Dobrodošli, nahrbtnikarji!

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Zakaj potem ti nisi doma, ker kot si sam že večkrat poudaril, ti nimaš?

Zato, ker z dohodki, ki jih imam, lahko servisiram bivanje tam, kamor grem.

Kupujem pa "na dopustu" kruh, sadje, ribe od lokalnega ribiča (kilogram 40 do 70 kun), pivo, včasih tudi buteljko za 80 ali 100 kun, hodim na malico za 25 kun.
S sabo stvari ne vozim, ker nisem tak BEDAK, kot je večina Slovencev, da bi kuril mesečno 200 evrov ali več za avto... Da bi vozil na Hrvaško poln prtljažnik in prihranil mogoče 8 ali 10 evrov..

Bo alterjevska "policija" s to razlago zadovoljna?

DSC02922_resize.JPG
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Pojej se, ker ne preneseš resnice in dejstev.
Nahrbtnikarji brez denarja bodo, veš da bodo, rešili slovenski, hrvaški, in italijanski turizem? S čim?

Kdor nima, naj bo doma!
Ker se bodo vrnili, ko bodo imeli denar in otroke in vse, tja, kamor jih bodo vezali lepi spomini.

Recimo, če bi se na Alterju držali:
Kdor nima kaj pametnega za napisat, naj ne piše!
bi bil forum bistveno bolj prazen.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Kot najstnik sem tudi jaz potoval takole z ruzakom na štop po Nemčiji. Sicer je bilo to še v osemdesetih letih. Pedeset mark v žepu, ruzak pa poln konzerv :cool:
Bile so to ene naljepših počitnic v mojem življenju. Denar je bil samo za nakup toasta ali kakšne vozovnice, če se ni dalo prešvercat. S kolegom sva si privoščila v Berlinu en hamburger (vsak pol seveda), da sva videla kaj je to za eno čudo. Spala sva na želežniški, ki je bila ponoči vsa prekrita s spalkami tudi drugih popopotnikov, zjutraj so nas pa običajno pred peto policaji zbrcali, da smo naredli prostor 'normalnim'. Dvakrat sva pa prespala pri domačinih, ki so naju povabili domov.
Bilo je lepo.
Ko vidim sedaj take 'turiste' se zavem, da ni potrebno veliko denarja biti srečen.
Že desetletja je mladim na voljo InterRail vozovnica, kjer se za nekaj sto evrov do tri mesece lahko vozijo po vseh evropskih in še nekaj afriških državah. To seveda mladina na veliko koristi. In že desetletja so vse železniške postaje po tleh pokrite s spalkami, tako kot tudi parki v bližini železniških postaj. V Ljubljani je bila dolgo za prenočevanja odprta čakalnica, potem pa so jo ponoči začeli zaklepati in posledično so bili s spalkami prekriti peroni. Kako je sedaj, pa ne vem.
Železnice in turistični delavci pa dobro vedo, zakaj podpirajo tak backpackerski turizem. Ko pridejo mladi do denarja, se radi vračajo v kraje, ki so jih spoznali v mladosti.
Johan in ostali nergači, naj pa raje doma žulijo pivo, da se ne bodo sekirali za mladino.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Ker se bodo vrnili, ko bodo imeli denar in otroke in vse, tja, kamor jih bodo vezali lepi spomini.

Veš da. Vrnili se bodo? Po kaj le?
Prišli pa bodo njegovi otroki, to pa ja... In to kar trije, vsak s svojim nahrbtnikom...

Še ena z ljubljanske tržnice s takimi, sinovi in hčerkami starjšev nahrbtnikarjev. Slika pove več, kot tisoč besed alter komentatorjev. Dejstvo.
Vsekakor so to "odlični" gosti z "izjemno" kupno močjo.
Smo tako utrujeni, da kar pančamo.press

Ne pravijo zastonj na jugu: Svakog gosta za dva dana (sata) dosta...


DSC03280.JPG
 
Nazadnje urejeno:

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Zakaj sprašuješ alterjevce, zakaj ne vprašaš beneško "oblast"?

Zadeva je OČITNO šla tako daleč, da so tam dejansko večinoma turisti, ki so praktično brez denarja. In to so, kakorkoli obrneš, teroristi.

