Problemi s sosedo in njenim avtom

jezni_sosed

Zelenc'
5. sep 2016
2
0
1
Živjo, imam velik problem pri katerem ne vidim rešitve in želim še vaša mnenja.

Imam leto dni starega Peugeot 308 rdeče barve, ki je parkiran pred blokom. Težava je v neki gospe s 5 vratnim črnim starim Cliotom, ki mi obuta najprej s sprednjimi, nato pa še z zadnjimi vrati moj avto.
Gospa je stara okrog 60 let in je srednje postave in ko pride iz službe vedno parkira vzratno in nato ko gre ven vleče veliko torbo s sovoznikovega sedeža, nato pa odpre še zadnja vrata, kjer ima ponavadi vrečke s trgovine.
S to gospo sem se že dobil in ji lepo z mirnim tonom povedal, da naj ne buta svojih vrat v tuje avtomobile pa se mi je opravičila, obenem pa še povedala, da itak ne morem dokazati, da je res ona(ženska vidu sm te :D ).
Naslednji dan sem jo posnel s telefonom, kako je močno zabila vrata v en drug beli avto in mirne duše odšla stran. Poškodbe na mojem avtu so že take, da kmalu poliranje ne bo prišlo več v poštev.

Obrnil sem se že na policijo, ki mi je povedala, da jo morajo oni to videti na lastne oči šele potem bodo ukrepali, mojega posnetka pa ne potrebujejo. Povedal sem jim tudi uro kdaj prihaja iz službe in da naj se takrat prikažejo. Od tega je minil
en mesec in še niso prišli
smile-1.gif
Noben stanovalec ne vidim, da bi se kaj pritoževal, edino tu pa tam ima čudežno brisalce dvignjene ter v tem letu je že dobila prerezano gume(samo ona! in nikoli ga niso našli)

Sem redni bralec Alterja in pričakujem odgovore v stilu "preseli se", "najami garažo" ... to ni rešitev, ker imam kupljeno stanovanje na super lokaciji in ne pride v poštev. Najbližja garaža v najem pa je na voljo 8km stran.
 
Nazadnje urejeno:

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
za začetek se pogovori z ostalimi stanovalci, če imajo oni enake probleme, pa ji potem skupaj to omenite.
če bo kaj zaleglo, ji kupite tiste ščitnike za vrata
ali imate parkirišča razdeljena? če imate, potem vedno parkiraj toliko do roba, da ona ne bo mogla odpirati vrat na tvoji strani, posledično bo morala parkirati obrnjeno naprej. s tem sicer ne boš rešil izvirnega problema, le preložil ga boš na nekoga drugega
smile-1.gif


aja, pa pravilno se napiše s sosedo in ne z sosedo
smile-1.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.691
3.576
113
Daj za začetek probaj na hitro izgovort zsosedo. In potem še ssosedo.

In poročaj kako je šlo.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Posnetek zadostuje za civilno tožbo...kaj čakaš
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Ma to je sranje na kvadrat ... sem videl rešitev za to v garažni hiši v zupančičevi jami, samo tam so PM lastniška in vedno eden in isti teslo parkira zraven tebe in ker se očitno 2 nista mogla zmeniti, da bi nehala tovčti z vrati po tujem avtu, je zgleda oškodovanec točno po sredinski črti na strop namestil 2 verige , na dnu pa na njih pritrdil 1 cm OSB ploščo.

Tako on lahko odpre vrata , in sicer z svojimi vrati pritisne na OSB ploščo in celo ploščo porine v avto soseda, enako sosed, tako zaradi velike površine plošče, ki je visoka cca 100 cm in dolga ene 200 cm , pač ni več novih poškodb na sosednjem avtu.

Če je pa parkirišče javno in vsakič parkirate, kjer je prostor, potem pa ta rešitev ne pride v poštev .

Lahko ji samo nagajate, pa bo morda dojela ..... ena ideja našpricaj ji malo purpena po robu vrat, bo takoj mehkeje, ko udari z vrati v tvoj avto
wink-1.gif
.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
še ena, zmenite se z sosedi in jo tako zaparkirajte, da bo čez zadnjo havbo lazila v avto, če se bo želela odpeljati.....
 

