DIY pametna hiša software in hardware

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Saj pa se vsak HA lahko tudi skonfigurira za remote access. Ne vem zakaj bi za ta del potreboval naročnino ali karkoli drugega.
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Bom kar tule postavil vprašanje.

Kako ste rešili integracijo Alexe v HA? Gre mimo HA clouda brez kakšnih težav ali je “vredno” dati 60,- EUR na leto za HA cloud?
Jaz imam preko Node-red narejeno (HA add-on). Zgleda pa nekako tako:
image_2022-01-23_113558.png

Ime katero nastaviš na začetku, se potem, ko narediš "discovery devices" vidi pod smart home. Potem na primer rečeš "Alexa" big ON in ti vklopi luč. Pozna tudi zatemnit na določeni %.
 
  • Všeč mi je
Reactions: nUUb in gr69

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
iščem ene 2-4kos pametnih vtičnic, ma kdo kakšen cenovno ugoden predlog?
ima shelly večkrat letno akcije? nisem z njimi sicer 100% zadovoln, je kakšna boljša a cenovno na podobni ravni alternativa?
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
iščem ene 2-4kos pametnih vtičnic, ma kdo kakšen cenovno ugoden predlog?
ima shelly večkrat letno akcije? nisem z njimi sicer 100% zadovoln, je kakšna boljša a cenovno na podobni ravni alternativa?
To rabiš za integracijo z HA ali boš uporabil oblačno storitev? Boš tudi meril porabo elektrike ali samo za vklop/izklop?
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
malo mešano :)
prioriteta pa integracija z HA ter samo vklop/izklop. ostalo je bonus.
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
malo mešano :)
prioriteta pa integracija z HA ter samo vklop/izklop. ostalo je bonus.
Jaz uporabljam Sonoff s26 in s22 (Tasmota firmware) in Shelly Plug S (merjenje porabe). S22 ima zraven še senzor za temperaturo in vlago. Mislim, da boljšega kot Shelly ni, če bi želel hitro preklopit med oblakom in lokalnim mqtt.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.810
2.069
113
Odvisno kako je TČ narejena. Če samo vzameš napetost in nato vključiš nazaj, ne bo nujno vkjlučen tudi program ogrevanja. Najboljše bi bilo pogledati navodila od TČ, kako jo je mogoče omrežiti in nato narediti preko tega.

Bi rekel, da vsaka TČ ostane na programu pred izklopom. Kaj potem v primeru izpada elektrike sredi poletja, ti bo potem ob vklopu grela talno gretje? Ali pa sredi zime izvajala hlajenje tal?
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Bi rekel, da vsaka TČ ostane na programu pred izklopom. Kaj potem v primeru izpada elektrike sredi poletja, ti bo potem ob vklopu grela talno gretje? Ali pa sredi zime izvajala hlajenje tal?
Naprave imajo tudi "varovalke", s katerimi se zaščitijo pred nadaljnimi izpadi, in prekinejo vse programe. Zakaj bi ti pa poleti grela talno gretje? Če se izključi, se pač izključi, in ne bo ne hladila ne grela.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.810
2.069
113
Kaksno "varovalko" potrebuješ? Če se izklopi zaradi napake v delovanju, jo boš tako ali tako pregledal, ročno vklopil in spremljal delovanje, opcijsko boš ročno verjetno prešaltal med programi. Če pa zmanjka elektrike za 10min, pol ure, eno uro ali več, ko te ni doma, potem oprosti imaš pa res glupo TČ, ki se jo je bolje izogniti, če ne zna nadaljevati z istim programom, ko se vrne nazaj elektrika.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
Jaz uporabljam Sonoff s26 in s22 (Tasmota firmware) in Shelly Plug S (merjenje porabe). S22 ima zraven še senzor za temperaturo in vlago. Mislim, da boljšega kot Shelly ni, če bi želel hitro preklopit med oblakom in lokalnim mqtt.
moram iz wifi dat na mqtt da preverim stabilnost tam. na wifiju mi kdaj za par sekund ven vrže.
je pa shelly potem res in najcenejši pa tudi največ funkcij ima. pa še izgled je boljši od ostalih škatlastih varjant.

