Dobrodošli, nahrbtnikarji!

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Verjetnost da bodo imeli je večja, kot da boš ti zadel na lotu in potem imel. Sedaj očitno nimaš prav veliko (nič slabega ne mislim s tem), pa si zagrenjen.

Joj, joj. Kako strokovni "komentarji"...

Sicer pa tipično slovensko: dati diagnozo ("si zagrenjen") nekomu, ki razmišlja drugače, kot ti sam. Egotrip...
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
In spet ima Johannes prav, kajti v današnjih financah je blejski hotelir Otmar Zorn diplomatsko ("seveda tudi spoštujemo") povedal, kaj si misli o nahrbtnikarjih.

Noben hotelir si seveda ne more privoščiti, da nahrbtnikarjem reče: Raus, kajti to ne bi bilo "politično korektno".

Če si hotelir, je treba biti nežen in spravljiv tudi do tistih gostov, ki ti ne prinesejo praktično nič, razen urina in klobase v wc-ju.
V wc-ju ali celo na kakšni zelenici v parku...

DSC03657_resize.JPG
 

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
In spet ima Johannes prav, kajti v današnjih financah je blejski hotelir Otmar Zorn diplomatsko ("seveda tudi spoštujemo") povedal, kaj si misli o nahrbtnikarjih.

Noben hotelir si seveda ne more privoščiti, da nahrbtnikarjem reče: Raus, kajti to ne bi bilo "politično korektno".

Če si hotelir, je treba biti nežen in spravljiv tudi do tistih gostov, ki ti ne prinesejo praktično nič, razen urina in klobase v wc-ju.
V wc-ju ali celo na kakšni zelenici v parku...

Poglej priponko 27811
Tebi pa res peša razumevanje. Preberi še enkrat, mogoče ti kapne o čem je govora.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Tebi pa res peša razumevanje. Preberi še enkrat, mogoče ti kapne o čem je govora.

Govora je, poleg ocene, da so "gostje, ki bi z veseljem zapravljali, vendar nimajo kje", TUDI o nahrbtnikarjih, ki "jih seveda tudi spoštujemo".... Ker ne moreš reči, da so pravzaprav nezaželeni.

Torej: "tudi spoštujemo", ampak bi dosti raje bi videli, da jih ne bi bilo.... Nahrbtnikarji so namreč že večkrat izpostavljen problem Bleda.

Je treba znati brati tudi MED vrsticami...
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.788
6.073
113
Na 24.ur
Beneški mestni svet je maja sprejel nova pravila obnašanja v mestu, ki med drugim predvidevajo od 25 do 500 evrov kazni za tiste, ki se nedostojno vedejo. Po novih pravilih bodo v Benetkah kaznovani tisti, ki bodo jedli ali pili sede na tleh na javnih krajih, ki bodo ponoči na ulici pili alkohol, se kopali v kanalih ali hodili po mestu odeti samo v kopalke oziroma brez zgornjega dela obleke. Prepovedano je tudi sedenje ali ležanje na stopnicah mostov, pred trgovinskimi izložbami in na vhodih zgodovinskih stavb.

Ni kaj, stoka se bo morala začet obnašat drugače, bolj kulturno. Vsaj v Benetkah.
Leta 1970, 1980 NITI POMISLILI nismo, da bi ležali po tleh... Bi najbrž hitro prišel miličnik in pomahal s službeno palico.

Danes lahko na tleh ležiš, bruhaš,celo fu.kaš,. In ko mimo pride ljubljanski policist, se dela, da ni videl čisto nič. Človekove pravice...
Najbrž za intervencijo policist niti nima pristojnosti. Niti za ušivo opozorilo. Niti za opomin človeškemu dreku, ki se valja po tleh, včasih dejansko v svojem dreku...

Tole pa je, kot nalašč, današnja fotka z ljubljanske železniške postaje, kjer so nahrbtnikarji ležali/spali na tleh poleg blagajn, se hladili pod klimo in zbirali moči za naskok na center Ljubljane.