Ker ni lepo gledati množice mladih, ki ležijo po pločnikih, kot da so ameriška letala napadla Dresden.

Pri dvajsetih si verjetno lahko pokonci, ne pa da od lakote ležiš na tleh kot kakšen podhranjen črnec iz kake afriške vasi?

Marš mulci, delat! Delovne brigade, to je za vas. Da boste naredili kaj koristnega za tisto župco in pomfri, ki bi jo dobili v brigadi.

Ne pa nosit neumno glavo po celem svetu! No, v Maroku ti jo včasih ločijo od telesa... Ker si PREVEČ ZVEDAV.

Ljubo doma, kdor ga ima. Današnja mularija doma očitno nima. Je doma kar povsod... Bi bilo najbolje, da naredijo "zadnji selfie"...


Poglej priponko 27784
Kdaj si bil nazadnje v Benetkah?
Jaz sem bil 3 mesece nazaj. Nisem videl nobenega, da bi ležal na tleh, so pa res sedeli ob morju z nogami dol in grickali hrano. In tudi jaz sem to delal in sicer sem jedel kos pizze, ki sem jo kupil 30m stran. Dobro, da nas niso videli očitno, ker bi bila draga pizza. Naslednjič raje ne bom nič kupil, še tisto kavo za 5 EUR bom preskočil za vsak slučaj. Pa na vaporetto tudi ne bom šel, parkirnine tudi ne bom plačal, prenočišča pa tudi ne. Verjetno sem s tisto porabo cca. 50+ eur na glavo socialc in takih res ne rabijo v Benetkah, ravno tako tudi v Ljubljani, a ne?
Bom šel raje v Srbijo, kjer bom za to ceno imel še x fafov noter.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.963
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
Johan je že tako star, da zanj dolgoročno pomeni do naslednjega leta. Zato je njegova perspektiva zelo blizu.

Drugače pa, backpackerji bodo šli v službe (Johan ne več), bodo zaslužili (Johan ne več), imeli otroke (Johan ne več) in jih bodo, z avtom v hotel, ali avtodom v kamp peljali tja, kjer so se imeli lepo, ko so bili mladi (zato Johan hvali Hrvaško in Srbijo).

Tako da dolgoročno, (ne po Johanovo) so ti backpackerji potencialni turisti, ki bodo zapravljali takrat ko bodo imeli, zelo verjetno tam, kjer jim je bilo fino.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Zato, ker z dohodki, ki jih imam, lahko servisiram bivanje tam, kamor grem.

Kupujem pa "na dopustu" kruh, sadje, ribe od lokalnega ribiča (kilogram 40 do 70 kun), pivo, včasih tudi buteljko za 80 ali 100 kun, hodim na malico za 25 kun.
S sabo stvari ne vozim, ker nisem tak BEDAK, kot je večina Slovencev, da bi kuril mesečno 200 evrov ali več za avto... Da bi vozil na Hrvaško poln prtljažnik in prihranil mogoče 8 ali 10 evrov..

Bo alterjevska "policija" s to razlago zadovoljna?

Poglej priponko 27788
Seveda ne voziš dol, ker ne moreš, ker greš s Prevozi, a ne? Saj se spomnimo tvojega nerganja, ko te je en z prevozi nategnil na suho. Zakaj nisi plačal normalnega avtobusa, pa ne bi obstal nekje na Hrvaškem? Aja, ti lahko poceni, drugi pa ne, pa še obraz imaš pljuvat po njih. A isti si kot oni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: pep in navlixx

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Seveda ne voziš dol, ker ne moreš, ker greš s Prevozi, a ne? Saj se spomnimo tvojega nerganja, ko te je en z prevozi nategnil na suho. Zakaj nisi plačal normalnega avtobusa, pa ne bi obstal nekje na Hrvaškem? Aja, ti lahko poceni, drugi pa ne, pa še obraz imaš pljuvat po njih. A isti si kot oni.

Seveda grem s Prevozi. Tako kot vsi tisti, ki s svojim denarjem delamo ODGOVORNO...
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Grem po denar na Bolšji sejem. Mi je en prodal za 70 evrov stvari. Kar bo za kakih 5-7 dni Hrvaške...

Vi pa najbrž (z nahrbtniki) na družinski izlet v BTC. :evil: Vkolikor je BTC odprt...
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.