DIY pametna hiša software in hardware

majaron

Majstr
28. mar 2009
1.037
399
83
Tako kot je rekel jekleni je želja po priklopu na enega izmed teh ki pa so vsi na princip potenciometra (rotirajoči). Res nisem pomislil da je tu ta problem, da pade zadeva out of sync, tako da hvala za opzorilo.
Bom trenutno ostal na tisti prvi varianti zgoraj in push stikalom.
 

pronet

Pripravnik
18. sep 2007
68
25
18
Če bi slučajno koga zanimalo ...
Imam 8 kos Shelly 2.5 naprodaj.
Prodam pa samo vse v kompletu.
Moduli so novi, zapakirani v škatlah.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Rabil bom, v podjetju, daš lahko račun ? Saj to so teli zadnji model za žaluzije, rolete, tende ?
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
HA je res zakon. Danes so mi na montirali klimo Mitsubishi LN35VG2.
Da sem jo povezal z wifijem sem rabil pol ure, da sem jo pa dodal v HA pa samo par sekund:
1647709972311.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: matofill

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
771
34
28
V kratkem se bom selil. Pri sebi imam HA na rpi4. Na novem naslovu še nekaj časa ne bo interneta. Kakšen je postopek potem nazaj HA na internet priklopit, saj bo novi ruter zagotovo dodelil drugačne ip-je rpi-ju in ostali navlako kot so shelliji, sonoffi in ostalo.

Hvala :)
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
V kratkem se bom selil. Pri sebi imam HA na rpi4. Na novem naslovu še nekaj časa ne bo interneta. Kakšen je postopek potem nazaj HA na internet priklopit, saj bo novi ruter zagotovo dodelil drugačne ip-je rpi-ju in ostali navlako kot so shelliji, sonoffi in ostalo.

Hvala :)
Shrani si trenutne IP naslove in MAC-e naprav in nov router skonfiguriraj da bo jim dodelil enake naslove.
 
  • Všeč mi je
Reactions: futuristic

Maestro

Zelenc'
16. sep 2007
11
0
1
www
Zdravo,

Super tema, ravno to iščem kot začetnik v svetu HA.

Situacija: HA gre na RPi 4 z 4 GB rama, gor bo priklopljen SONOFF ZigBee 3.0.

Iščem termometre/vlagomere, ki imajo gor še displej, da vidim temperaturo na njih če grem mimo. Kakšen predlog/izkušnje kaj nabavit?

Še na zadeva me muči ali lahko na HA določim pine na GPIO kot »stikala« s katerimi nato krmilim releje?

Hvala :)
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Zdravo,

Super tema, ravno to iščem kot začetnik v svetu HA.

Situacija: HA gre na RPi 4 z 4 GB rama, gor bo priklopljen SONOFF ZigBee 3.0.

Iščem termometre/vlagomere, ki imajo gor še displej, da vidim temperaturo na njih če grem mimo. Kakšen predlog/izkušnje kaj nabavit?

Še na zadeva me muči ali lahko na HA določim pine na GPIO kot »stikala« s katerimi nato krmilim releje?

Hvala :)
Jaz imam te senzorje: https://www.bigbang.si/xiaomi-2-0-digitalni-merilnik-vlage-in-temperature-izdelek-223432/

Na Amazonu so precej ceneje.
 

Maestro

Zelenc'
16. sep 2007
11
0
1
www
torej na RPI4 gredo BT termometri preko vgrajenega bluetootha, tega nisem vedel
So kake številčne omejitve koliko jih lahko povežem? Rabim namreč cca 7 termometrov.