Dobrodošli, nahrbtnikarji!

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.923
2.390
113
Lublana
Obišči stran
Odgovor redarstva je tak: ker ne puščajo za sabo nobene svinjarija, jih zaenkrat samo opozarjajo.

Potem pa v redu. Tudi nas so leta 1994 na Nizozemskem policaji samo opozorili, da ne moremo ravno v avtu spat ampak so nas potem vseeno pustili in dejali naj se spočijemo preden gremo nazaj na cesto. Zaradi takega odnosa sem se veliko let kasneje še večkrat vrnil na Nizozemsko in tudi precej zapravil pri njih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
Pri ene par gostincih, ko smo se pogovarjali je letos promet slabši, število turistov res višje, samo kaj pomaga, ko kampirajo na črno in kupujejo paštete v Mečkatorju.......skoraj vsak drugi dan sem na Bledu in je Gadafi center res prazen no.....pa še takrat ko pridejo kaki Britanci ali Američani samo whinajo....hehe
so pobral od mene, jambranje :p
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.923
2.390
113
Lublana
Obišči stran
Pri ene par gostincih, ko smo se pogovarjali je letos promet slabši, število turistov res višje, samo kaj pomaga, ko kampirajo na črno in kupujejo paštete v Mečkatorju.......skoraj vsak drugi dan sem na Bledu in je Gadafi center res prazen no.....pa še takrat ko pridejo kaki Britanci ali Američani samo whinajo....hehe
so pobral od mene, jambranje :p

Imajo pa pač trgovine višji promet. Kaj je s tem narobe?
Za Ljubljano ti pa lahko rečem, da ima vsaj en gostinski lokal v centru še več od turistov, kot lansko poletje. Pa šele zdaj konec julija so dobro navalili na Ljubljano.
 

kurent

Zelenc'
4. jul 2018
18
21
3
Murska Sobota
Kdo sem ,da bi sodil in obsojal neprimerna dejanja "nahrbtnikarjev".Mladost je norost in vsi prav vsi imamo kaj takšnega na vesti, kar nam glih ni v ponos,samo priznati si je potrebno.Tudi tisti ki so kao čistuni
Bi pa se ob tej priložnosti opravičil vsem lastnikom dreves, ograj,wc-jev...da sem nekoč v mladosti tu pa tam pobruhal,polulal njihovo lastnino .Madona res nisem bil čistun.Opravičujem se visoko situiranemu in čistunskemu gospodu ,ki sem mu redno žlajfal ženo na vlaku ,da tega več ne bi storil pa čeprav bi me še enkrat ,prav tako drugače "izjemno fina in čistunska dama" prosila z izjemno grdimi besedami ,naj jo že enkrat pofxxx.Res več ne bi:)
Mlajši živite življenje...probajte se sicer "držati norm" ....ne bo pa nič narobe ,če tu pa tam kakšno prekršite.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Po prepričanju (mogoče celo etnično) sem indijanc al pa nomad al že kej.
Zato je moja pravica da spim kjerkoli me zmanjka.
Če živali lahko .....
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Prišle kobilice (nahrbtnikarji), prinesle stenice. Današnje Delo...

DSC03701_resize.JPG
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Prišle kobilice (nahrbtnikarji), prinesli stenice. Današnje Delo...

DSC03704_resize.JPG
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.958
3.754
113
Ljubljana
hmpg.net
Iz tega citata sledi, da je potrebno prepovedati maturantske izlete slovenskih dijakov v tujino, ker prinesejo stenice domov.

A o nahrbtnikarjih ne boš pa nič dodal?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Ljubljanski turizem, mnenja s spleta, c/p brez popravkov.


Jaz hočem imeti mir pred množičnimi glupimi turisti, ki mi samo delajo gnečo po mestu, če se pojavijo tukaj. Nič jaz nočem, da je Slovenija znana kot prijazna do tujcev. Jaz hočem, da smo dragi, znani kot nacionalisti, zajebanci, negostoljubneži. To je primerno tudi za našo turistično ponudbo. Mi nimamo 1000 km obale, da bi sem na dopust hodili pijani Angleži in španski študentje. Primerno je, da smo zmerno znani med Evropejci višjega srednjega razreda, ki jih zanima naša narava in podobno. Za ostalo golazen pa bi si želel, da nas čimmanj poznajo. Množica tujcev pomeni kriminal, probleme.


Razmišljam podobno. V bistvu mi sili na bruhanje, ko se slovenci na spletu začnejo topiti čim nekdo slovenijo bežno omeni. Hešteg bjutifl bla bla... just shut up.
Že od tranzita so problemi. Obleganje s turizmom pa bo privabilo žeparje in ostalo romunsko golazen, ki je imamo že zdaj preveč.
Že res, da nosijo denar ampak to pomeni gentrifikacijo strogih centrov krajev in posledično izrivanje lokalcev na obrobje. Na koncu dobimo efekt ljubljane, v kateri je center dobesedno rezerviran za turizem. Lokalnega prebivalstva, ki da mestu življenje v strogem centru praktično ni.
Čim center mesta postane rezerviran za turiste, je takorekoč že uničen. Postane organiziran tematski park za turiste, ne pa več prostor, ki bi živel.


V prvi vrsti turizem ne bi smel vplivati na življenje lokalcev a točno to se dogaja. Cene zemljišč zrasejo v nebo, cene storitev postanejo malodane oderuške, območje postane preplavljeno s tujci, najemnine se obupno zvišajo in na območju zmanjka ponudbe dolgoročnega najema zaradi kratkoročnega zasoljenega oddajanja po principu Airbnb. Da nategunskih srak iz vzhodne Evrope, ki pridejo krast v turistično nabasana območja, ne omenjam. Čisto povsod, kjer se gredo masovni turizem je te golazni kot listja in trave na vsakem vogalu.


Ljubljanski žepan in njegove oprode vključno z turistično šefico petro so gotovo te dni na dopustu. Ker bi drugače dobili v centru mesta živčnega, razen če ne dobivajo procentov od gostincev. Ker je center neprehoden, ker na placu turisti otipavajo vse živo na štantih (paradižnik, solato, rože), kupijo pa NIČ!
Ponoči vpijejo pijani po centru, vse je zaparkirano, nemogoče je mimo množice turistov sploh priti kam. Le kaj imamo meščani in meščanke od tega.
V lokalih strežejo ali albanci/šiptarji, ali pa študentarija od drugod. Po nekod že tudi že Romuni ali celo Filipinci. Tako, da novih delovnih mest ni. V centru vse dneve in noči odmeva glasna glasba, samo še fontana nam manjka. Še pride- pred Namo za velike denarje. Razpis je na spletni strani MOL-a.


 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.