Ebay.de vprašanje glede dostave?

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Mislim da se ne da, ker potem tudi bidanje ne bi delalo prav. Jaz sicer kupujem lego in carrera v nemčiji, ostalo slot racing, thomas the train in ps3 v angliji, elektroniko in razne gadgete pa na ebay.com.

Če se le da se tistim ki ne pošiljajo v slovenijo izognem, ali pa že prej vprašam če pošljejo tudi sem. C@M nisem probal, verjetno pa bom ob priliki uporabil tudi to.
 

MUC

Majstr
4. sep 2007
1.724
100
63
ksz

Zadevo sem rešil tako, da sem vnesel sekundarni naslov.
Sicer ne C&A, ampak svoj pravi, domači naslov, edino namesto Slovenija sem kot državo označil Nemčija. Nemčija je tako dobila eno Ižansko cesto več, meni pa bidanje deluje
smile-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.219
1.841
113
Ja...pa drugače je ebay.de in npr. ebay.com različna štacuna...ali imaš to, kar je na ebay.de avtomatično tudi na ebay.com (le da je ta vsebuje še artikle iz drugih držav)?

Recimo da je ebay.de nekako sortirana opcija nemško govorečih ponudnikov?
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Na .de imaš možnost filtriranja izdelkov na locirane v nemčiji, EU ali svetu, enako za ostale končnice (.it, .co.uk., itd).

Lokalni ebayi preferirajo artikle, ki so bili oddani na njih. Prodajalec pa ob oddaji oglasa lahko označi, kje želi, da se prikazuje oglas. Nekateri omejijo samo na .de.

Je pa vse skup ista firma, tako da so vsi podatki od tebe na vseh enaki.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Kot je dejal Killa, ni nujno, da so vsi artikli, ki so na npr. .de tudi na drugih ebayih - ker prodajalec lahko sam določi na katerih ebayih se naj oglas prikazuje. Lahko pa najdeš artikel na .de in potem spremeniš končnico na .ie in vseeno kupiš preko .ie, četudi je izdelek prikazan zgolj na .de, vsaj po mojih izkušnjah.