V centru Ljubljane pa bodo skušali kaj prihraniti od tistih 6-ih ali 8-ih evrov, kolikor največ lahko porabijo dnevno...

Ne bi nek slovenski medij, ali časopis jasno napisal: TAKI OSTANITE raje DOMA.

V Barceloni so to jasno napisali sami prebivalci na fasade hiš: Turisti teroristi!

Pa da se malo obregnem ob tvoj post.

V 70ih in 80ih sem veliko posedal po pločnikih in stoonicah, pa me niti enkrat ni miličnik niti opozoril niti odstranil. Tako da nakladaš.
Res je da se Benetke dušijo v turizmu, pa naj se, me en drek briga. Svojo kepico sladoleda za 10 eur si lahko, saj ves kaj. Sicer je to korak naprej k elitnemu turizmu, ki si ga Johannes želi okoli in okoli zemeljske oble. Pa naj bo tako, mi nahrbtnikarji bomo pa šli za Dravo na Hoferjev pir.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Peter Klepec

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.089
3.033
113
Me spomni na lokale s študentskimi boni...

Če te dajo kot študenta jest zraven WCja pa pa 1/2 manjšo porcijo ostankov (Cantina Mexicana, tebe gledam), mi sedaj ko imam denar niti na kraj pameti ne pride da bi šel tja jest.

Jaz bi pa v Mirje še šel, če bi še obstajal.
 

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
Zakaj sprašuješ alterjevce, zakaj ne vprašaš beneško "oblast"?

Zadeva je OČITNO šla tako daleč, da so tam dejansko večinoma turisti, ki so praktično brez denarja. In to so, kakorkoli obrneš, teroristi.

Ker ni lepo gledati množice mladih, ki ležijo po pločnikih, kot da so ameriška letala napadla Dresden.

Pri dvajsetih si verjetno lahko pokonci, ne pa da od lakote ležiš na tleh kot kakšen podhranjen črnec iz kake afriške vasi?

Marš mulci, delat! Delovne brigade, to je za vas. Da boste naredili kaj koristnega za tisto župco in pomfri, ki bi jo dobili v brigadi.

Ne pa nosit neumno glavo po celem svetu! No, v Maroku ti jo včasih ločijo od telesa... Ker si PREVEČ ZVEDAV.

Ljubo doma, kdor ga ima. Današnja mularija doma očitno nima. Je doma kar povsod... Bi bilo najbolje, da naredijo "zadnji selfie"...


Poglej priponko 27784
Kolikor vem so v Benetkah, Barceloni, Dubrovniku in drugih obmorskih mestih veliko večji problem križarke in potniki z njih, kot popotniki z nahrbtniki (ali potovalkami).
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Govora je, poleg ocene, da so "gostje, ki bi z veseljem zapravljali, vendar nimajo kje", TUDI o nahrbtnikarjih, ki "jih seveda tudi spoštujemo".... Ker ne moreš reči, da so pravzaprav nezaželeni.

Torej: "tudi spoštujemo", ampak bi dosti raje bi videli, da jih ne bi bilo.... Nahrbtnikarji so namreč že večkrat izpostavljen problem Bleda.

Je treba znati brati tudi MED vrsticami...

Ah, Bled seveda! Nas turisticni biser ki hrepeni po "bogatih turistih".

Kaj pa nudi bled ljudem ki zelijo zapravljat? In to nekaj dni? Postene, up-to-date hotele? postene restavracije? shopping promenade?

Nudi 3 povprecne hotele, nekaj apartmajev za bivanje (idelano za nahrbtnikarje), 2 restavraciji, cigansko shoping "mahalo" kjer zraven smrdi lokalni kebabđija. Parking je sci-fi. Pozimi pa enega postenega bazena.

To je na bledu elitnega da lahko trosijo premozni. Hodijo okoli jezera, se nazirajo z blejsko rezino in gredo na grad naredit en selfie.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Ah, Bled seveda! Nas turisticni biser ki hrepeni po "bogatih turistih".