jezni_sosed

Zelenc'
5. sep 2016
2
0
1
Evo popravil slovnično napako v naslovu. Tudi, če parkiram kasneje kot ona in drugam je velika možnost, da bo naslednji dan spet zraven mene in razbijala z vrati. Pa to ne samo z vrati še s torbico in vrečkami. Civilna tožba stane in kaj misliš, da bo če zmagam? Še vedno bo prišla iz službe ali iz kje drugje in vrečke ven vzemala. Prtljažnik dvomim, da se ji odpira, ker je nabila eno štango in je udrtina noter.
Bom šel do nje in ji še enkrat povedal brez mirnega tona.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Na nekem avtu v naši garaži sem videl, da si je obesil po celi dolžini vrat eno tako tanko pravokotno peno, ki visi na trakcih zataknjenih za vrati, pena pa pokriva celoten plehnat del sprednjih in zadnjih vrat. Očitno ima takega soseda, ki mu buta v vrata in tako rešuje ta problem.
Če potrebuješ, lahko fotkam in imaš problem rešen.
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.277
38
48
Žal je narod v povprečju hudo tumpast, kar se vidi že iz odgovorov tukaj. Parkiraj kasneje kot ona, parkiraj drugje in podobne neumne, neuporabne odgovore lahko sproducira samo tumpast človek, jebat ga, tudi take moramo prenašat. Vsak, ki pozna problematiko takih blokov ve, da če ni drugega parkirišča, moraš pač parkirati tam in še hudo srečen si lahko, da dobiš prosto mesto. Drugje parkirat ne moreš. Življenja tudi ne boš obračal na glavo in čakal kdaj ona parkira, da boš šel potem za njo parkirat in podobno neumnosti.

Dejstvo je, da se ji jebe. Jebe se ji za njen avto, za tvoj avto, za tebe in vse ostale. Lepa beseda je bila preizkušena in seveda ni delovala, ker....se ji jebe. Pozabi policijo in podobne, itak niso uporabni za nič drugega kot listke pisat tistim, ki grejo 54 v 50. Tudi ne pričakujem, da boš po pogovoru s sosedi dobil kakšno hudo podporo, ker se enim (ja si uganil) jebe, drugi se bodo pa usrali.

Zato je rešitev, da se tudi tebi jebe za vse ostale, razen zase in za svoj avto. Zopet povej gospe na prijazen način, da naslednjič ko jo vidiš butnit v tvoj avto ali najdeš nove črne rise ali še kaj hujšega, bo potrebovala avtovleko. Naslednjič lahko ponoviš s precej manj prijaznim tonom in tudi dodaš, da tudi ona tebi ne more dokazat ničesar. Naslednjič udejaniš, kar si rekel. Dvomim, da je take sorte, da se bo šla zob za zob in bo pazila vsaj takrat ko parkira zraven tvojega avta.
 
Nazadnje urejeno:

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.324
944
113
Titograd
A to, da pa bi za vsak udarec klical policijo da ti je nekdo avto butnil, pa ne pride v poštev?

Imamo pa v bloku enega takega, ki ima sicer raje kot sosednji pleh, kar blok.... vedno parkira tako da se zaleti vanj
smile-1.gif
Poznam upravnico, ki mu je rekla že stokrat naj malo gleda kako parkira, tudi policija se je klicala.... zgodil se je natančno en velik nič....
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Citroen je za slovence izdelal Cactusa. Drugace pa drugega kot malo manj navezanosti na pleh niti ne morem svetovati. Pac jemlji avto kot pleh za od a do b. Sluzil ti bo tistih 5, 10 let. Sosedo bos morda bolj potreboval.

 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Posnetek zadostuje za civilno tožbo...kaj čakaš

Posnetek v Sloveniji, tako pravijo, za policijo in tožilstvo NE šteje.

Torej tudi če posnameš umor, recimo (od)rezanje glave z motorko, to ne šteje.
Šteje le, če policija najde telo in glavo, drugače ne.

Brez telesa in glave torej za slovensko policijo ni bilo umora... Ker ni dokazov.

Posnetek pa, kot rečeno, za njih Ni dokaz. Butlji!
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Butl si ti, ker sem lepi napisal za civilno tožbo...
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.811
4.307
113
Njenih navad verjetno ne boš spremenil, lahko ji kupiš kakšno gumijasto zaščito vrat , da bodo posledice butanja manjše...

Drug varianta pa je, da vložiš zahtevek na njeno zavarovalnico za poškodbo iz avtomobilske odgovornosti, ki jo je naredila s svojim avtom.

Edino kar je, je to da se boš moral malo potruditi da boš imel dokazila... Če vidiš čez okno, da je parkirala zraven in butnila avto,
stopi ven, poglej ali je poškodba na vozilu, če se ujema z odpiranjem njenih vrat, zahtevaj da izpolnita evropsko poročilo...
Če ne bo hotela, lahko pokličeš policijo in poveš da je z vrati poškodovala tvoje vozilo in da noče izmenjati podatkov o zavarovanju...

Sicer ti ne vem rečti, kako bodo odreagirali na policiji (vsekakor se jim bo neumno zdelo zgubljati čas za to) ampak, če ti je nekdo poškodoval lastnino za avtom, ima zato sklenjeno zavarovanje, pač bo izgubila nekaj bonusa in imela višjo premijo, sploh če se bo
to ponavljalo... če pa noče izmenjati podatkov o zavarovanju, je pa v prekršku in tukaj imaš čisto vso pravico, da prijaviš policiji...

Poizkusil še nisem česa takega, ampak bi moglo piti vodo
wink-1.gif