Dobrodošli, nahrbtnikarji!

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

sad

Guru
24. avg 2007
20.458
9.153
113
Sem te imel za bolj inteligentnega...
Niti slučajno ne podpiram ljudi, ki bi morali namakati noge, glede na dohodke, doma v lavorju. Bi jih moral?

In niti slučajno ne podpiram sodržavljane, ki ne uporabljajo možgan, ki stopicajo na mestu. Bi jih moral?


Eno je Slovenec, ki je tradicionalist, kar ni za napredek družbe NIČ dobrega, obetajočega.

Drugo so nahrbtnikarji - tujci, ki trošijo 5-8 evrov dnevno. Če sploh toliko. Osebno sem ABSOLUTNO za turizem na visokem nivoju, z VISOKO dodatno vrednosto. Za ceno apartmaja po 200, 300 evrov dnevno. Eno tako varijanto poznam osebno, poznam lastnika in - dobro "laufa"... In sem navdušen, da je to dosegel, čeprav so mu svetovali, naj oddaja za drobiž...

Tretje pa sem jaz, ki postajam minimalist (skromnost, skoraj vse, od tehnike do obleke = second hand).
Ampak le zaradi mojega minimalizma nosim v svojem nahrbtniku (ha, ha, tudi jaz nahrbtnikar) precej dober fotoaparat, zelo solidno video kamero, ter po novem tudi monitor za kontrolo slike. Opisana roba bi stala nova 2000 evrov, jaz sem jo kupil, rabljeno, za zelo ugodnih 450 evrov. Minimalizem...

Kaj zdaj, sem nahrbtnikar, ali nisem, če imam v nahrbtniku tehnike za 2000 evrov (vse brezhibno deluje), drugi pa poskušajo po Evropi potovati 14 dni za 140 evrov?

Poleg tega bom o minimalizmu kot "gibanju" pisal tudi na blogu. In kako naj kredibilno pišeš o minimalizmu, če nisi minimalist?

Kako naj pišeš o tem, če mlade punce danes fafajo dobro, ali slabo, če jim ga ne daš fafat?
Lool, ti sam sebe farbaš. Torej ti tisto tehniko lahko prodaš na Bolhi za 2 jurja? Malo morgen.
Jaz imam tudi v žepu telefon, ki je stal nov 800 EUR, pa nisem bedak, da bi se farbal, da imam v žepu telefon za 800 EUR, če sem ga leto nazaj plačal 250 EUR.

Očitno imaš zelo specifičen pogled na stvari, ampak samo da ti stoji :).

In me res zanima, kateri nahrbtnikar troši 8 eur na dan v LJ, če so hosti po cca. 30 EUR. In to brez obiska Ajdovščine.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Sorry. Predstavljam si te kot nekega upokojenega učitelja ali profesorja. Kot takšen bi še posebej moral poznati ljudi in psiho, ter biti toleranten do njih. Mar misliš, da bodo ljudje 24 ur na dan samo na relaciji šiht - domov? Zakaj pa bi bili? Tudi ti greš z veseljem na vikend na Silbo ali nekam tja, torej si tudi "migrant", nahrbtnikar v teh letih ti menda ni treba več biti. In - kako si pa našel svoj otok in vikend na njem, če ne ravno skozi rajžo? :confused:

Poleg tega te tule berem, da nekako zaničuješ 70 - 80 % naših ljudi, ker fizično delajo tisto kar je tebi izpod časti? Praviš da so luzerji?

Oprosti, pri meni si izgubil spoštovanje. Snobov nikoli nisem maral.
Pa kak profesor? :poreden: Johan je potomec ljubljanskih purgarjev, ki so slovensko govorili samo s služinčadjo. Stanovanje je podedoval, hvali se pa z znanjem nemščine. Saj se lahko, ker so slovenski starši, ki so se tega sramovali, govorili z njim samo v nemščini.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
ej johannes ima dobro in slabo novico zate. dobra je ta da vedno več ločenih staršev pomeni da bo vedno več takih punc z elektrinim komleksom. (take ki odraščajo v lezbičnem paru imajo to tudi praktično zagotovljeno) slaba novica je ta da si prestar da bi kaj od tega imel :evil:
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
In me res zanima, kateri nahrbtnikar troši 8 eur na dan v LJ, če so hosti po cca. 30 EUR. In to brez obiska Ajdovščine.

Lažeš. Najcenejši hostel je 12 evrov/noč, če ne celo 10. Nekdo je (bil) namreč tako "pameten", da je mislil, da bo z "srbsko" ceno nočitve zajebal ostale hostle... Tipično slovensko. Razprodaja, tudi lastnega ugleda.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Pa kak profesor? :poreden: Johan je potomec ljubljanskih purgarjev, ki so slovensko govorili samo s služinčadjo. Stanovanje je podedoval, hvali se pa z znanjem nemščine. Saj se lahko, ker so slovenski starši, ki so se tega sramovali, govorili z njim samo v nemščini.