Kaj pa nudi bled ljudem ki zelijo zapravljat? In to nekaj dni? Postene, up-to-date hotele? postene restavracije? shopping promenade?

Nudi 3 povprecne hotele, nekaj apartmajev za bivanje (idelano za nahrbtnikarje), 2 restavraciji, cigansko shoping "mahalo" kjer zraven smrdi lokalni kebabđija. Parking je sci-fi. Pozimi pa enega postenega bazena.

To je na bledu elitnega da lahko trosijo premozni. Hodijo okoli jezera, se nazirajo z blejsko rezino in gredo na grad naredit en selfie.

Bled NI Pariz.

Seveda nekaterim, ki ne vedo več, kaj bi, manjka virtualni potop z virtualno nemško nacistično podmornico, kjer bi bil kapitan podmornice virtualni Adolf...
To bi bila svetovna "selfie" fora, da se slikaš z Adolfom. Dejansko res ne veste več, kaj bi radi. Po zaslugi interneta in norije, ki je na spletu.

In kaj nudi Opatija? Naj bi se po pešpotih sprehajalo 219 avstrogrskih dvornih gospodičen in nekaj prestolonaslednikov iz leta 1902?
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.279
5.201
113
Kolikor vem so v Benetkah, Barceloni, Dubrovniku in drugih obmorskih mestih veliko večji problem križarke in potniki z njih, kot popotniki z nahrbtniki (ali potovalkami).
V Kopru težav z ladijskimi turisti nimajo, ker razen pekarn in par lokalov ni nič odprto. Tako da so prisiljeni iti na izlete v druge kraje po Sloveniji.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.912
2.366
113
Lublana
Obišči stran
Veš da. Vrnili se bodo? Po kaj le?

Nekoč, ko sem bil še bolj mlad sem videl nekaj avstrije, Nemčije in Nizozemske. Dunaj, Munchen, Amsterdam, Kolen, Eindhoven.... Vse zelo low budget, spal v najcenejših hostlih, včasih kakšno noč celo v avtu, hrana v glavnem iz lokalnih trgovin, enkrat sem v Munchnu na žel. postaji celo na tleh sedel, kot nešteto drugih, ker pač ni bilo kam drugam sesti. Nekaj let kasneje, ko sem imel na bančnem računu nekaj več denarja sem se začel večkrat vračati v vse te kraje in mesta kjer sem že bil in kjer mi je bilo všeč, da jih doživim še malo bolj udobno in sproščeno. Zdaj spim v malo boljših apartmajih ali hotelih, ne ravno 5 zvezdic ampak najcenejše in v avtu pa tudi ne. Zdaj veliko več obiskujem razne zanimivosti in atrakcije po mestih, ki so plačljive in si jih nekoč nisem mogel privoščiti. Prav tako zdaj hodim jest v restavracije in pijem po lokalih in barih, v trgovinah pa kupujem samo še razne zanimive stvari, oblačila... v glavnem kar se ne dobi v Slovenskih trgovinah... Ja mnogi se vračamo kjer smo že bili in nam je bilo všeč pa si takrat nismo mogli vsega privoščit. Če je pa Ljubljana in Slovenija dovolj zanimiva, da bi se low budget turisti nekoč vrnili z več denarja in si več privoščili, je pa že druga zgodba. S takim načinom in razmišljanjem, kot ga imaš ti Ljubljana nikoli ne bo zanimiva za turiste z več denarja kaj šele za res petične goste.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Nekoč, ko sem bil še bolj mlad sem videl nekaj avstrije, Nemčije in Nizozemske. Dunaj, Munchen, Amsterdam, Kolen, Eindhoven.... Vse zelo low budget, spal v najcenejših hostlih, včasih kakšno noč celo v avtu, hrana v glavnem iz lokalnih trgovin, enkrat sem v Munchnu na žel. postaji celo na tleh sedel, kot nešteto drugih, ker pač ni bilo kam drugam sesti. Nekaj let kasneje, ko sem imel na bančnem računu nekaj več denarja sem se začel večkrat vračati v vse te kraje in mesta kjer sem že bil in kjer mi je bilo všeč, da jih doživim še malo bolj udobno in sproščeno. Zdaj spim v malo boljših apartmajih ali hotelih, ne ravno 5 zvezdic ampak najcenejše in v avtu pa tudi ne. Zdaj veliko več obiskujem razne zanimivosti in atrakcije po mestih, ki so plačljive in si jih nekoč nisem mogel privoščiti. Prav tako zdaj hodim jest v restavracije in pijem po lokalih in barih, v trgovinah pa kupujem samo še razne zanimive stvari, oblačila... v glavnem kar se ne dobi v Slovenskih trgovinah... Ja mnogi se vračamo kjer smo že bili in nam je bilo všeč pa si takrat nismo mogli vsega privoščit. Če je pa Ljubljana in Slovenija dovolj zanimiva, da bi se low budget turisti nekoč vrnili z več denarja in si več privoščili, je pa že druga zgodba. S takim načinom in razmišljanjem, kot ga imaš ti Ljubljana nikoli ne bo zanimiva za turiste z več denarja kaj šele za res petične goste.

