v moj Telemach pa piše EON light, niso mi še menjali modema niti mi niso dostavili kartice...
Ogled zanazaj mi preko Eon app deluje, ravno tako Eon tv app (smart). Za ogled za nazaj pa uporabljam kar android box-a.

Kolikor sem sam razumel se bomo v kratkem morali odločiti kakšen paket bomo želeli imeti, to naj bi se zgodilo že naslednji mesec v kar pa dvomim, saj je uporabnikov veliko...

Dr_S

Pripravnik
22. avg 2007
872
3
18
Sej ravno to, da v portalu piše EON zato da ti lahko deluje EON app na telefonu/tablici/računalniku

Če bi zamenjal opremo na Telemach EON box ali D3 pa bi ti tudi na TV delal ogled za nazaj (če bi to želel, ker vidim da imaš aplikacijo)

Drugače bo verjetno res tako, da se bo potrebno odločiti kater paket bi želel kdo imeti - Telemach paket ki je trenutno aktiven in bo primerljiv kar imate sedaj oz kar bi kdo želel (več/manj)

sandbaky

Pripravnik
31. dec 2019
63
3
8
Evo kupil nov android box A95X F2:

Na njem delujeta obe aplikaciji EON app mobilna in EON TV SMART in to v nulo, mi je celo EON TV SMART sedaj ko sem aplikacijo malo raziskal bolj všeč od mobilne aplikacije.