Problemi s sosedo in njenim avtom

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Še enkrat: v Sloveniji letijo video posnetki ven. Razen, če je oseba opozorjena, da jo snemaš. Pa še takrat ni vse čisto jasno.

Pri dash kamerah pa tudi ni nobenega opozorila, torej...
To, da pol Rusov snema svojo vožnjo, ni pri nas NOBEN merodajen faktor.

Seveda pa ne gredo ven ti novi posnetki, ki jih naredi policist. Ampak tu mogoče kakšen odvetnik uspe s predlogom o izločitvi dokaza. Bomo videli... Je zadeva precej nova.

Sodniki pa, kot vidimo, včasih precej "samosvoji"...
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Ma kaka izločitev lol, o civilnem postopku ti razlagam, ti pa še kar goniš o kazenskem

Očitno ne ločiš niti tega
 

B81

22. jul 2007
34.669
9.055
113
Citat:
Uporabnik sumica pravi:
Ni poanta v plehu ampak v uničevanju njegove lastnine. Nihče nima pravice uničevati tvojo lastnino ali se odločiti, da meni pa nekaj ni tako pomembno in mi lahko zadevo malo opraska. Pridem mimo tvoje bajte in malo popraskam fasado? Boš tudi štel v "obrabo"? Ti pridem malo podrgnit ograjo ali ženo mogoče? Pač obraba, jebat ga.

Veliko bolje bi živeli, če bi se vsi zavedali drugih ljudi in njihovih stvari in jih ne bi ignorantsko uničevali, kot pa, da bi morali vsi požirati take neumnosti in se delati lepe, ter šteti škodo v "obrabo".

Točno tako, IMO avtorja bolj moti odnos ženske do tuje (njegove) lastnine. Sam vozim star avto, ki ga nič ne pazim, ampak bi me motilo butanje v moja vrata. Čisto iz principa, ker se to ne dela. Oz. malo drugače: koji si ti qrac da boš butala v moja vrata? Za odnos se gre, ne pleh.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Evo ti zdaj razlage, da ti bo kapnilo v glavo, al še 10x napišem?

Citat:
Sodišče prve stopnje s tem, ko je uporabilo dokaze (uradne zaznamke), ki so bili iz kazenskega spisa izločeni, ni prekršilo določb pravdnega postopka, niti ni poseglo v nobeno ustavno zajamčeno človekovo pravico tožečih strank. Zaradi različne narave kazenskega in pravdnega postopka v ZPP ni pravil o prepovedi uporabe dokazov, kot jih vsebuje ZKP. Namen izločitve obvestil, zbranih od osumljenca v kazenskem postopku, četudi sploh niso bila pridobljena s kršitvijo določb kazenskega postopka, je v zagotovitvi pravnih jamstev, ki jih ima obdolženec v kazenskem postopku, kjer mu nasproti stoji država. Z izločitvijo dokazov v kazenskem postopku se torej varujejo pravice obdolženca, hkrati pa ni poseženo v pravice nobenega drugega posameznika. V pravdnem postopku pa si nasproti stojita dve enakovredni stranki in v primeru, da uporabe določenega dokaza ne dopustimo, s tem pride do posega v pravice nasprotne stranke – v njeno ustavno pravico do dokaza kot del pravice do izjave v postopku.

Torej še enkrat.

Kar posnemi "prasico" in imaš dodaten dokaz poleg ostalih pa bo plačala.
 

SavageSam

Fizikalc
26. mar 2012
234
67
28
Citat:
Uporabnik sumica pravi:
Ni poanta v plehu ampak v uničevanju njegove lastnine. Nihče nima pravice uničevati tvojo lastnino ali se odločiti, da meni pa nekaj ni tako pomembno in mi lahko zadevo malo opraska. Pridem mimo tvoje bajte in malo popraskam fasado? Boš tudi štel v "obrabo"? Ti pridem malo podrgnit ograjo ali ženo mogoče? Pač obraba, jebat ga.

Veliko bolje bi živeli, če bi se vsi zavedali drugih ljudi in njihovih stvari in jih ne bi ignorantsko uničevali, kot pa, da bi morali vsi požirati take neumnosti in se delati lepe, ter šteti škodo v "obrabo".

467716-post_slo.gif


Točno to sem hotel napisati med branjem teme, pa si me prehitel....
 

ginek

Fizikalc
21. sep 2007
545
54
28
Citat:
Uporabnik sumica pravi:
Ni poanta v plehu ampak v uničevanju njegove lastnine. Nihče nima pravice uničevati tvojo lastnino ali se odločiti, da meni pa nekaj ni tako pomembno in mi lahko zadevo malo opraska.

To je res, ampak temu se boš težko izognil popolnoma, dokler sobivaš z drugimi. Lastnina se ti uničuje, že če stoji pri miru dovolj dolgo, od UV žarčenja ti bo šla barva in preparela guma na avtu z 0 km. Ampak izgleda to ni težko nobenemu požret, težko je gledat kako soseda butne.

