Dobavni roki avtomobilov

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Saj verjetno veš, da km so bili 3X vrteni in tudi star je bil ziher več kot 4 leta, da prdenja prejšnjih (več) lastnikov v sedeže niti ne omenjam.
 

ginek

Fizikalc
21. sep 2007
545
54
28
Evo sveža izkušnja. 3+3 mesece sem čakal. Prvih tri je bilo pričakovano, drugih ne in nisem imel resne izbire. Dva tedna po podpisu me kliče prodajalec, da neka opcija ni (še) dobavljiva, ker je nov model, bla bla.... Sem preveril pri ostalih, je bilo res.

Lahko bi se odpovedal tisti opciji in spremenil naročilo. Za kompenzacijo sem dobil edino nadomestni avto brez stroškov za tiste tri mesece. No vmes so celo podaljšali dobavni rok za nova naročila na 8 mesecev.
.
Plačilo je bilo takojšnje (ne kredit, ne lizing), ampak za kaj takega ni treba dat vsega denarja vnaprej. Ob naročilu daš 5-10%, preostalo pred prevzemom (dan prej sem nakazal).
.
Tud men je neverjetno čakat toliko časa, ampak dobit nov avto po želji (barva, oprema) na zalogi je skoraj nemogoče in moja logika, je bila če že kupujem novega, naj ga naredijo po moji meri. Presenetilo me je, da dobiš VIN že takoj naročilu in da je avto res prišel s to serijsko številko.
 

ginek

Fizikalc
21. sep 2007
545
54
28
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Kodiaq?
Meni se zdi to čisto korektno, ker 3 mesece zate brezplačne uporabe vozila prodajalca kar nekaj stane.

Citroen Spacetourer
smile-1.gif
Mah, če bi mi takoj rekel 6 mesecev (sploh pa zdaj teh osem), bi o drugih opcijah razmišljal, ne vem če bi šel tako veselo v nakup novega.

Saj za nadomestne imajo ponavadi tudi zamortizirane zvožene klumpe. Malo sem dobil novega, malo pa tudi klump.

Še ena nepričakovana neumnost, avto je dobavljiv z ESP sistemom samo in izključno z zimskimi gumami. Niti niso kake celoletne, ampak prav zimske. Pred poletjem sem dobil avto z zimskimi gumami. Dodatna oprema še ne obstaja , lahko pa kupim platišče kot rezervni del za 800 EUR po kosu.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik ginek pravi:
Še ena nepričakovana neumnost, avto je dobavljiv z ESP sistemom samo in izključno z zimskimi gumami. Niti niso kake celoletne, ampak prav zimske. Pred poletjem sem dobil avto z zimskimi gumami.

Take neumnosti pa še nisem slišal
bonk.gif
zdaj sta dve opciji:ali se je francozom zmešalo,ali pa je nekaj tvoj trgovec pomešal in pomotoma naročil zimske gume?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zaradi senzorjev tlaka, je itak najbolj pametno gume premontirat in ne platišč kupovat.
 

ginek

Fizikalc
21. sep 2007
545
54
28
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:

Take neumnosti pa še nisem slišal
bonk.gif
zdaj sta dve opciji:ali se je francozom zmešalo,ali pa je nekaj tvoj trgovec pomešal in pomotoma naročil zimske gume?

Ma bod prepričan, da sem večkrat težil in je moral preverjat, še vse homologirane dimenzije je moral preverjat zame. V bistvu me je opozoril naknadno (sprva niti ni vedel). Lahko, da sem mu nasedel. Ampak tudi prvotni rok dobave je bil v začetku marca in potem podaljšan na junij, ne vem zakaj bi sploh naročal zimske.
 

oby

Fizikalc
20. jul 2008
371
118
43
To so mal buče. ESP in Grip Control ni isto... In da so z grip controlom gor zimske gume (ubistvu so M+S gume) je bilo pa že pri berlingotu pred časom...

Ampak ja, pri SpaceTourerju ima Citroen mal problemov... trenutno je dobavni rok cca 10 mesecev. Baje se nenormalno dobro prodajajo in pač če vsi dobavitelji ne morajo dvignit proizvodnje, se začne nabirati... Isto k kodiak.
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.375
5.891
113
pri taščici
Pa jumpy ima tudi rok dobave do 10 mesecev. Medtem ko brat expert baje samo dva do 3 mesece?
Wtf me lrav zanima kako dolgo bi cakal na enega in drugega.
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Saj verjetno veš, da km so bili 3X vrteni in tudi star je bil ziher več kot 4 leta, da prdenja prejšnjih (več) lastnikov v sedeže niti ne omenjam.

aplauz.gif
 

ginek

Fizikalc
21. sep 2007
545
54
28
Citat:
Uporabnik oby pravi:
To so mal buče. ESP in Grip Control ni isto... In da so z grip controlom gor zimske gume (ubistvu so M+S gume) je bilo pa že pri berlingotu pred časom...
.

Wau, da ni isto? Kot bi govoril s prodajalcem...Nekakšen elektronski nadzor navora gnanih koles je oboje , pa ju lahko poimenuješ kakor hočeš. Razni senzorji merijo dogajanje, potem pa nadzirajo navor z odzvemom plina in zaviranjem (celo to te mere, da proizvajalci varčujejo na diferenicalih še pri športnih vozilih. Dajo noter odprte, bo že zavora poskrbela za premik navora iz enega na drugo kolo). In M+S s snežinko so zimske gume.

