EVJ KABELSKI TV

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
36
+ določeni EVJ userji imajo še stare modeme, k ne podpirajo hitrosti k se jih zdej ponuja.... na UBEE se vklop bridgemode, prklopš svoj router in to je to.

Bivši EVJ Zagorje, na ubee + lasten wifi:
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Če imaš paket paket < 300Mbps in uporabljaš svoj router, potem vrjetno res nima smisla. Za višje hitrosti ni druge (ti p tudi Ubeeja potem dajo v bridge), vrjetno pa tudi sicer menjajo, ker je v paketu vključen HGW (router/WiFi/... combo), razen če pač nočeš.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.532
1.731
113
toti Maribor
Zakaj naj bi pa menjali modem? Meni je hotel, ko je prvic prisel priklapljat boxe, menjat tudi modem... pa sem rekel, da ta deluje cisto OK ... in je potem pustil starega... Imam pa po informacijah iz "Moj Telemach" modem Cisco EPC 3208
Meni ga tudi ne bi menjal, če mi ne bi stari EPC 3208 nekaj štrikal. Sploh ni spustil skozi več kot 50Mb/s. Takrat sem dobil ta Ubee s Wi-Fi-jom.
 

Aed

Zelenc'
4. mar 2020
3
0
1
V kolikor bi želeli se lahko uredi prehod na nove EON pakete. Ob prehodu vam lahko ponudimo naslednje ugodnosti:
- Na paket EON LIGHT: prehod je brezplačen, ob 24 mesečni vezani prejmete brezplačno razširjeno shemo za 12 mesecev
- Na paket EON FULL: : prehod je brezplačen ob vezavi za 24 mesecev prvih 6 mesecev plačujete staro ceno paketa, v vašem primeru je to cena EVJ Trojček MAXI
- Na paket EON Premium: prehod je brezplačen ob vezavi za 24 mesecev prvih 12 mesecev plačujete staro ceno paketa, v vašem primeru je to cena EVJ Trojček MAXI
Če koga zanima za Medvode
 

pino

Pripravnik
20. jan 2008
235
21
18
Je komu že ratalo port 21 zalaufat za ftp prek Ubee?
Men prek Filezila ftp sever ne gre. A ima Telemach port 21 zaprt ali pa je v samem modemu kaj ????, kar ne spusti čez port 21.
 

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
218
27
28
Evo prišel danes tehnik od Telemacha in prinesel D3 sprejemnik, sem mu rekel da naj ga kar odnese in vzel kartico...ko sem mu razlagal da bom gledal ogled za nazaj preko EON TV (smart) me ni ravno prepričal da ve o čem govorim ;) tako da mu potem kako zadeva brezhibno deluje na mojem android box-u niti nisem kazal in razlagal....

p.s. niso mi pa menjali modema
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ali ima se kdo drug probleme, da prikazuje predvsem pri nemskih programih nemske podnapise iz teleteksta? To se dogaja, ko gledam preko Eon box-a ... Sicer sem ze pred casom enkrat klical... in so rekli, naj zacasno za eno sekundo zamaknem ogled, in da se pri "ogledu nazaj" ne prikazujejo, kar je takrat pomagalo... Potem je bilo nekaj casa OK, sedaj se pa spet to nekaj dni pojavlja ...
 

Ravny

Pripravnik
23. avg 2007
664
2
18
Glede podnapisov preveri ali imaš vklopljeno funkcijo za naglušne enako kot je varianta na TV.
Imam pa še jaz eno vprašanje kako se nastavi ura ker kaže napačno uro ... in kako se lahko razporedi programe.

Hvala
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.532
1.731
113
toti Maribor
To je normalno pri EON-u. Problem je, ker nemci pošiljajo zraven tudi podnapise za gluhe, ki jih lahko na TV-ju enostavno izklopiš s funkcijo izklopi podnapise, če gledaš preko Conaxa. Eeee zdaj pa pride EON na vsrsto. Lani enkrat kakih 4 mesece nazaj sem Telemachu posredoval ta problem. Odgovor je bil, da je poslano tehnični službi. Po 2 mesecih čakanja sem ponovno vprašal kako je sedaj s tem in odgovor je bil, da zaenkrat težava ni odpravljena, ampak se dela na tem. Tako je minilo 3 mesece, pa 4 in bo verjetno 6,7,8,9 itd. Tako pač je na Telemachu. Očitno je to znanstvena fantastika za njih.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Glede podnapisov preveri ali imaš vklopljeno funkcijo za naglušne enako kot je varianta na TV.
Imam pa še jaz eno vprašanje kako se nastavi ura ker kaže napačno uro ... in kako se lahko razporedi programe.

Hvala

Casovni pas moras nastavit na Androidu.. torej kliknes tisto tipko nad EON tipko, potem pa gres na vrhu desno na kolescek (zobnik) za nastavitve in izberes pravi casovni pas...

Funkcije za naglusne pa na Eon boxu nikjer ne najdem... In se mi bolj zdi problematicno tisto, kar je pisal zakon ...
Torej klicarit na Telemach in tezit...
 