Citat:
Uporabnik sumica pravi:
Pridem mimo tvoje bajte in malo popraskam fasado? Boš tudi štel v "obrabo"?
To je namerno. Če pa bi bil na obisku in hodil po parketu, ti padla kaka vilica ob obedu, pa štejem ob obrabo. Parket je pač po n letih za zamenjat, enako kot avto.

Citat:
Uporabnik sumica pravi:
Ti pridem malo podrgnit ograjo ali ženo mogoče?

Podrgnit ograjo ne boš ta prvi, če je podreš in spizdiš je pač namerno. Če jo podreš ponesreči, boš počakal kot mož. Za ženo lahko poskusiš, če upaš, morda ti bova hvaležna oba.
smile-1.gif



Citat:
Uporabnik sumica pravi:
Veliko bolje bi živeli, če bi se vsi zavedali drugih ljudi in njihovih stvari in jih ne bi ignorantsko uničevali, kot pa, da bi morali vsi požirati take neumnosti in se delati lepe, ter šteti škodo v "obrabo".

Če bi se zavedali drugih ljudi... točno to. Samo da popravim; če bi se zavedali drugih ljudi in jim dajali prednost pred materialnimi dobrinami, tako pa.... boj za hrano, ograjen prostor in za svojega življenja pridobljeno lastnino.
 

ginek

Fizikalc
21. sep 2007
545
54
28
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Kje parkiraš, da ti malo 'naravno postaramo' avto?

Doma pred bajto
smile-1.gif
, nezaklenjeno, kdaj še ključe pozabim ven vzet, nonšalatno ga zapeljem na dvorišče po trenutnem navdihu. Še ni gneče, ker otroci še nimajo svojih. Ne izdam naslova, prijatelji itak vedo.

Tvoje vprašanje implicira naklep, večina vas je nekako privzela, da ženska res res namerno buta. Morda pa ima manj zamer kot njen sosed, samo pleh ji je pač zelo pogrešljiv življenjski dodatek.

No, če ne trza na običajne pogovore bi jo res lahko poskusno nahrulil. Če ne drugega bo doumela, da s svojim početjem nekoga prizadene do te mere, da ne more več prenašat.
cheer.gif
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Na svoj avto daj napis, da je pod video nadzorom. Njej pa lepo opozori na ta napis ali pa jo pisno obvesti s povratnico, da bos svoj avto snemal ko bo ona parkirala in tako da bos lahko zakonsko terjal odskodnino z dokazilom, pa se bo verjetno zamislila.
 

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.203
178
63
Saj to, ni fora v plehu, ampak odnos, tuje lastnine se pač ne uničuje, ker pač ne.
wink-1.gif

Tudi, če gre za 3500 tonsko špeh granato s 15 podbradki... Sicer zna pomagat energično odpiranje tvojih vrat, samo ker gre očitno za osebo polno radosti do življenja, boš mel naslednji dan najbrž luknje od šraufencigra v vratih...
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Citat:
Uporabnik ginek pravi:
da ženska res res namerno buta.

Ne, da namerno buta. Briga jo!

Briga jo, da nekomu, ki je trdo delal za denar, s katerim si je kupil vozilo, dela škodo, ker češ, kaj mi pa moreš.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
733
113
Sem že napisal malo purpena na njen rob vrat..., potem naj pa z peno buta......

Če pa naslednjič ne bo bolj pazila ji pa v režo med vrata našpricaš, pa potem gledaš kako se bo matrala, če jih sploh bo uspela odpreti....

Pa še mimo nje se sprehodiš in ji rečeš, pa dokaži, da sem bil jaz če moreš
smile-1.gif
.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik sumica pravi:
Ni poanta v plehu ampak v uničevanju njegove lastnine. Nihče nima pravice uničevati tvojo lastnino ali se odločiti, da meni pa nekaj ni tako pomembno in mi lahko zadevo malo opraska. Pridem mimo tvoje bajte in malo popraskam fasado? Boš tudi štel v "obrabo"? Ti pridem malo podrgnit ograjo ali ženo mogoče? Pač obraba, jebat ga.

