Ebay.de vprašanje glede dostave?

MUC

Majstr
4. sep 2007
1.724
100
63
Na ebayu sem našel artikel, ki sem ga pripravljen kupiti, a je prodajalec navedel le možnost pošiljanja v Nemčijo. Kontaktiral sem ga in zadevo bi mi poslal v Slovenijo, vendar v času avkcije Slovenije ne more dodati med države pošiljanja. Ebay pa mi ne pusti licitiranja, ker Slovenije ni na listi..

Ali obstaja kakšna rešitev?
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
7.072
3.402
113
hm, pred časom sem kupoval in mi je dovolilo bidat čeprav ni pošiljal v slovenijo.
 

MUC

Majstr
4. sep 2007
1.724
100
63
frown-1.gif

2335195-Zajetaslika2.JPG
 

Priponke

  • 2335195-Zajetaslika2.JPG
    2335195-Zajetaslika2.JPG
    22,3 KB · Ogledi: 387

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Citat:
Uporabnik MUC pravi:
Na ebayu sem našel artikel, ki sem ga pripravljen kupiti, a je prodajalec navedel le možnost pošiljanja v Nemčijo. Kontaktiral sem ga in zadevo bi mi poslal v Slovenijo, vendar v času avkcije Slovenije ne more dodati med države pošiljanja. Ebay pa mi ne pusti licitiranja, ker Slovenije ni na listi..

Ali obstaja kakšna rešitev?


Za takšne primere mam pa nemški in angleški naslov- Cheaper&More.kjer te pa , razumljivo, stane poštnina.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.402
246
63
Kras
www.mtl.si
Na Ebayu si dodaj nek nemški naslov kot primarni naslov , pa ti bo pustilo bidat. Dokler imaš slovenskega kot primarnega, ti ne pusti.
Vendar bodi 100% prepričan, da ti bo prodajalec poslal v Slovenijo, da ne boš potem imel težav. Namreč najlažje (in pravilno) je prodajalcu dodati noter še Slovenijo in je.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.890
6.652
113
Kaj bi komplicirat, če prodajalec reče, da bo poslal v slo, bo pa tudi dodal slo not. Če ne, je že lahko sumljiv in se nima smisla ukvarjati z njim.

Edino če se gre za kako exotiko, ki jo res hočeš, potem se pač uporabi čiper n more.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Naredi si Cheaper and more account, dodaj oba med tvoje naslove in ko pride do takega itema nastavi nemškega za primarnega. Ko je zadeva končana (če zmagaš) najprej pišeš prodajalcu, če lahko pošlje direkt v Slovenijo, če ne želi, pač uporabiš usluge cheaper and more.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Točno tako sem mislil spisat odgovor... stalno tako delam.

Ravno 14 dni nazaj se mi je PRVIČ naredilo, da mi stvari ni želel poslati po poslanem mejlui po avkcij oz. daš plačilo, zbereš slovenijo pa zaprosiš za gesambtbetrag (cena + poštnina), tam pa dopišeš če ti pošlje. V primeru da sprejme samo popravi ceno poštnine in lahko plačaš, drugače pa spremenuiš naslov na čipr&more in plačaš.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.219
1.841
113
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Naredi si Cheaper and more account, dodaj oba med tvoje naslove in ko pride do takega itema nastavi nemškega za primarnega. .

Lahk to v prevodu za telebane?
 

Master_of_Disaster

Pripravnik
20. okt 2008
316
20
18
Še eno vprašanje ebay telebana he he
evil.gif


Kako gre nabava izdelka na ebay.de, kjer je navedeno, da prodajalec pošilja samo v DE, ko sem ga pa kontaktiral pa je odgovoril, da lahko pošlje tudi v SLO samo je poštnina nekaj višja. Kako se torej naroči izdelek, ki ima individualno ceno zaradi različne oz. višje cene poštnine (aja plačilo seveda preko PayPal-a).
confused-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.219
1.841
113
Se oproščam za seciranje teme...a ko je ravno prilika

A se da ebay.de prepričat da 'govori' angleško?
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Nope. Lahko uporabljas ebay.ie pa levo pod iskanjem daš kljukico, da ti vrača rezultate cele EU. Pa, če se ne motim, se splača, če artikel najdeš na ebay.de spremeniti .de na .ie in tam čez kupiti, ker imaš v primeru pritožbe potem angleščino (nisem pa 100%, da omenjno drži).

Rešitev z nastavitvijo C&M naslovov kot primarnih za biddanje tudi jaz uporabljam, deluje odlično. 😉
 
Nazadnje urejeno: