Dobrodošli, nahrbtnikarji!

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Steve

Guru
13. avg 2007
9.657
1.582
113
V centru Ljubljane pa bodo skušali kaj prihraniti od tistih 6-ih ali 8-ih evrov, kolikor največ lahko porabijo dnevno...

To je še vedno več kot ti pustiš v tisti hrvaški vukojebini. Edina razlika med tabo in temi turisti je, da njihov drek gre v lj kanalizacijo in čistilno napravo, za tabo pa ostajajo samo kupi dreka v jadranskem morju aka hrvaška kanalizacija.
Zato mi prosim razloži zakaj si ti kaj boljši od njih?
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
tole sem pravkar brala.
direkt sem paše

https://www.vecer.com/ceska-kuga-10041804


Eh... Stereotipi so ena zanimiva reč... Jest jih mam tud cel kup... tud o Čehih recimo. Bil dostikrat na češkem, pa v bistvu nimam kej povedat, razen da je pivo über alleß...

Tile, ki pa k nam al pa na hrvaško hodijo na dopust, so pa druga zgodba. Če ne veš kaj mislim, pejd enkrat tale cajt recimo mimo bivaka pod Škrlatico. Al pa si oglej kamping pri Kranjski koči na Ledinah... Ampak nism čist zihr a je problem glih v čehih al je pa mogoče pr nas. Ker v Švici, Italiji al pa Avstriji takih Čehov nisem opazil...
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.107
297
83
Kot najstnik sem tudi jaz potoval takole z ruzakom na štop po Nemčiji. Sicer je bilo to še v osemdesetih letih. Pedeset mark v žepu, ruzak pa poln konzerv :cool:
Bile so to ene naljepših počitnic v mojem življenju. Denar je bil samo za nakup toasta ali kakšne vozovnice, če se ni dalo prešvercat. S kolegom sva si privoščila v Berlinu en hamburger (vsak pol seveda), da sva videla kaj je to za eno čudo. Spala sva na želežniški, ki je bila ponoči vsa prekrita s spalkami tudi drugih popopotnikov, zjutraj so nas pa običajno pred peto policaji zbrcali, da smo naredli prostor 'normalnim'. Dvakrat sva pa prespala pri domačinih, ki so naju povabili domov.
Bilo je lepo.
Ko vidim sedaj take 'turiste' se zavem, da ni potrebno veliko denarja biti srečen.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Trezno mnenje o problemu nahrbtnikarjev:

Prepoved glede hrane in pijače je predvsem zaradi turistov, ki si hrano nosijo s seboj oz. kar v eni trgovini kupijo nekaj za pozobat. Tako kot vsepovsod, se tudi v benetkah, firencah, itd. otepajo turistov, ki samo gledajo in fotografirajo za socialna omrežja, ter nič ne trošijo. ne jedo v restavraciji, ker je predrago, ne kupijo spominkov, pijejo vodo, ki so jo prinesli s seboj itd.

Saj se marsikje gredo tak turizem, ne sam v benetkah. tu imaš en članek za firence govori o isti temi- je kratek https://www.zurnal24.si/do-500-evrov-ka ... ste-315683 . tukaj nekaj o hrvaški, ki se pritožuje, da turisti premalo trošijo https://www.zurnal24.si/popotnik/hrvati ... ijo-315245
če ješ v restavraciji super. tvoje hrane s sabo prinešene ti ne morejo prepovedat, ti pa ''krčijo prostor'', kjer to lahko poješ
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
In še eno:

Jaz bi se raje ustavil pri tem, da v Sloveniji vsakemu vse dovolimo. Recimo Čehi pridejo, si pripeljejo svoje čolne na Sočo, gredo na rafting, ne plačajo nič.
Nema. Počasi bo treba začet zaračunavat. Če nimaš denarja za plačilo, se ne boš po Soči vozil po brzicah. Lahko se pa kopaš v mirnem delu Soče.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
In še eno mnenje:

In zakaj bi moral sedet na štengah? V Benetkah si ogledaš, kar je treba videt, potem pa sedeš v kafič in tam spiješ en kufe.
Če za tolk nimaš, doma ostani. Upajmo, da bo tudi ljubljanski župan prepovedal hodit po mestu v kopalkah, pit alkohol izven lokalov, urinirat na javnih krajih itd.. ker imamo tega Ljubljančani zadost.
Reveži, doma ostante!
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Sj v ljubljani turisti niso dolgo. Povprečno eno noč in potem razočarano hitro spokajo iz ljubljane ven.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.330
9.717
113
kod Džej-Zija
In še eno:

Jaz bi se raje ustavil pri tem, da v Sloveniji vsakemu vse dovolimo. Recimo Čehi pridejo, si pripeljejo svoje čolne na Sočo, gredo na rafting, ne plačajo nič.
Nema. Počasi bo treba začet zaračunavat. Če nimaš denarja za plačilo, se ne boš po Soči vozil po brzicah. Lahko se pa kopaš v mirnem delu Soče.
Slabo poznaš situacijo. Čehi imajo v Bovcu in okolici registrirane firme za te sorte dejavnosti, če govoriš o komercialni dejavnosti, in od tega plačujejo davke. Če se najde privat družbica, ki se hoče spuščat po Soči, mora pa kupit dovolilnice (dnevna 3 € za kajak, koliko je raft, nimam pojma) v ta namen. To velja za vsakega, ki se želi spuščati po Soči, torej Slovenca, Čeha, Nemca, Slovaka itd. Dovolilnice preverjajo medobičinski redarji in kazen, če nimaš dovolilnice, je visoka (200 €, če se prav spomnim). Obiski redarjev so pogosti, zato imajo praktično vsi uporabniki Soče kupljene dovolilnice.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
Trezno mnenje o problemu nahrbtnikarjev:

Prepoved glede hrane in pijače je predvsem zaradi turistov, ki si hrano nosijo s seboj oz. kar v eni trgovini kupijo nekaj za pozobat. Tako kot vsepovsod, se tudi v benetkah, firencah, itd. otepajo turistov, ki samo gledajo in fotografirajo za socialna omrežja, ter nič ne trošijo. ne jedo v restavraciji, ker je predrago, ne kupijo spominkov, pijejo vodo, ki so jo prinesli s seboj itd.

Saj se marsikje gredo tak turizem, ne sam v benetkah. tu imaš en članek za firence govori o isti temi- je kratek https://www.zurnal24.si/do-500-evrov-ka ... ste-315683 . tukaj nekaj o hrvaški, ki se pritožuje, da turisti premalo trošijo https://www.zurnal24.si/popotnik/hrvati ... ijo-315245
če ješ v restavraciji super. tvoje hrane s sabo prinešene ti ne morejo prepovedat, ti pa ''krčijo prostor'', kjer to lahko poješ
En od člankov piše, da prepoveduje tudi ulično hrano. Torej kupiš recimo kos pizze in ga ne smeš pojest. Pri kakšni ceni lahko kupljeno poješ? 50 eur na glavo? Ali je šele 150 eur na glavo dovolj?
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Trezno mnenje o problemu nahrbtnikarjev:

Prepoved glede hrane in pijače je predvsem zaradi turistov, ki si hrano nosijo s seboj oz. kar v eni trgovini kupijo nekaj za pozobat. Tako kot vsepovsod, se tudi v benetkah, firencah, itd. otepajo turistov, ki samo gledajo in fotografirajo za socialna omrežja, ter nič ne trošijo. ne jedo v restavraciji, ker je predrago, ne kupijo spominkov, pijejo vodo, ki so jo prinesli s seboj itd.

Saj se marsikje gredo tak turizem, ne sam v benetkah. tu imaš en članek za firence govori o isti temi- je kratek https://www.zurnal24.si/do-500-evrov-ka ... ste-315683 . tukaj nekaj o hrvaški, ki se pritožuje, da turisti premalo trošijo https://www.zurnal24.si/popotnik/hrvati ... ijo-315245
če ješ v restavraciji super. tvoje hrane s sabo prinešene ti ne morejo prepovedat, ti pa ''krčijo prostor'', kjer to lahko poješ

Iz tvojih izbruhov (vecinoma dreka) je vidno samo dvoje:
-Da se v zivljenju nisi bil nikjer po svetu z odprtimi ocmi.
-Da si moten in poln sovrastva zaradi nekih lastnih kompleksov.

PS: Mesta kot so benetke, firence in podobno so same sofinancirale oz subvencionirale low-cost letalske druzbe da so jim navozili instagram turiste. Ampak namesto da prilagodijo njim in jim nekaj ponudijo bi radi da nekdo "skromen" pride z Ryanairom in nato spi v hotelu Belmond. Ampak taksna evaluacija stanja je dalec prekompleksna za tvojo zagovedno betico.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Iz tvojih izbruhov (vecinoma dreka) je vidno samo dvoje:
-Da se v zivljenju nisi bil nikjer po svetu z odprtimi ocmi.
-Da si moten in poln sovrastva zaradi nekih lastnih kompleksov.

PS: Mesta kot so benetke, firence in podobno so same sofinancirale oz subvencionirale low-cost letalske druzbe da so jim navozili instagram turiste. Ampak namesto da prilagodijo njim in jim nekaj ponudijo bi radi da nekdo "skromen" pride z Ryanairom in nato spi v hotelu Belmond. Ampak taksna evaluacija stanja je dalec prekompleksna za tvojo zagovedno betico.

Pojej se, ker ne preneseš resnice in dejstev.
Nahrbtnikarji brez denarja bodo, veš da bodo, rešili slovenski, hrvaški, in italijanski turizem? S čim?

Kdor nima, naj bo doma!
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Če gledamo nekaj sto let v zgodovino, se je vedno delalo tako, da si v delavnici izobrazil sina, potem si ga pa spustil malo po svetu. Nazaj je prišel po nekaj letih ter moder.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
En od člankov piše, da prepoveduje tudi ulično hrano. Torej kupiš recimo kos pizze in ga ne smeš pojest. Pri kakšni ceni lahko kupljeno poješ? 50 eur na glavo? Ali je šele 150 eur na glavo dovolj?

Zakaj sprašuješ alterjevce, zakaj ne vprašaš beneško "oblast"?

Zadeva je OČITNO šla tako daleč, da so tam dejansko večinoma turisti, ki so praktično brez denarja. In to so, kakorkoli obrneš, teroristi.

Ker ni lepo gledati množice mladih, ki ležijo po pločnikih, kot da so ameriška letala napadla Dresden.

Pri dvajsetih si verjetno lahko pokonci, ne pa da od lakote ležiš na tleh kot kakšen podhranjen črnec iz kake afriške vasi?

Marš mulci, delat! Delovne brigade, to je za vas. Da boste naredili kaj koristnega za tisto župco in pomfri, ki bi jo dobili v brigadi.

Ne pa nosit neumno glavo po celem svetu! No, v Maroku ti jo včasih ločijo od telesa... Ker si PREVEČ ZVEDAV.

Ljubo doma, kdor ga ima. Današnja mularija doma očitno nima. Je doma kar povsod... Bi bilo najbolje, da naredijo "zadnji selfie"...


10347077_10152898176163982_2123971451706587554_n.jpg
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.331
5.364
113
To ste zdaj vsi zapeli, kor da je problem budget potovanje. Ja, bistveno lepše mi je v hotelu, ampak to si zdaj lahko privoščim, 20, 15 let nazaj pa penezev ni bilo, radovednot je pa bila. In smo takole potovali in zapravili vse kar smo imeli, pa to ni bilo baš nekaj. Ne gre za to. Oziroma če obrnem okoli. Kamorkoli sem šla, če ni bilo dovolj prostora za sedeti ali pa kaj, sem ga poiskala. Mi je bilo odveč, ampak na misel mi ni prišlo, da bi se pa kar nekam ulegla, kjer pač trenutno stojim. Kot da je to normalno in v bistvu se to ne dela samo zato, ker so drugače stoli zraven, drugače me pa nič nazaj ne drži. Kdorkoli jih zdaj pohodi, ni nič bolj zagaman kot oni sami. Če bi to moj otrok bil, bi jih poslušal zdejle...
 
  • Všeč mi je
Reactions: erikson
I

Izbrisan uporabnik #9334

Svet ni samo naš, svet je od vseh. Seveda si naš del sveta lastimo, saj ga vzdržujemo na našem nivoju kulture. Zato ni v tej temi prav nič problematičnega, razen to, da smemo od teh prehodnih ljudi (migrantov če hočete) zahtevati naše kulturne normative - sicer niso zaželjeni.

In to je vse.

Tudi jaz uživam, ko se zapeljem čez Nemčijo - pač po svojih poteh, toda samoumevno je, da upoštevam njihove normative.
 

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
Normative? Ljubljanska avtobusna in železniška postaja nista narejeni po nikakršnih normativih.
Ok, mogoče je ležanje mulcev na tleh res neprimerno in ovirajo ostale, pa vendarle. Način, na kakršen piše Johan o turistih (pa ne samo tukaj) je pa primeren? Pa pustimo ob strani to, kako on preživlja dopust in o tem piše. Gre za samo izrazoslovje in ostalo. In vi se obregujete ob ležečo mularijo, Johana pa tolerirate.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx in erikson
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.