EVJ KABELSKI TV

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
218
27
28
Ne vem zakaj je mama sploh vzela D3 sprejemnik, tudi meni so ga prinesli pa sem rekel, da naj ga kar odnesejo in dajo kartico v TV (za starejše je itak bolj praktična kartica v TV ju) . Kar se ogleda za nazaj tiče lahko gledaš za nazaj EON na 5 ih mobilnih napravah in eni EON TV smart napravi, sam se moraš prej registrirat v moj Telemach...

Ampak, če mama nima pametnega TV ja ne bo nič ker potem ne more naložiti EON-a, sam imam android box na katerega sem naložil EON TV smart app in zadeva deluje
 

yohnnyb89

Pripravnik
17. dec 2019
131
6
18
Saj so nam kar nekaj zadev vzeli... Med programi pogresam nemski ZDF... Poleg tega smo pri trojckih imeli prej 100 minut klicev v vsa fiksna omrezja vkljucena... sedaj so sicer neomejena, vendar samo v omrezje Telemacha... Sicer fiksnega telefona niti ne uporabljam za klicanje... ker imam itak neomejene klice iz vseh mobilcev v familiji...

Da pa ne bom samo grajal... pridobili smo pa res vec programov... med katerimi so tudi kaksni taki, ki so zanimivi... ;)

Nemski ZDF deluje in ga lahko gledas torej je v programski shemi!
 

Priponke

  • 20200308_134803.jpg
    20200308_134803.jpg
    2,1 MB · Ogledi: 162

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ravno zato, ker nima pametnega TV... oz. je... samo je prestar (ene 10 let star Philips 8404)... in ni tako pameten, da bi lahko gor namestil karkoli... ;)

In tehnik je rekel, da ni preprican, da bo sploh delal ogled nazaj, dokler ga ne naroci...
 

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
218
27
28
Na mojem android boxu (dobiš ga na netu, npr. Ebayu za 25-55 evrov) naložena aplikacija EON TV smart dela točno tako kot na EON smart boxu, pač sem moral kupi android box, pa potem sem dokupil še posebnega daljinca da z njim vklopim tako TV kot box, da imam samo enega daljinca...

p. s. ko je bil pri meni tehnik sem imel občutek, da ravno ne ve za kaj se gre...kolikor pa vem pa na D3 sprejemniku lahko gledaš za 3 dni nazaj... Sem mu rekel da je D3 zastarel pa je rekel da ne...haha

zaradi tega ker imam svoj andorid box in na njem naložen EON TV smart mi ni bilo treba vzeti EON smart boxa od Telemacha in mi ni potrebno plačevati 5 evrov mesečno ;) res pa je da sem imel strošek z nakupom android boxa in daljinca cca 55 evrov, ampak to je enkratni strošek :p
 
Nazadnje urejeno:

pino

Pripravnik
20. jan 2008
235
21
18
Ne vem ali res tolko gledate tv, da rabite ogled za en teden nazaj. Ko pa bereš o programu o RTVSLO, pa POPTV Planet, kanal a, in ostale tv programe, bi pa vse skenslali tolk je program zanič. Se mi zdi, da je tale eon bolj zato de se vas večina pohvali kaj imate in koliko programov lovite. . Se mi zdi enako kot na GSM 60 giga interneta, porabi se pa polovico, če se. Saj vem, da vas pol nebo priznalo da je tako. Boste rekli, da je še teh 60 giga premalo. Ja pa ja, glih verjamem vam. Sicer vaš denar, ampak mal si preračunajte kolk vržete stran u pič,,in dim za hvalisanje.
Moje mnenje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
218
27
28
Kot je že "kolega" Jest povedal, je ogled za nazaj kar super zadeva, skenslaš reklame, če nimaš kaj delat pogledaš kakšen film, dokumentarno oddajo za nazaj in podobno
 

Ravny

Pripravnik
23. avg 2007
664
2
18
Kateri Android BOX priporočate za namestitev EON aplikacije in da bi imel še daljinca.

Hvala
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ravno zato, ker nima pametnega TV... oz. je... samo je prestar (ene 10 let star Philips 8404)... in ni tako pameten, da bi lahko gor namestil karkoli... ;)

In tehnik je rekel, da ni preprican, da bo sploh delal ogled nazaj, dokler ga ne naroci...