a kdo ve bo mel shelly kakšno akcijo kmalu? mel so black friday ter potem sem na mail dobu za božič... kaj zdaj valentinovo naslednje? :valjamse:
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
moram iz wifi dat na mqtt da preverim stabilnost tam. na wifiju mi kdaj za par sekund ven vrže.
je pa shelly potem res in najcenejši pa tudi največ funkcij ima. pa še izgled je boljši od ostalih škatlastih varjant.

a kdo ve bo mel shelly kakšno akcijo kmalu? mel so black friday ter potem sem na mail dobu za božič... kaj zdaj valentinovo naslednje? :valjamse:
MQTT je samo (aplikacijski) protokol, še vedno rabiš WiFi za povezavo s tvojim omrežjem
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
ja zastopm ne vem pa kaj naj drugega poskusim ker wifi ziher dela 100% časa ampak shelly plug parkrat dnevno zgubi povezavo za res kratek čas (1sec, lih tok da je).
mam pa 2 pa obe se isto obnašata. ni pa istočasna prekinitev povezave ampak pri obeh na random
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
Posnetek zaslona 2022-01-24 105726.jpg

je sicr mal dlje brez povezave ampak tkole nariše HA.
ni nič nujno sam ne vem če je to pravilno da zgublja takole povezavo. no moti me da moram naredit na novo obvestila ko pralni/sušilni stroj zaključi ker drugače skos dobivam notificatione pa ne najdem volje/časa te dni.
 

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
770
34
28
Zdravo

Včeraj sem moral izklopiti elektriko v stanovanju in od takrat mi ne zazna enega shelly one z temperaturnim tipalom v home aistantu. Pise da je unavalible. Ostala dva mi delujeta brez problema. Tudi ko grem v shelly app mi ta z reparaturo deluje in jo prikazuje. Pod confuguration, integration ko je shelly in ce grem po tega z temparaturo, lahko gem na njegov IP direktno, tako da se tudi IP ni zamenjal pri izklopu elektrike.

Se komu sanja kaj bi to bilo?

Hvala
 

ruki33

Zelenc'
30. nov 2016
8
3
3
Zdravo

Včeraj sem moral izklopiti elektriko v stanovanju in od takrat mi ne zazna enega shelly one z temperaturnim tipalom v home aistantu. Pise da je unavalible. Ostala dva mi delujeta brez problema. Tudi ko grem v shelly app mi ta z reparaturo deluje in jo prikazuje. Pod confuguration, integration ko je shelly in ce grem po tega z temparaturo, lahko gem na njegov IP direktno, tako da se tudi IP ni zamenjal pri izklopu elektrike.

Se komu sanja kaj bi to bilo?

Hvala
Pa si znova naložil (reload) komponento Shelly oz. integracijo v HA? Potem poglej pod orodja za razvijalce, če je entiteta na voljo...
 

ruki33

Zelenc'
30. nov 2016
8
3
3
ja zastopm ne vem pa kaj naj drugega poskusim ker wifi ziher dela 100% časa ampak shelly plug parkrat dnevno zgubi povezavo za res kratek čas (1sec, lih tok da je).
mam pa 2 pa obe se isto obnašata. ni pa istočasna prekinitev povezave ampak pri obeh na random
Jaz sem imel podoben problem na Shellyu in drugih wifi in čez čas ugotovil, da je bil problem v wifi kanalu na dostopni točki, ga potem zamenjal in dela BP. Pa če je signal prešibek, zna biti tudi problem.
Pa si probal ali naredi shelly dostopno točko (če imaš tako nastavljeno napravo) takrat? Če jo, potem se najbrž ne more povezat na tvoj wifi...
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
770
34
28
Pa si znova naložil (reload) komponento Shelly oz. integracijo v HA? Potem poglej pod orodja za razvijalce, če je entiteta na voljo...
Sem potem uredil tako da sem to stikalo pobrisal, restaltal HA in se je na novo pokaal not in speu uštimal nazaj. Sedaj deluje.
Hvala