Ne trudi se, zafrustrirani dedek ne bo poštekal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zino in sixpower

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Kolikor vem so v Benetkah, Barceloni, Dubrovniku in drugih obmorskih mestih veliko večji problem križarke in potniki z njih, kot popotniki z nahrbtniki (ali potovalkami).

Gostje iz križark imajo tradicionalno nizek day spend, ker imajo večinoma na ladji all inclusive, tako da ja - so med manj profitabilnimi turističnimi skupinami za celino.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Bled NI Pariz.

Seveda nekaterim, ki ne vedo več, kaj bi, manjka virtualni potop z virtualno nemško nacistično podmornico, kjer bi bil kapitan podmornice virtualni Adolf...
To bi bila svetovna "selfie" fora, da se slikaš z Adolfom. Dejansko res ne veste več, kaj bi radi. Po zaslugi interneta in norije, ki je na spletu.

In kaj nudi Opatija? Naj bi se po pešpotih sprehajalo 219 avstrogrskih dvornih gospodičen in nekaj prestolonaslednikov iz leta 1902?

Spet napad mozganskega trusta!

Enkrat nergas nad nahrbtniki, zdaj si koncno obmnemel ko ti je servirano v obraz da je ta izjava o bledu navaden bull-shit, ker ta usrani bled za bogate premore hotel jelovica kjer so sobe z KATODNO! TV, jedilnico ki ima plafonjere iz YU Mebla, hotel Rikli je endini hotel na nivoju, ostalo pa je vec ali manj zaprto ker ne laufa ali nima postenega upravnika. Hotel toplice pa je odprt skupno par mescev letno ker za vec obratovanja denarja skupaj ne spravijo. In po besedah gospoda hotelira moramo spostovati nahrbtnike ki po tvoje samo srackajo. Gosti bi pa radi zapravljali pa nimajo kje, no sej res nimajo. Na bledu nimas trgovine ali draguljarne kjer bi lahko spiskal 10k eur za dobro rocno uro. Ce govorimo o potrosnikih ki razmetavajo z denarjem. Taksni uzivajo na komskem, vrbskem jezeru, jih strezejo od spredaj in zadaj. Pa tudi za nahrbtnike je poskrbjljeno, tudi ce so to high-end destinacije. Ampak ti bos driskal naprej ker pac nekaj moras pisat, druga kot hrvaskega pavsalnega apartmana pa v zivljenju videl nisi.

Kaj nudi opatija? Za zacetek 10+ konkretnih hotelov (ki premorajo vsaj bazene), promenado od preluke do lovrana (tzv setalisce marsala Tita!), malo morje restavracij, terme (talaso opatija), 10km vstran je Reka in nakupovalni centri, izleti na ucko itd.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx in sixpower
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.