Veliko bolje bi živeli, če bi se vsi zavedali drugih ljudi in njihovih stvari in jih ne bi ignorantsko uničevali, kot pa, da bi morali vsi požirati take neumnosti in se delati lepe, ter šteti škodo v "obrabo".
mal pretiravaš. Sicer se do neke mere strinjam s tabo, vendar: fasada na bajti pa avto na parkingu nimata kaj velik skupnega. Na parkingih je zmeraj tako, da bi nekdo rad , da 2 m od njegovega pleha ni nič. Zaradi prask. če bi bila pa ta ista oseba z nekim slabšim avtom, ga pa ne bi več nič motilo in bi parkiral v vsako luknju. Sam nimam rad da mi kdo buta z vrati v moj avto. Pazim, da tud jaz ne. Ampak, ko pridem na parking in vidim, da mi prepotentnež parkira zraven tako, da v avto ne morem, bi mu pa res butnil nekam. Rešitev bi bila samo takšna, da se "zakonsko"
evil.gif
ne bi smelo parkirati bližje drugega avtomobila, kot so široka njegova vrata. Sicer, tega ni nikljer... sam v Slo je pa tud vse možno.
Ta, ki ima probleme s svojim peogeut rdeče barve priporočam, da parkira drugje, ali si pa naj določijo parkirni prostor stanovalci med sabo. Tej ženski naj namenijo pa mal več prostora ali pa je naj dajo nekje na samo.
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.277
38
48
Meni gre blazno na organ to politično korektno ozračje, ki samo podpira jebivetre na vseh področjih. In da, tale bakica je jebiveter. Sploh ko ji je lastnik avta rekel, da uničevanje njegove lastnine ni korektno dejanje, je pa nazaj dobil, da ne more dokazati ničesar. To je jebiveter. In z vsemi vašimi idejami o reševanju problema sekate čisto mimo, saj bi naredili vse, da jebiveter lahko še naprej dela svoje neumnosti, ti pa boš zaradi njega imel več stroškov (najeti garažo, popravila avta), porabil boš več časa (iskal parking drugje), itd. Vse to samo zato, da bo gospa še naprej lahko jebiveter? Takim je treba v tumpasto glavo vbiti, da niso sami na svetu, da je tuja lastnina TUJA lastnina in nimaš kaj praskat po njej, ker imaš sam pač kripo in si zraven še jebiveter.

In ko nekdo omenja človeške plati....zame človek, ki uničuje drugo lastnino, ker je ali tumpast, jebiveter, dela to zanalašč, se ti smeje nazaj ko mu poveš, da naj neha NI vreden človeške obravnave in navezovanju nekih stikov, da bo enkrat mogoče spregledal in nehal. In še enkrat. NI poanta avto oz. avtomobilska vrata. Poanta je, da so tista vrata moja, sam sem jih kupil, MOJA so in ti si se odločil vsak drug dan narediti prasko na njih kljub temu, da sem ti rekel, da nehaj, ker sem mislil, da delaš to nezavedno. Zanimivo je tudi, da so taki ljudje običajno 60+. Ko vidim na parkingih s kakšno močjo odprejo vrata ni čudno, da je vse opraskano in obutano. Jezni so na ves svet, ker jih boli hrbet, ker imajo slab, nizek avto iz katerega se komaj izvlečejo, ker imajo 5 vrečk s sabo in potem odbije tista vrata na polno, se baše ven in še malo dodatno pobuta, jezen na ves svet, ker je ozko in mora 10+ metrov do vrat v blok.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.344
2.427
113
še v SLO - ampak komaj
Do točke, ko si 60+ privlekel v špil, se popolnoma strinjam.

Vendar ne pozabi, da boš tudi ti nekoč 60+ in bodo leta prinesla določene omejitve s sabo. Ne pravim, da je to green card za "butanje z vrati", ampak da je takih primerih treba to vzeti v obzir in iskati rešitev, ki je izvedljiva za vse udeležene. Pa naj si bo to že omenjena OSB plata, pa tja do parkiranja drugje (mimogrede - sam pri Hoferju parkiram precej daleč od vrat, fraj mest okoli mene kolikor hočeš, zna pa biti, da bom vsako leto kakšen parking bližje vhodnih vrat), kjer je to seveda mogoče.
Najhuje pa je, da je treba biti zelo takten v reševanju takšnih sporov. Nihče namreč noče priznati, da ni več tako poskočen kot nekoč - ne sebi, še manj pa drugim.

Disclaimer: glede na avtorjev opis, v njegovem primeru starostni odpustek ne velja - nemoresmidokazatidasemjaz.press
tongue-1.gif
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.277
38
48
Ko bom jaz star 60+ in tečen na vse in butal z vrati ostale avta, ker bom žleht in jebiveter (upam, da ne bom tak, ampak obstaja tudi ta možnost
grin1.gif
), čutim, da bom bolj poslušen le, ko mi bo nekdo konkretno nakazal, da bom sam imel veliko dela z menjavo gume ali popravilom dela avta ko bom naslednjič pustil ris. Kljub vsemu pa menim, da tak ne bom, ker določeni vzgojni vzorci pridejo iz mladosti in star jebiveter je bil tudi mladi jebiveter (samo je imel takrat boljši avto in ni z njim tolkel po drugih. Je pa verjetno čike metal povsod, kjer je padlo, pustil odpadke kjerkoli so padli, se vrinjal v vrste in podobno).
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Sumica, svaka čast za tvojo miselnost. Očitno nisem tumpast, mi pa tumpasti ljudje vsak dan krožljajo živce, ker so TUMPASTI!!!!
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.253
3.401
113
Ko enkrat dojameš, da pleh nima duše, ima življenje veliko manj problemov. V glavi je treba razčistit kdo je koga kupil. Ali avto tebe ali ti avto.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Stanovanje/hiša tudi nima duše. Boš mirno gledal, ko ti bo nekdo, ko te ne bo doma, metal kamne v okna in ti jih razbijal?