Udba, Sova, Cia, Fbi se že veselijo sodelovanja s tabo... :aplauz:
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Evo, zopet se samega sebe negiraš.
Slovenec se ne bo šel dumpinga, to izvajajo "uvoženi bratje", ostaline prejšnjega bratstva in enotnosti. Slovenec je ravno zaradi te balkanske pastirske miselnosti izstopil iz skupne države. Ne moreš se iti družine, kjer eden dela, vsi ostali pa zapravljajo. :zavijazocmi:
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Lool, ti sam sebe farbaš. Torej ti tisto tehniko lahko prodaš na Bolhi za 2 jurja? Malo morgen.

Pa kaj bluziš? Sem napisal, da bi taka oprema NOVA stala 2500 evrov, jaz pa sem RAZBLJENO kupil za 450 evrov. In jo NE prodajam, ker sem jo dobil zelo ugodno.
Skratka, konstrukt za konstruktom.
Saj, septembra bo prostih nekaj postelj. Take, ki jim tako špila, kot špila tebi, je treba poslati na zdravljenje.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Skratka - tebi je prav fino dobivati prihodke po slovensko, zapravljati pa po balkansko. Tipični balkanec :zavijazocmi: , pa še nek profesorski tip.
Slušatelji so morali prav uživati, res. :aplauz:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Špila še najbolj tebi...

Ker če se greš sparanje TI....se to imenuje minimalizem...

Če to počnejo drugi so pa nahrbtnikarji...klošarji...

LoL
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Sem že enkrat v preteklosti napisal misel ... pa morda sploh ni tako napačna.
Če spustimo Ljubljano v luft, bomo na svetu ostali samo še slovenci. Bolhe in uši so pač potrošni material, nič hudega če jih izparimo ..
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.458
9.153
113
Pa kaj bluziš? Sem napisal, da bi taka oprema NOVA stala 2500 evrov, jaz pa sem RAZBLJENO kupil za 450 evrov. In jo NE prodajam, ker sem jo dobil zelo ugodno.
Skratka, konstrukt za konstruktom.
Saj, septembra bo prostih nekaj postelj. Take, ki jim tako špila, kot špila tebi, je treba poslati na zdravljenje.
Izgleda te že senilnost daje:
Kaj zdaj, sem nahrbtnikar, ali nisem, če imam v nahrbtniku tehnike za 2000 evrov (vse brezhibno deluje), drugi pa poskušajo po Evropi potovati 14 dni za 140 evrov?

Pa sedaj je vredna že 2.500 EUR NOVA, par postov nazaj je bila 2.000 EUR. Dej še kaj napiši, pa kar zaokroži na 10 tisočakov. ;)

Vidim, da ti je prav lepo v namišljenem svetu. :)
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
ampak oprema ni več nova torej je vredna 450€... mogoče samo še 300 sedaj

Ne, ne, vredna je (za večino slovenskih skopuhov) le še 200€. Ponujali pa mi bojo 100, ali 80... Oni pa miljone premoženja.
Ravno zaradi tega ker služijo na budalah, ki res mislijo, da morajo dati za 8% nabavne cene.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.606
1.526
113
Kaj zdaj, sem nahrbtnikar, ali nisem, če imam v nahrbtniku tehnike za 2000 evrov (vse brezhibno deluje), drugi pa poskušajo po Evropi potovati 14 dni za 140 evrov?

Za 450€ imaš fotoopreme zraven in zato imaš ti sebe za kaj več od backpackerja? Stari ti si moten...vsak povprečen backpacker ima s seboj ajfona za jurja. Torej ja, po tvojih kategorizacijah si ti klošar liga, če se že primerjaš z njimi. S tem da oni plačujejo prenočitve, ti pa ne. Torej nisi niti klošar liga, ampak si obična ciganija, ki jo ti zapakiraš v izraz "minimalizem".
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower
I

Izbrisan uporabnik 474

Hmmmm , malo čudno je moderiranje tukaj. Post ni vseboval nikakršnih osebnih podatkov, le informacije, prosto dostopne vsakomur...

Bi prosil moderatorja, da malo bolj razloži brisanje mojega posta, saj nisem kršil nobenega pravila Alterja...
 
  • Všeč mi je
Reactions: erikson

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Ne podpiram razkrivanja identitete.....to je ves moj komentar.....najbrž zase tudi ne bi želel da vemo kdo si in kaj pišeš po drugih forumih/FB....

Tukaj smo virtualno....razen ko se na ZS zmenimo na pivu ;)
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Še enkrat - nikjer in niti z eno besedo nisem omenjal identitete, uporabniških imen ali nickov na tem ali na kateremkoli drugem forumu. Nikjer in nikdar nisem kršil niti enega člena pravil Alterja.

Če trdiš drugače, mi prosim pokaži kje in kdaj se "razkrival identiteto" - v nasprotnem primeru pa vrni izbrisan post
 
  • Všeč mi je
Reactions: erikson
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.