Samo za informacijo... Ogled nazaj so izgleda uredili... Sem pred kaksnimi dvemi tedni (se pred "corona" karanteno) klical, ko sem bil pri mami in ni deloval ogled nazaj na D3 boxu ... So rekli, da bodo poslali tehnika... No vceraj sem bil pri njej in preveril in so izgleda uredili na daljavo ... in sedaj deluje ogled nazaj tudi pri njej ... Tudi v zadnji informativni oddaji na Medvoski kabelski so malo vec povedali okoli tega... in da je ogled nazaj sedaj brezplacen, ce imas D3 box, Eon Smart Box ali pa preko Android aplikacije ... Torej tako, kot bi clovek pricakoval glede na Telemachovo ponudbo. Povedali so tudi malo vec glede "prenove programske sheme", kot so zadevo predstavili prej. Konec lanskega leta se je iztekal 18 letna pogodba z EVJ glede upravljanja z Medv oskim kabelskim omrezjem. In po sestanku, kjer so bili menda tudi predstavniki vseh vecjih ponudnikov TV ... so se odlocili, da podpisejo novo, 20 letno pogodbo z EVJ, ki je za podponudnika izbral Telemach. Zato imamo sedaj tudi na voljo tudi vso ponudbo, ki jo Telemach nudi svojim narocnikom ...

Ce kog zanima, je ta zadnja informativna oddaja na voljo preko Youtuba (od nekje 43 minute dalje je prispevek o "posodobitvi") >>
 
  • Všeč mi je
Reactions: map

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
218
27
28
Sej počasi se bodo zadeve postavile na svojo mesto...pri meni dosedaj ni bilo nobenih težav, upam da tako tudi ostane..
 

pino

Pripravnik
20. jan 2008
235
21
18
Tamal Vidmar je pa čist izgubljen. Še dober, da ima fotra zdraven. Če se v 20 letih ni nič nauču, se tud naprej ne bo.
 

yohnnyb89

Pripravnik
17. dec 2019
131
6
18
Rad vas bi vprašal če še kdo opazi ko spremlja hrvaški RTL da se predvsem pri njihovih posnetih oddajah torej na primer pri poročilih na sliki okoli oseb ali predmetov pri premikanju slike pojavljajo tanke horizontalne črte ? Je to napaka pri Telemachu ali Telemach tako sliko že dobiva?
 

Priponke

  • 20200412_185447.jpg
    20200412_185447.jpg
    1,9 MB · Ogledi: 194

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Rad vas bi vprašal če še kdo opazi ko spremlja hrvaški RTL da se predvsem pri njihovih posnetih oddajah torej na primer pri poročilih na sliki okoli oseb ali predmetov pri premikanju slike pojavljajo tanke horizontalne črte ? Je to napaka pri Telemachu ali Telemach tako sliko že dobiva?
Tako izgleda interlaced stream brez deinterlacinga. Odvisno kje in kako to gledaš, ter kaj dobiš od njih. Večina kanalov je interlaced in jih kot take tudi spuščajo dalje , tako da more deinterlacing delat tvoj TV (na kabelski in na EONu za Smart TV, medtem ko na EONu za mobilne naprave oni delajo deinterlacing in vedno dobiš progressive stream). RTLa pa ne spremljam, tako da težko kaj več za konkreten kanal.
 

yohnnyb89

Pripravnik
17. dec 2019
131
6
18
Tako izgleda interlaced stream brez deinterlacinga. Odvisno kje in kako to gledaš, ter kaj dobiš od njih. Večina kanalov je interlaced in jih kot take tudi spuščajo dalje , tako da more deinterlacing delat tvoj TV (na kabelski in na EONu za Smart TV, medtem ko na EONu za mobilne naprave oni delajo deinterlacing in vedno dobiš progressive stream). RTLa pa ne spremljam, tako da težko kaj več za konkreten kanal.

Tezko ce dela to moj tv ker doma imamo tri sprejemnike tako Sony kot Philips in na vseh je zadeva enaka. Sem pa pogledal hrvaski RTL preko EON aplikacije tako na tv ju kot na tablici in tukaj je slika zelo lepa torej brez teh crt. Povprasam na Telemach kja bi to lahko bilo...
 

yohnnyb89

Pripravnik
17. dec 2019
131
6
18
Opazil sem da imajo vsi kanali ki niso HD nacin oddajanja 576i samo hrvaski RTL pa 576p!
 

Priponke

  • 20200412_213318.jpg
    20200412_213318.jpg
    2,1 MB · Ogledi: 217

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Če je kanal interlaced ampak ga oddajajo kot progressive (brez deinterlacinga vmes), potem je to to, saj TV ne bo delal deinterlacing za progressive video (oziroma za nekaj kar misli da je progressive tudi če ni). Prijavi napako pa naj pogledajo....
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
Zakaj bi prijavil napako? A kje vidiš črte? Mogoče pa se program že v osnovi oddaja progressive. Pri modernih kodekih interlaced streami nimajo skoraj nobene prednosti pred progressive... slabosti pa polno.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Zakaj bi prijavil napako? A kje vidiš črte? Mogoče pa se program že v osnovi oddaja progressive. Pri modernih kodekih interlaced streami nimajo skoraj nobene prednosti pred progressive... slabosti pa polno.
Sej je slikal črte. A ti jih ne?

Čist možno da tako dobijo že od RTLa, ampak mi lahko samo ugibamo. Zato sem napisal, da naj prijavi, pa bodo pač preverili. Sigurno bo od tega več koristi kot od ugibanja na forumu :)