Ravny

Pripravnik
23. avg 2007
664
2
18
Casovni pas moras nastavit na Androidu.. torej kliknes tisto tipko nad EON tipko, potem pa gres na vrhu desno na kolescek (zobnik) za nastavitve in izberes pravi casovni pas...

Funkcije za naglusne pa na Eon boxu nikjer ne najdem... In se mi bolj zdi problematicno tisto, kar je pisal zakon ...
Torej klicarit na Telemach in tezit...

Navodila kako za vklopi / izklopi podnapisov za naglušne lahko najdeš tuka jhttps://telemach.si/Binary/12640/Navodila-za-dostop-do-vsebin-slepi-in-slabovidni-11-2019.pdf

Me pa zanima zakaj ne dela Discovery HD inše nekaj drugih programov in ti ki so na novo dodani v shemo.

1583563882357.png
 

Priponke

  • 1583563743610.png
    1583563743610.png
    165,2 KB · Ogledi: 164

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
To ni to... To je za slovenske programe in slovenske podnapise... in tudi ne velja za Eon box...



F013099F-8473-4E5A-95AF-A2EBEE01E474.jpeg


Problem je pri nemskih programih, kjer se vsiljeno pojavijo nemski podnapisi... Odgovor supporta pred casom je bil, da je problem pri njih in da bo odpravljeno.... Ampak to je ze kaksen mesec nazaj... In zacasna resitev je, da prevrtim gledan kanal za eno sekindo nazaj, ker pri vsebini, ki se streama preko interneta, teh podnapisov ni...
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.171
673
113
Jaz sem imel včasih dve fiksni telefonski številki na modemu. Eno sem prenesu s Telekoma, eno mi je pa EVJ dal dodatno. Zdaj po menjavi modema mi dela pa samo še bivša Telekomova. Je to normalno ali je napaka? Saj ne da bi jo nujno rabil, ampak vprašam, da pospravim drug telefon.
 

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
218
27
28
Jaz sem imel včasih dve fiksni telefonski številki na modemu. Eno sem prenesu s Telekoma, eno mi je pa EVJ dal dodatno. Zdaj po menjavi modema mi dela pa samo še bivša Telekomova. Je to normalno ali je napaka? Saj ne da bi jo nujno rabil, ampak vprašam, da pospravim drug telefon.

Mislim, da je sedaj druga telefonska številka za doplačilo.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Saj so nam kar nekaj zadev vzeli... Med programi pogresam nemski ZDF... Poleg tega smo pri trojckih imeli prej 100 minut klicev v vsa fiksna omrezja vkljucena... sedaj so sicer neomejena, vendar samo v omrezje Telemacha... Sicer fiksnega telefona niti ne uporabljam za klicanje... ker imam itak neomejene klice iz vseh mobilcev v familiji...

Da pa ne bom samo grajal... pridobili smo pa res vec programov... med katerimi so tudi kaksni taki, ki so zanimivi... ;)
 

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
218
27
28
Nikoli več ne bo tako kot je bilo, so plusi in minusi, sam imam zaenkrat več plusov:

PLUSI

- internet se mi je dvignil iz 10/1 na 100/5
- programska shema ima dosti več programov kot prej, ne pogrešam nobenega programa
- ogled za nazaj za 7 dni na 5 mobilnih zadevah
- ogled za nazaj za 7 dni preko EON TV smart na eni napravi

MINUSI:

- večja naročnina za moj paket za 5.01 evra, prej 32,99 evra sedaj 38 evrov (paket EVJ XL)
- da paket EON light v štartu nima EON smart boxa
- verjetno bodo večje težave, če kaj ne bo delovalo (z EVJ ni bilo problemov)

stacionarne telefonije pa že pri EVJ nisem uporabljal, saj imamo telefone, ki imajo neomejene klice

p.s. zaenkrat mi vse deluje tako kot mora, nisem imel nobenih težav ne z internetom, ne z televizijo kakor tudi ne z mobilnimi storitvami od Telemacha
 
Nazadnje urejeno:

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Nikoli več ne bo tako kot je bilo, so plusi in minusi, sam imam zaenkrat več plusov:
PLUSI

- internet se mi je dvignil iz 10/1 na 100/5
- programska shema ima dosti več programov kot prej, ne pogrešam nobenega programa
- ogled za nazaj za 7 dni na 5 mobilnih zadevah
- ogled za nazaj za 7 dni preko EON TV smart na eni napravi

MINUSI:

- večja naročnina za moj paket za 5.01 evra
- da paket EON light v štartu nima EON smart boxa
- verjetno bodo večje težave, če kaj ne bo delovalo (z EVJ ni bilo problemov)

stacionarne telefonije pa že pri EVJ nisem uporabljal, saj imamo telefone, ki imajo neomejene klice

Pa si mel prej ogled nazaj? Ker pri mami so v petek priklopili D3 box in je rekel, da ce prej nimela ogled nazaj, ga tudi sedaj ne bo imela... oz. bo treba doplacati... Pa ima tudi “tamali” trojcek... in sedaj pise Eon Light...