GripControl samo z zimskim gumami obvezno. Še vedno je čista neumnost. Še dobro, da ne rečejo da GripControl deluje samo z zimskimi gumami (bi bil strel direkt v koleno).
 

oby

Fizikalc
20. jul 2008
371
118
43
priden.gif
In ja, pač proizvajalec je določil GripControl s M+S gumami... Najbrž je predvidel da bodo ljudje, ki kupijo grip control, šli direkt v moker blat, kjer bodo zaradi letnih gum vsi obstali še bistveno prej in pol bo spet grip control slab... Kaj veš.

Pač kupiš še letne gume in zamenjaš, če te to toliko moti... Sej drgač bi pa čez 3 mesece kupil zimske
smile-1.gif


ampak smo mal zašli ane
smile-1.gif
 

ginek

Fizikalc
21. sep 2007
545
54
28
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Zraven Grip Controla so all seasong gume. Jasno je, da imajo oznako M+S in sežinko, ampak so pa all season in ne zimske.

Spet en ko ni videl niti avta, niti pnevmatik. Ja upal sem na all season, dobil pa zimske.

A zate so Michelin Alpin Agilis, all season???
bonk.gif

http://www.michelin.co.uk/tyres/michelin-agilis-alpin

ker še za MIchelin niso...
Pismo, vidva imata očitno delnice PSA. Pri nobeni zdravi pameti niso te zimske kramparce za poleti. Ja in bedna je neumnost proizvajalca, da dobiš poleti avto s takimi gumami.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
Grip Control ni ESP. Avta brez ESP že dolgo nemoreš več kupit. Grip Control pa samo simulira neko zaporo diferenciala in s tem "izboljša" oprijem pogonskih koles.
zaj pa nehaj bluzit in jokat in če ti ne paše pač ne kupiš. Če pa moreš na max lizing vzet in ti zmanka še za letne gume pa to ni ne prodajalčev niti naš problem. ampak tvoj
Drugače pa tudi pozimi dobiš na avtu letne gume. če te že to tak hudo moti kere gume so kero sezono
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.943
1.098
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik ginek pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Zraven Grip Controla so all seasong gume. Jasno je, da imajo oznako M+S in sežinko, ampak so pa all season in ne zimske.

Spet en ko ni videl niti avta, niti pnevmatik. Ja upal sem na all season, dobil pa zimske.

A zate so Michelin Alpin Agilis, all season???
bonk.gif

http://www.michelin.co.uk/tyres/michelin-agilis-alpin

ker še za MIchelin niso...
Pismo, vidva imata očitno delnice PSA. Pri nobeni zdravi pameti niso te zimske kramparce za poleti. Ja in bedna je neumnost proizvajalca, da dobiš poleti avto s takimi gumami.

Imel sem info da so all season gume gor. Očinto niso, oziroma: ker gre za gume za kombije tudi tele mariskje prodajajo kot all season (so precej bolj vzdržljive kot klasične zimske gume za osebne avte).
 

ginek

Fizikalc
21. sep 2007
545
54
28
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
Grip Control ni ESP. Avta brez ESP že dolgo nemoreš več kupit. Grip Control pa samo simulira neko zaporo diferenciala in s tem "izboljša" oprijem pogonskih koles.
zaj pa nehaj bluzit in jokat in če ti ne paše pač ne kupiš. Če pa moreš na max lizing vzet in ti zmanka še za letne gume pa to ni ne prodajalčev niti naš problem. ampak tvoj
Drugače pa tudi pozimi dobiš na avtu letne gume. če te že to tak hudo moti kere gume so kero sezono

Ok, izberi katerokoli oznako hočeš, sem razložil kaj je to, še pred teboj.
Če bi bral natančno, bi vedel, da sem avto skeširal. Očitno me sodiš po svoji lastni mizeriji.
In tudi letne gume so bile čez par dni že gor.
Ja tudi obratno je bedno in pozimi dobit letne je še večja bedarija, proizvajalc ti proda avto z letnimi gumami s katerim ne smeš legalno na cesto.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
lahko greš legalno. ketne daš v prtlažnik...
drugače pa če si pred mano razložil, zakaj potem jočeš kak je esp pogojen z zimskimi gumami čeprav ni.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Dejmo razčistit takoj, zakaj so gor kvazi all season/zimske gume: več ali manj zaradi marketinga:
http://www.mtl.si/sl/blog/item...l-sistemom.html
Je pa zadeva taka, po mojem mnenju: tukaj gre za zajeb prodajalca, ki očitno nima pojma kaj prodaja (lahko tudi proizvajalca, ki ne izobrazi dovolj prodajne sile), posledično je to pripeljalo do slabe volje.
Čeprav ne razumem ravno najbolj zakaj. V vsakem primeru moraš kupiti en komplet gum, edino kar je res je to, da sedaj ne dobiš takšnih akcijskih cen kot "v sezoni".
Je pa dobro, da si dobil prave zimske (po moje) in ne tistih hibridov... Predvidevam, da nisi kupil kombija za par jurjev letno...