ET pri platiščih, kolikšna razlika med 37 in 45?

I

Izbrisan uporabnik 3287

za prepametnega corsola: na avto lahko das kar zelis, se mi ne da ukvarjat z teboj...ti si tok pameten, da ti skodi.... ce imas alu z tuv za njih in tvoj avto: gres na homolomo pregled in to je to....ce nimas tuva za tvoj avto in te afm gor lahko placas kazen.... [cenzura] si res toliko neumen? mas se vedno wruuumwruuum hondo za 500 eur? za cupraR: ja so enkratni na tehnicnih...
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.647
814
113
Citat:
Uporabnik smt pravi:
za prepametnega corsola: na avto lahko das kar zelis, se mi ne da ukvarjat z teboj...ti si tok pameten, da ti skodi.... ce imas alu z tuv za njih in tvoj avto: gres na homolomo pregled in to je to....ce nimas tuva za tvoj avto in te afm gor lahko placas kazen.... [cenzura] si res toliko neumen? mas se vedno wruuumwruuum hondo za 500 eur? za cupraR: ja so enkratni na tehnicnih...


Brez skrbi, na avtu imam original feltne oz. take ki imajo TUV za moj avto , ...... spraševal oz. zanimalo me je za konkreten primer, ko so s strani proizvajalca avtomobila predpisane določene mere(v homolog.kartančku so npr. iste mere ampak brez ET-ja.....), TUV za neoriginal pa se dobi tudi za druge dimenzije(več variant ET-ja).....
Kako lahko TUV potrdi različne mere kot so predpisani s strani proizvajalca avtov.
confused-1.gif


Sprašujem zato ker toliko ljudi ko vprašaš toliko različnih odgvorov dobiš, kot sem že omenil , na tehničnem(,kjer opravljajo tudi homologacije) - sem spraševal glede ET-ja pa so rekli, da tega ne kontrolirajo,......zanimajo jih v glavnem le dimenzije gum....razen , če bi šlo za extremno predelavo.

 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.633
142
63
Kakor sem napisal ET kontrolirajo le ko homologiraš. In pol zaključiš s tem ker "novi" ET ni nikjer vpisan.

Kar je seveda glupost, kajti edina stvar ki bi jo morali gledat je seveda dimenzija gume in ali je pod robom blatnika in kako je napeta guma. Strokovni pregled, ne pa klukanje številk
bonk.gif
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ksz

do kolk mm se uporabljajo distancniki, ce se pravs pomnem je to do 10mm? Ali ima kdo izkusnje z drejanjem feltne , sam pac nevem kolk mesa taka feltna sploh ponavadi ima za take stose izvajat.
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

sicer ugibam: govoris o distancnikih ali o centrirnih obrockih?
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

v bistvu ni. ce gres pogledat recimo na h&r stran imajo oni (seveda z carobnim tuv potrdilom) za razlicne avte razlicne distancnike. za nekatere avte tudi vec razlicnih dimenzij. je pa to dosti pomembno koliksen et ima platisce (da ti potem alu ne gleda "ven" pod plehom, ce se razumemo). jaz sem recimo kupil za rs3 18mm na vsako stran. lahko pa bi narocil od 5mm do 30 mm na eno stran. dcperformance.co.uk pa si lahko malo pogledas za svoj avto
 
19. jul 2007
2.756
1.479
113
Da obudim temo:

Od kolega lahko gratis dobim set izrabljenih zimskih gum na platiščih 205/55R16. Platišča so 6.5J×16 ET52.5, vijaki 5×108, obroč 63,4 mm

Na mojem avtu bi pa potreboval gume 215/60R16, homologirana platišča so 6.5J×16 ET50, vijaki 5×108, obroč 63,4 mm.

A lahko na ta kolegova platišča 6.5J×16 ET52.5, vijaki 5×108, obroč 63,4 mm montiram (nove) gume 215/60R16. Razlika je le v ET.

Če je možno, bi izkoristil priložnost in ne metal denarja stran za platišča (rajši kupim bolj kvalitetne gume).
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Jaz bi sravfal. Oziroma sravfam, pa et bistveno več odstopa kot pri tebi. Je pa res da v drugo smer.
Na avtologu mi nič ne piše o feltnah, samo gume. Dimenzije gum pa napisane take, da ne dobiš praktično nobene v SLO. In kot vem, po vsej verjetnosti najbrž niti nov avto ni imel homologiranih gum gor. Najbrž je bila ista dimenzija gor kot sedaj.215 55 16 97
Kje jim je bila logika?
Ali so res pred desetletjem cisto drugačne dimenzije gum prodajali? Močno dvomim.
Dovoljene gume: nobene od naštetih sodeč po Googlu ne morem kupiti v SLO. Avto pa eden izmed najbolj pogostih enoprostorcev pred desetletjem. Zadnji dve dimenziji sta itak enaki ?! :bonk:A so se tam na porsche Slovenija (al kdo je urejal homo za Seata?) mal norca delal iz kupcev in prodajal tehnično neizpravna vozila?! Res me zanima dimenzija prvovgradnjih gum.
Dovoljene pnevmatike in platišča195/60R16C99/97H, 205/55R16C98/96H, 215/55 R16 95H, 215/55 R16 95H
 
Nazadnje urejeno:

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Platišča bodo za 2,5mm bolj noter. Ob drugačnem dizajnu lahko to tudi pomeni, da bodo kje čohala po čeljustih. Natakniti in preveriti, za ziher ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Moraš vedet, da bo potem imel tudi širšo in višjo gumo. Tako da.... Obstoječi set mora imeti saj kakšna 2cm fore cm fore, sicer lahko da ne bo šlo. Ponavadi je toliko rezerve
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Probleme o katerih pišeta ima mogoče nekdo, ki na starega cliota tlači 18 col, pri normalnem avtu s 16 colami je 2,5mm enako nič.

Tako da, zmontiraj in vozi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash, sad in Hanzi

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Probleme o katerih pišeta ima mogoče nekdo, ki na starega cliota tlači 18 col, pri normalnem avtu s 16 colami je 2,5mm enako nič.

Tako da, zmontiraj in vozi.
Na renault megane, ki ima original železne 6,5Jx16 ET47 mi niso šle gor alu felne 6,5Jx16 ET50. Ravno toliko da so letele mimo čeljust, ob kakšnem bočnem trku v robnik bi jih lahko zagrabilo in odtrgalo vse skupaj.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Tudi jaz nekoč prodajal rabljene feltne, za rizarja/korejca Vse pasalo, čez nekaj ur dobim feltne nazaj, češ da jih zadaj lahko.montira, spredaj pa ne.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Po novem (oz ne vem od kdaj, 12 let nazaj ni bilo, sedaj je) imaš v homologaciji vpisano tudi ET pri platiščih. Vprašanje, kako bi na različnega gledala zavarovalnica, če bi prišlo do kake pizdarije...